Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 13:12   #41
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post

Slavice, prikloni se onima koji nisu razbijali hrvatske dvojezične ploče! Stani uz Hrvate i Hrvatsku!
koliko ti uopće poznajes Hrvata?

mi smo uglavnom protiv uvođenja ćirilice, pgotovo u grad stradao u srpskoj agresiji...

a sada se vidi da je onaj SHZ samo desna ruka SDP-a
El Cid is offline  
Old 18.07.2014., 13:32   #42
pih, apologeti partije plješću političkoj gluposti tobožnjih hrvatskih desničara.
da nije viđeno već mali milijun puta bilo bi smiješno. ovako je degutantno.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Old 18.07.2014., 13:33   #43
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Zalosno,zalosno sta se radi od Vukovara.
Mislim da ih cekaju jos jedni izbori..

Ajmo realno,ako Slavica prihvati odgovornost na svoja ledja nikako nemoze biti na plusu,mislim na stranku.
1.Prihvati HDZ, Savez gubi smisao...
2.Prihvati SDP, Savez jos vise gubi smisao.....dokazuju da su SDP krilo na desnoj strani.

Mislim da joj to nece dozvolit.....i mislim da ce i dalje biti neodredjena ili nece dolazit.
I cekati da se HDZ i SDP pokolju dokraja.....

Ali ajmo biti i iskreni,voditi grad sa jednom rukom vise je katastrofa pa cija god bila.
Po meni da sam na misto HDZa, isao bi na nove izbore i pokusao dobiti pravu vlast....
ovo na ovaj nacin...tesko!!!!
Nebi trgovao i mislim da bi ljudi to vise postovali.
Nemoj moli te, znas napisati i pametnih upisa, ali nemoj...

Kad se formirao Savez, njegovi osnivaci su ocekivali da ce na izborima moci samostalno formirati vlast????

Savez jedino moze i mora koalirati s HDZom, tako moze jedino imati kakvu takvu vjerodostojnost...

Nema se sto tu bacati vruci krumpir i nagovarati HDZ da koalira s SDSSom... I to bi Savezu bilo od politicke koristi?

Nabijem sve one koji koriste ovakve situacije, a posebno u jednom Vukovaru, za svoje politikanske interese...

Kladim se da bi 90% Vukovaraca koji su glasali za HDSSB na poslejdnjim izborima bilo za koaliciju s HDZom...

A ova igra HDSSBa je najobiocnije, najnize politikanstvo

Zaprijecen sam bio jedno dugo vrijeme, ali sad bi taj HDSSB i njegove celnike poslao negdje, ali bi me uporavnici ponovo zaprijecili

ODVRATNO ODVRATNO... Blago Zadro se u grobu okrece...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 18.07.2014., 14:58   #44
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Više je nego jasno, da HDSSB želi maksimalno materjalizirati svoj položaj. Politički razumljivo, jedino što nije korektno da se nije pojavila na sjednici i tamo se izjasnila glasovanjem.
Što čekivati? Pa pregovore s Penavom i dotičnu kao predsjednicu gradskog vijeća.
Upravo to.
inokosni is offline  
Old 18.07.2014., 15:04   #45
Po meni, sad najveću odgovornost ima HSP.
Jednostavno, treba mjesto predsjednika Vijeća prepustiti nekom iz redova HDZ-a, tko se nije eksponirao kao Gavrić i na taj način pridobiti SDSS.

Na taj način se šalje poruka Slavici Jelinić i njezinoj kriminalnoj stranci da su nebitni.
inokosni is offline  
Old 18.07.2014., 15:25   #46
Oglasila se Hrvatska zora, kroz otvoreno pismo Igora Leke, predsjednika stranke u Vukovaru, oko ovog slučaja.

Ova ekipa je nesposobna voditi jedan grad, ali zato može zemlju. HDZ ih pojede za doručak.

Quote:
Poštovani,
želimo se obratiti javnosti u ime Hrvatske zore stranke naroda Vukovar vezano uz događanja oko konstituiranja GV u Vukovaru. Cijeloj Hrvatskoj trebaju dijalog i zajedništvo. Svima nam je dosta političkih ratova i još više političkih trgovina.

Naime, ne želimo pravdati čin gospođe Slavice Jelinić (HDSSB), koja nije došla na sjednicu GV. Hrvatska zora kao članica Saveza za Hrvatsku u Vukovaru osuđuje taj čin, pogotovo što mi kao članica Saveza nismo bili upoznati s takvom namjerom. To je učinjeno isključivo odlukom HDSSB-a i samoinicijativno. Također držimo da je nedopustivo bacati odgovornost samo na jednog vijećnika.

Da je bio interes grada Vukovara i Vukovaraca ispred politike moglo se sastaviti vijeće bez obzira što je manjkao jedan vijećnik. U vijeću su bili ljudi koji su predstavljali 95% biračkog tijela.

Također želimo upoznati javnost s kronologijom događaja pred izbore u Vukovaru. Želim istaknuti kako je tobože "domoljubna" opcija HDZ sa partnerima sukrivac za ovakvo stanje u Vukovaru. Usudit ćemo se reći kako je to jedna prljava koalicija kojoj su isključivi ciljevi samopromocija i manipulacija hrvatskim narodom. Umjesto do Vukovara i Hrvatske njima je do starih ratova i trgovina koje su uništile i uništavaju Vukovar i cijelu Hrvatsku.

Krenimo redom: prije izbora vršen je pritisak sa raznih strana na Savez kako se ne bi kandidirali na izborima niti za vijeće niti za gradonačelnika, jer kao "koalicija oko HDZ-a je jedina domoljubna i mora se prikloniti i dati podrška njima." Sazivani su sastanci gdje bi se mi kao hrvatske opcije trebale dogovarati.

Tako je Savez predložio da se izabere jedan nestranački kandidat za gradonačelnika kojeg će podržati svi Hrvati u Vukovaru, čiji bi lik i djelo bili jamstvo za pobjedu u prvom krugu i simbol zajedništva i nade za boljitkom, međutim HDZ-ova koalicija to odbija. Predložili smo i jednu listu za Vukovar gdje će svi dati svoje najbolje ljude pa da se vodi grad kako treba i da svi ljudi u Vukovaru imaju svog zastupnika u vijeću, također i to je ta ista "domoljubna" koalicija odbila.

Razgovarajući u Savezu, nismo mogli prihvatiti da imamo gradonačelnika koji je na optuženičkoj klupi, a znajući da bi davanjem svog kandidata mogli doći u situaciju da bivši gradonačlenik opet pobijedi odlučili smo se suzdržati od kandidature.

Štoviše, iskazali smo razumijevanje i javno podržali sadašnjeg gradonačelnika Penavu.

Pritisak na nas se vršio sa svih strana i svim sredstvima, ali smo ipak držali da ne želimo razočarati svoje simpatizere i odlučili smo se imati svoju listu za GV jer je koalicija oko HDZ-a pokazala da ne želi najbolje rješenje već samo vlast. Željeli smo zastupati ljude koji ne dijele interese HDZ-ove koalicije, a oni su nam dali podršku i dobili smo vijećnika.

Nakon izbora situacija je sljedeća: 10 vijećnika ima HDZ-ova koalicija, 10 vijećnika lijeva opcija sa srpskom nacionalnom manjinom i 1 je vijećnik Saveza za Hrvatsku.

Umjesto da se Ivan Penava udostojio zahvaliti Savezu i pozvati nas na razgovor, predstaviti svoje planove za grad i tražiti u nama podršku kako bi hrvatska opcija imala većinu, on izjavljuje kako će prvo razgovarati sa SDSS-om, te da je više stranaka spremno za suradnju. U gradu se i dalje vode razgovori sa svim opcijama osim sa Savezom za Hrvatsku i neistina je da smo pozivani na razgovor.

Zatim dolazi dan kada se treba konstituirati vijeće i na žalost i bez opravdanja Slavica Jelinić (HDSSB) ne dolazi na isto, isključivo vlastitom odlukom ili odlukom ljudi u vrhu HDSSB-a, što za nas članove Hrvatske zore nema opravdanja.

Ostaje nam za misliti sljedeće: ili je ignoriranje Saveza bilo namjerno kako bi se dogodilo što se dogodilo i kako bi HDZ imao razlog krivnju baciti na Savez i koalirati sa SDSS-om ili nisu uspjeli dati u prijašnjim razgovorima SDSS-u i HNS-ovom predstavniku ono što su željeli. To ćemo vidjeti uskoro.

U nadi za pronalazak najboljeg rješenja za Vukovar i Vukovarce,

Igor Leko, predsjednik Hrvatske zore Vukovar
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 18.07.2014., 15:32   #47
Penava je dobro započeo mandat. Vidljivo je da je nesposoban graditi mostove između političkih blokova. Zašto nije mogao svratiti do Saveza i čestitati im na rezultatu i uskladiti svoj program rada sa Savezom (ako ga uopće ima)?
Pa nije valjda mislio da će mu se Savez klanjati, što je eto uspio poraziti Saboa.
Možda je ovo sve plan Karamarka da razbije Savez. Ne bi me to čudilo. Lukav je Crni.
Hrast bi mogao prijeći na drugu stranu. Šteta je već učinjena.
DJTcro is offline  
Old 18.07.2014., 15:51   #48
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Karamarku je pala sjekira u med. Neka odbije bilo kakvu trgovinu i na sljedećim izborima njegova koalicija će samostalno osvojiti vlast.

Ovi iz HDSSB-a su glupi k'o kurac, a i ovi iz SzH ako ih ne odjebu.
Naravno da su glupi ko kurac kad ih na daljinski vodi lik iz mostarskog zatvora koji očito više nije kognitivno presposoban.

Išli bi oni i u promjenu Ustava skupa s Kukurikuom da se nisu usrali reakcije desnog biračkog tijela.
Toj glavaševoj stranci treba samo zaželjet skoru propast.
Samwell Tarly is offline  
Old 18.07.2014., 15:54   #49
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Ooooooo, jadni mali Penava!
Šta, razbijanje hrvatskih ploča na hrvatskim institucijama nije bilo dovoljno da dobije apsolutnu i neograničenu vlast? Tko bi rekao da će se mjesec dana nakon izvanrednih izbora naći u istoj situaciji koju su drugovi zakuhali Sabu. Sad se mora mučiti sa zločestom Slavicom Jelinić... A dvojezične ploče još stoje!



Slavice, prikloni se onima koji nisu razbijali hrvatske dvojezične ploče! Stani uz Hrvate i Hrvatsku!
Uz koje Hrvate?
Stranku koja je za gradonačelnika gurala kao fol nezavisnog kandidata s dvije optužnice na vratu?
Ili Hrvate iz SDSSa?

Zadnje uređivanje Samwell Tarly : 18.07.2014. at 15:59.
Samwell Tarly is offline  
Old 18.07.2014., 15:59   #50
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Penava je dobro započeo mandat. Vidljivo je da je nesposoban graditi mostove između političkih blokova. Zašto nije mogao svratiti do Saveza i čestitati im na rezultatu i uskladiti svoj program rada sa Savezom (ako ga uopće ima)?
Pa nije valjda mislio da će mu se Savez klanjati, što je eto uspio poraziti Saboa.
Možda je ovo sve plan Karamarka da razbije Savez. Ne bi me to čudilo. Lukav je Crni.
Hrast bi mogao prijeći na drugu stranu. Šteta je već učinjena.
Netko s 10 mandata bi se trebao klanjat nekom s 1 mandatom?

Ovo su glavaševske fore i ako se SzH razbije to će bit radi HDSSBa kojemu je ionako jedini bit postojanja sukobljavanje sa strankom iz koje su potekli.
Izgube to, gube identitet. A i smisao postojanja.
Samwell Tarly is offline  
Old 18.07.2014., 15:59   #51
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
vjerojatno je, ali isto tako ovo je test za hdz i hdssb odnosno SZH . ako hdz sklopi savez sa sdssom (šanse su skoro nikakve što i sam čelnik te stranke kaže), ali ako se dogodi ,to diskreditira defitivno hdz i na nacionalnoj razini .ako SZH ne podrži HDZovu koaliciju i zbog njih opet izbori onda to pokazuje da žele samo fotelje i da ih nije briga za Vukovar .
slažem se. tako to i sam vidim. sve ostalo su taštine i politička natezanja koja bi u nekoj drugoj sredini i drugačijim okolnostima možda imala smisla. ovako, kao što i mod djtcro kaže, šteta je već učinjena i ključno ju je minorizirati što prije i dogovoriti se uime višeg cilja, a ne nečijega ovoga ili onoga položaja. i dalje stojim na tome da je savezu sad prilika nogirat hdssb, privuć još dvije tri srodne opcije i presloženi startat od rujna, kako sam napisao na temi o savezu. hdssb je pušiona i vuče prema dnu, samo je pitanje hoće li potonuti sam ili povući i savez.
džonson is offline  
Old 18.07.2014., 16:04   #52
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Nemoj moli te, znas napisati i pametnih upisa, ali nemoj...
pa di si čovječe, jesi živ? već sam mislio da si otišao trbuhom za kruhom u kanadu ili australiju pa da ne stigneš ni do tipkovnice.
džonson is offline  
Old 18.07.2014., 16:06   #53
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Netko s 10 mandata bi se trebao klanjat nekom s 1 mandatom?

Ovo su glavaševske fore i ako se SzH razbije to će bit radi HDSSBa kojemu je ionako jedini bit postojanja sukobljavanje sa strankom iz koje su potekli.
Izgube to, gube identitet. A i smisao postojanja.
Ne mora se klanjati. Može se barem razgovarati sa Savezom, ako centrala u Zagrebu to dopusti.

Nego, tko ono vlada u Osijeku? Prisjeti me, molim te.

Zadnje uređivanje DJTcro : 18.07.2014. at 17:02.
DJTcro is offline  
Old 18.07.2014., 16:22   #54
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ne mora se klanjati. Može se barem razgovarati sa Savezom, ako centrala u Zagrebu to dopusti.

Nego, tko ono vlada u Osijeku? Prisjeti me, molim te.
Neprirodna većina ako ćemo pravo.

Ali tamošnji HDZ i HDSSB su spalili sve mostove između sebe (za svađu je potrebno dvoje tako da snose krivicu i jedni i drugi) tako da situacija u OS ne čudi ako znaš svu povijest.

U Vukovaru obzirom na situaciju je HDSSB trebao pokazat malo više zrelosti, dobili su desetinu onog što je dobio HDZ s partnerima i trebali su napravit ono što su i njihovi birači od njih očekivali.

Zadnje uređivanje DJTcro : 18.07.2014. at 17:02.
Samwell Tarly is offline  
Old 18.07.2014., 16:58   #55
Evo kaj je gđa Slavica Jelinić, čije je ime cijela zemlja upoznala, govorila pred drugi krug izbora za gradonačelnika.

Nije propustila naglasiti kako se sve odluke u Savezu donose zajednički, što je viđeno jučer kad dotična nije otišla na GV, a da se nisu konzultirali saveznici. Isto tako, sve kaj će činiti jest na dobrobit građana.

Quote:
Prije drugog kruga izbora za gradonačelnika Vukovara dvoboj će se voditi između HDZ-ovog Ivana Penave i nezavisnog kandidata s podrškom SDP-a Željka Sabom, a neizvjesno je na koji će način biti formirano Gradsko vijeće. Odnos snaga gdje HDZ ima 7, HSP AS 2, HSS 1, SDP pet, SDSS pet i HDSSB jedno vijećničko mjesto govori u prilog tvrdnjama da će na vukovarskoj političkoj sceni i dalje biti burno.

Ne isključuje se ni mogućnost novih izbora. Pritom, upravo HDSSB bi mogao biti presudna ruka kod formiranja GV-a, o čemu smo razgovarali sa Slavicom Jelinić, nositeljicom liste Saveza za Hrvatsku. Ključ većine u GV-u mogao bi biti upravo HDSSB.

Jeste li već vodili razgovore u tom smjeru?

-HDSSB je na izbore u Vukovaru izišao kao dio Saveza za Hrvatsku pa sukladno tome sve odluke donosimo zajedno.

Moram reći kako smo zadovoljni rezultatom i ulaskom u Gradsko vijeće Vukovara, što je pokazatelj kako je sve više Vukovaraca zasićeno politikama kako SDP-a, tako i HDZ-a. Po pitanju Gradskog vijeća još nismo razgovarali ni s jednom stranom niti smo zauzeli konačni stav o odnosu prema drugim političkim opcijama u Gradskom vijeću.

U ovom trenutku prepuštamo građanima Vukovara da u drugom krugu izbora za vukovarskog gradonačelnika, 29. lipnja, odluče koji im je kandidat prihvatljiviji.

Politički stavovi, kao i stavovi HDSSB-a i Saveza za Hrvatsku o Vukovaru su kristalno jasni. Znamo koje su razlike između stranaka i koji su konkretni problemi Grada te moramo biti realni i tako ćemo se ponašati, jer je to u interesu grada i građana. Dakle, kada se ti izbori završe, onda ćemo prihvatiti razgovore kako bi se omogućilo funkcioniranje Gradskog vijeća i samog grada Vukovara. Vidjet ćemo kako će oni ići, no inzistirat ćemo na našim programskim smjernicama, kao i njihovom usklađivanju s aktivnostima drugih političkih opcija koje participiraju u Gradskom vijeću. Razmišljamo samo o tome što je najbolje za građane Vukovara i s tim u svezi kako će grad funkcionirati nakon izbora.

Možete li reći s kim HDSSB može razgovarati, a s kim neće oko Gradskog vijeća?

-Naglašavam da nismo zauzeli konačan stav s kim hoćemo a s kim nećemo. Odlučit ćemo kad se okonča izbor novog gradonačelnika Vukovara. Tada ćemo vidjeti tko je spreman na suradnju i na koji način. Tu igraju ulogu naše i njihove programske smjernice te gdje se tu možemo uklopiti. S naše strane svaka točka na Gradskom vijeću bit će pomno razmatrana i naravno, ako je dobra, bit će podržana. Naglašavam kako nije isključeno da u Gradskom vijeću ostanemo u oporbi, jer, prema mojoj procjeni, a što potvrđuje i primjer u Osijeku, nije nemoguće da većinu u Gradskom vijeću sklope HDZ i SDP. Uostalom u Vukovaru smo svjedočili i o koaliciji HDZ-a i SDSS-a, tako da ništa nije isključeno.

U prvom krugu Savez za Hrvatsku podržao je kandidata Penavu. A u drugom krugu izbora?

- Nismo i nećemo podržati ni jednog kandidata. Neka građani Vukovara izaberu ono što misle da je za njih najbolje. Sto se HDSSB-a tiče, nije nam imperativ biti u vlasti. U gradskoj vijećnici mislimo podržati projekte koji su od interesa za građane, tako ćemo odlučivati, ništa ne isključujemo. Ulazak u Gradsko vijeće očekivali smo, zadovoljni smo osvojenim jednim vijećničkim mjestom. Mislim da i taj jedan glas može značiti, ako se radom i argumentima pokuša učiniti bolje za Vukovar. Prezentirat ćemo svoje ideje i pokušati ih ostvariti.

Što sadrži HDSSB-ov program za Vukovar, koji su prioriteti?

-Na prvom je mjestu gospodarstvo. Bitno je da Vukovar iskoristi svoje mogućnosti, svoje resurse, kadrove koje ima, da prepozna što je to što ovaj grad ima i što se može napraviti. Da se stvore temelji da stanovnici Vukovara mogu živjeti i raditi u svom gradu. Poznato je kako se HDSSB zalaže za pošteniju raspodjelu sredstava iz državnog proračuna, a to se posebice odnosi na Vukovarsko-srijemsku županiju i grad Vukovar kao njezino sjedište. Glasni smo u našim zahtjevima za onim što nam pripada. Smatram kako se svi zajedno, bez obzira na političke razlike, moramo izboriti za veća sredstva iz državnog proračuna. Uvjerena sam da se to može postići, bez obzira na to tko sjedio u Gradskom vijeću, ali samo zajedničkim radom i razumijevanjem.

Izvor: Glas Slavonije
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 18.07.2014., 17:09   #56
Evo osvrta na situaciju u Vukovaru, od blogera StariPil, sa pollitika.com. Čovjek je iz Vukovara, te se prisjeća već viđenog i zaziva što bržu odluku HDZ-a, o tome čiji glas kupiti.

Quote:
Naime, danas je bila konstituirajuća sjednica gradskog vijeća grada Vukovara. Jebene su te konstituirajuće sjednica, ako pitate mene. Svašta se na njima dogovori, nadrobi i izglasa. Po savjesti, dakako. Jer, sjećam se jedne konstituirajuće sjednice, bijaše ona negdje u srpnju 2009. godine, kada su u paketu se novim Statutom u grad ušuljala ćirilica. Prokletnica, nije htjela biti mirna, i šutjeti, već se počela šepiriti. Uhvaćena je na djelu, i od tada nema mira na ovim geografskim širinama. Satenska kola vozaju vijećnike, trguje se na veliko. Vrijeme je za novčane principe.

Neću podsjećati priprosti puk, Stožer i ine generale, da je HDZ, HSP dr. AS i SDSS političkom trgovinom dozvolio upotrebu tih čudnih simbola. Blažena ćirilica, odmah se naježiš od nje, i uopće se ne možeš skoncentrirati na ono nebitno - na sinekture, parice, trgovačka društva i natječaje, asfaltiranje, prenamjenu zemljišta. Samo kažeš rijeć na ć, i gotovo. Psi počnu lajati, režati, zavijati, a cigani, oni bez lubenica, igraju vrzino kolo.

Pet kratkih godina kasnije, opet je srpanj, opet su bili izvanredni izbori, opet je konstituirajuća sjednica. Potrebno je izglasati predsjednika gradskog vijeća grada nam Heroja. Deset s jedne strane, deset s druge, a HDSSB odlučio na godišnji odmor. Opet, farsa, kažu. Koji nepismeni novinari. Ta, farsa traje već petu sezonu. Glavni glumci su slični, scenarij je isti, repriza za reprizom.

Nedostaje jedna odlučujuća ruka. Najbolja je pozicija biti presudan u politici. Koliko tražiš da budeš dosljedan? Koliko vi nudite? Samo toliko? Pa proračun grada Vukovara je 200 000 000kn, šta ste se stisli, pa nije to vaša lova. Čekaj, imam drugi poziv...samo malo...

Saboa su upecali na tu varalicu, trebao mu je samo jedan vijećnik. Hoće li netko pokušati upecati Penavu? Snima li sada netko? Halo, USKOK? Predlažem da protegnete nogice, jer kupuje se rukica u gradskom vijeću grada Vukovara. Stavite na stendBajića, priključite bube na telefone i mobitele, provjerite financije, sada i poslije, pregledajte gdje supruge, mame, ljubavnici, djeca i rođaci trenutno rade, i da li su nezaposleni; Tko je na kojoj listi prioriteta, tko će 'u ime djece i udžbenika' podržati Igora Gavrića za predsjednika vijeća?

Priča se po ulici, a i predsjednik HDSSB-a pod istragom je to rekao u Glasu Slavonije, da HNS-ovac visi, te da imaju u vidu jednog SDSS-ovca. Budući da je samo jedan HNSovac u gradu Ivan Bučko, vjerojatno je mislio na njega. On je iz HNS-a. On je direktor u Borovu. Ne vjerujem da je zbog HNS-a tamo gdje je, nego je čovjek sposoban, kao i Penava, i Sabo. A SDSS-ovci su puno imuniji na lovu od ostalih, jer je to provjeren kadar. I, vjerujte mi na riječ, oni se ne prodaju za siću kao 'naši'.

Možda će i Stožer izaći s nekakvim priopćenjem, pozvati na razum, na zajedništvo, na solidarnost. Možda da pokrenemo nekakav humanitarni telefon. Nemojte samo kupovati SDSS-ovce. Ne zato što sam nacionalist, nego je to preskupo, jer oni razmišljaju strateški, a mi guzicom.

Molio bih da se ovaj apel shvati ozbiljno, jer, prema zakonu, gradsko vijeće se mora konstituirati 60 dana od izbora, u suprotnom će biti novi izbori za gradsko vijeće. I svakim danom koji proteče, cijena je sve veća.

Stoga, ili neka HDZ kupi što prije toga vijećnika koji mu nedostaje, ili neka USKOK uključi bubice, samo neka se netko požuri. Naime, djeca su u pitanju. Tj. školski udžbenici.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 18.07.2014., 17:26   #57
Dobar tekst,uz malo ironije i crnog humora opisuje odprilike kako stoje stvari u Vukovaru.
Nečija će rukica biti kupljena samo ke pitanje čija i po kojoj ceni.
Mondragon is offline  
Old 18.07.2014., 17:52   #58
Jel-znate-vi-da-oko-Srba-neće-moći-bez-Stanimirovića,to-Vukovarci-dobro-znaju.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 18.07.2014., 18:01   #59
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Uz koje Hrvate?
Stranku koja je za gradonačelnika gurala kao fol nezavisnog kandidata s dvije optužnice na vratu?
Ili Hrvate iz SDSSa?
A Penava clan stranke koja je digla ruke 2009. za cirilicu. Prave Hrvatine.
Studentko is offline  
Old 18.07.2014., 18:09   #60
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ne mora se klanjati. Može se barem razgovarati sa Savezom, ako centrala u Zagrebu to dopusti.

Nego, tko ono vlada u Osijeku? Prisjeti me, molim te.
jedan gradski viječnik hdza Vukovar tvrdi da su ih pozvali(savez) na razgovor ,ovi tvrde da nisu .
kome vjerovati ?
zašto vjerovati hdssbu ?
frane2110 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.