Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2014., 21:56   #1
Dječje ID narukvice

Dragi roditelji,

dali ste ikada razmišljali ili možda već koristite dječje narukvice sa bitnim podatcima..npr. ime i prezima djeteta, tel.broj oca/majke ili medicinski podatak koji je bitan u kritičnom trenutku za život Vašeg djeteta?!
Primjer;



Ja sam prijateljici napravila bijelu pvc karticu s crvenim križom u uglu i s jedne strane piše na hrv. a na drugoj na engleskom...krvnu grupu, anesteziju koju samo može primiti i na što je alergična s imenom i prezimenom, oib.
Nosi to uz vozačku dozvolu, tj.unutar nje.

Razmišljam sve više kako jednu takvu staviti i sinu (6,5 g. ima) kad idemo iz stana....
Živimo u novoj zemlji gdje nemamo blizu obitelj pa za svaki slučaj(nikad ne znaš) voljela bih da to ima uz sebe.

Što Vi o tome mislite, koje podatke staviti ...itd.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 08:30   #2
Ja mislim da je to dobra ideja.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:53   #3
Joj na nekoj od tema smo vec predlagali nesto slicno, vidi ovo http://www.thegoodstuffguide.com/bri...mber-bracelet/
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 16:33   #4
Vidjela sam zgodnu siltericu (na glavi djeteta) na kojoj pise koga zvati u slucaju da se izgubi, nije losa ideja...za po ljeti, na moru, na nepoznatom terenu...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 18:53   #5
Sa perlicama mi je baš slatko ali mi se nekako čini da se ne bi razaznalo što ti brojevi na njoj znače....tel.broj, adresu ili iD broj....i ovisi koliko br.telefona ima jer ne bi željela da mu sa rukice padne.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 23:50   #6
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Vidjela sam zgodnu siltericu (na glavi djeteta) na kojoj pise koga zvati u slucaju da se izgubi, nije losa ideja...za po ljeti, na moru, na nepoznatom terenu...
Mislim da je veća šansa da dijete izgubi šiltericu nego da roditelj izgubi dijete.

Općenito mi se, neovisno o uzrastu osobe, čini pametnim imati potencijalno životno važne medicinske podatke negdje na sebi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 00:18   #7
Ne znam...znam da je jedan malac bio izgubljen (tata ga zagubio) ...a je li on sam izgubio nekom prilikom kapu, to ne znam.
Vazne medicinske podatke definitivno nije najpametnije staviti na siltericu, jasno da je bolje na lancic/narukvicu.
Dijete od malo godina ce mozda izgubiti tu siltericu...i dok je roditeljima pred ocima (iako, mislim da je i to fama...zasto bi bas gubili siltericu na plazi, dok su tu negdje....)...ali ako ju ima na glavi i odluta...nije zgorega da pise gore...
Nsam to predlozila kao nesto ultra i supet i must have...ali cinilo mi se zgodno to sto sam vidjela. Vole djeca te svoje silterice, nije da ih cuvaju samo zato jer je mama tako rekla, nego im je to cool, pa ih imaju na glavi...pa kad malo odsecu...
Ovo u vezi zdravlja i posebnih nekih situacija...naravno da je bolje na ruci, da ne moze izgubiti, zaboraviti.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 11:33   #8
Quote:
ole djeca te svoje silterice, nije da ih cuvaju samo zato jer je mama tako rekla
Da, tako i roditelji vole svoju djecu, pa im se ipak može dogoditi da ih zagube.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 23:33   #9
Moze...ovog "mog" su na srecu nasli. Nije ga nitko ukrao...samo se zagubio...e sad jel' se on izgubio ili ga je tata igubio...ne znam kako su to rijesili.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 19:26   #10
Ove dječje narukvice su svakako super stvar i mislim bez ikakvog dvoumljenja da to ne može biti loše.

Međutim...malo teža tema bi bila ako bi se radilo o čipiraju ljudi i ugradbi nekog gps-a tako da se u svakom trenu može znati di smo. Pa tako i djeci.
Jer nije samo problem da se dijete izgubi pa ga netko nađe i prijavi to policiji pa nađu roditelje. Djecu znaju i oteti. Činjenica.

A uza sav napredak tehnologije... ako smo već dužni cijepiti sebe i djecu ne znam zašto ne bi imali pravo na čipiranje.

Ako bi tako nešto bilo odobreno ja bih čipirala i sebe i svoje dijete.

A vi?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 13:15   #11
Definitivno sam za ovakve narukvice . Razmišljam ih nabavit/napravit i stavit djeci pogotovo jer mlađe dijete ima problem sa srcem.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 15:44   #12
Čipiranje pod kožu ne bih...jer još mislim(nadam se) da ne živimo u tolikom okruženju da bih to bilo nužno, ali ako postoji opcija staviti taj dio na sat ili dj.narukvicu, lančić sam svakako za.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 16:28   #13
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Djecu znaju i oteti. Činjenica.
Predlažem da pogledaš koliko često djecu otimaju ljudi koji im nisu obitelj, bit će ti lakše.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 16:55   #14
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Predlažem da pogledaš koliko često djecu otimaju ljudi koji im nisu obitelj, bit će ti lakše.

Kako će mi biti lakše? Ako ubacim u google "otmica djece" izbacit će mi novinske članke od kojih ću biti još više paranoična.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 16:44   #15
Kao što rekoh, predlažem da pogledaš koliko se često to događa. Statistike, ne histerične članke.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 13:45   #16
Super ideje. Ja se vec brinem kad mi krene dijete u skolu, kako ga bez nekog uredjaja za pracenje ili lociranje ne budem pustila

Sala na stranu, ali treba biti oprezan.

Od moje prijateljice se sin od 5 godina izgubio u shoping centru u Zadru, mama je bila prestravljena. Sva sreca pa je neki covjek primjetio djecaka i zadrzao ga dok se nije doticna pojavila. Nikad ne reci nikad, lakse je vratit djete ako pise broj telefona, da se ne zove policija.
Nemojte odmah osudjivat da se policija treba zvati takvim mamama i sl.
ichiruki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:35   #17
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji,

dali ste ikada razmišljali ili možda već koristite dječje narukvice sa bitnim podatcima..npr. ime i prezima djeteta, tel.broj oca/majke ili medicinski podatak koji je bitan u kritičnom trenutku za život Vašeg djeteta?!
Primjer;



Ja sam prijateljici napravila bijelu pvc karticu s crvenim križom u uglu i s jedne strane piše na hrv. a na drugoj na engleskom...krvnu grupu, anesteziju koju samo može primiti i na što je alergična s imenom i prezimenom, oib.
Nosi to uz vozačku dozvolu, tj.unutar nje.

Razmišljam sve više kako jednu takvu staviti i sinu (6,5 g. ima) kad idemo iz stana....
Živimo u novoj zemlji gdje nemamo blizu obitelj pa za svaki slučaj(nikad ne znaš) voljela bih da to ima uz sebe.

Što Vi o tome mislite, koje podatke staviti ...itd.

Ja bih to koristila kad bih dijete nekomu prepustila, recimo vrtiću za ekskurziju, stavila bih ime, prezime i krvnu grupu, mislim da je to dosta podataka da se ostali otkriju samo policiji.

Inače, moj će 6, naučio je naš broj, zna kad je rođen i zna svoju krvnu grupu (i ove osobne naše podatke), učim ga takve stvari od malena. Malenoga ne ispuštam iz vida ovako i onako... Ma ne ispuštam ni starijega kad smo negdje u centrima ili takvoga čega... Nije da previše idem... Fali mi
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:39   #18
kako znas njegovu krvnu grupu?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:39   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kako znas njegovu krvnu grupu?
Rekli su mi kad se rodio, a i piše na otpusnom pismu. Ne kužim ljude koji to ne znaju
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:48   #20
Ja isto ne znam.
Niti su mi rekli kad se rodio, niti je ista osim kilaze, duzine i apgara pisalo o bebi u otpusnom pismu.

Inace, ovakve narukvice sam obavezno vidjala u danskoj na vrticancima koji su isli u setnju po gradu, parkovima, sumi...
To mi jos ima smisla.
Kad smo mi s malim vani, ne ispustamo ga iz vida pa ne vidim potrebu da mu to natandrcim na ruku.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.