Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2015., 13:31   #1
Goran Jandroković, saborski zastupnik, suvlasnik firme?

Danas u Saboru, u žaru prepucavanja (besmislenog naravno), Jandroković Goran, zastupnik iz redova opozicijskog HDZ-a, koji se sprema na vlast, u želji da pokaže kako je sposoban i bez politike izjavi sljedeće premijeru, a i javnosti:

Quote:
"Ja sam svoj posao imao prije i imat ću ga i dalje jer sam suvlasnik jedne privatne firme
Na žalost, izgleda kako nije više moguće pregledavati imovinske kartice dužnosnika i zastupnika. Ili ih ja nemrem više naći na stranicama saborskog povjerenstva za sukob interesa, gdje su se prije nalazile na zasebnom linku (nove i stare kartice), pa ne mogu provjeriti da li je g Jandroković prijavio u kartici, suvlasništvo firme. I kaj je bilo s tim, dok je bio ministar.

Ono što mene zanima, da li aktivni zastupnik, može biti istovremeno i suvlasnik firme? Ili je dužan, barem proforme prenijeti to svoje suvlasništvo na nekog drugog (odvjetnika), zbog sukoba interesa? Da ne spominjemo kako su zastupnici zaštićeni imunitetom, pa je i to prednost pred drugima u gospodarskoj utakmici?

Temu započinjemo Jandrokovićem, no odnosi se na sve naše zastupnike.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 13:37   #2
Zahvaljujući guglanju, dođoh do biografije Jandrokovića, iz koje je vidljivo da je sasvim OK da saborski zastupnik ima privatan biznis istovremeno dok je u Saboru.

Quote:
Živi u elitnom zagrebačkom dijelu, Šalati, u dvoetažnom stanu od 150 četvornih metara, u urbanoj vili koju je izgradio zajedno sa svojim prijateljem bivšim nogometašem Tomislavom Butinom. Većinski je vlasnik poduzeća u Bjelovaru koje se bavi građevinom i upravljanjem stambenim zgradama. Hobi su mu tenis, nogomet i čitanje.
Kaj mislite o tome? Koliko je ovo spojivo s kvalitetnim radom u Saboru, da ne govorimo o tome da je sukob interesa eklatantan. Ako i nije zakonski zabranjeno, trebalo bi biti. Vrijedi i za profesure, bavljenje medicinom i sve ostalo. Nije ni čudo da je Sabornica prazna, kad ekipa ima važnije posla.

ps molim modove da isprave Goran u Gordan u naslovu teme. Tenks.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 13:43   #3
Čačić, Kerum? Imali smo to već x puta.
Zabranjeno je koliko znam pogodovanje i to je to. Da im se zabrani samo bi prebacivali vlasništvo na obitelj i opet ista stvar. Ako nema pravog nadzora tak ti je svejedno.
Ovo s nedolascima se treba drugačije riješiti, čujem da Leko ima neku inicijativu.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 13:50   #4
U jednom članku iz Slobodne, se može pročitati:

Quote:
...Otprije posjeduje 54,67 posto dionica bjelovarske tvrtke Beming d.o.o., nominalne vrijednosti 530 tisuća kuna, od koje ima dodatni prihod od dividende.
A iz sudskog registra, za tu tvrtku se može pročitati kako je Jandroković naveden kao jedan od članova/osnivača. Prihodi za 2013. su bili 1.051.663 kn, a dobit 161.845 kn. Brojke su slične i za 2012. Not bad, za provincijsku tvrtku.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 13:51   #5
ajde, ajde alexis, znas ti dobro da je jandrokovic ovo rekao na glas samo zato da bocne milanovica koji nikad nista u zivotu nije radio pa je kao takav potpuno sulud kao nuditelj posla ikome osim onoj sacici koja mu je jos vjerna u sdp
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:01   #6
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Čačić, Kerum? Imali smo to već x puta.
Zabranjeno je koliko znam pogodovanje i to je to. Da im se zabrani samo bi prebacivali vlasništvo na obitelj i opet ista stvar. Ako nema pravog nadzora tak ti je svejedno.
Ovo s nedolascima se treba drugačije riješiti, čujem da Leko ima neku inicijativu.
Imali i dizali glas, no eto, političari se ne daju. Nedaj Bože da izglasaju, ni HDZ, ni drugi, da onaj tko je zastupnik NE SMIJE raditi ništa drugo osim te dužnosti. Zato kaj su plaćeni. Ne volontiraju. A obaveza da ne smiju pogodovati je za krepat od smijeha. Od koga to očekujemo da poštuje? To kao da lisica čuva kokošinjac. Oslanjamo se na moral naših političara.

Svi znamo za Čačića, Keruma, no eto, ja nisam znala da je i Jandroković jedan od tih. Da se nije danas sam pohvalio. Malo guglanja i saznala sam da političar njegova ranga, ne odustaje od suvlasništva u provincijskoj tvrtki koja se bavi ne osobito složenom djelatnošću. Govorimo o ministru vanjskih poslova, za koga se očekuje da nakon mandata i odlaska iz politike (što ovom ne pada na pamet izgleda), odlazi u neke konzalting vode. Nešto gdje će koristiti svoje znanje i iskustvo. Ne u održavanje zgrada u Bjelovaru.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:04   #7
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Danas u Saboru, u žaru prepucavanja (besmislenog naravno), Jandroković Goran, zastupnik iz redova opozicijskog HDZ-a, koji se sprema na vlast, u želji da pokaže kako je sposoban i bez politike izjavi sljedeće premijeru, a i javnosti:
Wow, ne mogu vjerovati tko sve otvara teme na forumima i kakve gluposti piše. Čovjeku se stavlja na teret što je suvlasnik trgovačkog društva

Autoru teme poručujem da živimo u demokratskoj državi sa slobodnim tržištem koja je i ujedno članica EU.

Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Na žalost, izgleda kako nije više moguće pregledavati imovinske kartice dužnosnika i zastupnika. Ili ih ja nemrem više naći na stranicama saborskog povjerenstva za sukob interesa, gdje su se prije nalazile na zasebnom linku (nove i stare kartice), pa ne mogu provjeriti da li je g Jandroković prijavio u kartici, suvlasništvo firme. I kaj je bilo s tim, dok je bio ministar.
Dakle unaprijed ga osuđuješ da je u sukobu interesa i da u imovinskoj kartici nije prijavio da je suvlasnik trgovačkog društva, da bi nakon toga priznala da nemaš pojma što je navedeno u njegovoj imovinskoj kartici. Predobro

Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Ono što mene zanima, da li aktivni zastupnik, može biti istovremeno i suvlasnik firme? Ili je dužan, barem proforme prenijeti to svoje suvlasništvo na nekog drugog (odvjetnika), zbog sukoba interesa? Da ne spominjemo kako su zastupnici zaštićeni imunitetom, pa je i to prednost pred drugima u gospodarskoj utakmici?

Temu započinjemo Jandrokovićem, no odnosi se na sve naše zastupnike.
Naravno da može biti suvlasnik, pa ne živimo u komunizmu da je to zločin. Jedino ne smije obnašati bilo kakvu funkciju u tom trgovačkom društvu, ali suvlasnik može biti.

Izgleda da je zločin imati trgovačko društvo koje uredno posluje i uredno plaća porez. S takvim mentalitetom nije ni čudo što smo u takvoj situaciji u kojoj jesmo. Na poduzetnike drvlje i kamenje, a uhljebe i niškoristi poput Milanovića podržavamo.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:07   #8
Zašto ne bi imao firmu i bio zastupnik, ne vidim problem?
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ajde, ajde alexis, znas ti dobro da je jandrokovic ovo rekao na glas samo zato da bocne milanovica koji nikad nista u zivotu nije radio pa je kao takav potpuno sulud kao nuditelj posla ikome osim onoj sacici koja mu je jos vjerna u sdp
Kolinda, Vaso, Karamarko, a nekoć Sanader i Kosorica su se isto naradili u realnome sektoru.
Papy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:13   #9
Quote:
Papi Batina kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi imao firmu i bio zastupnik, ne vidim problem?...
Zato kaj su plaćeni da budu saborski zastupnici. Da su volonteri, onda bi imalo logike. Ovako im svaki mjesec osiguravamo 1500€ na ruke + kaj se mogu baviti svojim privatnim biznisima. Kakvi god bili.

Nepravomoćna presuda HDZ-u za koruptivnu hobotnicu, svima je valjda pokazala do kud ide nemoral političara. Jedan od tih koji nije niš vidio je i Gordan.

Stoga možemo zamisliti kakve sve dilove imaju firmice saborskih zastupnika, u sprezi s lokalnim šerifima. A njih od zlouporaba sprečava samo njihova osobna svijest. Koja nije uopće razvijena i koju možemo poboljšati tako da se zgražamo nad ovakvim činjenicama i tražimo da se to mijenja.

Mi nismo Skandinavija, gdje ministrica daje ostavku jer je na karticu od ministarstva kupila Twix. Mi smo Balkan gdje je u glavama većine nas, dio pogodnosti da uzimaš i ono kaj ti ne pripada. Odgovornost javnosti ne postoji.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:16   #10
Naravno kako može saborski zastupnik imat vlastiti biznis i šta je tu čudno??? Pa imao ga je i pokojni Pankretić i još mnogi nakon njega a i imao ga je i još ima recimo Ivan Domagoj Milošević i to dok je bio i potpredsjednik Vlade. Bitno je da nema sukoba interesa a o tome treba vodit računa Povjerenstvo za sukob interesa.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:23   #11
Malo je zastupnika koji su isključivo i samo zastupnici. Od zastupnika-gradonačelnika, preko zastupnika-ravnatelja bolnica, zastupnika-direktora....

Kad bi se pročeprkalo po njihovim karticama, uvjerena sam da čak i oni zastupnici za koje smo uvjereni da su "samo zastupnici" imaju negdje nekakvu firmicu.
Budući da to nije protuzakonito, oni to niti ne skrivaju, ali se niti ne hvale time, pa zato mi ne znamo. Jednako kao što nismo do danas znali ni za Jandrokovića, a ne bismo znali ni nadalje, da sam nije rekao.

Ja osobno to niti ne bih zabranila, ali bih poslovanje zastupničkih firmi svakako strogo nadzirala. Budimo realni, postoji velika mogućnost za sukob interesa. S druge strane, istina je i da sigurno postoji i niz "kvaka" kojima se i sumnjivo poslovanje može učiniti urednim i zakonitim. Ipak, već i činjenica da bi barem znali da su pod povećalom nije bez značenja. (Zakoni ionako nigdje na svijetu ne služe da bi u potpunosti spriječili nezakonitosti, već da bi ih u što većoj mjeri reducirali.)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:26   #12
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Zato kaj su plaćeni da budu saborski zastupnici. Da su volonteri, onda bi imalo logike. Ovako im svaki mjesec osiguravamo 1500€ na ruke + kaj se mogu baviti svojim privatnim biznisima. Kakvi god bili.

Nepravomoćna presuda HDZ-u za koruptivnu hobotnicu, svima je valjda pokazala do kud ide nemoral političara. Jedan od tih koji nije niš vidio je i Gordan.

Stoga možemo zamisliti kakve sve dilove imaju firmice saborskih zastupnika, u sprezi s lokalnim šerifima. A njih od zlouporaba sprečava samo njihova osobna svijest. Koja nije uopće razvijena i koju možemo poboljšati tako da se zgražamo nad ovakvim činjenicama i tražimo da se to mijenja.

Mi nismo Skandinavija, gdje ministrica daje ostavku jer je na karticu od ministarstva kupila Twix. Mi smo Balkan gdje je u glavama većine nas, dio pogodnosti da uzimaš i ono kaj ti ne pripada. Odgovornost javnosti ne postoji.
Po meni je sigurno normalnije da saborski zastupnik ima privatni posao, a ne da uz saborski mandat bude župan, gradonačelnik ili vijećnik. Čak bi po meni poželjno bilo da političari koji se bave ekonomijom imaju neko iskustvo u realnome sektoru.
A zastupnik si može koruptivnim aferama zaraditi novac i bez da ima svoj privatni biznis, znači preko prijatelja, susjeda, kumova, rođaka itd...

Na kraju sve ovisi o savjesti, da li je osoba poštena ili ne. A to ne ovisi o tome jesi li u realnome ili javnome sektoru.
Papy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 17:37   #13
Quote:
Na kraju sve ovisi o savjesti, da li je osoba poštena ili ne. A to ne ovisi o tome jesi li u realnome ili javnome sektoru.
Savjest ti ne pada s neba. Nju se treba njegovati. Nisu Skandinavci rođeni takvi kakvi jesu, već je to rezultat razvoja njihovog mentaliteta. Na njega utječe puno toga, povijest ne možemo mijenjati, ali možemo kao javnost biti oštriji i ne prihvaćati bez imalo kritičnosti sva sranja koja nam politika servira. Pa tako i ovo da zastupnici, koji su dokazano loši i nisu u stanju ni sjediti na radnom mjestu u Saboru, imaju još legalnu mogućnost da nam uzimaju dodatne novce, glumeći poduzetnike.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 19:46   #14
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post

Nepravomoćna presuda HDZ-u za koruptivnu hobotnicu, svima je valjda pokazala do kud ide nemoral političara. Jedan od tih koji nije niš vidio je i Gordan.

Stoga možemo zamisliti kakve sve dilove imaju firmice saborskih zastupnika, u sprezi s lokalnim šerifima. A njih od zlouporaba sprečava samo njihova osobna svijest. Koja nije uopće razvijena i koju možemo poboljšati tako da se zgražamo nad ovakvim činjenicama i tražimo da se to mijenja.

Mi nismo Skandinavija, gdje ministrica daje ostavku jer je na karticu od ministarstva kupila Twix. Mi smo Balkan gdje je u glavama većine nas, dio pogodnosti da uzimaš i ono kaj ti ne pripada. Odgovornost javnosti ne postoji.
joj, oduvijek su to radili i rade svi... zar nije Cacic imao firmu (zapravo njegova zena, ne) koja je opremala Banske dvore sa tepisima, zastorima, dekoracijama...itd?
Jandrokoviceva firma se bavi necim sto ne moze biti povezano barem sa tim...
a ako mu zakon to dozvoljava, oprosti tko si ti da to dovodis u sumnju?
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 20:17   #15
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Kaj mislite o tome? Koliko je ovo spojivo s kvalitetnim radom u Saboru, da ne govorimo o tome da je sukob interesa eklatantan.

Prvo - proguglaj značenje pojma "sukob interesa".

Zatim proguglaj značenje pojma "eklatantan".



Pa se drugi put nećeš ovako blamirati.
Valjda nećeš.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 20:57   #16
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Prvo - proguglaj značenje pojma "sukob interesa".

Zatim proguglaj značenje pojma "eklatantan".



Pa se drugi put nećeš ovako blamirati.
Valjda nećeš.

ovisi o tome kako definiraš "sukob interesa". ako ga definiraš tako da znači "imati interese sukobljene s interesima progresivnog dijela društva i zdravih snaga", onda je jandroković doista u eklatantnom sukobu interesa.
hardwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 22:44   #17
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ajde, ajde alexis, znas ti dobro da je jandrokovic ovo rekao na glas samo zato da bocne milanovica koji nikad nista u zivotu nije radio...
..za razliku od Jandrokovića, koji se krvavo namučio za sve što je stekao u životu, je l?
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 08:12   #18
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
..za razliku od Jandrokovića, koji se krvavo namučio za sve što je stekao u životu, je l?
zna milanovic zasto nije nastavio dalje lupetati kad mu je jandrokovic spustio o nesposobnosti i neradu, nece mu tako brzo pasti na pamet pokroviteljski nuditi nekome posao. premijer nam se raspada pred ocima javnosti.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 08:51   #19
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
zna milanovic zasto nije nastavio dalje lupetati kad mu je jandrokovic spustio o nesposobnosti i neradu, nece mu tako brzo pasti na pamet pokroviteljski nuditi nekome posao. premijer nam se raspada pred ocima javnosti.
zar nisu jandroković i milanović familija? već vidim kako će se na nedjeljnom ručku veselo smijati i prepričavati ovu anegdotu uz vino i pečenku..." - a kako sam ti ono spustio sa firmom! - je, izgledalo je k'o da si se sam toga sjetio! - hehehhee..."
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 08:56   #20
Strašno...truli kapitalizam.
Trebalo bi ga rasčerečiti na naslovnici JL, pa da ga narod onda linčuje na ulici.
zamisli ti, on je suvlasnik firme . Strašno...
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.