Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2015., 11:00   #81
Quote:
ahnu kaže: Pogledaj post
Mislim da je u Zgbu Diners prije ali isprobano ima drugi lounge nakon svih kontrola, prije gateova.
Prostor je mali ali ugodan, ima osnovne grickalice, peciva, muffine i finger food.
A u tom drugom su isti uvjeti ulaska (tj. besplatno uz običan Diners)?

Iskreno sumnjam, ali nikad se ne zna ....
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 11:13   #82
Mislim da uz Diners možeš samo u ovaj prvi, koji je prije securitya.

Diners Club International Airport Lounge
Zagreb Airport - Zagreb, Croatia
Hours Open:
8:00 am - 8:00 pm daily
Lounge Location:
East Side, First Floor
Telephone:
+385 (0) 1/6219 244
Entry Conditions:
Conditions of entry to any Diners Club Airport Lounge may change from time to time, subject to policies and procedures imposed by airport security.Flight monitor, Fax facility, Television, Magazine, Newspaper, Snacks and Soft drinks.
Member Fee:
Please contact your Diners Club card issuer regarding your card features and benefits, including any applicable airport lounge fees.
Guest Fee:
150 HRK

I s aerodromske stranice:

ČEKAONICA "DINERS CLUB INTERNATIONAL AIRPORT LOUNGE"
Ova čekaonica nalazi se u istočnom krilu putničke zgrade/prvi kat, iznad "Art Café-a"

tel: 01 6219 244
fax: 01 4562 500

Radno vrijeme je:
08.00 - 20.00. sati ponedjeljak - petak
08.00.- 20.00. sati subotom, nedjeljom i praznicima
Zatvoreno na Božić 25.12.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 13:42   #83
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
A u tom drugom su isti uvjeti ulaska (tj. besplatno uz običan Diners)?

Iskreno sumnjam, ali nikad se ne zna ....
Nisam pitala jer nemam Diners.

Uglavnom dosadašnje iskustvo kaže da su uvjeti ulaska svakakvi i trebalo bi dobro provjeriti, za Portugal su mi npr na informacijama tvrdili da tamo u neke loungeve mogu i putnici koji imaju kartu od TAP-a, bilo kakvu. Ali to mi je bilo malo čudno a nisam imala potrebu testirati teoriju pa nemam pouzdanu informaciju. Na webu stoji malo konkretnije koja vrsta TAP karte, ali da mogu i na primjer Star Alliange Gold klijenti i još neki. Ne znam kakvi su to.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 13:57   #84
Vjeruj mi, običan putnik sigurno ne može u bilo koju biznis ložu. Samo ako si gold član neke alijanse (a to bi sigurno jako dobro znala, jer za to moraš napraviti nešto tipa 100000 milja godišnje).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 14:03   #85
Ja sm tek početnik u tom pohođenju loungeva na aerodromima
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 14:38   #86
Onda sigurno nemaš gold karticu...

Znači, samo ako imaš Diners, ili Premium tekući u RBA.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 20:31   #87
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, običan putnik sigurno ne može u bilo koju biznis ložu. Samo ako si gold član neke alijanse (a to bi sigurno jako dobro znala, jer za to moraš napraviti nešto tipa 100000 milja godišnje).
Ovo nije točno.

U Star Alliance je dovoljno biti "običan" frequent flyer i možeš u sve Star Alliance loungeve, naravno uz kartu za let od star alliance grupe.

Za postati "običan" FF je dovoljno 30 segmenata leta unutar jedne godine, neovisno o broju milja koje to donese. Svaki segment leta se broji, npr. ako imaš povratan let s jednim presjedanjem u svakom smjeru - to se broji kao 4 segmenta.

FF status vrijedi 2 godine, i unutar te 2 godine trebaš u jednoj od 2 godine imati 30 segmenata leta da zadržiš FF status.

Dakle, ne trebaš biti nikakav gold član, dovoljno je biti "običan" frequent flyer.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 21:35   #88
Sad još moram skupljati i 30 segmenta kad se zasitim Dinersa?. OMG.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 22:15   #89
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Sad još moram skupljati i 30 segmenta kad se zasitim Dinersa?. OMG.
Ne moraš.

Samo navodim za one koji možda ne znaju da se može i tako, a skupiti 30 segmenata leta za česte putnike je piece of cake. Ja tako održavam FF status u Star Alliance-u već barem 6-7 godina (mislim i duže, neda mi se sada tražiti), a FF sam i u Flying Blue, pa manje više svuda imam pristup u lounge-ve i druge sitne benefitiće.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:15   #90
Imam li Star A. Karte do 10 ojra? Ako ne, ne hvala.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:53   #91
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Imam li Star A. Karte do 10 ojra? Ako ne, ne hvala.
Nemaš
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 06:05   #92
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ovo nije točno.



U Star Alliance je dovoljno biti "običan" frequent flyer i možeš u sve Star Alliance loungeve, naravno uz kartu za let od star alliance grupe.



Za postati "običan" FF je dovoljno 30 segmenata leta unutar jedne godine, neovisno o broju milja koje to donese. Svaki segment leta se broji, npr. ako imaš povratan let s jednim presjedanjem u svakom smjeru - to se broji kao 4 segmenta.



FF status vrijedi 2 godine, i unutar te 2 godine trebaš u jednoj od 2 godine imati 30 segmenata leta da zadržiš FF status.



Dakle, ne trebaš biti nikakav gold član, dovoljno je biti "običan" frequent flyer.

Totalno u krivu si. To nije obican Star alliance clan. Obican clan nema ulaze u loze. Ovo o cem ti pricas je silver kartica. A 30 letova sa star alliance na godinu i nije bas prejednostavno skupit.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 11:07   #93
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Totalno u krivu si. To nije obican Star alliance clan. Obican clan nema ulaze u loze. Ovo o cem ti pricas je silver kartica. A 30 letova sa star alliance na godinu i nije bas prejednostavno skupit.
Ti si napisao da možeš samo ako si gold član alijanse.

Na to sam odgovorila da nisi u pravu i da može "običan" Frequent Flyer.

Običan Star Alliance član NIJE Frequent Flyer (nego je član i tek pokušava postati frequent flyer).

Svaki Frequent Flyer, bez obzira na status, može u loungeve.

Dakle nisam ja u krivu, nego ti nisi dobro pročitao što sam napisala kako bih ispravila tvoj krivi navod oko gold-a. No nebitno, glavno da je sada sve jasno.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 11:36   #94
al kako god 30 letova i nije bas lako skupit, bar ne ako ti firma ne placa letove.
a sta ako letim pula zagreb i idem Pula- Zadar - zagreb
jel to 2 segmenta ili se taj tehnical stop ne racuna?
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 12:11   #95
To sam baš htio pitat za Zagreb - Rim s "tehničkim" slijetanjem u Splitu.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 12:40   #96
Zagreb-Split - Rim, i slični letovi se nažalost računaju samo kao jedan let. Isto je i s Zagreb-Dubrovnik-Atena. Vjerojatno i Zagreb-Zadar-Pula.
Ovo se uzima kao technical stop.

Dobro da smo razrješili dilemu oko Miles and more obične kartice i Frequent Flyer kartice. Zato jer bi većina ljudi mogla pomislit da s običnom Miles and More karticom može u biznis ložu.
Nažalost, za to moraš imati bogatog ujaka da ti plaća karte...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 14:28   #97
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
To sam baš htio pitat za Zagreb - Rim s "tehničkim" slijetanjem u Splitu.
Taj se broji kao 1 segment
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 17:32   #98
Evo u Rimu u salon koji je naveden na Dinersovoj stranici ne može se ulaz ni kupit (barem ne na licu mjesta), a kamo li da se može ući besplatno.

Kaže lik na ulazu, samo za AlItalia tickets, svi ostali moraju ulaz kupiti (pretpostavljam po 30 ojara) prije securityja.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:05   #99
Ima ih 3 ako se ne varam. Koji?
Može li se pisati Dinersu po tom pitanju?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:45   #100
i mene zanima u koji si probao ući, s obzirom da imam uskoro presjedanje u rimu i čekanje od 6 sati...pa sam računala na blagodati loungea s dinersom
provinci alka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.