Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 16:25   #6561
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post


dobar dio tih koji su propali, su propali zasluženo. A i ta "propast" i razorene obitelji se svode na seksi razvod, a svakome "tužnom rastavljencu" je pripalo po 2 stana nakon razvoda.

Ili, švicarac je pretvorio anuitete za zlatne kuće i stanove od 7k kuna na 10k kuna, a na plaću od 20k kuna
šmrc, plačem zbog razorenih ljudi.

Hrvati su idioti, a ne žrtve.
Idiot nije žrtva.
Idiot nema sposobnost mišljenja. Nije time ničija žrtva. Jednostavno je prirodni idiot.


ostatak koji nisu idioti, su često stradali, jer ih okružuje 4 milijuna debila. Teško je (bilo) ikako prosperirati u takvoj kloaki.
Ja govorim o stanju i o činjenicama. Uopće nisam ulazio u to tko je kriv za njihove osobne ili obiteljske tragedije.........

A dal ti plačeš ili ne, je za temu potpuno irelevantno...........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 24.11.2017., 16:42   #6562
Evo jedne optimistične vijesti, da mi kolega Nerealni ne "jambra", kako bi rekao drug Milutin Bandić

http://vijesti.hrt.hr/416974/dalic-d...ko-radne-snage


U Vladi razrađujemo paket mjera za radnu snagu za iduću godinu kako bi se lakše riješio nedostatak i pronalazak radnika pa i u turizmu, u sklopu čega se odlučuje o minimalnoj plaći, kvotama, troškovima angažmana sezonskih radnika, pravima radnika na obroke, smještaj i drugo, najavila je Dalić, koja očekuje i da poslodavci koliko mogu povećaju plaće.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 24.11.2017., 17:25   #6563
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Nije mi bila jasna ni ona iracionalna euforija prije 2008., a nije mi jasna ni ovo iracionalno katastrofiranje tu po temi pa sam se sjetio jedne slike s jednog poznatog domaceg bloga


Nacija kmečavaca, profesionalnih žrtava i samosažaljivih rentseekera
Malo off-topic, ali ovaj graf nije samo interesantan nego je i sigurno točan jer nigdje nisam u svijetu vidio toliko motorički hendikepiranih osoba kao u Estoniji i Finskoj.
Čisto potvrđujem da ovo nije falš
Inžinjer ekonom is offline  
Old 24.11.2017., 18:40   #6564
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Kad ne mogu bolje ističu zaduživanje kao uspjeh,u doba kad se i države za koje nisam nikad čuo povoljno zadužuju,prejadno kao i ovo spamanje ovog pametnjakovića iz mladeži HDZ-a.
Ovo bi to možda i shvatili kao postignuće:
https://www.youtube.com/watch?v=yVZTI5wvNY0&t=214s
Nije ti ovo trebalo, nivo razgovora lokalna birtija.
Pametan Nick is offline  
Old 24.11.2017., 19:57   #6565
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Evo jedne optimistične vijesti, da mi kolega Nerealni ne "jambra", kako bi rekao drug Milutin Bandić

http://vijesti.hrt.hr/416974/dalic-d...ko-radne-snage


U Vladi razrađujemo paket mjera za radnu snagu za iduću godinu kako bi se lakše riješio nedostatak i pronalazak radnika pa i u turizmu, u sklopu čega se odlučuje o minimalnoj plaći, kvotama, troškovima angažmana sezonskih radnika, pravima radnika na obroke, smještaj i drugo, najavila je Dalić, koja očekuje i da poslodavci koliko mogu povećaju plaće.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20171124 E sad ćemo vidjeti tko će doći radit u gospodarstvu balkanskog tigra
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 24.11.2017., 20:00   #6566
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Nije ti ovo trebalo, nivo razgovora lokalna birtija.
Oprosti ako sam ti povrijedio osjećaje ali refinaciranje obveznica predstavljati kao neki uspjeh je sprdačina samo po sebi,šta mu trebamo čestitati što se sjetio uzeti povoljniji kredit u doba povijesno niskih kamatnih stopa,u vrijeme kad postoji višak kapitala u svijetu koji ne zna gdje bi ga plasirao?
Kakve su to fenomenalne sposobnosti našeg ministra i vlade koji nas znaju povoljnije zadužiti a istodobno se nastavlja dijeljenje novca iz proračuna šakom i kapom odabranima?
Uostalom Šonje je napisao: Ta stopa je ekstremno visoka u trenutnim tržišnim uvjetima.
Kao što sam već rekao širi svoju propagandu negdje drugdje,vjerujem da su je tu većina forumaša svjesna (ne)uspjeha u kojima pišeš.
torente33 is offline  
Old 24.11.2017., 20:00   #6567
Evo već stoje u redu, tko nebi želio doći u novu Švicarsku i crnčiti za 3500 12-14 sati dnevno?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 24.11.2017., 21:15   #6568
Dobar graf.
Vise nego dvostruka stopa kmecenja u odnosu na EU unatoc prosjecno istoj stopi stvarnih zdravstvenih problema.

To me podsjeca na neke frnomene sa PDF-a.
Kao sto je galama o laznoj statistici kada ekonomija raste ali zato nije bila lazna kada je bila recesija.
A tek ovo sa politikom. Kada je neko sranje eto zasluge HDZ-a. Ako je nasta barem trunku dobro, to nema veza sa njima.

Bit ce bolje...Hebemu misa...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 24.11.2017., 21:50   #6569
Građani sve pesimističniji smjerom kojim Hrvatska ide

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...pciju/6780276/


Šta uopće ti građani znaju? Koliko je njima dobro mogu reći samo neki optimisti sa pdf-a, DZS i hdz-sdp! Ne nužno tim redoslijedom
Pernar i ekipa treća politička snaga u državi
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 24.11.2017., 21:59   #6570
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Evo već stoje u redu, tko nebi želio doći u novu Švicarsku i crnčiti za 3500 12-14 sati dnevno?
https://ibb.co/fLLd3R

Već sam stavio i evo opet. Samo ne za 3500 kn. I poslodavci će morat podvit leđa.

A i kako rece medo, ako ne budu, za svakog kojeg dovedu, dvojica ce im otic.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 24.11.2017., 22:10   #6571
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Malo off-topic, ali ovaj graf nije samo interesantan nego je i sigurno točan jer nigdje nisam u svijetu vidio toliko motorički hendikepiranih osoba kao u Estoniji i Finskoj.
Čisto potvrđujem da ovo nije falš
a Bugari i Rumunji prototip modernog healthy living čovjeka za 21.st.

p.s. graf je jako interesantan, al kao i svaka statistika, osobito ona kojom se ispituje percepcija, često je to tek točan zbroj netočnih podataka....

Imam dojam da prosječan Hrvat sa prosječnim iskustvom korištenja bolovanja neće reći da je tip top zdrav kad ga njemu nepoznata osoba priupita za zdravlje
neznaš jel kakva HZZO inspekcija, undercover komisija za invaliditet, udba, poslodavčevi špiclovi... pa je bolje ne potezati vraga za rep i izigravati junačinu, nego se fino ko čovjek šćućuriš i hramlješ ko kolerični prosjak iz Indije dok anketari ne zamaknu iza ugla.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/bolo...ekorderi-56377
žalac_1 is offline  
Old 25.11.2017., 03:35   #6572
Quote:
Patton kaže: Pogledaj post
Pročitao sam članak, spališ masu tuđe love, i onda ponosno najavljuješ nova zapošljavanja i izvozne ofenzive umjesto da se povučeš u mišju rupu.
Poslano mi jučer ovo:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...stice/6592074/

Zanimljivo u svakom slučaju. Navodno, 5-6 milijardi u 2 godine, pesimisti kažu duplo. Znači, realno, 20+ milijardi godišnje za koju godinu, kako to obično završi u Hrvatskoj.

Inače, indikativno dole na dnu članka:

- Miro Bulj (MOST): Novca za provedbu bi bilo kad bi srpski predsjednik Vučić platio ratnu štetu od 45 milijardi eura.

Naravno, samo dokad? I opet, naravno, za podijeliti, kupiti malo glasova...

Jučer opet pitanje "zašto si ti uopće otišao iz Hrvatske, daj mi ponovi". Pa evo:

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ciscene-wc-ove

Ne želim da mi djeca idu u takve škole, a nije da će biti nekog izbora za 10-15 godina, kao danas.

Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Nije mi bila jasna ni ona iracionalna euforija prije 2008., a nije mi jasna ni ovo iracionalno katastrofiranje tu po temi pa sam se sjetio jedne slike s jednog poznatog domaceg bloga


Nacija kmečavaca, profesionalnih žrtava i samosažaljivih rentseekera
Meni izgleda kao da je Hrvatska bolesna 30-35, a misli da je samo 25... samo nešto realniji od EU, što ne znači da si realan.
rocker1987 is offline  
Old 25.11.2017., 10:09   #6573
Ćurin smatra da će se industrija male brodogradnje polako premještati u Hrvatsku. Protekla dva desetljeća bila je razvijena u Poljskoj, ali se cijena rada ondje, što je bila njihova prednost, približila našoj.

“Naši brodograditelji imaju mnoge vještine i znanja koja poljski nemaju. Zato je vrlo izvjestan veći rast investicija u ovaj dio na našem području.
https://www.jutarnji.hr/globus/Globu...jekte/5806239/

Poslušati Lutza
https://www.youtube.com/watch?v=BS-YT4WrKyU&vl=de
Hrvati dali transfer nove tehnologije švabama.Što prije brodogradilište Split ode u stečaj prije zdravi kapital dolazi
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 25.11.2017., 12:37   #6574
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Građani sve pesimističniji smjerom kojim Hrvatska ide

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...pciju/6780276/


Šta uopće ti građani znaju? Koliko je njima dobro mogu reći samo neki optimisti sa pdf-a, DZS i hdz-sdp! Ne nužno tim redoslijedom
Pernar i ekipa treća politička snaga u državi
Ako ovo nije dokaz zatucanosti građana, ne znam što jest.

Glavni razlog pesimizma građana je to što se ova tema nije probila u mainstream.........i što nitko ne sluša Nenu Bakića
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.11.2017., 12:40   #6575
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ćurin smatra da će se industrija male brodogradnje polako premještati u Hrvatsku. Protekla dva desetljeća bila je razvijena u Poljskoj, ali se cijena rada ondje, što je bila njihova prednost, približila našoj.

“Naši brodograditelji imaju mnoge vještine i znanja koja poljski nemaju. Zato je vrlo izvjestan veći rast investicija u ovaj dio na našem području.
https://www.jutarnji.hr/globus/Globu...jekte/5806239/

Poslušati Lutza
https://www.youtube.com/watch?v=BS-YT4WrKyU&vl=de
Hrvati dali transfer nove tehnologije švabama.Što prije brodogradilište Split ode u stečaj prije zdravi kapital dolazi
Ako žele, ja bih mogao prodati tehnologiju uživanja u životu tim prebogatima a preglupim švabama.

Nakon prihvaćanja mog modela bili bi nešto siromašniji al' bi im se kvaliteta života drastično popravila..........:klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.11.2017., 12:53   #6576
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Građani sve pesimističniji smjerom kojim Hrvatska ide

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...pciju/6780276/


Šta uopće ti građani znaju? Koliko je njima dobro mogu reći samo neki optimisti sa pdf-a, DZS i hdz-sdp! Ne nužno tim redoslijedom
Pernar i ekipa treća politička snaga u državi
Jer oni koji glasaju za pernara najbolje znaju kuda ide hrvatska

Nego jesi ti odselio?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 25.11.2017., 14:49   #6577
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Jer oni koji glasaju za pernara najbolje znaju kuda ide hrvatska

Nego jesi ti odselio?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Ne. Izgubio sam taj posao jer po zakonu moram 3 mjeseca radit kod poslodavca nakon što dam otkaz. A ta ponuda je bila doslovno danas za sutra. Dosta zajebana stavka zakona o radu. Tražim i dalje
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 25.11.2017., 15:49   #6578
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
a Bugari i Rumunji prototip modernog healthy living čovjeka za 21.st.
Za Bugare ne mogu tvrditi osim za kolege s posla, ali Rumunji bar oni po Transilvaniji djeluju izuzetno zdravo.
Osim predrasuda, imaš li neki argument zašto misliš da nisu zdravi ?
Uzmi u obzir da su sve američke pizdarije prije došle i do nas nego do njih.

U Finskoj i Estoniji je stravičan, baš stravičan broj motorički hendikepiranih osoba. Ne znam kako se ta i slične bolesti točno nazivaju i ne bi htio biti bezobrazan, ali konkretno ljudi koji hodaju tako da se tresu i zvijukaju lijevo-desno su nevjerojatno česta pojava u tim zemljama.
U njihovom slučaju problem je sunca. Tko ne uzima vitamin D ima ogromnih problema sa zdravljen, a to je sve dosta i nasljedno. Helsinki doživljava nevjerojatnu transformaciju onda kada zasije sunce, to isto treba doživjeti.

Inače se slažem doduše oko ovoga što kažeš za bolovanje. Mi imamo najviše bolovanja u EU, najčešće bez zdravstvenih okolnosti i to vrlo vjerojatno i s tim ima veze.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 25.11.2017., 16:41   #6579
Vitamin D je zajeban, ista stvar kao i na sjeveru Europe je kod Arapa, zbog nedostatka sunca silan broj hendikepiranih

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 25.11.2017., 20:32   #6580
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Za Bugare ne mogu tvrditi osim za kolege s posla, ali Rumunji bar oni po Transilvaniji djeluju izuzetno zdravo.
Osim predrasuda, imaš li neki argument zašto misliš da nisu zdravi ?
Uzmi u obzir da su sve američke pizdarije prije došle i do nas nego do njih.

U Finskoj i Estoniji je stravičan, baš stravičan broj motorički hendikepiranih osoba. Ne znam kako se ta i slične bolesti točno nazivaju i ne bi htio biti bezobrazan, ali konkretno ljudi koji hodaju tako da se tresu i zvijukaju lijevo-desno su nevjerojatno česta pojava u tim zemljama.
U njihovom slučaju problem je sunca. Tko ne uzima vitamin D ima ogromnih problema sa zdravljen, a to je sve dosta i nasljedno. Helsinki doživljava nevjerojatnu transformaciju onda kada zasije sunce, to isto treba doživjeti.

Inače se slažem doduše oko ovoga što kažeš za bolovanje. Mi imamo najviše bolovanja u EU, najčešće bez zdravstvenih okolnosti i to vrlo vjerojatno i s tim ima veze.
To ti je stvar mentaliteta - bilo kakva hendikepirana osoba je kod nas skrivena, ne ide nigdje ili je u "domu". Dok je na zapadu (ili očito sjeveru) svugdje - grad, zoološki vrt, plaža, restoran...

Vitamin D i posljedično rahitis nisu veliki problem već od poslije II svj rata...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.