Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2015., 14:07   #1
Obitelj na daljinu - bliskost s ocem

Zbog posla u drugoj zemlji muž i ja planiramo uskoro odvojeni život.

Trudna sam i dijete će biti sa mnom.
Kad rodim, MM će doći na mjesec i pol, dva, koliko uspije dobiti slobodno, nakon toga plan je da dolazi k nama bar jednom mjesečno, opet ovisno o mogućnostima i slobodnim danima.
Nismo mislili da ona ide nekamo sama s njim jer se ne radi o razvodu, pa ako on ima slobodno, bolje da smo svi troje zajedno, a nadam se da nećemo predugo tako. Ipak, bojim se da bi moglo proći i do dvije, tri godine.

Kako uz takav raspored viđanja uspostaviti blizak odnos s tako malim djetetom?
U tom razdoblju kad on bude s nama poslije poroda, kako ju što više naviknuti na njega? S obzirom da tad najviše traže i trebaju mamu, kako ga što više uključiti?
Je li bolje da dođe jednom mjesečno na 5-6 dana ili dvaput po 2-3? (To opet ovisi dijelom o financijama, zbog samog puta.)

Njoj tako maloj Skype neko vrijeme neće puno značiti, kao ni telefon, dakle pretpostavljam da trebam prijedloge za konkretno vrijeme koje oni budu imali zajedno kad MM dođe k nama, a ona je još premala za npr. igranje u parku i posjete raznim zabavnim sadržajima.
Bit će i toga, naravno, ali opet djetetu od par mjeseci to manje znači nego starijem.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:17   #2
Svatko sebi kroji kako je bolje, što se tiče posjeta, vidite i jedno i drugo pa ćete zaključiti.

Ako muž zna pjevati, neka joj snimi uspavanke i neke brojalice pa joj puštaj, ili nek joj jednostavno priča nešto, da mu čuje glas i ima nešto prepoznatljivo o njemu.

I skajp će koristiti čisto vizualno, to će vam ionako biti sve što se tiče nekih odnosa, razgovora, dobar je skajp.

Dok je doma neka je s njom i posvećen, u pravim danima koža na kožu kontakt s ocem također je bitan kao s majkom. I neka sudjeluje u svemu kad je tu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:23   #3
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
I skajp će koristiti čisto vizualno, to će vam ionako biti sve što se tiče nekih odnosa, razgovora, dobar je skajp.
Naravno, pa i nas dvoje se želimo čuti, nismo ni mi navikli na odvojen život (kažem, nije razvod nego posao u pitanju), ali ona neće odmah kužiti ni što je to, kamoli da je to tata, pa zato od skajpanja neko vrijeme ne očekujem za nju neku korist u tom smislu.

Pišem si ovo za uspavanke, može joj čitati doduše, baš nije za pjevanje. (Tu recimo Skype dobro dođe, moramo mu ostaviti neku knjigicu za nju, da ne bude sve kod nas.)

A naravno, nema pametnijeg posla kad je s nama, tako da će biti uključen u sve.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:25   #4
koliko se sjecam malih beba, bolje je cesce krace
kasnije kad pocnu kopcati vise onda duze, rekla bi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:28   #5
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kasnije kad pocnu kopcati vise onda duze, rekla bi
Ok, sigurno ću vidjeti i po njoj već, ali zasad još nije ni rođena pa pitam - kad bi to bilo otprilike?
Pitanje i za druge, po vašem iskustvu.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:39   #6
oko godinu dana valjda. davno je to bilo
ali vidjet ces vec, za pocetak bolje da je cesce jer bebe imaju kratku pamet

i, drzim fige da se sto prije skupite na jednom mjestu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:47   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i, drzim fige da se sto prije skupite na jednom mjestu
Hvala.
Bit ćemo ok, ni prvi ni zadnji, samo ne bismo htjeli da to previše šteti njihovom odnosu, makar znam da se utjecaj ne može izbjeći, tako da pokušavamo unaprijed razmišljati pozitivno i smisliti bar neke stvari koje možemo.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 15:48   #8
Do druge godine je ionako mama centar svijeta
Budu se ono polovili poslije, nemoj se puno brinuti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 18:51   #9
Zasto ne odete vi dvije sa njime?
zrnca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 18:52   #10
Quote:
zrnca kaže: Pogledaj post
Zasto ne odete vi dvije sa njime?
Mama ide jer je dobila posao, tata ostaje jer mu je posao ovdje.
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:29   #11
žene pomoraca bi sigurno imale šta reći na ovu temu.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 15:54   #12
Naß tata je prije par mjeseci otišao raditi van. Curka će uskoro 5 godina. Kad se čujemo telefonom često odbija razgovor,time pokazuje ljutnju jer ga nema. Kad dođe i večer prije nego će doći sretna je do neba. Kad odlazi plače i tužna je. Zna reći da joj fali tata,pogotovo pred spavanje. Jedva čekam da se sve posloži pa da i nas dvije odemo za njim. Nažalost načekat ćemo se.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:37   #13
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Zbog posla u drugoj zemlji muž i ja planiramo uskoro odvojeni život.

Trudna sam i dijete će biti sa mnom.
Kad rodim, MM će doći na mjesec i pol, dva, koliko uspije dobiti slobodno, nakon toga plan je da dolazi k nama bar jednom mjesečno, opet ovisno o mogućnostima i slobodnim danima.
Nismo mislili da ona ide nekamo sama s njim jer se ne radi o razvodu, pa ako on ima slobodno, bolje da smo svi troje zajedno, a nadam se da nećemo predugo tako. Ipak, bojim se da bi moglo proći i do dvije, tri godine.

Kako uz takav raspored viđanja uspostaviti blizak odnos s tako malim djetetom?
U tom razdoblju kad on bude s nama poslije poroda, kako ju što više naviknuti na njega? S obzirom da tad najviše traže i trebaju mamu, kako ga što više uključiti?
Je li bolje da dođe jednom mjesečno na 5-6 dana ili dvaput po 2-3? (To opet ovisi dijelom o financijama, zbog samog puta.)

Njoj tako maloj Skype neko vrijeme neće puno značiti, kao ni telefon, dakle pretpostavljam da trebam prijedloge za konkretno vrijeme koje oni budu imali zajedno kad MM dođe k nama, a ona je još premala za npr. igranje u parku i posjete raznim zabavnim sadržajima.
Bit će i toga, naravno, ali opet djetetu od par mjeseci to manje znači nego starijem.


Hej netrebas se brinuti tako malo djete nece osjetit da nema tate ,nastoj odrzat svakodnevnu komunikaciju vizualnu ,skype,facetime ,meni osobno je facetime kvalitetniji i audio i video .
Djete ce ti biti malo ,naucit ce prepoznat tatu na screenu ,,po glasu ,kada dode bit ce skupa stalno ,ona je premala sada, moze je uspavat ,okupat ,igrat se s njom doma ,pricat joj price ..
prvih 3-4 mj djete (bar moji )vecinom jede ,place ,spava ))
Netrebas se brinuti da ti nece napraviti bond .Vidjet ces kako ce stvari ici sta vam je bolje jednom na mjesec ili svaka 2 tjedna .meni vise pase 6 dana skupa ,ono dva dana su mi prekratka .nemoj straha uz danasnju tehnologiju sve je lako .

MM je s nama nekih 6 mjesci godisnje ali se cujemo svaki dan stalno i preko vibera i sa djecom razmjenjuju slike ,pjesme i sl .moju su veliki 9 i 7.5 god .i sve kuze a kada su bili manji objasnili smo im.
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 22:30   #14
Sorry, nestadoh jer smo usred selidbe, tj. preselila sam se, ali još su mi svi tu i još slažemo stvari okolo, a nemam ni internet.

Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
žene pomoraca bi sigurno imale šta reći na ovu temu.
I dobrodošle su.

Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Naß tata je prije par mjeseci otišao raditi van. Curka će uskoro 5 godina.
Kod vas je to šok, sigurno je drukčije kad je dijete već veće i shvaća da je tata bio tu, a sad više nije.
Koliko god meni možda bilo teže, nadam se da će njoj biti lakše upravo zato što na početku neće znati za drugo, a onda ćemo se rado navikavati da je on s nama.

Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
MM je s nama nekih 6 mjesci godisnje ali se cujemo svaki dan stalno i preko vibera i sa djecom razmjenjuju slike ,pjesme i sl .moju su veliki 9 i 7.5 god .i sve kuze a kada su bili manji objasnili smo im.
U kojim intervalima?
Koliko dugo već tako funkcionirate? Koliki su bili kad je počeo takav život?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 12:27   #15
Za Bozic 4-5 tjedana ,za Uskrs mi obicno idemo kod njega 2 tjedna ,i ljeto obicno 16.06-20.09 .Nemoj me vatat za tocne datume jer i mi odemo tamo,ali to su termini, ravnamo se prema skoli i zelimo da je on snama kad su svi praznici tako najkvalitetnije provedemo vrijeme kad dica nemaju skolske obaveze .Moj muz je na drugom kontinentu 6 sati vremenske razlike i treba mu 12 sati leta do doma ,promjenit 2-3 avijona .
Tako smo evo 3 godine .Dica su bila 6 i 5 godina .Objasnili smo im , budu tuzni kad ide ca i kazem ti stalno smo na facetime ,on kad je recimo na coffeebreak mi smo na treningu i nazove nas i gleda s nama bar 10 min .Mladi je lani ima vrticku zavrsnu svecanost u splickom hnk i gledao je s nama s mog telefona .
Mislim da ce tebi biti jos lakse jer ti je beba mala ,ma opusti se sve ce biti ok .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.