Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2015., 18:36   #41
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Nije. Ne gleda se zadnjih 7 dana, gleda se zadnjih 1000 partija, minimalno.

Isto kao što se ne gleda tvojih 1 ili 3 ili 7 dana "farmanja" WN-a, već se gleda cjelokupna slika.
Kako nije? Rating 1300+, win rate pozitivan, sve lijepo u zelenom... Možda ima loš tjedan jer ga je dečko ostavio, ali globalu bi trebao biti dobar po damageu, killovima, awarenessu, ...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 18:43   #42
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
A gle, nagledal sam se takvih stat deniera ko ti na desetine na službenom forumu. Svi ste isti.
Za vas koji ste novi na internetu, ovo je tipični ad-hominem napad u kojemu se ne bavi argumentima koje druga strana predstavlja, već ju se pokušava ocrniti kao osobu u nadi da će se tako i njeni argumenti pobiti.


Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Redovito je to ekipa s lošim ili osrednjim ratingom govori kak većina igrača koji imaju bolji rating od njih stat-paddaju, kak za dobre statse trebaš biti sebičan (da, igrač koji pobjeđuje 65% mečeva je fakat sebičan, kak se usuđuje biti koristan svom timu?), da za rating "do neba" (tebe citiram) treba kampirati, blokirati i krasti killove (aj mi nađi di ovaj igrač to radi,), itd. itd.
Za vas koji ste novi na interwebsima, ovo je podvaljivanje. Protivniku u raspravi se podvaljuje da je rekao nešto što nije, a onda se izvlači jedan primjer koji pobija "argument". Standardna fora ekipe koja ili ne zna ili ne želi čitati s razumijevanjem.

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Najžešća ironija je da ekipa ko ti koja nikad nije bila u stanju konzistentno (na duže staze) ostvariti dobar rating priča kak se ostvaruje dobar rating.
I opet jedan lagani ad-hominem za kraj.

Koji bi, doduše, čak i držao vodu kada bi druga strana (u ovom slučaju ja) zaista i držala do nečega (u ovom slučaju ratinga) za što ju se optužuje da je loša.





Dakle, dragi dm, rating nije nikakav pokazatelj skilla. gg l2p no re
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 19:31   #43
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post

Dakle, dragi dm, rating nije nikakav pokazatelj skilla. gg l2p no re
Sva sreća da si nam ti to dokazal sa svoja dva screenshota i statistikom nakon šaćice mečeva
Dalje možeš cmizdriti o ad hominemu kolko god oćeš (kak uopće imati kvalitetnu raspravu s nekim ko tvrdi da konzistentno ostvarivanje boljih rezultata u igri kroz velik broj mečeva =/= bolje igranje?)

Al ajde, idemo pretpostaviti da rating nije pokazatelj skilla.
Moji tenkovi koje sam igral relativno nedavno:
KV-4, IS-7, IS-6, T32, Chi-To, Panther II, T69, Comet, Chi-Ri, T-62A, Pershing, Centurion. Sve 2500-3000 WN8, i WR na većini iznad 57%.

Moji tenkovi koje sam igral ranije:
Tiger II, T-150, Tiger I, IS, IS-3, T-44, T-54, Sherman Jumbo, SU-100, SU-85, JgPzIV... Svi WN8 ispod 1700, winrate lošiji.

Dakle, veliš da rating nije pokazatelj skilla, pa me zanima sljedeće:
Razlike u ratingu su očite između tenkova koje sam igral u različitim vremenskim razdobljima, dakle, s različitim znanjem i skillom.

Ak razlika u ratingu nije do skilla, do čega je? Ak povećanje u ratingu ne pokazuje povećanje mog skilla, kaj onda pokazuje? Kaj je uzrok povećanju ratinga?
Ak raditi više dmg-a i pobjeđivati više mečeva ne znači igrati bolje, zakaj onda neko ima 1500 avg. dmg., a neko drugi 2500 avg. dmg. i veći winrate u istom tenku?
Ak igrač A ima 1000 WN8, a igrač B ima 3000 WN8 kroz 10k mečeva, dal je moguće da igrač A ima veći skill?. Ako da, zakaj ima tak slabe rezultate?

Jel tebi jasno da izjavom "rating nije nikakav pokazatelj skilla" praktički u isti koš stavljaš igrače s 800 WN8 i 4500 WN8, igrača s 43% WR i 65% WR?
Ono kaj mene onda zanima je, pokazatelj čega je th 3700 razlike u WN8, ak nije pokazatelj ogromne razliku u skillu?

Zadnje uređivanje d._m. : 31.10.2015. at 20:59.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 22:04   #44
Ono kaj mene zanima je - je li ti ikada uspjela diskusija u kojoj si vrijeđao, izvrtao i podmetao?


Dokaza da rating nije pokazatelj skilla ima koliko hoćeš, a dodatne dobijem sa svakim novim mečem kojega odigram. Evo, upravo sam izgubio dobiveni meč jer je gospodin s 1900 ratingom odlučio napustiti cap circle 10 sekundi prije završetka. Tier 9 game, ja u Loweu s 3800 dmg i tri killa. Pa mi reci da rating išta znači kada je za upravljačem tenka idiot.

Da stvar bude gora, ovo nije prvi meč koji sam izgubio na isti način.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 22:05   #45
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post

Dokaza da rating nije pokazatelj skilla ima koliko hoćeš, a dodatne dobijem sa svakim novim mečem kojega odigram. Evo, upravo sam izgubio dobiveni meč jer je gospodin s 1900 ratingom odlučio napustiti cap circle 10 sekundi prije završetka. Tier 9 game, ja u Loweu s 3800 dmg i tri killa. Pa mi reci da rating išta znači kada je za upravljačem tenka idiot.
Bravo, imaš svoje anegdotice ko "dokaz".

Imam i ja tisuće mečeva iskustva di crveni rade beskorisne gluposti i zeleni/plavi/ljubičasti nose meč. Dapače, imam i svoje iskustvo kad sam loše igral i imal 1500 WN8, i sad kad bolje igram i imam značajno veći WN8.
Kaj bumo sad? Čije anegdotice su točnije? Moje ili tvoje?


Ponavljam pitanje.
Kaj razlikuje igrača s 500 WN8 od igrača s 3500 WN8? Ili te i to pitanje vrijeđa pa odbijaš odgovoriti?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 22:08   #46
Tebi su to anegdotice, meni su igre koje sam doživio, snimio i sejvao da se podsjetim kako ne igrati.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 22:12   #47
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Tebi su to anegdotice, meni su igre koje sam doživio, snimio i sejvao da se podsjetim kako ne igrati.
Rekoh, i ja sam doživio tisuće mečeva di igrači s lošim ratingom loše igraju, a igrači s dobrim ratingom nose meč puno češće nego obrnuto. (imaš i pun youtube i wotreplays.com takvih mečeva, btw.,)
Po čemu su tvoje anegdote mjerodavne, a moje nisu?


I ponavljam pitanje,
Kaj radi razliku između igrača s 500 WN8 i igrača s 3500 WN8?

Zadnje uređivanje d._m. : 31.10.2015. at 22:26.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 22:29   #48
Btw., oslobodi se confirmation biasa i umjesto da selektivno tražiš bolje igrače i paziš kad budu slučajno napravili neku grešku da možeš tu doći lijepiti screenshote i kukati kak si izgubil meč makar imaš 3 killa, počni brojati kolko grešaka crveni igrači rade, i pogledaj kolko crveni igrač napravi korisnog tijekom meča u odnosu na ljubičastog igrača.

Zapravo ni ne moraš gledati jer ti sama statistika kaže da ljubičasti napravi masu više korisnog od crvenog igrača. Osnove matematike, jel. 2000 > 1000. Al napravi taj eksperiment svejedno, da se uvjeriš
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 22:53   #49
Fascinantno je kako ti i dalje ne kužiš o čemu pričam. Zapravo, izglednijim mi se čini da odbijaš shvatiti i da ti je zabavnije trolati nego biti koristan.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 01:11   #50
Slafko nema ti smisla ovo što radiš. Mislim da ti posada ne napreduje ak nije trenirana za taj tenk u kojem se nalazi. Ako ti sad voziš VK4502b s posadom koja je trenirana za VK4502a otključat ćeš Mausa sa lošijom posadom nego što si mogao imati i onda još na kraju plaćati dodatni gold kod vraćanja posade u mediuma.
4160titan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 01:39   #51
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Fascinantno je kako ti i dalje ne kužiš o čemu pričam. Zapravo, izglednijim mi se čini da odbijaš shvatiti i da ti je zabavnije trolati nego biti koristan.
Koje jebeno trollanje?
Tvoja tvrdnja:
Quote:
rating nije nikakav pokazatelj skilla
Moje pitanje:
Ak rating nije nikakav pokazatelj skilla, kaj razlikuje igrača s velikim ratingom (recimo 3000 WN8) od igrača s malim ratingom (recimo 800 WN8)? Odakle proizlazi ta razlika od 2200 WN8? Jer očito se ta dva igrača u nečem drastično razlikuju. Ak nije skill, u čemu je stvar?

Vrlo jednostavno i sasvim logično pitanje i 100% vezano za tvoju tvrdnju. Jel neko osim slafka u ovom pitanju vidi trollanje?

Zadnje uređivanje d._m. : 01.11.2015. at 02:35.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 12:45   #52
Defintivno u zadnje vrijeme rejting ne znaci nista na pocetku partije kad u igri ima tone idiota koji su pokupovali accounte i sl.
Tocno vidis ljubicastog koji pojma nema kakvoj borbi sluzi tenk koji vozi, vidis da ne zna radit nista i sl. nego čuci iza kamena bez da se pomakne

Druga krajnost, kad imas platoon 3 mediuma sa dobrim statsima koji znaju sto rade, partija rjesena u 3 minute molis boga da uhvatis kill
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 15:17   #53
Quote:
lav1000 kaže: Pogledaj post
Defintivno u zadnje vrijeme rejting ne znaci nista na pocetku partije kad u igri ima tone idiota koji su pokupovali accounte i sl.
Tocno vidis ljubicastog koji pojma nema kakvoj borbi sluzi tenk koji vozi, vidis da ne zna radit nista i sl. nego čuci iza kamena bez da se pomakne
Ima ekipe koja kupuje account, al realno, kolko misliš da je udio takvih igrača u odnosu na cijeli playerbase (koji se broji u milijunima, btw.)?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 17:09   #54
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Ima ekipe koja kupuje account, al realno, kolko misliš da je udio takvih igrača u odnosu na cijeli playerbase (koji se broji u milijunima, btw.)?
pa ne može to nitko sa sigurnošću tvrditi ali moguće da se radi o par % accounta...
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 20:10   #55
kaje s ovim emblemima i bonusima na crew?
kad ce to bit, kaj ce davat?
ima ko kakvi link di se more to procitat?
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 20:21   #56
Privremeno ukinuto.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 20:23   #57
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
kaje s ovim emblemima i bonusima na crew?
kad ce to bit, kaj ce davat?
ima ko kakvi link di se more to procitat?
QB ima video di ukratko objašnjava to.

Uglavnom, nalijepiš emblem na tenk i dobiš par postotaka bonusa na crew skill. Praktički ekvivalent recimo još jednom equipment slotu. I ak ne želiš davati gold za to, košta te par stotina tisuća creditsa po tenku mjesečno.

Al navodno se WG predomišlja i odgađaju to do daljnjeg, jer se uglavnom svi bune.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 10:22   #58
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Kako nije? Rating 1300+, win rate pozitivan, sve lijepo u zelenom... Možda ima loš tjedan jer ga je dečko ostavio, ali globalu bi trebao biti dobar po damageu, killovima, awarenessu, ...
Pitao si je li to "dosta dobar" igrač. Nije.
Je li "dobar"? Rekao bih da. Bolji je od večine igrača, čak ima win rate preko 50%.
Što očekivati od takvog igrača? Da zna gdje gađati koji tenk, ponekad koristi premium municiju te više-manje zna gdje biti na kojoj mapi.
Što ne očekivati od takvog igrača? Da će voditi tim, znati se povući na vrijeme, samostalno preokrenuti partiju ili igrati bez greške.

Tvoja poanta je...?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 18:55   #59
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
da za rating "do neba" (tebe citiram) treba kampirati, blokirati i krasti killove.
Da vi takvi ste najgori što kampate i tako skupljate bolji rating

Meni to urnebesno, u prve tri minute obično crvena ekipa izgine pa proziva ostale da sam svoj WN8 gledaju.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 19:17   #60
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Da vi takvi ste najgori što kampate i tako skupljate bolji rating

Meni to urnebesno, u prve tri minute obično crvena ekipa izgine pa proziva ostale da sam svoj WN8 gledaju.
Da. Obično me za kampiranje optužuju igrači koji pojma nemaju kaj se dešava oko njih. Najčešće je situacija takva da se borim na prvim linijama, vidim svi krepavaju oko mene i povučem se natrag u bazu da čim dulje ostanem živ i pokušam izvući pobjedu. Lik koji nije u stanju pratit kaj se dešava na mapi misli da cijeli meč kampiram, i naravno, odma krene "raport noob kemper"
Ovo vjerojatno radi problem i _slafku_ koji veli da se "rating do neba" dobiva lešinarenjem i killstealanjem. Da, "rating do neba" sigurno dobiš na način da si neaktivan u prvoj polovini meča.

Druga sorta "raport noob kemper" idiota su likovi koji se zalete u glupu situaciju di im prijeti sigurna smrt pa pizde na tebe jer ih kao ne supportaš i kao samo lešinariš, killstealaš i nisi timski igrač.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.