Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 13:07   #2341
Quote:
midva kaže: Pogledaj post
može se kupit kod vinceka, vidila sam da to imaju, ali mislim da ti i slastičarka to može napravit ako je malo vještija, a svi koji rade vjenčane torte bi trebali bit...
hvala
baš ću pogledati ako moja to neće znati napraviti
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:11   #2342
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Je to sam i ja pitala, rekli su da treba biti u hladnjaku da bude zapravo "smrznut", ali vele da se takve torte u pravilu potamane u roku odmah i da se dosad nijednom nije desilo da se sladoled rastopio prije nego je uopće pojeden
to vjerujem da se potamane
super onda, to će bit prefina torta
__________________
...imati dijete znači svom srcu dopustiti da se šeta izvan tijela...
midva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:37   #2343
Quote:
Tia Dalma kaže: Pogledaj post


ovakvi mladenci na ovoj torti su mi baš
jel to negdi kupujem ili bi mi slastičarka trebala napraviti (od recimo marcipana ili nečega) skupa s tortom?
ja sam našla žensku koja ih radi u privatne svrhe...iz Istre je...nagovorila sam ju da i meni napravi mladence...poslat ću ti u pp njene torte!
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:50   #2344
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Mi smo ipak umjesto Vinceka odlučili tortu uzeti u Piece of cake. Bit će jedna "glavna" i više njih manjih okolo, od sladoleda prelivene čokoladom

To će biti super-nešto drugačije a sigurno mljac!
maan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:55   #2345
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ticino masa finija od marcipana, zajebavaš se jel da??

Jebote na svim svadbama na kojima sam bila ta ticino masa bi ostala nepojedena na 90% tanjura jer je odurnog okusa
Ticino masa je nekima fina (Boze sacuvaj), ali da se moze opcenito reci da je bolja od marcipana nikako.

Marcipan nije ni sluga ticinu kada su u pitanju odredena ukrasavanja torti, pa tko voli nek' izvoli.

Svejedno,ne vidim zasto torta ne bi mogla biti i ukusna i lijepa i zasto ljudi toliko inzistiraju na prokletom ticinu kada se i od slaga i marcipana moze napraviti prekrasna torta. I svi ce ju sa gustom pojest.

Osim toga, kao završni sloj se moze koristiti i šaum (moja mala tajna) koji je onda čvrst, slatkast i ima predivnu sjajnu koricu.

Ali to je samo za slasticare sa najdebljim zivcima.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:57   #2346
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post


Ima li itko ideju, gdje bih mogla naručiti ovakvu tortu u Zg? (Pod 'ovakvu' mislim s takvim preslatkim bedastim dekoracijama i bojama?)

Itko??
Takva torta zapravo uopce nije problem za napraviti.
Ne daj da ti izmuzu novce jer se kao "puno bave s njom"

Samo se ticino oboji u nekoliko razlicitih nijansi i ljepi.
Inace torta ko torta.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:00   #2347
Quote:
Adonia kaže: Pogledaj post

Osim toga, kao završni sloj se moze koristiti i šaum (moja mala tajna) koji je onda čvrst, slatkast i ima predivnu sjajnu koricu.

Istina, jela sam torte sa šaumom i zaista je jako jako fina zamjena za ticino i sl., doduše ticino izgleda fantastično ali okus je taj koji sve ubije .

Osobno me baš briga kako će mi izgledati torta (hoće li ta čokolada biti samo natrackana ili zaglađena), glavno da je jestiva
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:05   #2348
Quote:
aranea kaže: Pogledaj post
ja sam našla žensku koja ih radi u privatne svrhe...iz Istre je...nagovorila sam ju da i meni napravi mladence...poslat ću ti u pp njene torte!
figure su joj mrak!
hvala ti!!
pliz baci njen nick u pp.
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:09   #2349
cure molim pomoć

negdje, ali negdje sam vidila tortu trokatnicu i na svakom katu ''sjede'' mladenci.
na prvom se samo kao gledaju, na drugom sjede na klupici i na trećem su mladenci.
ako je di vidite molim 'zalijepite' fotku
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:15   #2350
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:17   #2351
moja omiljena:

ah, ta crna ljubav
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:23   #2352
ideja za sve vas HAHAHAHHA
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 19:11   #2353
Quote:
Adonia kaže: Pogledaj post
Da to napravim, barem bi imala najljepšu tortu na svijetu ako već ne najukusniju...
__________________
06062009
scandalous_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:01   #2354
Meni će moja strina raditi kolače za svadbu. Ali kaj je sa tim inspekcijama za slastičare i fotografe. Tj. za fotografe još i kužim, ali kak da meni moja strina izda račun ili certifikat o kavkoći?????
Kaj zapravo ta inspekcija trazi u kolačima kad dođe na svadbu??
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:24   #2355
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Meni će moja strina raditi kolače za svadbu. Ali kaj je sa tim inspekcijama za slastičare i fotografe. Tj. za fotografe još i kužim, ali kak da meni moja strina izda račun ili certifikat o kavkoći?????
Kaj zapravo ta inspekcija trazi u kolačima kad dođe na svadbu??
trazi kuverticu, baby.... samo forwardiraj jednu od onih koje dobijes
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:48   #2356
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 09:32   #2357
Quote:
Best Bride kaže: Pogledaj post
Meni će moja strina raditi kolače za svadbu. Ali kaj je sa tim inspekcijama za slastičare i fotografe. Tj. za fotografe još i kužim, ali kak da meni moja strina izda račun ili certifikat o kavkoći?????
Kaj zapravo ta inspekcija trazi u kolačima kad dođe na svadbu??
Vidim da ovdje ima puno duhovitih forumaša!
Ne znam odakle se... kontaktiraj zavod za javno zdravstvo u okolici i pitaj njih! KOliko ja znam 150kn je ispitivanje po kolaču! E sada...možda je dovoljno odnjeti samo jedan kolač koji recimo ima najviše kreme u sebi (tj. jaja) pa ti oni izdaju potvrdu koja ti vrijedi u restoranima!
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:13   #2358
Nasa tortica dosla iz slasticarnice Meli skupa sa svim kolacicima. Torta je bila od jagoda, sa kremom koja inace ide u princezice. Bila je skroz bijela sa ogromnim srcekom od jagoda na vrhu. Pun pogodak, ako je suditi po komentarima gostiju s obzirom da je moj dragi i ja skoro pa nismo uspjeli probati. Razgrabila se u tren oka.
mrvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:20   #2359
Quote:
mrvica kaže: Pogledaj post
Nasa tortica dosla iz slasticarnice Meli skupa sa svim kolacicima. Torta je bila od jagoda, sa kremom koja inace ide u princezice. Bila je skroz bijela sa ogromnim srcekom od jagoda na vrhu. Pun pogodak, ako je suditi po komentarima gostiju s obzirom da je moj dragi i ja skoro pa nismo uspjeli probati. Razgrabila se u tren oka.
Nije li to predivan osjecaj...?

A ne kad ko na vecini svadba tanjuri kako dolaze tako i odlaze. A ti se pitas na sta si utrackala toliko love...
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:24   #2360
Definitivno odlican osjecaj. Mi smo je ovaj tjedan narucili u normalnom formatu cisto da je probamo.
mrvica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.