Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2007., 19:36   #1541
Mi smo takodjer mislili figurice od marcipana: marge i homera.
Volimo autoironiju
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:13   #1542
Quote:
xantippa kaže: Pogledaj post
Jedini mi je problem naći ovakav stalak.
Što vi mislite, da li bi jedan staklar znao nešto slično napraviti sa plexiglasom ili plastikom?

ja sam takve stalke vidjela na nekoj od američkih stranica pa probaj malo progooglati pa da si eventualno naručiš..ja sam tražila figurice za tortu pa sam i na to naišla
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 02:30   #1543
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
OK,thx...A kak je izgledala torta kad se je narezala, s obzirom da je torta na torti...Kak je to izgledalo na tanjuru?!
pa mi smo rezali samo doljnju tortu i izgledala je ok, mislim nije mi jasno na sto mislis?
valjda je to ticino masa, ne znam dobili smo ju iz svicarske. a kao sto sam vec ranije negdje pisala u torti nije bilo fila jer se teta koja pece kolace bojala da torte ne propadnu posto jos nikad nije radila s tom masom (pece kolace kod kuce nije profesionalka), ali napravila je odlican posao. jeino sto je torta bila jaaaako teska. potroseno je 8kg te mase, ne znam da li je to potrebno ili je ona iz straha toliko stavila? "glazura" je bila dosta debela.

zna li netko od vas tko se bolje u to razumije da li je 5 kg te smjese dovoljno da se s njom premaze 3 torte? ostalo mi je pa bi dala prijateljici za svatove, a posto je ova moja potrosila 8 kg za moje tri torte ne znam jel to dosta ili je ona malo pretjerala? (pravila je i sve cvjetice od te smjese a to prijateljici ne treba).
tnx
pinnky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:40   #1544
Pinnky i nasa torta je bila 8 kg, a radili su profi slasticari. Rekli su nam da mora biti tako jer je ta masa jako teska i ne moze bit mala torta.

Zeljka i mi smo imali tortu na torti (al samo 2 kata) i bez problema se rezalo i stavljalo na tanjur. Mi smo prvo rezali gornji kat i savrseno se stavljalo na tanjure, bez da je ista padalo sa strane. Ta masa super drzi sve skupa!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:57   #1545
I moja će torta biti od ticino mase, to sam odlučila, samo još moram odrediti kakva.

Za kolače nemam briga. Bit će svi slasni i pravi domaći. Moja mama je kad god je nekome bila svadba u našoj ulici ili bližem susjedstvu napravila jedan ili dva kolača i odnijela ih kao znak dobre volje i dobrih odnosa među susjedima (znate te male sredine, tako i druge žene rade). Sada su se sve te žene javile mojoj mami i rekle da ne brine, da će se za kolače pobrinuti one.
__________________
naš dan - 20.10.2007.
nardana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:56   #1546
Kolači su mala stvar, ali opet bitna. Zamislite vjenčanje bez kolača!? Ne ide! Skužila sam da su u Zg i okolo jako skupi. Ja sam se već dosta raspitivala, neki prodaju po kili a neki po komadu. U kili bude oko 28-30 kolača, ovisno o vrsti, a kada se prodaje po komadu, bude od 1,20-1,70 kn. Kako sada stvari stoje, ja ću uzeti po kili, i to oko 60 postava po 20 kom, znači oko 1200 komada, samo za salu. I onda još treba za kod kuće dragom i meni i eventualno (ali nisam baš pobornik toga) za spremanje gostima kući. Kilogram kolača će me izaći 45,00kn uključujući i plastične kutije u kojima će kolači već biti poslagani i dostavljeni u salu. Btw, pravi ih gazdarica sale, koja radi noćnu smjenu u toj pekari..
Koliko vrsta kolača se inače uzima? Koje vrste vi znate? Meni su sve poznate (kad ih jedem ) ali ne znam kako se svi zovu...
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 16:05   #1547
xantippa, super će vas povoljno izaći kolači.
ajd krenut ću nabrajati neke vrste koje znam, a cure neka nadopune: krempite, šaumrole, šampite (iako ovog gotovo nikad ne bude u svatovima), šubare, mađarice, bijela kata, baklava, bizovačke šnite, krantzle, breskvice, londonerice ...
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:38   #1548
http://img206.imageshack.us/my.php?i...7ca0rp9jw0.jpg
http://img524.imageshack.us/my.php?image=sdsdsdns4.jpg

tako bi trebao izgledati nas stalak, jedan od tih dva... i tako po 4 torte...
samo sto sam ja htjela tortu od cokolade, i kad sam procitala ovaj cjeli topic(62 stranice,post po post ) skuzila sam da se ticino da farbati pa sam se odlucila za ticino...
pa sam razmisljala da svaki kat, pocet od gore na dole bude sve tamniji i tamniji,tako da izgleda kao cokolada,sto ustvari nije

recimo ovakve boje da bude gornji dio
http://img212.imageshack.us/my.php?i...cake14lst1.jpg
(unutra bi bila bailyes torta )
i sto ide sve nize to tamnija boja...

al sam skuzila da ste sve vi imale tortu u kombinaciji boja vasih svatova (sto je logicno) ali moje boje su bordo-crvena-bijela, tako da sad neznam kako da tortu uskladim uz ostale boje...a one bijele torte sa crvenim detaljima mi se bas i nesvidjaju...pa sam razmisljala da tako napravim sa crvenom bojom da prvi kat bude bijela pa ide sve tamnije dole,ali mi se to nesvidja
jer bi ja bas da izgleda kao cokolada... ach jesam zahtjevna...

jel ima netko kakav prijedlog kako bi ja to sve mogla uskladit, il da torta bude jedino sto nece pasat uz vjencanje ... ???
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:46   #1549
ja još uvijek neznam i nije mi jasna računica kolača za 80ljudi + šta ću kasnije djelit na svadbi i susjedima drugi dan
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 20:11   #1550
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
ja još uvijek neznam i nije mi jasna računica kolača za 80ljudi + šta ću kasnije djelit na svadbi i susjedima drugi dan
Marina, koliko sam ja shvatila, za dijeliti kolače gostima i susjedima u kutijama ide minimalno 20 dkg po osobi.
Ni ja još uvijek ne kužim koliko je kolača potrebno po osobi za samu svadbenu večeru
reborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 20:14   #1551
Quote:
reborn kaže: Pogledaj post
Marina, koliko sam ja shvatila, za dijeliti kolače gostima i susjedima u kutijama ide minimalno 20 dkg po osobi.
Ni ja još uvijek ne kužim koliko je kolača potrebno po osobi za samu svadbenu večeru
nama je lik u restoranu rekao da nam za 200ljudi treba cca 35-40kg kolača
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 20:55   #1552
reborn pa to je puno šta onda skoro pola kg kolača za dvije osobe
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 20:59   #1553
to je između 0.175kg-0.2 kg po osobi...ili 0.35-0.4 kg za dvije osobe
ja sam rekla koliko je nama lik rekao, on nema nikakve koristi od toga jer kolače ne naručujemo kod njih nego eto iz iskustva

ako je to puno naruči oko 0.15 kg po osobi
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 22:10   #1554
Mi smo imali 20 dkg po osobi i to je bilo taman. Tanjuri su bili lijepo popunjeni, na kraju se dosta pojelo jer su kolači bili stvarno jako fini.
Dijelili smo kolače za doma i u svaku kutijicu je išlo 25 dkg.
Mi smo za 250 ljudi naručili 50 kg za salu, 30 kg za 120 kutijica, 10 kg mojima doma i 10 kg njegovima.
Malo smo otfurali na posao i kolača više nije bilo.
Možda će se nekome 100 kg činiti puno, ali stvarno se niti jedan kolačić nije bacio.
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 22:12   #1555
u jebemti kad moram tako reć pa bu bankrot ću sa kolačima
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 22:17   #1556
Mi smo plaćali 60 kn po kili i...da, to je velika stavka, ali ja tu nisam htjela štedjeti... Kolača je moralo biti...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 22:19   #1557
ajde vidjet ćemo ovo za djelit susjedima 25 dgo mi je ok ,mislila sam 10kg za salu ,neznam koliko za doma jer imam 80ljudi
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 22:58   #1558
ate, super mi zvuči ovo o torti u nijansama, sklad s ostatkom svadbe možeš postići tako da staviš za dekoraciju pokoji svijet iz buketa npr.

marina, mi smo na 80 ljudi (+bend+foto) imali 35 kg kolača ukupno (za salu, za susjede, za pakovanje kući gostima, za kod kuće kod njega i kod mene) + 7-8 torti i sve do jednog je nestalo do sutra-prekosutra.
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 23:29   #1559
Tek sad vidim da se ja niš ne kužim u te kolače ... mislim na količinu , koliko će mi trebati. Ja sam bila sigurna da mi je oko 60 kg dosta za svadbu od 350 ljudi al gledam kaj ste vi tu pisale ....
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 00:29   #1560
Kao što sam već napisala, ja ću za 400 ljudi imati 40kg kolača, po 20 kolača u jednoj postavi, 60 postava, znaći 1200 komada kolača. Inače i tetak služi u jednoj sali i rekao mi je sve mjere, računaš oko 3 kolača po osobi. Jer ne jedu svi kolače, a oni koji ih jedu pojest će jedan dva više.
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.