Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2009., 16:08   #61
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
kolko se otprilike čeka na test? mislim od naručivanja do testiranja?
ne znam gdje si
dom zdravlja na črnomercu (njihova pljućna poliklinika ) zimus nije naručivao na alergo test
uzmeš uputnicu i otkotrljaš se tamo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 20:05   #62
...nadam se da nece puno boliti... jer inace i kad vadim krv se onesvjestim a kamoli jos imati iglice na ruci..jao... javiću se ako preživim
blue_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 22:03   #63
Quote:
blue_bear kaže: Pogledaj post
...nadam se da nece puno boliti... jer inace i kad vadim krv se onesvjestim a kamoli jos imati iglice na ruci..jao... javiću se ako preživim
Ne boli.
recimo ovako sam ja to radio prije jedno 10ak godina.
One najtanje šrpice i najmane igle one od 1 cm dužine ako se ne varam napune sa jako malo tog alergena i ondak ti zabodu pod samo prvi sloj kože, dakle ni pol milimetra i lagano istisnu kap-dvije.

A prije jedno 3 i pol god je bilo drugačije. Na ruku ti kapnu kap reagensa i onda uzmu nešta tanko kao žilet, oštro i špicasto i lagano zagrebu kože malo i podignu 1 mm tek toliko da uđe taj reagens pod kožu.

Bol ti je ravna kao kad se lagano ubodeš na trn ruže. dakle ništa strašno.

Jedino što je mene iritiralo što sam moro držat tako ruke 15-20 min a ono svrbiiii da ti se naježe dlake na nožnom malom prstu =\, a ne smiješ češati.

Kasnije ti izmjere ravnalom da vidi radius reakcije i onda ti kažu na šta jesi a na šta ne.
to je to...
Virulent87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 22:40   #64
Quote:
Virulent87 kaže: Pogledaj post
Ne boli.
recimo ovako sam ja to radio prije jedno 10ak godina.
One najtanje šrpice i najmane igle one od 1 cm dužine ako se ne varam napune sa jako malo tog alergena i ondak ti zabodu pod samo prvi sloj kože, dakle ni pol milimetra i lagano istisnu kap-dvije.

A prije jedno 3 i pol god je bilo drugačije. Na ruku ti kapnu kap reagensa i onda uzmu nešta tanko kao žilet, oštro i špicasto i lagano zagrebu kože malo i podignu 1 mm tek toliko da uđe taj reagens pod kožu.

Bol ti je ravna kao kad se lagano ubodeš na trn ruže. dakle ništa strašno.

Jedino što je mene iritiralo što sam moro držat tako ruke 15-20 min a ono svrbiiii da ti se naježe dlake na nožnom malom prstu =\, a ne smiješ češati.

Kasnije ti izmjere ravnalom da vidi radius reakcije i onda ti kažu na šta jesi a na šta ne.
to je to...
ajoj..nadam se da cu prezivit
pa javicu vam kako je sad to po najnovijoj metodi
__________________
When you can live forever,
what do you live for ?
blue_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 14:31   #65
znam da nisam na pravom topicu, ali zanima me zna li netko od vas nekoga tko je imao sličan slučaj kao ja

prošlu nedjelju sam došla na more u vodice i od ponedjeljka do petka sam se svaki dan sunčala, od srijede do petka na jačem suncu. u petak naveče mi se javio jak osip po rukama i vratu, lice mi je nenormalno nabubrilo tako da sam bila neprepoznatljiva (doslovno), pa je došla hitna, bubnuli mi par inekcija i morala sam ostat na internoj preko noći. danas mi je gotovo potpuno normalno lice, malo su mi još natečene oči oko nosa i malo me svrbi lice. ići ću na testiranje sljedeći tjedan, ali zanima me vaše mišljenje, doktorica u hitnoj je rekla da je garant od neke hrane jer mi je ždrijelo bilo malo natečeno, a doktor na odjelu uhogrlonos koji me je pregledao je rekao da je vjerojatno od sunca jer mi tad (nakon sat vremena kad sam dobila inekciju) nije bilo ždrijelo natečeno, ni usta ni ništa. moram još spomenuti da su mi se u ponedjeljak ili utorak počela sušit usta (i još su suha i ispucala) i ni labelo ni krema nisu pomogli, a istovremeno su me počeli svrbiti kapci. e sad, jela sam sve što inače jedem, sunčam se otkad znam za sebe po dosta jakom suncu i to često bez ikakve kreme i nikad nisam izgorila, a sad na moru sam stavljala stalno kremu i nisam se pržila dulje od sat vremena iako je bilo na prilično jakom suncu (oko 4)

jedino što mislim da bi moglo biti je alergija na breskve jer ih inače ne jedem a sad sam jela, ali s druge strane i prošli tjedan sam pojela jednu ili dvije možda i nije mi bilo ništa.

ispričavam se ako je ovo malo kriva tema, ali ne znam kome da se obratim dok me ne testiraju, a moram bit na čajnoj dijeti dok se ne otkrije šta je i poludit ću jer sam gladna. znam da svaki organizam reagira drugačije, ali malo lakše bi mi bilo da znam nekoga tko je imao slično iskustvo jer se bojim pojesti nešto da me ne bi uhvatilo gušenje.

molim vas, pomozite odgovorom
hvala
formaldehida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 17:50   #66
Postoji alergija na sunce. Gadna stvar. Ali ne izražava se baš tako. Takva alergija stvori doslovce izgorenu kožu ako si samo 2 min na suncu. Zavisno o stupnju.
Na hranu je moguće. Postoje asmaši tj oni koji s alergični na sve mlječne proizvode ili čak na sve što sadrži jaja.

Ovo što si ti opisala mi djeluje jednostavno kao prenaglo i pretjerano izlaganje suncu. Svaka alegrija može kasnit po par dana pa se tek onda manifestirat kao natečenost i slično.
U koliko ti se javi problem da ne možeš disati tj da te guši. Znaš one keramičke posude što kada staviš sviječu ispod pa gore vodu sa nekim mirisom. E isto tako imaš u apoteci kupit Ventolin. 2-3 kapi na punu posudu sa vodom i neka isparava dok si u sobi jel.

Da si na hranu ti bi gotovo par minuta nakon gutanja hrane bila u stanju da ne možeš disat skoro ni malo.
Ja sam osobno najviše alergičan na ubode osa/pčela i slično. U njihovoj sezoni sasobom moram nosit inekcije adrenaline i još nekih sastojaka. Inekcija je kao neka tubica koja sadrži malu iglu i u slučaju da me ubode moram sačekat reakciju i tek onda si ubrizgat bilo gdje na tjelu tu inekciju. Ta tuba je pod blagim pristiskom tako da automacki ulazi u tjelo.
Virulent87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:19   #67
Quote:
mica_maca3 kaže: Pogledaj post
ja sam bila u sesvetama u ambulanti, čekala sam 5 min. stavili su mi na ruku uzorke različitih alergena, pričekala sam 15 minuta... oni su očitali rezultat i to je bilo to.. bila sam prije 10 dana..
molim vas dali mi mozete nabavit brod sesveta
princeza* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 23:33   #68
Quote:
princeza* kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi mozete nabavit brod sesveta


ja sam bila na šalati nedavno, jel sam dobila prištiće po dlanovima i stopalima, koji su svrbili za poluditi, i to se vuklo 2 mjeseca, dok nisam dobila uputnicu za alego testiranje
Bila sam na Šalati, zaljepe ti flastere na leđa, (meni su na nadlakticu pošto su mi leđa nečista, ima prištića) i dolaziš svaki dan na očitavanje, i ne smiješ to močiti.
Meni je prvo očitavanje već bilo koooma na mirise, tako da su curama na praksi pokazivali moju ruku, u stilu imate sreće da ste ovako nešto vidjeli
još imam alergiju i na nikal, i kobalt..
__________________
mama po zanimanju
lucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 12:26   #69
Jordanovac za testiranje na obicne provokatore(prasina,pelud itd)
Rebro onaj novi odjel za ljekove,test se ceka oko mjesec dana....
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 00:26   #70
ja imam pitanje za vas, dragi moji

ovako, odmalena patim od svakojakih alergija... kronološki su to bile ove stvari i pojave : prašina, pelud, mlijeko (kao beba preživjela sam na sojinom mlijeku), grinje, mačkina dlaka; u pubertetu i kasnije reagirala sam samo na: ambroziju, svježe pokošenu travu i moj najveći problem koji se i dan danas vuče i otežava mi život, a prije se nikad nije javio: reakcija na dinju koja me skoro ubila prije jedno godinu dana (došlo je do trnjenja u ustima, grlu, dišnim putevima i skorog gušenja) te reakcija na raznorazno povrće, a još više voće... ne smijem jesti jagode, banane, lubenicu, naranče, limun niti mandarine... kao mala sam bila na testiranju i napomenuli su da reagiram na kombinaciju voća, ali danas evo ubije me i sama naranča.. a kako preživjeti zimu bez naranči i mandarina? ili još bolje ljeto bez lubenice i jagoda..??

tražim savjet dobre duše - gdje je najbolje i najbrže moguće obaviti alergotest na ovakve namirnice? u zagrebu..?
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 19:15   #71
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
ja imam pitanje za vas, dragi moji

ovako, odmalena patim od svakojakih alergija... kronološki su to bile ove stvari i pojave : prašina, pelud, mlijeko (kao beba preživjela sam na sojinom mlijeku), grinje, mačkina dlaka; u pubertetu i kasnije reagirala sam samo na: ambroziju, svježe pokošenu travu i moj najveći problem koji se i dan danas vuče i otežava mi život, a prije se nikad nije javio: reakcija na dinju koja me skoro ubila prije jedno godinu dana (došlo je do trnjenja u ustima, grlu, dišnim putevima i skorog gušenja) te reakcija na raznorazno povrće, a još više voće... ne smijem jesti jagode, banane, lubenicu, naranče, limun niti mandarine... kao mala sam bila na testiranju i napomenuli su da reagiram na kombinaciju voća, ali danas evo ubije me i sama naranča.. a kako preživjeti zimu bez naranči i mandarina? ili još bolje ljeto bez lubenice i jagoda..??

tražim savjet dobre duše - gdje je najbolje i najbrže moguće obaviti


alergotest na ovakve namirnice? u zagrebu..?
alergovita poliklinika trg kralja tomislava u zagrebu
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 21:22   #72
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
alergovita poliklinika trg kralja tomislava u zagrebu

hvala Peta25 ! a mogu li te žicati još malo info? koliko se testiranje plaća, ako nije dovoljno zdravstveno i dopunsko zdravstveno osiguranje? čeka li se dugo za red? jesu li potrebne još kakve pretrage prije testiranja tipa vađenja krvi i slično? hvala
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:44   #73
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
hvala Peta25 ! a mogu li te žicati još malo info? koliko se testiranje plaća, ako nije dovoljno zdravstveno i dopunsko zdravstveno osiguranje? čeka li se dugo za red? jesu li potrebne još kakve pretrage prije testiranja tipa vađenja krvi i slično? hvala
e kolko se plaća neznam jel ja imam policu preko croatie dodatno zdrastveno osiguanje pa mi to ulazi u tu policu besplatno a red dođes isto za par dana
ništa samo ti nakapa na ruku te reagense i čekas 15 tak minuta da to pocrveni i to je to
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:55   #74
ja sam radila testove u plućnoj poliklinici (DZ črnomerec, baruna filipovića).....uzela sam uputnicu kod dr. opće prakse, tamo su mi nakapali reagense, zabilježili na što sam alergična i onda sam uzela novu uputnicu da se to provjeri na sv. duhu (krvni testovi, RAST i RIST) i da se vidi koliko sam točno na što alergična....nisam niša platila....nalaze na sv. duhu sam čekala mjesec dana....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 12:14   #75
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ja sam radila testove u plućnoj poliklinici (DZ črnomerec, baruna filipovića).....uzela sam uputnicu kod dr. opće prakse, tamo su mi nakapali reagense, zabilježili na što sam alergična i onda sam uzela novu uputnicu da se to provjeri na sv. duhu (krvni testovi, RAST i RIST) i da se vidi koliko sam točno na što alergična....nisam niša platila....nalaze na sv. duhu sam čekala mjesec dana....
hvala Allexis! a što je to RAST i RIST? :P nisam neki stručnjak što se tiče tih kratica za pretrage i općenito stvari vezane uz hodanje po bolnicama....
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 18:46   #76
oboje se može napraviti na sv. duhu.....to se radi po preporuci pulmologa, ali tek nakon kožnog testiranja odnosno nako što ti nakapa reagense na kožu i vidi rekaciju....popiše na što si alergična i nakon toga idu ti krvni testovi da se vidi koliko ukupno (RIST) i koliko si na pojedinačni alergen (RAST) osjetljiva....

oba puta uzmeš uputnicu kod dr. opće prakse....1. put za alergološko tetsiranje u plućnoj poliklinici, 2. put sa nalazom pulmologa koji dobiješ nakon testiranja, ideš kod dr. opće prakse da napiše uputnicu za RAST i RIST na sv. duhu....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:45   #77
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
oboje se može napraviti na sv. duhu.....to se radi po preporuci pulmologa, ali tek nakon kožnog testiranja odnosno nako što ti nakapa reagense na kožu i vidi rekaciju....popiše na što si alergična i nakon toga idu ti krvni testovi da se vidi koliko ukupno (RIST) i koliko si na pojedinačni alergen (RAST) osjetljiva....

oba puta uzmeš uputnicu kod dr. opće prakse....1. put za alergološko tetsiranje u plućnoj poliklinici, 2. put sa nalazom pulmologa koji dobiješ nakon testiranja, ideš kod dr. opće prakse da napiše uputnicu za RAST i RIST na sv. duhu....
hvala puno Allexis !!
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:09   #78
pozdrav!
planiram ići na alergološko testiranje na šalatu, a nemam dopunsko osiguranje. zanima me dali ću morati išta platiti ako dođem sa uputnicom?
jej@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:38   #79
Dragi moji!

Voljela bi privatno obaviti alergotest, međutim trebam savijet di da odem!

I kolika je cijena!

Hvala
konjčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 09:42   #80
ako ti treba test na hranu...u poliklinici simbex...
Nolala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.