Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2007., 10:05   #61
Sjećam se da nam je na vjeronauku svećenik još u osnovnoj školi kao djeci pričao svoja iskustva s egzorcizmom.
On veli da kad blagoslivlja zidove zelene i crne aveti skaču sa zida na zid. To je sve čega se sjećam. Vjerojatno svi svećenici koji su ok znaju nešto o tome, pitanje je samo koliko je njih strah i da li se usude upuštati u okršaj.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 10:11   #62
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa - ODI! što se ustručavaš, ako ti je takvo nešto ponuđeno "na izvolite"?
odi, pogledaj, dobro promotri i ispitaj, vrati se i napiši nam izvještaj.
da li bi se ti usudio? zapravo da li se usudiš jer nije problem ako tebe zanima da budeš prisutan? nema nikakvih problema oko toga ako si za... Pa nam ti pričaš, meni če biti lakše slušat to od nekog realista iz druge ruke nego osobno kao nevjernik da vidim nešto na šta nisam spreman, jebiga
GoRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 10:25   #63
Quote:
ijon kaže: Pogledaj post
Sjećam se da nam je na vjeronauku svećenik još u osnovnoj školi kao djeci pričao svoja iskustva s egzorcizmom.
On veli da kad blagoslivlja zidove zelene i crne aveti skaču sa zida na zid. To je sve čega se sjećam. Vjerojatno svi svećenici koji su ok znaju nešto o tome, pitanje je samo koliko je njih strah i da li se usude upuštati u okršaj.
vjerovatno je i tuđman pohađa vjeronauk kod istog kad je zadnje dane spominja zelene i crvene vragove. joj šta sam ironiko.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 10:38   #64
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Pa i meni se ponekad desi tako nešto. To je valjda zato jer mozak redovito kopa po starim podacima.
Mhm, znači ipak je doživljaj u pitanju, dakle, nečega što je zapravo u meni, a ne izvan mene.
I opet smo na početku....
A kako misliš da ti se ponekad dogodi tako nešto? Osjetiš miris koji, izgleda, zapravo nije "miris" nego sjećanje ili?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:35   #65
Quote:
GoRi kaže: Pogledaj post
da li bi se ti usudio? zapravo da li se usudiš jer nije problem ako tebe zanima da budeš prisutan? nema nikakvih problema oko toga ako si za... Pa nam ti pričaš, meni če biti lakše slušat to od nekog realista iz druge ruke nego osobno kao nevjernik da vidim nešto na šta nisam spreman, jebiga
nemam vremena (honestly!)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:31   #66
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nemam vremena (honestly!)
vjeruješ li uopče u njihovo postojanje?
ili si kao i ja, ne vjeruješ niti se želiš uvjeravat, fizika je zakon...
GoRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:06   #67
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
vjerovatno je i tuđman pohađa vjeronauk kod istog kad je zadnje dane spominja zelene i crvene vragove. joj šta sam ironiko.
Zašto ironiko?
To sve dolazi iz jednog velikog bestiarija u našoj podsvijesti - kad se pacovi razmnože iz podruma provaljuju u druge dijelove kuće, šta češ im.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:13   #68
zasto ne nadjete nekog tko se bavi rjesavanjem takvih stvari?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:25   #69
Quote:
GoRi kaže: Pogledaj post
vjeruješ li uopče u njihovo postojanje?
ili si kao i ja, ne vjeruješ niti se želiš uvjeravat, fizika je zakon...
jedno je vjerujem li da postoje, a drugo je vjerujem li da se petljaju u materijalni svijet. ako se nešto i petlja, onda je to svakako materijalno, jer se može pojmiti, precizirati. čuo sam svakakve priče, i skoro uvijek to mogu pripisati nekom logičnom razlogu. to što ponekad ne mogu, stvar je valjda toga što nemam dovoljan uvid.
recimo, bojim se takvih stvari, a ne vjerujem da idu okolo. strah u glavi je sasvim dovoljan.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:29   #70
duhovi mogu mnogo uciniti ako imaju odredjenu snagu...
snagu im mogu dati snazne emocije (pozitivne ili negativne)... ili duhovne sposobnosti...

cesci je slucaj sa negativnim emocijama, koje onda traze da se hrane dalje..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 14:17   #71
juce opet miris. izadjem iz sobe, hodnik mirisi, najezim se i odem po cimericu, dodjemo u hodnik i mirisa nema. 100 posto nije od susjeda, sve ja zakracunato i nema od kuda doci.
dr.karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 14:20   #72
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
juce opet miris. izadjem iz sobe, hodnik mirisi, najezim se i odem po cimericu, dodjemo u hodnik i mirisa nema. 100 posto nije od susjeda, sve ja zakracunato i nema od kuda doci.

Dimnjaci u starim kućama znaju biti porozni pa se može povremano osjetiti smrad čađe.

A tko je kod vas zašto ne provjeriti sami?
Upali svjeću i naglas pitaj; tko je ovdje prisutan i što želi od tebe.
Prije sukni par apaurina da te ne opali fras..
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 14:27   #73
plin ima takvo svojstvo da mu zakračunata vrata ne predstavljaju nikakav problem.
inače, koristiš li kakva kemijska sredstva (lijekovi, bilo što)? je li i cimerica osjetila?
a možeš i napisati STFU na veliki komad papira, i staviti u hodnik. that'll keep'em for sure
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 14:37   #74
Dali su duhovi u stanu, ili pak u nečijoj glavi, pitanje je sad?
Mizant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 14:41   #75
Quote:
Mizant kaže: Pogledaj post
Dali su duhovi u stanu, ili pak u nečijoj glavi, pitanje je sad?
Ako su u nečijoj glavi a taj netko je u stanu, onda su i duhovi u stanu sigurno, pitanje je samo da li su u stanu ili u glavi kad izađe iz stana.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 14:56   #76
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
juce opet miris. izadjem iz sobe, hodnik mirisi, najezim se i odem po cimericu, dodjemo u hodnik i mirisa nema. 100 posto nije od susjeda, sve ja zakracunato i nema od kuda doci.
dobro sad si se uvjerila da je tako..i sebe i nas..i sta kanis poduzeti?
osim piskaranja tu-jer time nista ne postizes...a nakon nekog vremena navlacenja,pocet ce se sumnjati da je topic spacka za naivne...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...

Zadnje uređivanje lianne : 02.02.2007. at 17:56.
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:05   #77
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
juce opet miris. izadjem iz sobe, hodnik mirisi, najezim se i odem po cimericu, dodjemo u hodnik i mirisa nema. 100 posto nije od susjeda, sve ja zakracunato i nema od kuda doci.

ja tebe fakat ne kužim. jel jesu duhovi il nisu, who the f.. cares? ja bi već danima bila miljama daleko od tog stana
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 18:22   #78
Quote:
ijon kaže: Pogledaj post
Ako su u nečijoj glavi a taj netko je u stanu, onda su i duhovi u stanu sigurno, pitanje je samo da li su u stanu ili u glavi kad izađe iz stana.


Na papua ima papua i papua nepapua, ali na papua ima i papaua i papua nepapaua... mind boggling!
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 23:26   #79
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
Ovako - doselili smo se u stari stan prije kojih mjesec dana za nevjerojatno nisku cijenu. Zgrada je iz 17.st.

Od kada smo doslli pocela je sprdnja da imamo duhove u kuci a onda su se pocele desavati cudne stvari.

Kablovi iz lopova za kompjutor jedno jutro bili su svi iskopcani. Od nas 3oje nitko ih nije dirao.

Optički miš reagira i svjetli kada je kompjuter ugašen (osjetljiv na dodir)

Zatvoreni prozori ujutro su otvoreni. (100% čvrsto zatvoreni)

Najčudnija stvar koja se dešava je da se odjednom stvori strani miris, prostorije brzo mijenjaju miris npr. odem na wc i hodnik neobjašnjivo miriši, izadjem iz njega, ko da niceg nije bilo. Sobe isto. (susjedi ne peku ništa niti ikako mogu doći mirisi od nekuda).

O snovima dok smo došli tu, bolje ne pisati.

Molim da netko normalno odgovori, ako se želite sprdati radite to na drugom mjestu.

Pozdrav,
dr.karamela
1. Ludi ste jer ste se uselili u zgradu iz 17.stoljeća.
2. Ludi ste i ovako bez nekog razloga.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 00:43   #80
Duhovi odnosno duše su eto realna pojava. To su zaostale duše koje su bile snažno vezane za ovaj materijalni svijet - npr ovisnici, teški hedonisti, nasilno preminuli ili kako je već navedeno- živući rođak ih ne oslobađam, i slično- dalo bi se puno nabrojati.

Dalje. Oni se hrane energijom živućeg čovjeka. Pa se ljudi njima izloženi mogu često osjećati umorno i izmoreno bez razloga, danima i danima. Drugo, mogu nam prouzročiti ozbiljnije bolesti ali samo na astralnom ili višem tijelu, i to primjetimo tek kad se bolest s tih viših tijela spusti na fizičko tijelo.

Također, nas mogu iscrpljivati dok razmišljamo o njima.

Postoje ljudi koji ih mogu ukloniti, koji rade s tim stvarima. No i mi možemo učiniti nešto.
- biti blagonakloni i zamoliti ih za mir, te s ljubavlju ih uputiti ka tzv svijetlu, odonosno višim razinama (daljnje razine od astralnih), molitvom se poslužiti za sigurnost.
- Oni najčešće nisu zlonamjerni, samo jako jako zbunjeni, pa im zato i treba s razumijevanjem pomoći.
__________________
One can see only what one wants to see.
And all you can see is beyond within
Bardo Thodol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.