Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 22:55   #1141
Pitanje za vlasnike mopseva...
Čime ih hranite...gledao sam na internetu da ta royal canin hrana košta jako skupo...15kg/460 kn,ajme meni...a vidim da neki hrane i samo kuhanom to mi se čini jeftinija varijanta...kupim u konzuma cilu kokoš za 23 kn,i govedine malo i to mu more bit dosta ,ili...?
Vi koji svoje mopseve hranite royal canin hranom kolko mjesečno potrošite na hranu.
Al kad bolje pogledam u mojoj situaciji da nabavim mopsa kad počnem radit to nebi baš bilo toliko sjajno.
Moju mater psi ne zanimaju,a djeca od sestre(ona radi) koje ona čuva su mala,4 i 6 godina tako da ne bi ga ko imao učit na wc i to,a to je najbitnije gaa naučit ispočetka.
A večinom si na poslu od 8-16 h,tako da tko bi ga ti osam sati čistio za njim i šta ja znam,ona ionako ima posla sa djecom,iako mi imamo i papigu(nimfu),kornjače(čančare),ribice i kuniće kalifornijske i perzijsku mačku(ona je vani,okolokućna mačka)al to se sve nekako da i ne zahtjeva trošak velik ,a ni brigu...Zato mislim da je najbitnije da si stalno sa njim bar prvih mjesec dana dok nauči vani obavljat nuždu.A najviše me je strah da mi mops ne izađe na balkon dok sam ja na poslu pa padne jer mogu ga ova mala djeca i pustit mada neće,ovaj stariji sve ove životinje koje imam i hrani i ozbiljan,dok ovaj mali pušta papigu iz kaveza i ubacuje u akvarij svašta tako da od njega mogu svašta očekivat.Zato mislim da mi je mopsa bolje kupit dok ne radim da ga mogu naučit osnovnim stvarima dok je mal. Jer preko zime će sve te pare zarađene preko ljeta nestat i kako ću mu onda hranu kupovat ako on jede samo tu royal canin,jer meni mater i otac sigurno u tome neće sudjelovat,jer oni su sa sela,tako da bi mater pala u nesvist kad bi čula da za 1 kg hrane dajem 100 kn,zato pitam jel ga mogu hranit kuvanom kokoši i govedinom jer to mogu sebi priuštit uvik imam neki đeparac,nisam ja tolka sirotinja kolka se čini ,odem do konzuma i kupim cilu kokoš za 23 kn i malo govedine,to je prihvatljivo. Moji su roditelji inače protiv ikakve životinji bili da držim u kući nikad kao mali nisam imao životinju,al eto od 15 godine ja komandujem tako da imam tih životinjica dosta ,al psa nikad nije imao,i mater i otac još ne mogu virovat da će imat psa koji če im šetat po kući,ustvari mater i otac misle da se to nikad neće ni dogodit ,nego da su to samo moje neostvarene želje koje ja pokušavam ostvarim ,a nikad mi se to neće ostvarit,al ja ću na jesen samo lipo u kutijici isprid očiju stavit im malog mopsića...uff jedva čekam...Cila moja ulica ima pse,a nikome od njih roditelji nisu dali da ih imaju,pa eto svi ih opet imaju,tako će i sa mnom bit.
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 23:09   #1142
Hrana ti je najmanja stavka u cijejoj prici, pa ako ti je vec i to preskupo ne kupuj psa. U pocetku racunaj i sva potrebna cjepiva i cipiranje sto nije jeftino. Vodi racuna o tome da se pas moze razboljeti, a veterinari su poprilicno skupi. Evo prije par dana sam ostavila preko 1000 kuna kod veta.
I ja ne bih nabavljala psa bez podrske ukucana.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 23:51   #1143
Mops su mi jedni od najcool malih pasa.

Samo ljudi su debili pa ih utove, budu ko male svinjice. Te izgledaju nezdravo, i vjerojatno nisu zdravi.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 01:31   #1144
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Hrana ti je najmanja stavka u cijejoj prici, pa ako ti je vec i to preskupo ne kupuj psa. U pocetku racunaj i sva potrebna cjepiva i cipiranje sto nije jeftino. Vodi racuna o tome da se pas moze razboljeti, a veterinari su poprilicno skupi. Evo prije par dana sam ostavila preko 1000 kuna kod veta.
I ja ne bih nabavljala psa bez podrske ukucana.
Ma nije hrana preskupa ako je to pedigre ili tako nešto ili ova piletina kuhana i tako,ali royal canin 1kg/100 i nešto kuna,al eto svi kažu da će pas bit samo zdrav ako ga hranim royal caninom ili nekom drugom skupom hranom(superpremium)...a za veta dat 1000 kuna ,evo da sad triba nebi mu imao dat .... imao bi mu dat 400 kuna. Prva plaća mi stiže 15 ovog mjeseca tako da bi vet morao sačekat još 10 dana eek: .
Ma dobro ću ja razmislit kad ću ga nabavit i sve to,neću se zaletavati.
Meni je rodica kupila mopsa maloga prije jedno 8 godina i on je njoj sa 4 mjeseca starosti pao sa balkona i slomio nogu i oni su tu operaciju platili 2000 kn,pa zamisli da se meni taj peh desi,odakle bi ja to platio i još kad bi to slučajno bila zima kad nije sezona pa nema posla,a ni kune u đepu,a s druge strane ako ga nabavim kad počnem radit,pa ko će ga onda učit na wc i odgoju ako ja budem na poslu stalno,nezz šta da radim. Evo ja ću sad za ova tri mjeseca zaradit 15 000 kn,al šta preko zime kad to nestane,jer imam ja i motor koji pije gorivo i malo na piće,robu i potroši se to,moram i ja od nečeg živit . A imam kuću,dvorište,balkon bilo bi mu super.Ma lako je za hranu,al ako triba isprsit veterinaru 1000-2000 kn odjednom e to bi bio problem. Nabavit ću ga sigurno ,al nek se prvo sve posloži da ga mogu nabavit!
A to podrška roditelja....ja znam da me moji roditelji u tome nikad neće podržati,ali ni u kojoj životinji koju imam nisu me podržali,pa je sve jedno imam,al svejedno pas je nešto sasvim drugo,on šeta po kući i zna stvorit nered,ali meni nije 15 godina,nego sad će 22 i ja više zabrane roditelja ne shvaćam kao kad sam imao 10-15 godina iako bi volio da me podržaju,ali to nikad se neće ostvarit pa zato zašto da čekam,već čekam ima 10 godina dopust da kupim psa pa ništa,a kad budem imao 30 i nešto godina onda će govorit a šta će ti pas tribaš se ženit hahah,onda ću umrt ,a neće mi bit ispunjena želja da nabavim mopsa. Neće oni njemu ništa napravit,al stalno će mi visit nad glavom,a vidi dlaka po kući,a piša,a smrdi,a ovo ,a ono,pa mi dosadi s tim,al kažem nije meni 10 godina,nego 22 tako da ja se na svaku zabranu roditelja nasmijem do suza.

Zadnje uređivanje maccola6666 : 04.07.2014. at 01:44.
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 05:21   #1145
Pa zato pricekaj s psom dok se ne zaposlis i ne osamostalis. Bavi se sa zivotinjicama koje imas, a za psa ima vremena.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:30   #1146
Quote:
maccola6666 kaže: Pogledaj post
Ma nije hrana preskupa ako je to pedigre ili tako nešto ili ova piletina kuhana i tako,ali royal canin 1kg/100 i nešto kuna,al eto svi kažu da će pas bit samo zdrav ako ga hranim royal caninom ili nekom drugom skupom hranom(superpremium)...a za veta dat 1000 kuna ,evo da sad triba nebi mu imao dat .... imao bi mu dat 400 kuna. Prva plaća mi stiže 15 ovog mjeseca tako da bi vet morao sačekat još 10 dana eek: .
Ma dobro ću ja razmislit kad ću ga nabavit i sve to,neću se zaletavati.
Meni je rodica kupila mopsa maloga prije jedno 8 godina i on je njoj sa 4 mjeseca starosti pao sa balkona i slomio nogu i oni su tu operaciju platili 2000 kn,pa zamisli da se meni taj peh desi,odakle bi ja to platio i još kad bi to slučajno bila zima kad nije sezona pa nema posla,a ni kune u đepu,a s druge strane ako ga nabavim kad počnem radit,pa ko će ga onda učit na wc i odgoju ako ja budem na poslu stalno,nezz šta da radim. Evo ja ću sad za ova tri mjeseca zaradit 15 000 kn,al šta preko zime kad to nestane,jer imam ja i motor koji pije gorivo i malo na piće,robu i potroši se to,moram i ja od nečeg živit . A imam kuću,dvorište,balkon bilo bi mu super.Ma lako je za hranu,al ako triba isprsit veterinaru 1000-2000 kn odjednom e to bi bio problem. Nabavit ću ga sigurno ,al nek se prvo sve posloži da ga mogu nabavit!
A to podrška roditelja....ja znam da me moji roditelji u tome nikad neće podržati,ali ni u kojoj životinji koju imam nisu me podržali,pa je sve jedno imam,al svejedno pas je nešto sasvim drugo,on šeta po kući i zna stvorit nered,ali meni nije 15 godina,nego sad će 22 i ja više zabrane roditelja ne shvaćam kao kad sam imao 10-15 godina iako bi volio da me podržaju,ali to nikad se neće ostvarit pa zato zašto da čekam,već čekam ima 10 godina dopust da kupim psa pa ništa,a kad budem imao 30 i nešto godina onda će govorit a šta će ti pas tribaš se ženit hahah,onda ću umrt ,a neće mi bit ispunjena želja da nabavim mopsa. Neće oni njemu ništa napravit,al stalno će mi visit nad glavom,a vidi dlaka po kući,a piša,a smrdi,a ovo ,a ono,pa mi dosadi s tim,al kažem nije meni 10 godina,nego 22 tako da ja se na svaku zabranu roditelja nasmijem do suza.

Royal ti ne košta toliko ako kupuješ velike vreće. Sve ti je najskuplje u tako malim pakiranjima. 8 kg Royala ti košta 300 kn. A to po kilu ispada puuuno manje od 100 kuna

I pročačkaj temu o hrani za pse, ima puno boljih hrana od Royala, a i jeftinijih.

Ali da, slažem se. Hrana nije jedini trošak vezan uz psa .
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:40   #1147
A što mislite o držanju psa(mopsa) i djeteta od 1,5 god. u istoj prostoriji tj. u dnevnom boravku pošto mi brat nekad dovede svoju kćer kod nas..on živim kat poviše nas tako da malu zna par puta dovesti,ne živimo u zgradi nego u obiteljskoj kući,samo smo je kao braća podjelili na katove.Mislim neki govore da je pseća dlaka otrovna,ovo ono,mala zna hodati ,ne puže,al čujem da udisanje dlake nije otrovno i to od veterinara svakoga sam to čuo,jedino ako dlaka nije zaražena jednom ličinkom koju sam zaboravio kako se zove,al jako je rjetka.
Nismo nikad imali psa u kući,tako da neznam baš puno o tome tj.o odnosu psa i djeteta u stanu,pa ako mi možete reći svoje mišljenje.Al imam i dva nećaka koja su uvijek kod nas tj.žive kod nas u stanu ,ali oni imaju 4 i 6 godina,no ovaj od 4 je malo divlji,a mops je malo i osjetljiv,pa me strah da ga ne ozljede ili puste na balkon.Balkon ima ogradu,al kroz rešetke bi se svakako moglo provući i pasti sa 4 m visine u vrt,to mi se rodici desilo sa psom pa je nogu slomio i morala platit 1500-2000 kn,evo kucam u stol da mi se to ne desi,iako nisam praznovjeran ... Možda je ovo glupo pitanje,al evo pitanje...dali malo štene od 8-10 tjedana zna za visini,tj.bi li ono skočilo sa 4 metra visine ili se to može samo dogoditi zbog njegove nespretnosti,jer neznam zašto je štene moje rodice,također mops skočio s balkona s 3 m visine,ili je bio tolko hrabar pa mislio da će se dočekat na noge ili mu je to bila nezgoda,pošto ni ona nije vidjela kad je pao,a to je bilo ima skoro 10 godina....Možda puno pitanja,al jednostavno nikad psa nisam imao pa me sve zanima.

Zadnje uređivanje maccola6666 : 07.07.2014. at 14:50.
maccola6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 15:18   #1148
Pas i dijete bez nadzora NE. S nadzorom, naravno. Štene i malo dijete su prilagodljivi i ukoliko ih se oboje pravilno usmjerava da se međusobno ne tlače mislim da si mogu međusobno pridonositi emocionalnom i psihičkom napretku i razvoju.

Da su pseće dlake otrovne ne znam koliko bi nas još pisalo na ovom forumu.

Većoj djeci od 4 i 6 godina objasniti kako se ponaša s psom i također ih u početku (a ni kasnije, ako primijetiš da je potrebno) ne ostavljati same zajedno bez nadzora.

A što se tiče percepcije visine, mislim da je individualno. Neki i kuže taj pojam, ali za nečim što im je napeto bi se isto ne misleći zaletili. Neki ne bi nikad. U svakom slučaju, ja ne bi riskirala.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:33   #1149
Pozdrav,
Imam u planu kupiti mopsa. Naišao sam na kujicu staru 6 mjeseci te me zanima dali se isplati da kupim tu kujicu ili je bolje da kupim štene od 2 mjeseca.
milord10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:35   #1150
zašto ne. imaš već odgojenog psa koji vjerojatno ne kenja po kući i ne ide piškiti svako malo.
a opet u super je dobi kada možeš s njom raditi odgoj i dresuru
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 15:31   #1151
Dobila sam prije dva dana mopsa, starog 2 mjeseca. Jako je sladak, zabavan i smiješan
Ali imam par pitanja. Prvo moj mops jako slabo vode pije, ima li možda neki način da mu dajem vodu, a da će htjeti piti i možda koji je razlog zašto ne pije? I drugo zna cviliti po noći, spava normalno pa se onda probudi i krene malo cviliti, da li je to normalno i zašto on to radi?
Hvala na odgovoru
KarlaCoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 15:37   #1152
Quote:
KarlaCoco kaže: Pogledaj post
Dobila sam prije dva dana mopsa, starog 2 mjeseca. Jako je sladak, zabavan i smiješan
Ali imam par pitanja. Prvo moj mops jako slabo vode pije, ima li možda neki način da mu dajem vodu, a da će htjeti piti i možda koji je razlog zašto ne pije? I drugo zna cviliti po noći, spava normalno pa se onda probudi i krene malo cviliti, da li je to normalno i zašto on to radi?
Hvala na odgovoru
Ukoliko sumnjaš da ima neki zdravstveni problem, odvedi ga kod veterinara. S malim štencima se nije za zezati, pogotovo ako nisu primili cjepiva.
Drugo, pas ti cvili vjerojatno zato što mu nedostaje mama i ostatak obitelji. Na tebi je, kao vlasniku, da ga animiraš i posvetiš što više vremena u igri, učenju, u svemu što uključuje njega, kako bi se privikao na život u novom okruženju bez poznatih lica.
Imaš temu o štencima prelistaj je, tamo ćeš naći većinu odgovora na tvoja pitanja.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 15:44   #1153
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ukoliko sumnjaš da ima neki zdravstveni problem, odvedi ga kod veterinara. S malim štencima se nije za zezati, pogotovo ako nisu primili cjepiva.
Drugo, pas ti cvili vjerojatno zato što mu nedostaje mama i ostatak obitelji. Na tebi je, kao vlasniku, da ga animiraš i posvetiš što više vremena u igri, učenju, u svemu što uključuje njega, kako bi se privikao na život u novom okruženju bez poznatih lica.
Imaš temu o štencima prelistaj je, tamo ćeš naći većinu odgovora na tvoja pitanja.
Puno hvala na savjetu i odgovoru
KarlaCoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 09:27   #1154
Pozdrav,
Na kraju sam ipak uzeo malog Moea starog 2mj ...zanima me koliko puta na dan ste ih vi hranili kad su bili mali? Moe je totalno zaigran i vesel i svaki dan nešto novo napravi šts nitko ne očekuje...
milord10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 12:09   #1155
Štene od 2 mjeseca treba 4 obroka dnevno.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 15:46   #1156
Koja hrana je po vama najbolja za štenca?
Još uvijek nije dobio drugo cijepivo pa me zanima dali ga mogu puštati malo u vrt i slicno?
milord10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:06   #1157
Pozdrav,
Opet ja. Evo moj mops je napunio 4 mjeseca jučer
Hranim ga sa TOTW pa me zanima vaše mišljene o toj hrani. Moe se guši u njoj i mislim da mu baš odgovara. I dali da ga hranim i dalje 4 puta dnevno ili da smanjim na 3 puta?
milord10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 15:51   #1158
jepp, smanji na tri obroka dnevno..a kaj se tiče hrane - ak je malac zadovoljan, ako dobro napreduje, ako sve uredno obavlja, ak je dlakica ok,
znači da je TOTW njemu super!
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 01:15   #1159
Pozdrav ekipa, evo ovako mi imamo mopsicu već 5 mjeseci, dakle stara je oko 7 mjeseci. Dajemo joj jesti dva puta na dan iz razloga što uvijek nakon što pojede ostane joj hrane u zdjelici, naime ima više vrsta mopsa što se tiče hrane (oni proždrljivci, oni umjereni i oni kojima se baš ne jede). Naša pojede koliko joj treba, ne prežderava se. Veoma bitna stavka je ova: gladan mops je zdrav mops! Što znači da ako je pas uvijek kad mu nudite iz šakice hranu gladan i voljan pojesti je, znači da je potpuno zdrav pas! Kada možemo i kada se sjetimo damo joj pola denta stick na dan za zdrave zube, a što se hrane tiče, nekad uzmemo junior, nekad običnu suhu ranu za odrasle pse, pa miješamo, ali uglavnom bitno je da bude premium, ne mora biti superpremium. Vode naravno uvijek mora imati, dalje što se naše mopsice tiče, da dlaka joj otpada dva puta godišnje kad ju mijenja i da ta dlaka se uvuče u namještaj i nikako je se riješiti, ali nije opasna niti oštra, nije opasna niti za ljude niti za djecu. Dapače, život male djece s mopsicom velika je prednost jer psi uvelike doprinose ojačati dječji imunitet. Poznato je da su usta psa 50 i više % čišća nego ljudska. Inače super se slaže s naše dvije male curice i s mlađom se bolje slaže nego s ovom starijom (curke imaju 1 i 9 mj. i 4 god.). S njom se igramo gdje i kad stignemo, u stanu, u dvorištu, na balkonu, a tamo ona i provodi svoje vrijeme, dosta u dvorištu i na balkonu. Od malena smo je ostavljali u stanu samu i nikada nije cvilila pa sada kad nam nešto iskrsne gdje ona ne može ići, npr. bolnica, bez problema i briga je možemo ostaviti na kratko samu u stanu. Preko zime naravno da je bila u kući jer je bila i štene, ali u proljeće čim je malo zatoplilo dane i noći provodi ili na balkonu ili u dvorištu bez ikakvih problema. Uši joj rijetko moramo čistiti, a što se tiče lica ponekad samo krmelje ako primjetimo da ima, rekli su nam da se oni sami održavaju čistima i da im ne treba pretjerivati u čišćenju lica jer time tek možemo ugroziti to područje. Za sada je ne četkamo i ne rašpamo nokte izrašpa si ih sama na betonu i u šetnjama. Inače kao vrsta psa nije zahtjevna što se tiče vremena posvećenoj njoj. Ima vrijeme za igru, vrijeme maženja, ponekad je i okupamo kad smatramo da previše smrdi i to je to. Uglavnom, super je biti vlasnik jednog mopsa, kao štene bila je ko na baterije i brza ko munja, sve je grizla (od granja, igračaka, šlapa), ali ako joj se na primjeren način pokaže što ne smije, ona će to brzo naučiti poštivati. Sve u svemu, jako smo zadovoljni s njom i zbilja mogu reći kako smo ponosni što imamo čistokrvnu mopsicu iako bez papira, ali to nam ionako nije važno jer svi vide da je čistokrvna, a ti se papiri moraju platiti više od 2000 kn i oni Vam služe samo ako želite voditi svoga psa na natjecanja inače nemaju nikakvo značenje. Platili smo je 2200,00 kn i nije nam žao i to od ljudi iz Siska koji se bave samo uzgojem te pasmine i svoje štence socijaliziraju uz pomoć još jednih ljudi koji imaju zlatne retrivere, a svi znamo kako zlatni retriveri služe slijepim osobama za što ih ljudi i treniraju. Tko god se od Vas nečka za ili ne kupnju mopsa, vjerujte nećete požaliti ako se odlučite za! Mopsići su zakon! :-) živjeli
mb007zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 07:06   #1160
ajme baš lijepo..
oš da ti odam tajnu? al nemoj nikome reći.
"Ti papiri za izložbe" ti koštaju ukupno 120kn ajd zamisli.
al drago mi što se ponosno dičiš čistokrvnom mopsicom BEZ PAPIRA.

ja ne znam niti jednu uzgajivačnicu mopsa u Sisku. bar onu pod kojom smatram da se ima pravo nazivati uzgajivačnicom.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.