Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2020., 19:42   #1
TRPIMO ZLOSTAVLJANJE-RODITELJI

Cura i ja smo već godinu dana u vezi, volimo se i sve je super divno krasno osim jednog problema a taj problem su njezini starci.



Njezini rade obiteljski posao i ne daju joj da ide u srednju školu, tuku ju doma i stalno mora raditi ono sta joj zapovijedaju da bi mogla ic jedva sa mnom vanka na par sati ili kod mene doma.

Za mjesec dana puni 17 godina i stvarno me nervira ta situacija u kojoj je ona...

Ja sam joj voljan ponudit smještaj iako živim kod mojih staraca ali bez beda joj mogu plaćat normalan stan do 2.5 soma kuna u Zagrebu jer eto nisu mi problem pare nego samo Zelim da se makne vise od njih.



Našao sam curi posao u skladištu gdje može imati 4 soma kuna mjesečno, može raditi preko učeničkog servisa i onako fkt sam sve organizirao kaj se tiče tog.

Cak smo se dogovorili da će upisati i večernju školu koju bi ja platio...



Došao sam ovdje na forum da pitam je l' netko imao sličnu situaciju jer stvarno ne znamo kako da se ona makne od svojih a bez da završi u domu za nezbrinutu djecu jer po meni je glupo da bude tamo ako je sposobna zivit samostalno.

Nakon nekog vremena bi ja počeo zivit s njom ali zbog svojih staraca ću pričekat još malo...



Pomognite mi nekako, sve sam isplanirao i već organizirao, jedina stvar koju ne mogu napraviti je da se ona makne od njih.

Bježanje od roditelja je suludo jer će samo završit na policiji...
karlo125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 20:01   #2
moraš teense pitati. jer u svijetu starijih opcija je jednostavna - iseljenje od roditelja.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 20:18   #3
A koliko ti karlo imaš godina?
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 20:21   #4
Quote:
mfranic kaže: Pogledaj post
A koliko ti karlo imaš godina?
Zar je sad bitno koliko ja imam godina ili kako da riješimo ovu situaciju?
karlo125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 20:25   #5
Quote:
karlo125 kaže: Pogledaj post
Zar je sad bitno koliko ja imam godina ili kako da riješimo ovu situaciju?
Pa cura ti je maloljetna pa me zanima koliko ti imaš godina, u toj situaciji sve je bitno ali dobro ako ne želiš reći nema veze...
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 20:27   #6
ne smiješ maloljetnice dirat.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 20:28   #7
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
ne smiješ maloljetnice dirat.
D fak kaj vam je ljudi, samo Zelim pomoć osobi da ima život kakav zaslužuje a ne da ju život zgazi i završi na ulici...
karlo125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 20:32   #8
premlada je. neka je u kući zato.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 21:03   #9
Kakvi god tvoji motivi bili, a uzmimo čisto altruizam, da joj pomogneš, to i dalje ne briše činjenicu da joj ti kao očito odrasli muškarac, djevojčici od 16g. želiš platiti stan, zaposliti ju u skladištu itd. A roditeljima to i nije simpatična ideja. Pa čak ni takvima kakve opisuješ da su njezini. Mislim da vam je ipak bolje strpiti se do njezine punoljetnosti. Gledajući čisto s pravne strane, a i u dvije godine se ipak malo emocionalno sazrije, promjeni pogled na život, prioriteti...
U svakom slučaju, sretno.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 21:49   #10
Quote:
karlo125 kaže: Pogledaj post
Zar je sad bitno koliko ja imam godina ili kako da riješimo ovu situaciju?
Situacija obiteljskog nasilja, kakvu navodiš da djevojka proživljava, rješava se na policiji i na Centru za socijalnu skrb. Iste se te institucije uključuju ako maloljetnik ode od kuće bez pristanka roditelja.

Tvoje godine nisu osobito bitne za priču, ali bi bilo zanimljivo čuti koliko si ovaj put odlučio imati godina.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.