Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2009., 10:19   #61
Quote:
y0le kaže: Pogledaj post
Softwerski je onemogućen chip tuning
Iz dijela ovog clanka koji si ti citirao... na ovo se mogu samo nasmijati. To kao sto postoje i "savrsene" kompjuterske zastite i enkripcije, pa opet ih prije ili kansije provale... tako ce biti i sa centralinom za 1.6TDI.

A da li je samo sofver razlika, to ne znam... to bih mogao tocno odgovoriti jedino da radim na proizvodnoj traci pa vidim svaki dan... ili da sam radio kao inzenjer u VW na konstrukciji tog motora.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 10:25   #62
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ma ima kitu... pogledaj cijenu fieste i pola... 1500 funti je skuplja fiesta, što je na one cijene pun k. i definitivno nije "otprilike tu". Isto tako, na engleskom vw sajtu u cjeniku ima još bolje opremljeni tdi od 90 ks koji košta 120 funti skuplje od ove testirane fieste tako da ću ostati pri mišljenju da je test debilan jednako kao i njemački
A da se ne ponavljam o njima smo pisali tu baci oko https://www.forum.hr/showthread.php?t=474305&page=11
ford odudara... a ostali su tu negdje...

vidim da se nisu toliko bazirali na motor koliko na ostale nedostatke...

Even its five- speed gearbox is a major disappointment – it feels the same as the one fitted to the outgoing model and has a reluctant shift that is far removed from the snappy action of the Mazda or Ford.

Unfortunately, the handling does little to bring a smile to your face, either.

While the Polo is safe and undramatic, it can’t match the poise and precision of the Fiesta. Its responses seem muted and slow, with more body roll and less front-end grip.

Crucially, the VW’s ride comfort isn’t perfect, either. It isn’t as firm as the Mazda’s, but neither does it iron out imperfections in the same accomplished way as the Fiesta.

Ultimately, all our testers agreed that motorway surfaces were best dealt with by the Renault.

Read more: http://www.autoexpress.co.uk/carrevi...#ixzz0Qaz8TcY0
TataNano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 10:32   #63
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post

Jedino mislim da se folcvagen malo zajebo s konfiguriranjem cijena. Polo mi se čini atraktivniji od golfa, a cjenovno im je prevelika razlika. Kupci osrednje opremljenog i najslabije motoriziranog golfa bi mogli razmisliti o full opremljenom i solidno motoriziranom polu
Upravo tako!...najopremljeniji Polo sa TSI+DSG-om je jeftiniji ili ima istu cijenu kao najosnovniji Golf 1.4 od 80KS.

CIJENE NOVI VW POLO HIGHLINE 3 vrata:
Polo 1.2 TSI od 11/10 tjedna / 1198 / 77(105) DSG7 / 16.155 eura.

GOLF 1.4 Trendline / Benzin / 1.4L / 59 kW/80 PS / Man. mj. 5 st. pr. Kn 118.826

K tome, sprijeda je Polo istog dizajna kao i Golf...
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet

Zadnje uređivanje sprint1 : 09.09.2009. at 10:40.
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:05   #64
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Jedino mislim da se folcvagen malo zajebo s konfiguriranjem cijena. Polo mi se čini atraktivniji od golfa, a cjenovno im je prevelika razlika. Kupci osrednje opremljenog i najslabije motoriziranog golfa bi mogli razmisliti o full opremljenom i solidno motoriziranom polu
Tu ti u priču ulazi ono famozno "golf je golf", prodaje ga samo ime, prodaja im ide odlično i zašto bu spuštali cijenu?
Polo nije tako razvikan a la golf i ima preveliku konkurenciju i odlučili su ići na količinu prodanih automobila, a na 4 godine servisa (koje su obavezne ukoliko želiš sačuvati jamstvo) će se sve vratiti... Jebga, stavi se na mjesto "trgovca" pa će se slika sama složiti

Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Zna li netko kolika će biti razlika u cijeni između 3 i 5 vrata?

Macani su na stranicama stavili cijene za 3 vrata, a čujem da ih još ni nema u ponudi u nas
Tako je uvijek kod vw-a, cijena je bez stražnjeg para vrata pa ih doplaćuješ. Ukratko, klikneš na konfigurator http://volkswagen.com.hr/savjetovanj...r_Konfigurator cijena je 4642 kn...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:31   #65
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Tu ti u priču ulazi ono famozno "golf je golf", prodaje ga samo ime, prodaja im ide odlično i zašto bu spuštali cijenu?
Polo nije tako razvikan a la golf i ima preveliku konkurenciju i odlučili su ići na količinu prodanih automobila, a na 4 godine servisa (koje su obavezne ukoliko želiš sačuvati jamstvo) će se sve vratiti... Jebga, stavi se na mjesto "trgovca" pa će se slika sama složiti



Tako je uvijek kod vw-a, cijena je bez stražnjeg para vrata pa ih doplaćuješ. Ukratko, klikneš na konfigurator http://volkswagen.com.hr/savjetovanj...r_Konfigurator cijena je 4642 kn...

Ovo za golf stoji...

Prodaje ga ime, a 90%, a možda i više su bili dizli 1,9 sa 105 konja. Suma sumarum dođeš bez beda do 20 milja eura. Dakle, cijena vjerojatno u tom slučaju nije faktor.

Doduše ne mogu reći da sam previše 6tica do sada vidio na cestama.


Volkswagenov potez s rezanjem cijena je za pohvalu s obzirom na trenutno tržište. Nekada prosječan kupac nije ni pomišljao na išta iz VW game jerbo su nudili malo po paprenim cijenama. 1.2 TSI ili novi dizelaš je ono na što bi ja pucao u ovom slučaju.

Jebeš volkswagen ako nisi uzeo nešto od nove tehnologije. Dakle jebeš golf s prastarim 1,4 ili 1,6 atmosfercom.

Za solidno opremljeni polo s 1,2 TSI motorom bi čak pregrizao manji prtljažnik nego što ima cijenovno ekvivalentna konkurencija s osnovnim atmosferskim benzincima.

Garancija?

Kijina polovična garancija je po meni puuuuno podmukliji potez jerbo se oni itekako nasišu na servisima u tih 7 godina.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:33   #66
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
ford odudara... a ostali su tu negdje...

vidim da se nisu toliko bazirali na motor koliko na ostale nedostatke...
Ma.... englezi, švabe, rusi... sve je to isti k. drugo pakovanje...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:48   #67
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Tako je uvijek kod vw-a, cijena je bez stražnjeg para vrata pa ih doplaćuješ. Ukratko, klikneš na konfigurator http://volkswagen.com.hr/savjetovanj...r_Konfigurator cijena je 4642 kn...
Ma kod svih se sve naplaćuje, i dodatna vrata i boja (samo je bijela standardna, koja se ne naplaćuje. S obzirom da je popularna ove godine mogli bi i to ubaciti )
Da ja kupujem to auto, kupio bih najslabijeg dizela i tunirao ga čipom. Bez brige izaći će ubrzo piratski software. Uštediš na osiguranju, bar
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 12:12   #68
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post

Jebeš volkswagen ako nisi uzeo nešto od nove tehnologije. Dakle jebeš golf s prastarim 1,4 ili 1,6 atmosfercom.
Hm da...ali kad ionako skupom Golfu dodaš te nove tehnologije + "must have" opremu tipa 4vrata i metalic boja, tada je to prevelika svota novaca...mislim da će zbog toga novi Polo imati dobre prodajne rezultate..
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet

Zadnje uređivanje sprint1 : 09.09.2009. at 12:45.
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 12:20   #69
U nas je takva situacija, da... ali vani je golf nesto jeftiniji i ima dosta vise osnovne opreme. Nazalost, nas zastupnik je vjerovatno svjestan da u nas Golfa ponajprije prodaje ime, a onda ide sve drugo. Uostalom, u nas tako operiraju i sve druge marke s "imenom", a bogme, ne samo ni u nas.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 12:23   #70
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post

Garancija?

Kijina polovična garancija je po meni puuuuno podmukliji potez jerbo se oni itekako nasišu na servisima u tih 7 godina.
Imaš li kakvo uporište za ovu tvrdnju u cijenama?
Tvrdim da ćeš više ostaviti za 4 godine u FauVe ovl. servisu.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 13:13   #71
Quote:
sprint1 kaže: Pogledaj post
Hm da...ali kad ionako skupom Golfu dodaš te nove tehnologije + "must have" opremu tipa 4vrata i metalic boja, tada je to prevelika svota novaca...mislim da će zbog toga novi Polo imati dobre prodajne rezultate..
Ugrubo sam pogledo konfigurator i pod pretpostavkom da su u comforline opremi otprilike iste stvari kod golfa i pola, razlika kod 1,6 dizelaša sa 105 konja (isti u oba) je preko 50 tisuća kuna. Po meni je budala onaj ko kupi golf kraj ovakve razlike u cijeni.

Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Imaš li kakvo uporište za ovu tvrdnju u cijenama?
Tvrdim da ćeš više ostaviti za 4 godine u FauVe ovl. servisu.
Imaš li ti uporište? Ne vjerujem da je razlika u troškovima redovnih servisa između kije i vw-a skoro pa dupla
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 13:28   #72
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ugrubo sam pogledo konfigurator i pod pretpostavkom da su u comforline opremi otprilike iste stvari kod golfa i pola, razlika kod 1,6 dizelaša sa 105 konja (isti u oba) je preko 50 tisuća kuna. Po meni je budala onaj ko kupi golf kraj ovakve razlike u cijeni.
Nije moguće da je tolika razlika...skoro 7 tisuća eura.
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 13:42   #73
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Imaš li kakvo uporište za ovu tvrdnju u cijenama?
Tvrdim da ćeš više ostaviti za 4 godine u FauVe ovl. servisu.
Kia ima skuplje djelove čak od Hyundaia, neke stvari su 50% skuplje, to je očito danak garanciji od 7 godina.

Polo je definitivno jeftiniji za održavanje, a da ne pričam nakon tih 4 godine koliko su jeftiniji i kvalitetniji zamjenski djelovi, i puno ih više ima od nego kod Kie
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:01   #74
Svaka čast VW-u na novom Polu, i ja sam oduševljen slikama.

Ali ovi iz VW-a su smješni kad nabrajaju opremu po paketima, ispadne puno puno opreme a ustvari u opremu uvrste:

- šoferšajba
- volan
- sjedala ( čak 2 sprijeda )
- ručke na vratima
- retrovizor (1 vanjski i 1 unutarnji + dodatni drugi vanjski kod suvozača)
- kotači presvučeni gumama
- štop svjetla (dodatna oprema)
- motor (kompletan + auspuh - dodatna oprema)
- žmigavci (kraj vozača uz doplatu i kraj suvozača)
- akumulator (dodatna oprema)
- radio kasetofon (uz doplatu i CD player)

E to je ta škrtost u VW-u koji mrzim, pogotovo se odražava na modele koji se prodaju na Balkanu. Sve neka siromaština i kad nabrajaju opremu bude tako veliki spisak da bi se mogla knjiga napraviti, a ustvari uvrste neke osnovne stvari i još neke osnovne stvari i naplate. Kad sam vidio da prodaju Passat bez radija Švabe = škrti
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:04   #75
zaboravio si 4 gume i retrovizor..al drito je tako..i kad uredis malo autic po svom ceifu,ispadne strasno skup
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:06   #76
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
zaboravio si 4 gume i retrovizor..al drito je tako..i kad uredis malo autic po svom ceifu,ispadne strasno skup
Pa tako ti i jest. Može se netko uvrijediti od VW ljubitelja, al ovo je živa istina. Pa znaš onu izreku: "Kupio sam VW, uz doplatu ću dobiti i automobil."

Mislim to je žalosno, ali je tako
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:06   #77
Quote:
sprint1 kaže: Pogledaj post
Nije moguće da je tolika razlika...skoro 7 tisuća eura.
Konfiguriraj na njihovoj stranici polo comfortline i golf comfortline s istim motorom 1,6 dizlo sa 105 ks.

Vidjet ćeš.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:07   #78
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Pa tako ti i jest. Može se netko uvrijediti od VW ljubitelja, al ovo je živa istina. Pa znaš onu izreku: "Kupio sam VW, uz doplatu ću dobiti i automobil."

Mislim to je žalosno, ali je tako
Ima i u drugih sličnih bisera. Toyota recimo...
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:21   #79
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ugrubo sam pogledo konfigurator i pod pretpostavkom da su u comforline opremi otprilike iste stvari kod golfa i pola, razlika kod 1,6 dizelaša sa 105 konja (isti u oba) je preko 50 tisuća kuna. Po meni je budala onaj ko kupi golf kraj ovakve razlike u cijeni.
Krivo... Golf Comfotline je prilično bogato opremljen tako da ti priča ne drži vodu... počev od broja jastuka, sjedala, tempomata, audio sustava i tako dalje, i tako dalje... neusporedivo. Prije da bi se mogli uspoređivati polo comfortline i golf trendline, ali za točnu usporedbu bi trebalo se zaigrati konfiguratorom i u potpunosti izjednačiti opremu kod obojice
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:22   #80
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Pa tako ti i jest. Može se netko uvrijediti od VW ljubitelja, al ovo je živa istina. Pa znaš onu izreku: "Kupio sam VW, uz doplatu ću dobiti i automobil."

Mislim to je žalosno, ali je tako
Kao i obično, opet laprdaš... kako ti ne dosadi?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.