Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 09:56   #5281
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Ako ti kaj pomaže, ja sam u prvoj trudnoći isto imala takve bolove i bila zabrinuta (a od simptoma ništa) i rekli su mi da je to normalno jer se maternica primprema za podstanara
Hvala, malo si me utjesila! A koliko dugo si imala te bolove? Ja danas punim 6.tj. Ma nekako si mislim da je to normalno (tim vise sto nije ostra i jaka bol, nego tako kao menstrualna bol), ali eto kad mi je prvi put pa ne znam sta je ok. I cudno mi je da se bol pojacava navecer i pred spavanje, kad mirujem, a dok sam u pokretu ne boli (ili skroz malo). A nist, izdrzat cu jos par dana pa vidjet sta ce ginekolog reci...
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:01   #5282
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Hvala, malo si me utjesila! A koliko dugo si imala te bolove? Ja danas punim 6.tj. Ma nekako si mislim da je to normalno (tim vise sto nije ostra i jaka bol, nego tako kao menstrualna bol), ali eto kad mi je prvi put pa ne znam sta je ok. I cudno mi je da se bol pojacava navecer i pred spavanje, kad mirujem, a dok sam u pokretu ne boli (ili skroz malo). A nist, izdrzat cu jos par dana pa vidjet sta ce ginekolog reci...
Prvih 3 mjeseca
Baš onak...ko menstrualna.
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:06   #5283
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Prvih 3 mjeseca
Baš onak...ko menstrualna.
Ja mislila da ces reci par tjedana! A nist, bar sam negdje na pola puta...
A dobro, svatko ima drukcije simptome. Na to se treba naviknuti. Hvala ti!
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:09   #5284
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Ja mislila da ces reci par tjedana! A nist, bar sam negdje na pola puta...
A dobro, svatko ima drukcije simptome. Na to se treba naviknuti. Hvala ti!
A čuj, svaka osoba je individualna...ja sam ti samo napisala kak je meni bilo
Eto primjera...nisam nikakve mučnine imala, ni povraćanja, al me zato od 4.mj trudnoće uuuuužasna žgaravica pekla. Skroz do kraja. I tako u obje trudnoće.
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:14   #5285
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
A čuj, svaka osoba je individualna...ja sam ti samo napisala kak je meni bilo
Eto primjera...nisam nikakve mučnine imala, ni povraćanja, al me zato od 4.mj trudnoće uuuuužasna žgaravica pekla. Skroz do kraja. I tako u obje trudnoće.
Ma da, ne mogu sada znati sta me jos sve ceka... A sta god bude, izdrzat cu!
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:42   #5286
S obzirom da sam ovu temu obožavala i tražila nešto što bi i kod sebe prepoznala - želim pridonijet svojim iskustvom.
Trudna sam manje od dva tjedna tako da su ovo super rani simptomi. Oduvijek sam patila od nesanice, ali sad je to bilo svakodnevno (čak su me na poslu pitali što mi je), kad ogladnim onda stvarno ogladnim za par sti mi bude kao da nisam jela cijeli dan. Osim toga pojavio mi se obilniji žuti iscjedak koji na googlu svi povezuju s upalama i sl. ali eto kod mene je simptom.
Prve dvije stvari nisam registrirala dok nisam popiškila plus,a iscjedak mi je od starta bio sumnjiv. Eto, nadam se da sam nekome pomogla - Sretno!
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:38   #5287
Prva trudnoća: par dana prije plusa česti odlasci na wc,noću je to bilo po 7,8 puta. Blaga mučnina već dan nakon kašnjenja menge.

Ovaj put:ništa,ama baš ništa! najobičniji pms, blago nabrekle i bolne grudi, menstrualni bolovi. ništa sumnjivo ni drugačije. A toliko puta kad sam umišljala da sam trudna imala sam tonu simptoma al ovog puta kad zaista jesam apsolutno ništa!
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:07   #5288
Bok cure, nova sam tu, sa puuuno zbrke u glavi. Menga mi kasni cca 2 tjedna (nekad sam imala dulji ciklus, zadnjih 6 mjeseci vrlo uredan). Prije tjedan dana sam imala dvije kapi "menge" koja je stala. Trbuh me povremeno boli kao da cu dobiti svaki čas, ali puno šire nego inače, od kuka do kuka, bradavice me bole već neko dulje vrijeme, povremeno peckaju i imam zatvor. I inače trčim na wc više od drugih pa nisam ziher dal je i to češće. Test nisam napravila, sve kao budem, nekako kao da nisam sigurna što očekujem... mislite da sve kasni radi stresa i umisljanja ili mozda...?
Nina240 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 21:36   #5289
Quote:
Nina240 kaže: Pogledaj post
Bok cure, nova sam tu, sa puuuno zbrke u glavi. Menga mi kasni cca 2 tjedna (nekad sam imala dulji ciklus, zadnjih 6 mjeseci vrlo uredan). Prije tjedan dana sam imala dvije kapi "menge" koja je stala. Trbuh me povremeno boli kao da cu dobiti svaki čas, ali puno šire nego inače, od kuka do kuka, bradavice me bole već neko dulje vrijeme, povremeno peckaju i imam zatvor. I inače trčim na wc više od drugih pa nisam ziher dal je i to češće. Test nisam napravila, sve kao budem, nekako kao da nisam sigurna što očekujem... mislite da sve kasni radi stresa i umisljanja ili mozda...?
hmm ja sam u prvoj trudnoci napravila test i nakon par dana sam prokrvarila. trebala sam dobiti i ja mislim da sam zato imala tih par kapi "menge" ali sam odjurila u bolnicu i oni su rekli da je sve u redu i da neznaju zasto se to desilo ali ja sam u tom periodu trebala dobiti i sigurna sam da je to zbog toga. tako da ne znam sta da ti kazem.. napravi test i svakako javi rezultate, sretno!
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:32   #5290
Pozdrav svima! Čitam vas već neko vrijeme, tražim odgovore na moja pitanja, pa sam se odlučila priključiti nakon što sam prošli tjedan napravila test i pojavile se odmah dvije crtice.
Cijeli mjesec sam predosječala da bi mogla biti trudna, neki nevjerovatni instinkt. I kad sam došla kod zubara pa mu rekla da pazi jer sam možda u drugom stanju, sam shvatila da se nešto samnom dešava ))
Puno sam tražila odgovore na razno razne simptome i shvatila da je uglavnom to različito od cure do cure. Posjelit ću s vama moja iskustva u prvih 6 tj. da malo pomognem curama koje kao i ja u početku stalno čitaju i traže odgovore.
Moj prvi simptom, osim instinkta, je bila glad, već u 2 tjednu, a onda kako je vrijeme odmicalo se počelo nešto dešavati u donjem dijelu trbuha, čudni bolovi kao pred menzis ali ipak drugačiji, plus sto su mi bradavice iskocile i postale isjetljive.
2 dana prije očekivanih stvari nakon pišanja mi je dva puta izašla kao krvava končana nit, pa sam bila još uvjerenija da sam trudna. Napravila sam dan nakon toga, tj. dan prije očekivane mens. test i bio je negativan, ali nakon što mi je kasnila 3 dana sam napravila novi i bio je pozitivan. U tom 5tj. sam imala par dana smeđi iscjedak koji je sad prestao. I eto mene u 6tj. gladna za poludit, svakih 2-3 sata moram nesto pojest, grudi osjetljive na dodir a posebno bradavice koje su već 2 tjedna nabubrenije i crvenije, trbuh me povremeno boli i sva sam napuhana. Zasad mučnina nemam, osim kad ogladnim pa mi je kao malo slabo, ali prode cim pojedem. A od svega me najvise smeta sto me gin tek naručila 11.11 na prvi pregled jer prije kao nema smisla, pa sam užasno nestrpljiva.
Eto, nadam se da sam pomogla budućim mamama da ne moraju sve imati iste simptome, nego je stvarno to individualno.
Sretno svima!!!
Ribicaaa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:44   #5291
Evo i mojeg iskustva. Znam točno od kojeg sam odnosa zatrudnila. Točno 7 dana poslije osjetila sam nekakve bolove, poput menstrualnih. Trajali su gotovo cijeli dan. Rekla sam sebi i dečku da ću ili dobiti uranjenu menstruaciju ili je to implantacija. Bilo je ovo drugo jer menga nije dolazila, iako sam u vrijeme kad je trebala doći također imala neke ko menstualne grčeve. Test sam napravila s kašnjenjem od desetak dana i druga se crtica pojavila gotovo odmah.
Nisam imala izražene simptome, osim što su me bradavice boljele kad bi spavala na trbuhu. Al to je došlo kasnije kao i učestalo noćno pohođenje wc-a.
Hrana mi se nikakva nije gadila, nisam imala mučnine, ten mi je bio čist i trudnoća ni na koji način nije utjecala na način života i posao. Nisam imala problema ni sa zatvorom. Uglavnom, stanje za poželjeti! Da mi bar i sljedeća bude takva!
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:07   #5292
Ja sam također friška trudnica (otprilike 3 sedmice), a simptomi su mi bili (i još jesu):
1.konstantno pišanje - po danu, noći... ma nešto nevjerojatno
2.konstantna bol u grudima
3.umor

U prvoj trudnoći su mi simptomi bili donekle drugačiji, uz ono gore navedeno bila sam užasno gladna a istodobno mi je bilo i jako jako slabo.

Toliko mi se povraćalo da sam se ispovraćala kada sam nešto pričala suprugu.
Nije mogao vjerovati...
E da, u prvoj trudnoći sam imala i dosta jake bolove (kao menstrualne), a u ovoj trudnoći ih nemam za sada.
tamchi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 11:08   #5293
bolovi u leđima

hej cure...
kolika je mogućnost da se simptomi jave 2-3 dana nakon ovulacije?
Leđa me rasturaju.... podsjećam se na svoju baku jer rađe ostanem stajati nego da se negdje sjednem.... taj proces jednostavno prokleto boli....
srce mi poskoči na pomisao, ali ipak mislim da je prerano za simptome...
za test je definitvno prerano
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:19   #5294
Quote:
petrah kaže: Pogledaj post
hej cure...
kolika je mogućnost da se simptomi jave 2-3 dana nakon ovulacije?
Leđa me rasturaju.... podsjećam se na svoju baku jer rađe ostanem stajati nego da se negdje sjednem.... taj proces jednostavno prokleto boli....
srce mi poskoči na pomisao, ali ipak mislim da je prerano za simptome...
za test je definitvno prerano
tako sam i ja imala puno simptoma nakon ovulacije a sad što se više bliži vrijeme očekivanoj m, ništa mi nije osim onoga što sam umislila
Meni se čini rano, ali opet, tko zna..
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:47   #5295
Quote:
petrah kaže: Pogledaj post
hej cure...
kolika je mogućnost da se simptomi jave 2-3 dana nakon ovulacije?
Leđa me rasturaju.... podsjećam se na svoju baku jer rađe ostanem stajati nego da se negdje sjednem.... taj proces jednostavno prokleto boli....
srce mi poskoči na pomisao, ali ipak mislim da je prerano za simptome...
za test je definitvno prerano
Ne mogu se simptomi trudnoće javiti tako brzo.
Možda je to ovulacijska bol Meni se takvi bolovi znaju pojaviti u periodu ovulacije.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:32   #5296
Curke, koje imate iskustva s brojanje dana ciklusa itd... trebam savjet ili neku informaciju. Menstruaciju sam dobila 13.10. koja je trajala do 16.10. Pomocu app-a na mobu sam izracunala kad su mi plodni dani. Odnose sam imala dva dana prije glavnog dana ovulacije i odmah dan poslije znaci, 26.10. i 29.10. Jucer je bilo zadnji plodni dan (naravno, po app-u). Jucer sam cijeli dan imala grceve i osjecala sam se umorno, razdrazeno. Danas sam pocela krvariti, kao prvi dan menstruacije, ali drugacija krv, tamnija. Nakon istrazivanja po netu sam se odlucila kupiti test koji je pokazao pozitivno. Sad stvarno ne znam kaj da mislim osim da je moguce da sam zatrudnjela jos prije mjesec dana pa sam sam svejedno dobila mensis jer ne vjerujem da bi test pokazao pozitivno vec nakon 6 dana po odnosu. Svakako cu ginekologu, ali cu tesko docekati ponedjeljak da dogovorim termin
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 10:57   #5297
Quote:
pikabooo kaže: Pogledaj post
Curke, koje imate iskustva s brojanje dana ciklusa itd... trebam savjet ili neku informaciju. Menstruaciju sam dobila 13.10. koja je trajala do 16.10. Pomocu app-a na mobu sam izracunala kad su mi plodni dani. Odnose sam imala dva dana prije glavnog dana ovulacije i odmah dan poslije znaci, 26.10. i 29.10. Jucer je bilo zadnji plodni dan (naravno, po app-u). Jucer sam cijeli dan imala grceve i osjecala sam se umorno, razdrazeno. Danas sam pocela krvariti, kao prvi dan menstruacije, ali drugacija krv, tamnija. Nakon istrazivanja po netu sam se odlucila kupiti test koji je pokazao pozitivno. Sad stvarno ne znam kaj da mislim osim da je moguce da sam zatrudnjela jos prije mjesec dana pa sam sam svejedno dobila mensis jer ne vjerujem da bi test pokazao pozitivno vec nakon 6 dana po odnosu. Svakako cu ginekologu, ali cu tesko docekati ponedjeljak da dogovorim termin
Koji test si radila? Moguće je ako je ovulacija bila ranije (app na mobu ionako nije pouzdan pokazatelj) i ako si radila neki test koji otkriva niske razine hormona hCG.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 13:58   #5298
First sign iz DM-a, dva listića sam potrošila, oba su pokazivala pozitivno. Danas opet neki čudni krvavi iscjedki i grčevi, menstruaciju bi trebala dobiti 15.11.
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 15:39   #5299
Čitam vas neko vrijeme...
Ovaj mjesec intenzivno smo radili na bebi.
M bi trebala biti oko 5.11.
Inace pijem duphaston, zadnji sam popila 26.10. I par dana poslije su me počele bolit grudi, inače se bol u grudima javlja par dana pred M.
Počela sam osjećati da se jako brzo umaram kod npr. penjanja uz stepenice, a danas sam primjetila malo jači mliječni iscjedak.
Nadam se samo da nisam umislila simptome... Test nisam još radila.
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:02   #5300
drage mame..

Ja sam nova u ovome pa se prije svega ispricavam ako pisem vec napisano..
Dakle...M.mi je kasnila tjd.dana napravila sam test i ono..dvije crtice jasne kao dan...kalendar
Trudnoce mi racuna da je ovo vec 4 tjd.a doktorica me prima na pregled tek 17.og sto je poprilicno daleko..prestravljena o svemu sto citam i neznam zapitala sam se dali je sve ok...nikakvi simptomi osim umora i bolnih grudi..uz nekakv zuckasti iscjedak( bez mirisa ili svraba) citala sam i izostanak nekih simptoma moze bit pokazatelj vanmat.trudnoce ili samo biokemijske pa se citanjem takvih gluposti samo jos vise nerviram i neuzivam u trudnoci a trebala bi.. hvala vam na svakom savjetu i pomociu
tinaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.