Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2018., 08:07   #1
Preporuka rodilišta - dijabetes tip 1

Bok svima,

Evo suprug i ja planiramo proširiti našu malu obitelj te malo istražujemo koje rodilište je adekvatno za dijabetičare tip 1 poput mene.

2008. sam rodila u Petrovoj, zanima me dali se nešto u međuvremenu promijenilo s obzirom da sam pročitala dosta negativnih komentara na Petrovu.

Dali netko može preporučiti još nekoliko rodilišta koja odrađuju rizične trudnoće poput Petrove?

Hvala
kile8284 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 08:30   #2
Ja sam u Petrovoj i jako sam zadovoljna. Imam inzilibsku rezistenciju, u trudnoći je ogtt bio užas pa sam išla na guk profil.
Apsolutno zadovoljna bolnicom i svojim doktorom (Vrčić)
Sofija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 08:05   #3
Quote:
Sofija11 kaže: Pogledaj post
Ja sam u Petrovoj i jako sam zadovoljna. Imam inzilibsku rezistenciju, u trudnoći je ogtt bio užas pa sam išla na guk profil.
Apsolutno zadovoljna bolnicom i svojim doktorom (Vrčić)
Imaš li neki poseban režim u trudnoći i vodi li se kao rizična? Imam isti problem uz nefunkcionalnu štitnjaču (s tim da mi je kao dijagnoza naveden dijabetes) i ginekologica mi je rekla da ću trebati čitav tim stručnjaka za vrijeme trudnoće
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 08:57   #4
kile prijateljica mi ima dijabetes, rodila je prvo dijete u Petrovoj prije malo manje 3god, carskim, i sad ceka drugo, ide isto tamo. Mislim da joj je dr Ivanisevic ili tako nesto, doktoricom je jako, jako zadovoljna, ide jednom mjesecno na 2 dana u bolnicu na preglede i detaljno pracenje secera. Bila je zadovoljna porodom, sestre pomogle oko dojenja. Znam da tamo dijabeticarke idu na carski obvezno, makar sam cula da npr na sv Duhu radjaju i prirodno, e sad, o cemu to ovisi ne znam. Ta frendica zeli izbjec moguce komplikacije, iako je oporavak od carskog dulji i nije lako prvih dana, kaze da je tako sigurnija i da sad kad zna sta ju ceka, da je lakse i ne bi riskirala s vaginalnim porodom. Eto, toliko ja znam. A za svaku ces bolnicu naci i dobra i losa iskustva, nema tu najbolje i najgore bolnice, a sve imaju ambulantu za rizicnu trudnocu pa birati mozes.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 09:29   #5
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Imaš li neki poseban režim u trudnoći i vodi li se kao rizična? Imam isti problem uz nefunkcionalnu štitnjaču (s tim da mi je kao dijagnoza naveden dijabetes) i ginekologica mi je rekla da ću trebati čitav tim stručnjaka za vrijeme trudnoće
Vodim se kao rizična od početka (3 spontana).
Nakon što mi je doktor vidio GUK profil (odličan) i Hba1c 4.6 (prosjek šećera zadnja 3 mj mi je 4.6) samo je rekao nemasna dijeta bez šećera.
Svaki tjedan mu šaljem na mail izvješće jutarnjeg šećera i šećera u 18h. (do sada nisam imala vrijednost veću od 5.9).
Da mi je GUK profil loš vjerujem da bi kao i ostali dobila točne upute što i kako jesti te da bi išla redovno na GUK profil u bolnicu ili bi nosila epruvete od doma u bolnicu.
Mislim da ti treba samo stručan ginekolog, ja sam od IVF-a kod Vrčića u Petrovoj i on mi sve vodi (heparin, GUK).

P.S. Praksa ti je kao što je Polly navela, dijeta i mjesečno u bolnicu, ali kod mene je ustanovljen odličan GUK profil i Hba1c koji ne govori u prilog dijabetesu pa me ne hospitaliziraju. Ja se inače hranim Paleo-LCHF i problem je nastao što mi se u trudnoći toliko ogadio okus slatkog da ni med nisam mogla jesti pa kada sam došla na OGTT i popila onu otopinu skoro sam se srušila, vrijednsoti su mi bile 60 min 11.1., 120 min 10.5 i nakon takve reakcije sam očekivala visok šećer. Vrtilo mi se, srce lupalo. Inače imam netrudnički OGTT dobar.
Sofija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 19:37   #6
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
kile prijateljica mi ima dijabetes, rodila je prvo dijete u Petrovoj prije malo manje 3god, carskim, i sad ceka drugo, ide isto tamo. Mislim da joj je dr Ivanisevic ili tako nesto, doktoricom je jako, jako zadovoljna, ide jednom mjesecno na 2 dana u bolnicu na preglede i detaljno pracenje secera. Bila je zadovoljna porodom, sestre pomogle oko dojenja. Znam da tamo dijabeticarke idu na carski obvezno, makar sam cula da npr na sv Duhu radjaju i prirodno, e sad, o cemu to ovisi ne znam. Ta frendica zeli izbjec moguce komplikacije, iako je oporavak od carskog dulji i nije lako prvih dana, kaze da je tako sigurnija i da sad kad zna sta ju ceka, da je lakse i ne bi riskirala s vaginalnim porodom. Eto, toliko ja znam. A za svaku ces bolnicu naci i dobra i losa iskustva, nema tu najbolje i najgore bolnice, a sve imaju ambulantu za rizicnu trudnocu pa birati mozes.
Znači postoji šansa da tamo odmah odem na carski bez da se pojavi neki genijalac koji bi eksperimentirao?

Ja nisam ni trudna još, ali sve više naginjem Podobniku zbog horror priča iz rodilišta.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 21:39   #7
Eowyn ako imas dijabetes (pravi, ne trudnicki), onda se u Petrovoj ide na carski. Mislim, tako ide ta moja prijateljica, ne znam zasto bi drugima bilo drugacije.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 09:24   #8
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
Eowyn ako imas dijabetes (pravi, ne trudnicki), onda se u Petrovoj ide na carski. Mislim, tako ide ta moja prijateljica, ne znam zasto bi drugima bilo drugacije.
Pa zato što znam nekoliko osoba koje su došle s izričitim nalogom specijalista da idu na carski jer bi prirodni porod bio izuzetno opasan i za majku i dijete. U rodilištu bi se našao neki idiot koji to nije htio uvažiti nego bi on ipak probao prirodno. U jedno slučaju je umrla beba, u drugom je ostala invalid itd.

Moja teta je imala blizanke okrenute svaka na svoju stranu svijeta pa je netko zaključio da bi mogli probati prirodno jer se možda okrenu. Na kraju su letili prema operacijskoj sali da ih spase sve tri i nije se prvih nekolilo mjeseci mogla ustati, a kamo li brinuti o djeci.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 09:47   #9
Eowyn, ja ti pisem samo sto znam za osobe s dijabetesom, dakle, ne za neke druge indikacije za carski. O tome i jest tema, a ja o drugome i nemam iskustva niti primjere oko sebe. Isto tako, lijecnici se u nekim stavovima razlikuju pa to nekad zaista zavisi na koga naletis u ambulanti ili radjaoni. Ima i zena koje ne zele prirodno nikako jer imaju naivne ideje da je carski brzi, laksi itd, a to je ipak prava operacija gdje rezu abdomen itd pa plate nekom privatniku da napise da treba na carski samo iz tog razloga. Zato razumijem da nekad lijecnici u bolnicama budu skepticni za takve vanjske pisane potvrde. Uglavnom, za dijabetes u petrovoj ide carski rez i to je to, bar sto se tice pacijentica ove gore navedene doktorice, ako i ima tamo netko tko se zalaze za drugacije, e to ne znam. Sretno svima!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 09:19   #10
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Imaš li neki poseban režim u trudnoći i vodi li se kao rizična? Imam isti problem uz nefunkcionalnu štitnjaču (s tim da mi je kao dijagnoza naveden dijabetes) i ginekologica mi je rekla da ću trebati čitav tim stručnjaka za vrijeme trudnoće
Ako smijem pitati, kako je protekla trudnoća i sam porod?
Borite li se i danas, nakon poroda, s dijabetesom ili je i dalje problem u štitnjači?
Tess88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 10:22   #11
Quote:
Tess88 kaže: Pogledaj post
Ako smijem pitati, kako je protekla trudnoća i sam porod?
Borite li se i danas, nakon poroda, s dijabetesom ili je i dalje problem u štitnjači?
Ja sam se pocela raspitivati jos prije nego sam zatrudnila. Sad sam u 18. tjednu

Sve je ok, nemam skoro nikakvih simptoma (osim povišenog šećera). Na terapiji je sve ok. Malo me brine što će biti nakon poroda, ali o tome ću kasnije razmišljati.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.