Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 22:01   #201
koristim lindynette 20. ispočetka sam osjećala mučnine i onda sam nazvala ginića i rekao mi je neka počnem piti prije spavanja i zaista pomaže... zna mi se dogoditi da zaboravim popit navečer pa popijem ujutro i naravno osjetim mučninu

ako recimo prestaneš piti u petak, tj. to ti je zadnja tableta uvijek počneš pit u subotu za tjedan dana....
Ivana032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:22   #202
Eto moje famozne mučnine su prošle...pijem lindynette 20 već nekih 2 tjedna. Mučnine i umor su trajale prvi tjedan. A mislim da je to bilo zbog kombinacije jakog antiobiotika i pilula. Čim sam prestala s antibioticima, prestale su mučnine i umor... .
Tara232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:14   #203
Vec sam pisala o tome ali dok pijes antibiotik pozeljno je koristiti dodatnu zastitu, kondom. Estrogen se ne apsorbira pravilno u jetri zbog antibiotika pa pazite!
kokoshka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 18:20   #204
Planiram početi piti beta karoten od natural wealtha. po jednu tabletu dnevno, tokom 2 do 3 mjeseca. da li će to utjecati na smanjeno djelovanje kontracepcijskih pilula? pošto sam negdje čitala da utječu na jetru..
hvala
mileva12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:59   #205
Question

pozz
ja bi trebala od sljedeč mjeseca početi piti lindinette 30 zbog bolnih menstuacija i ciste....ako ko zna kakve su reakcije bile na te tablete jer sam u 12 mj. pila dapraston tablete i dobila 5 kila pa me malo strah!??
kovrcava15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 23:23   #206
ja se nisam od njih udebljala, samo sam imala prva dva tjedan povećanu dlakavost tijela da sam pizdila. doslovno sam morala svaki dan depilirat noge, pazuhe, prepone
poslije ta dva tjedan sve ok. menge se skratile i postale manje obilne, glavobolje prestale, raspoloženje odlično..
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 23:38   #207
Smile

Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
ja se nisam od njih udebljala, samo sam imala prva dva tjedan povećanu dlakavost tijela da sam pizdila. doslovno sam morala svaki dan depilirat noge, pazuhe, prepone
poslije ta dva tjedan sve ok. menge se skratile i postale manje obilne, glavobolje prestale, raspoloženje odlično..
hvala
kovrcava15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 23:01   #208
Dobila sam mengu u ovoj pauzi. U prosloj nije dosla pa sam zadnjih 8tj imala slomove zivaca unatoc negativnim testovima za trudnocu.
kokoshka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 10:38   #209
zaboravila sam sinoc popiti tabletu

popila sam je sada, 13.5 sati kasnije. u kutiji mi je sada ostalo jos tocno 7 pilula i prema uputama - moram koristiti dodatnu zastitu tijekom iducih sedam dana, potom napraviti uobicajenu sedmodnevnu stanku i potom poceti sa novim pakiranjem.

no ono sto me muci - pise da ako je preostalo manje od 7 pilula - nakon potrosene kutije treba se krenuti odmah sa novom, bez stanke. znaci li to da nakon ove kutije ne bi bilo menstruacije ili sto?

sad sam skroz zbunjena
oola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 13:41   #210
Ma nista ne brini. Neces imati mengu bez pauze.
kokoshka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:05   #211
ali meni je ostalo 7 pilula za popiti i prema uputama samo trebam nastaviti kao da se nista nije dogodilo, uz dodatnu zastitu sedam dana?? znaci uzeti pauzu nakon potrosene kutije, dobiti mengu i zatim opet poceti piti.

joj, valjda mi se nece sad sve poremetiti, aaa, zasto sam zaboravila popiti tu glupu pilulu, sad cu biti pod stresom i stalno misliti da nisam pravilno zasticena. ah
oola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 21:56   #212
Quote:
kovrcava15 kaže: Pogledaj post
pozz
ja bi trebala od sljedeč mjeseca početi piti lindinette 30 zbog bolnih menstuacija i ciste....ako ko zna kakve su reakcije bile na te tablete jer sam u 12 mj. pila dapraston tablete i dobila 5 kila pa me malo strah!??
ja sam inaće debela i pijem lindinette i s njima sam smršavila 4 kg....

Quote:
kokoshka1 kaže: Pogledaj post
Dobila sam mengu u ovoj pauzi. U prosloj nije dosla pa sam zadnjih 8tj imala slomove zivaca unatoc negativnim testovima za trudnocu.
i ja sam se nabacala novaca za testove. sad sam pametnija, he he, napravim jednog..

Quote:
oola kaže: Pogledaj post
ali meni je ostalo 7 pilula za popiti i prema uputama samo trebam nastaviti kao da se nista nije dogodilo, uz dodatnu zastitu sedam dana?? znaci uzeti pauzu nakon potrosene kutije, dobiti mengu i zatim opet poceti piti.

joj, valjda mi se nece sad sve poremetiti, aaa, zasto sam zaboravila popiti tu glupu pilulu, sad cu biti pod stresom i stalno misliti da nisam pravilno zasticena. ah
ma opusti se, tih 7 dana će brzo proč....i ja sam zaboravljala al šta je tu je

Zadnje uređivanje Sashica : 03.05.2012. at 22:18. Reason: spajanje postova
Ivana032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:55   #213
ovo mi je 4 mjesec da pijem tablete i dalje imam bolne grudi, i boli me stomak pred mengu, cijeli mjesec grudi su mi jako napete i bolne, a čitala sam da su to nuspojave koje bi trebale prestati :/ e sad ne znam, ili mi tablete ne odgovaraju? čini mi se da sam se i udebljala...
__________________
pamtit ću te cijelog života, pamtit ću te ja, srest ćemo se u životu opet ti i ja...........
slatkatajna111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 21:56   #214
popila sam drugu kutiju pilula i oba puta mi je mjesečnica došla zadnji dan pijenja pilule, znači 21. dan. mene zanima da li je to normalno? i zanima me još jedna stvar. kontracepcijske pilule trebaju kao skratiti mjesečnicu, a meni baš i nije. imam i dalje mjesečnicu po 5 dana. da li to dolazi s vremenom nakon dužeg pijenja ili kako? imam li se razloga zabrinuti? također, da li ima kakve veze ako se mažem uljem gospine trave izvana? da li to utječe na smanjeno djelovanje? jer sam čitala o tome da neki pripravci gospine trave umanjuju djelovanje npr. čaj, pa me zanima da li i ovo?
hvala
mileva12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:02   #215
u prva tri mjeseca se krvarenje može pojaviti i unutar pijenja tableta, ali krvarenje, dakle slabo. a tebi dolazi menstruacija baš i traje 5 dana, ja bih posjetila ili barem nazvala ginekologa.

o tome da skračuje trajanje menstruacije nije isto kod svih žena, meni je na trinovumu uvijek trajala 5 pa i 6 dana a sad na ovima 4 dana s tim da je drugi i treći baš krvarenje a prvi i četvrti slabo.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:21   #216
Quote:
slatkatajna111 kaže: Pogledaj post
ovo mi je 4 mjesec da pijem tablete i dalje imam bolne grudi, i boli me stomak pred mengu, cijeli mjesec grudi su mi jako napete i bolne, a čitala sam da su to nuspojave koje bi trebale prestati :/ e sad ne znam, ili mi tablete ne odgovaraju? čini mi se da sam se i udebljala...
e,meni je 3.misec da ih pijen i isto mi je tako.bole me cice i zasad rastu pomalo,do kad ce tako neznan.prije menzesa me isto boli ali nista naspram onomu kako mi je prije bilo.boli ali izdrzljivo.i meni se isto cini da san se udebljala.neznan..mozda tako nekomu triba biti..ipak na svakoga drukcije utjece
are you serious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 17:29   #217
Evo ja nakon par mjeseci pauze počela piti ove pilule.Inače sam pila razne pilule 13 godina sa pauzama i menio se jako skratila menstruacija i manje je obilna a to mrzim!Počela sam baš šizit kad mi se to događalo uvijek sam mislela da je to ona famozna lažna menstruacija.Kod tih tableta to mi jedino smeta.Uglavnom danas treća tableta,malo mi je mučno i imam valove vrućine ko da sam u menopauzi i nema baš teka.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:34   #218
pa je li onda normalno da mi već 2. put dolazi 21. dan mjesečnica? i traje 5 dana? da li još kome od vas tada dolazi? ne znam da li zovem ginića, on će vjerojatno reć da je to ok
btw, jel zna netko što je s tim uljem gospine trave? mislim ja tu i tamo namažem noge, pa me zanima jel to kako utječe na smanjeno djelovanje? pošto kao čajevi od gospine trave umanjuju?
mileva12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 17:26   #219
Quote:
mileva12345 kaže: Pogledaj post
pa je li onda normalno da mi već 2. put dolazi 21. dan mjesečnica? i traje 5 dana? da li još kome od vas tada dolazi? ne znam da li zovem ginića, on će vjerojatno reć da je to ok
btw, jel zna netko što je s tim uljem gospine trave? mislim ja tu i tamo namažem noge, pa me zanima jel to kako utječe na smanjeno djelovanje? pošto kao čajevi od gospine trave umanjuju?
a zasto bi bilo cudno

pa isto ti je dal dobijes 21 dan il 26 il koji god, ciklus ti je savrsen od 28 dana

posto tablete to i rade

znaci ciklus se racuna od prvog dana menge do sljedeceg prvog dana, a sad kad ti dobijes u toj pauzi, dal prvi dan il zadnji svejedni

zene bas bespotrebno stvaraju probleme nekad (pogotovo danas uz dostupnos informacija)


@ ulola
menga na pilulama i je neka tako rec lazna menga
ako racunamo da su one dok nam jajnici izbacuju jajne stanice prava xd

a to sto je smanjena je zbog toga sto se zid maternice upotrebom tableta stanjuje, pa ni ne moze zadrzavat/nakušit krvi ko kada je normalne debljine / bez pilula)
neke pilule jace stanjuju zid neke manje, ovisi valjd o estrigennu, nisam sto posto sigurna
ugl nje bed i neki ginekolozi daju curama s ooobilnim mengama pilule bas zato


mislim ja ne kuzim kak se neko dobro ne informira o necem prvo a onda ima strahove, il pije hormone i sl
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 17:54   #220
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
a zasto bi bilo cudno

pa isto ti je dal dobijes 21 dan il 26 il koji god, ciklus ti je savrsen od 28 dana

posto tablete to i rade

znaci ciklus se racuna od prvog dana menge do sljedeceg prvog dana, a sad kad ti dobijes u toj pauzi, dal prvi dan il zadnji svejedni

zene bas bespotrebno stvaraju probleme nekad (pogotovo danas uz dostupnos informacija)


@ ulola
menga na pilulama i je neka tako rec lazna menga
ako racunamo da su one dok nam jajnici izbacuju jajne stanice prava xd

a to sto je smanjena je zbog toga sto se zid maternice upotrebom tableta stanjuje, pa ni ne moze zadrzavat/nakušit krvi ko kada je normalne debljine / bez pilula)
neke pilule jace stanjuju zid neke manje, ovisi valjd o estrigennu, nisam sto posto sigurna
ugl nje bed i neki ginekolozi daju curama s ooobilnim mengama pilule bas zato


mislim ja ne kuzim kak se neko dobro ne informira o necem prvo a onda ima strahove, il pije hormone i sl
Znam ja to sve draga moja!Već ih pijem 12 godina i više ,vejur mi nitko ne zna više o kontracepcij od mene,doslovno je gutam.Samo sam opisala svoje strahove od prije 7 godina ,znam zašto menga bude smanjena. draga moja.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.