Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2005., 17:41   #21
Quote:
č.i.k. kaže:
jugoslavija je u osamdesetima imala jedan svjetski band...zvao se disciplina kičme :2up: :2up:
Tadašnja glazba na razini svjetske:

Oliver Mandic
EKV
Disciplina Kičme
Partybrakersi
Haustor
Lacni Franz
rani Film
Denis i Denis
i... dozvolite mi.... Cacadu Look...
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:43   #22
Da Disciplinu kičme iznimno cjenim ali čovjek koji sluša ekv, teško može i disciplinu jer su to potpuno suprotne emocije. Valjda zato i nije išlo Milanu i Koji, tj. Šarlu.

Ma nemam ništa protiv Piva, samo sam ih naveo kao najpopularnije, a oni bi se vjerojatno (ma sigurno) dočepali svog (dobrog) statusa i u bivšoj državi (samo me malo živcira što su od panka došli do ovog novog albuma koji mi je više pop).
A ovi ostali, za njih mi baš paše jedna milanova rečenica: "Kada si gladan jedeš šta ti je na stolu". Tako i djeca danas, gladni grabe sve što im se ponudi, pa makar i plagijate...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:47   #23
sam sebi zvučim k'o papagaj kad svaki put ponavljam da su beastie boys i beck sredinom devedesetih radili ono što je koja napravio 10 godina prije i da nije bilo rata, zadnja beogradska-zagrebačka disciplina bi sigurno osvojila svijet...
eh kako me je samo sram što sam svojevremeno preferirao ekv u odnosu na disciplinu kičme, al' sam se opametio kad sam krenuo na faks

al' ne zaboravimo šarla
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:53   #24
J..o ga... zaboravih El. Orgazam. Nisu bili na razini prethodno nabrojanih ali imali su možda i najjaču energiju na koncertima. Ma to je dobra škola Akrobata.
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:58   #25
Quote:
ekv kaže:
čovjek koji sluša ekv, teško može i disciplinu jer su to potpuno suprotne emocije
vidiš zanimljivo...tek sam deset godina poslije shvatio što je koja mislio kad je u jednom interviewu provalio: "reći ću ti koja je najhrvatskija stvar na svetu...ekatarina velika"
ne znam kako i zašto su ljudi u ovoj zemlji (onda republici) tako pušili ekv al' očito ima veze s mentalitetom...
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:00   #26
Quote:
č.i.k. kaže:
vidiš zanimljivo...tek sam deset godina poslije shvatio što je koja mislio kad je u jednom interviewu provalio: "reći ću ti koja je najhrvatskija stvar na svetu...ekatarina velika"
ne znam kako i zašto su ljudi u ovoj zemlji (onda republici) tako pušili ekv al' očito ima veze s mentalitetom...
Sjećam se te izjave iako mislim da je rekao da je EKV najveći zagrebački bend.
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:00   #27
A čuj, teško je govoriti o bilo kakvom uspjehu van naših granica, kad eto danas RHCP (koji nisu ni do koljena ekv-u) žare i pale, a iako im studijski albumi zvuče kao kopija ekv-a (koliko to god nekima smješno izgledalo), koncertno im ne bi mogli biti niti predgrupa. Engleski jezik čuda radi...

Meni osobno Partibrejkersi, EKV i Orgazam imaju najveću koncertnu energiju.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:03   #28
Da i ja mislim da je bilo: Zagrebački bend, jer tu su (Kulušić) imali najbolje koncerte.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:04   #29
A sjećate li se kad je Koja jedno godinu dana hodao s kapom na kojoj je pisalo: NAJBOLJI
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:15   #30
a ne, bio je to interviewu koji su s kojom radila čak 4 novinara, tri beogradska i naš dragi prijatelj i drug ante čikara...



veli duško piljak: "Meni je na ploči najbolja Zeleni zub...najsavremenija stvar i nekako naj..."

koja: "...srpska?"

ante čikara: "Daj da ti ja kažem što je prava hrvatska stvar na ploči:"

koja: "Prava hrvatska stvar je grupa Ekatarina Velika. To smo odavno shvatili, to je hrvatski band."

č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:17   #31
A moguće... a onda bi drugo bile samo interpretacije... Ante Ćikara... A Dragan Lokner?
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:18   #32
Pa, dobro, Koja je uvijek volio malo bocnut Milana, posebno nakon raspada šarla. Pa nije odolio niti "audio zapisu" - nije dobra katarina...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:22   #33
joj kako sam s guštom preklani nakon završetka jednog od brojnih "in memoriam ekv" koncerata u ksetu pustio "dečju pesmu"...a isti oni ljudi koji su došli zbog ekv-a uredno pjevali "nije dobro bijelo dugme, nije dobra katarina..."

banderas me ubit htio...hehe
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:28   #34
Quote:
Gilmor kaže:
... Ante Ćikara... A Dragan Lokner?
ne kužim zašto te spominjanje čikare asociralo na loknera...osim što je čikara genijalac a lokner , ovaj drugi uopće nije pisao u ritmu već u (pop)rocku...
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:28   #35
Je... ali to je bilo pozitivno suparništvo...
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:29   #36
Quote:
č.i.k. kaže:
ne kužim zašto te spominjanje čikare asociralo na loknera...osim što je čikara genijalac a lokner , ovaj drugi uopće nije pisao u ritmu već u (pop)rocku...
Lokner je osebujna faca. Redovito je recenzirao i Kojine uradke ali čovjeku je malo toga bilo jasno...
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:31   #37
Lokner je bio nešto kao recenzent postavljen od strane Saveza Socij.... Omla Ju....
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:32   #38
inače, da ne bih ispao totalni idiot koji interview s kojom pamti od riječi do riječi, donedavno sam znao kako je priča otprilike išla, ali se u međuvremenu netko odlučio skenirati sve brojeve ritma pa ako nekog zanima evo linka
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:33   #39
Da, bilo je to pozitivno suparništvo, ali na stranu muzika, po meni je Milan bio puno veći "čovek" (na ekavici to jače zvuči) od Koje! A nije mi baš pristojno od tebe č.i.k. što nisi mogao odoliti da ne pustiš tu pjesmu, a jebiga, baš u Kojinom stilu si to izveo...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:35   #40
a slušaj bio je to jedan od onih rijetkih trenutaka inspiracije kojih ću se s ponosom sjećati čitavog života
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.