Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 13:41   #801
Like a tattoo .


Goldeneye .

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 01:16   #802
La Malagueña .
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 04:59   #803
http://www.youtube.com/watch?v=UctRcnhFZtM

Kad čujem njegov glas jednostavno se navlažim sav.

Iritantnih ima jako puno, nebum nabrajal. :P
Coverdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 09:00   #804
Tema je subjektivni dojam ljepote GLASA, dakle ne pjevačevog opusa, vizualnog izričaja, ponašanja ili cjelokupnog dojma. Dobri vokali (I.) su za mene oni koji prosječnu melodiju i tekst mogu učiniti dobrom pjesmom, loši (II.) su oni koji su uhu teško podnošljivi (iako pjesme ili cjelokupni doživljaj glazbenika mogu biti vrhunski kao u slučaju Štulića ili Dedića). Treća kategorija (III.) su oni koji glasom upropaštavaju pjesme.

Ad I.
- Freddie Mercury, Ella Fitzgerald, Zaz, Al Bano, Giuliano, Đurđica Barlović, Milan Mladenović, Dean Škaljac, Marko Tolja, Bane Krstić

Ad II.
- Džoni Štulić, Arsen Dedić, Marijan Ban, Dubravko Ivaniš, Goran Bare, Alen Vitasović, Marko Perković-Thompson, Dražen Žerić (prije je dosta čisto izgovarao riječi, a otkad se odselio iz Sarajeva, pjeva sa karakterističnim "bosanskim" gutanjem slova i), Adolf Topić, Eros Ramazotti, Toto Cutugno

Ad III.
- Gina Picinić (može toj ženi netko objasniti da se vibrato iz glasa ponekad može i "isključiti"?), Željko "Jacques" Houdek, Ivana Ranilović-Vanna, Ivana Kindl

Za zadnjih troje vrijedi ono što je netko napisao na prvoj ili drugoj stranici ove teme: da, imaju ogroman raspon glasa, ali moram li se ja BAŠ U SVAKOJ PJESMI u to ponovno uvjeravati? Kindlica je, doduše, napravila dosta "ravniju" stvar - mislim da se zove "Oči" i sasvim je slušljiva (dapače, sviđa mi se), ali glavnina opusa joj je glasovno skakanje iz dubine u visinu i natrag, što moje uho baš ne doživljava kao nešto pretjerano lijepo.
U ovu kategoriju, ali sa dosta blažim skokovima spadaju i Zdravko Čolić i Hajrudin Varešanović.
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 11:40   #805
Georgia On My Mind .


Daydream .
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 21:49   #806
Best: Freddy Mercury i Janis Joplin i Željko Bebek, Ian Gillan...
Worst: Justin Bieber itd.
__________________
Što bi dijete koje ste nekad bili reklo o čovjeku u kojeg ste izrasli?
ThePiper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 00:26   #807
Mississippi .


Angel .
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 21:02   #808
O losim vokalima mi se neda jer je cesto subjektivno, ali moj najdrazi vokal:

http://www.youtube.com/watch?v=dt-CX3k0PYw

Predivno otpjevano
Speed King is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 23:35   #809
inaće ne slušam, ali me se dojmilo...
http://www.youtube.com/watch?v=ygJYxMP_ICY
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 13:58   #810
najbolji,naravno da...

Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 17:12   #811
Teško je odcijepiti vokal od nečije glazbe. Da se baš orijentiram na vokale mogao bih reći da su mi neki od najboljih Luciano Pavarotti, Whitney Houston, Annie Lennox, Celine Dion, itd.
Neki od gorih vokala: Tom Waits, Bob Dylan, Sting, Rod Stewart, Macy Gray, itd.

I naravno, govorim samo o vokalima sada, a ne o tome koliko volim ili ne volim glazbu navedenih.
Postoji tu previše faktora koji neke vokale čine dopadljivim, pa mi je tako recimo Tom Waits vokalno grozan, ali opet katkad i jako glazbeno zanimljiv.
Chris Rea mi recimo ima jednu ne samo dubinu i snagu, već i toplinu u vokalu, Mark Knopfler istančanu suptilnost.

Ne bi bilo fer suditi glazbenike samo po boji vokala jer svi oni imaju sluh i znaju pjevati u većoj ili manjoj mjeri.

Recimo, na ovoj snimci s Pavarottijem, jedino je Sting zvučao totalno komatozno:
http://www.youtube.com/watch?v=Q2mMPz_a4vY

Ali opet... sve to ne znači niš.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.