Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 15:49   #3161
Nema pomoci??????
mosorka is offline  
Old 24.05.2012., 16:33   #3162
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Nema pomoci??????
kaj je bilo?
afoj is offline  
Old 24.05.2012., 19:36   #3163
Evo, ja uživam u svom madracu Optimo AFC Visco 200 mada sam ga debelo platio (nije mi žao), a sada vidim Dormeo octaspring sa cijenom do bola (kako je netko prije napisao).10,999.00 neznam gdje je cijeni kraj ( u visinu )a ti svi madraci imaju rok upotrebe oko 4 godine, a nakon toga navodno ne maju kvalitetu...sve se više zakomplicirava izbor madraca, mada redovito čitam forum.lijep pozdrav svima i tako nastavite.
Neodlučni is offline  
Old 24.05.2012., 20:49   #3164
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Na post ti je odgovorio, naravno da te dozivio.

Da se ne ponavljam evo malo C/P:
(tu ima nekih linkova i savjeta, pa ti mozda pomogne)
Hvala Budem pogledao !
Kurtis is offline  
Old 24.05.2012., 21:03   #3165
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
molim te ne kupuj ništa na prvu, oni prodaju vrlo obične latex madrace (samo takvi postoje) i slične madrace možeš naći na više mjesta.
molim te objasni mi koji su to obični latexs madraci?
da li su to oni koji imaju Euro latex ECO ili oni koji su pjena latexsa - sintetika
Quote:
Pitanja koja trebaš postaviti:
Tko je proizvođač jezgri?
oni su proizvođač, imaju svoje vlastite kalupe pa je i tu dobivena razlika u cijeni
Quote:
To će odmah definirati i postoji li eurolatex certifikat.
imaju Euro latex ECO, po SAGu imaju 5 bodova (udobnost), po LGA imaju 100/100 bodova, uz to tu je i Morton Thiocol (ili tako nekako) standard
Quote:
nemojte popušiti spiku da je proizvođač marion.
Koja je visina jezgre?
4 su modela, kao što možeš vidjeti na njihovoj stranici: http://www.marionlatex.com/hr/, daklem 12, 14, 17 i 19cm, u četiri gustoće same jezgre, pa iz toga proizlazi i dopuštena težina spavača
Quote:
Obavezno paziti na dimenzije (oni znaju imati 195 duljine koje kod nas nisu standard)
pošto su tvornica, mogu napraviti dimenziju koja ti se svidi, čak i za moje susjede koji imaju starog Šavrića (nutarnja dimenzija 154x193), daklem, sve se može prilagoditi postojećem krevetu, iako.....
Quote:
Ne kupiti njihovu podnicu, jer isto možete dobiti za manje love.
podnice su im sve samostojeće, pa ti i krevet ne treba, i imaju 25g garancije (koliko sam god tražio i istraživao, nisam nigdje naišao na toliku garanciju.....-niti približno), a i izrada koliko sam vidio je fakat ludilo (njihov uzorak(40x50cm cca) je teži od cijele podnice u JYSKu......možda je cijena veća, ali mogla bi biti opravdana?
Quote:
Koji je sastav navlake i ima li oko-tex 100 certifikat?
četiri madraca, četiri presvlake.....sve imaju oko-tex, s time da od trećeg modela presvlaka je bio pamuk sa obradama Bayshent i Neutralizer, patentirane obrade od Bayer-a, vjerujem da znaš što je dobiveno time, a onaj još bolji ima i završnu obradu kašmir/svila i 3Dspace
Quote:
Madrac morate isprobati. (ne jedan iz ponude, već baš onaj kojeg kupujete).

i nikako ne podleći i dopustiti prezenteru da vam otme lovu na prvu!!!
sve u svemu jako mi se sviđa, ali kako si me savjetovao nisam donio konačnu odluku (iako sam jako jako blizu), jer koliko sam čitao tu na temi, kužiš se u materiju, pa možda dobijem još koji savjet (nadam se, može i na pp)

znam da mi se čovjek fakat posvetio (bio je kod mene oko 2h), odgovarao na sva pitanja, čak ponudio i da odem do njega isprobati madrac, jer ima tanji (14cm jezgra) za kćer i deblji (17cm), ali to nisam dogovorio (još.....)
tajtanji je i uspoređivao sa Latex naturalom od Perfectae http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...-latex-natural, ali je meni ponudio puno, puno, puno bolju cijenu
 
Old 24.05.2012., 23:01   #3166
Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
molim te objasni mi koji su to obični latexs madraci?
da li su to oni koji imaju Euro latex ECO ili oni koji su pjena latexsa - sintetika
oni su proizvođač, imaju svoje vlastite kalupe pa je i tu dobivena razlika u cijeni
imaju Euro latex ECO, po SAGu imaju 5 bodova (udobnost), po LGA imaju 100/100 bodova, uz to tu je i Morton Thiocol (ili tako nekako) standard
4 su modela, kao što možeš vidjeti na njihovoj stranici: http://www.marionlatex.com/hr/, daklem 12, 14, 17 i 19cm, u četiri gustoće same jezgre, pa iz toga proizlazi i dopuštena težina spavačapošto su tvornica, mogu napraviti dimenziju koja ti se svidi, čak i za moje susjede koji imaju starog Šavrića (nutarnja dimenzija 154x193), daklem, sve se može prilagoditi postojećem krevetu, iako....
postoje Vam obični (u standard i natural verziji) i čudesni latex madraci
jasno, i kanali prodaje su prilagođeni svojstvima, tj. "obične" latex madrace možete kupiti u gotovo svakoj trgovini madracima, a čudesne samo na određene načine (najčešće direktnom prodajom)

vjerodostojnost svih podataka koje ste dobili najlakše ćete provjeriti na sljedećem linku: http://www.gommagomma.com/ita/

toliko o navedenom "proizvođaču" latex jezgri

inače dimenzija 154x193 se dobije tako da se dim. 160x200 odreže 6 cm po širini i 7 cm po dužini, a može se i naručiti poseban kalup za izradu jednog madraca, ali bi ja radije u tom slučaju naručio novi Golf 6!

Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
.....podnice su im sve samostojeće, pa ti i krevet ne treba, i imaju 25g garancije (koliko sam god tražio i istraživao, nisam nigdje naišao na toliku garanciju.....-niti približno), a i izrada koliko sam vidio je fakat ludilo (njihov uzorak(40x50cm cca) je teži od cijele podnice u JYSKu......možda je cijena veća, ali mogla bi biti opravdana?
podnice sa okvirom dim. 6x3 cm, od lameliranih bukovih letvica sa flexibilnim nosačima od SBS-a postoje u ZG ispod 1000 kn za 90/200!

Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
četiri madraca, četiri presvlake.....sve imaju oko-tex, s time da od trećeg modela presvlaka je bio pamuk sa obradama Bayshent i Neutralizer, patentirane obrade od Bayer-a, vjerujem da znaš što je dobiveno time, a onaj još bolji ima i završnu obradu kašmir/svila i 3Dspace
bio pamuk je bio pamuk, i tu se ne može i ne smije ništa dodavati, jer se dobije nova vrsta tzv. "kemijski bio pamuk"
Izvrsna spika prodavača, tko to može utvrditi da je pamuk bio (organski) ili ne? Pa kad je pamuk zašto ne i BIO.

Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
znam da mi se čovjek fakat posvetio (bio je kod mene oko 2h), odgovarao na sva pitanja, čak ponudio i da odem do njega isprobati madrac, jer ima tanji (14cm jezgra) za kćer i deblji (17cm), ali to nisam dogovorio (još.....)
tajtanji je i uspoređivao sa Latex naturalom od Perfectae http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...-latex-natural, ali je meni ponudio puno, puno, puno bolju cijenu
Vas radi, pogedajte ponovo stranicu proizvođača latexa i nađite model jezgre koja se nudi kao natural i sve će Vam biti jasno.
Zašto na webu trgovca (alias proizvođača latexa) nigdje nema podataka da se radi o natural latexu?
Kad je kemijski tretiran pamuk BIO, a zašto onda latexu ne dodati NATURAL?
Nemojte mi zamjerit na postu, ali puno ljudi je u raznim trgovinama kupilo standardni latex pod natural i spavaju na njima u uvjerenju da su natural.
ivanmi is offline  
Old 25.05.2012., 09:30   #3167
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
postoje Vam obični (u standard i natural verziji) i čudesni latex madraci
jasno, i kanali prodaje su prilagođeni svojstvima, tj. "obične" latex madrace možete kupiti u gotovo svakoj trgovini madracima, a čudesne samo na određene načine (najčešće direktnom prodajom)
još ne kužim razliku
da li su obični latex pjena, a čudesni Euro latex
Quote:
vjerodostojnost svih podataka koje ste dobili najlakše ćete provjeriti na sljedećem linku: http://www.gommagomma.com/ita/
ako se dobro sjećam izgleda jezgri, možda su dvije slične7iste i tu na stranici, samo kaj mi je njihov savjetnik dao da su jezgre 1cm tanje
Quote:
toliko o navedenom "proizvođaču" latex jezgri

inače dimenzija 154x193 se dobije tako da se dim. 160x200 odreže 6 cm po širini i 7 cm po dužini, a može se i naručiti poseban kalup za izradu jednog madraca, ali bi ja radije u tom slučaju naručio novi Golf 6!



podnice sa okvirom dim. 6x3 cm, od lameliranih bukovih letvica sa flexibilnim nosačima od SBS-a postoje u ZG ispod 1000 kn za 90/200!
daj mi link ili adresu, možeš i na pp, ali naravno da mi i daju 25 godina garancije
Quote:

bio pamuk je bio pamuk, i tu se ne može i ne smije ništa dodavati, jer se dobije nova vrsta tzv. "kemijski bio pamuk"
Izvrsna spika prodavača, tko to može utvrditi da je pamuk bio (organski) ili ne? Pa kad je pamuk zašto ne i BIO.
Bayshent je patentirana Bayer obrada bio pamuka kojom se dobije da je i presvlaka antibakterijska i antialergijska, Neutralizer - ne prima mirise niti ih šalje dalje, i ima antidekubitusna svojstva
Quote:

Vas radi, pogedajte ponovo stranicu proizvođača latexa i nađite model jezgre koja se nudi kao natural i sve će Vam biti jasno.
Zašto na webu trgovca (alias proizvođača latexa) nigdje nema podataka da se radi o natural latexu?
http://www.marionlatex.com/ pogledaj na dnu stranice pod sertifikati, možda zato kaj imaju Euro latex - eco
Quote:
Kad je kemijski tretiran pamuk BIO, a zašto onda latexu ne dodati NATURAL?
Nemojte mi zamjerit na postu, ali puno ljudi je u raznim trgovinama kupilo standardni latex pod natural i spavaju na njima u uvjerenju da su natural.
fakat i dalje ne kužim da li je standardni latex sintetički (vjroojatno)
hebo naše hrvatske standarde, i tu dobivamo jaja pod bubrege
malo sam tražio prije, i čitao i na drugim forumima o Marionu, i priča mi i drži vodu, i ljudi koji ih imaju su izgleda superzadovoljni njima, cijene madraca su im i više nego ok (mislim da svatko iole pametan kuži da je na reklami proizvod koji je samo za reklamu, ali ima i ljudi koji su i njega nabavili i zadovoljni su), a podnice jesu skupe, ali ako se vidi izrada(kvaliteta), od čega su napravljene (materijali) te garancija (25 godina), to je to.....mislim, kaj ako mi mala za koju godinu kao i ja krene skakati sa omara na krevet, naravno da bu sve popucalo, a sa njihovom garancijom mogu dobiti zamjenske letvice i zamjeniti ih

čekam još koji savjet
 
Old 25.05.2012., 09:54   #3168
Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
mislim, kaj ako mi mala za koju godinu kao i ja krene skakati sa omara na krevet, naravno da bu sve popucalo, a sa njihovom garancijom mogu dobiti zamjenske letvice i zamjeniti ih
Garancije obicno pokrivaju neke greske/kvarove nastele usljed njihove greske...zar stvarno mozes sam unistiti svoj madrac/podnicu skakanjem s ormara ...i dobiti drugo?
kajpa is offline  
Old 25.05.2012., 10:18   #3169
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
kaj je bilo?
Pa na 157-moj stranici sam postavila pitanje, vjerojatno ga nije nitko procitao!!!!
mosorka is offline  
Old 25.05.2012., 10:56   #3170
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Pa na 157-moj stranici sam postavila pitanje, vjerojatno ga nije nitko procitao!!!!
teško da ćeš baš naletiti na nekog tko ima vitasan.

a što se tiče nadmadraca od visca, ne ovisi cijena samo o visini, veći o gustoći pjene. većina proizvođača radi takve namadrace gustoće 50, ali nađe se i večih gustoća, pa malo proguglaj cijene. ..sad znaš što treba gledati.
afoj is offline  
Old 25.05.2012., 12:13   #3171
ivanmi me pretekao, ali da popunim rupe

Quote:
još ne kužim razliku
da li su obični latex pjena, a čudesni Euro latex
Quote:
molim te objasni mi koji su to obični latexs madraci?
da li su to oni koji imaju Euro latex ECO ili oni koji su pjena latexsa - sintetika
i jedni i drugi su obični. i jedne i druge rade iste tvornice i ni jedna nije Marion.

Eurolatex je udruženje 4 proizvođača latex jezgri i sve jezgre koje se mogu kupiti kod nas su proizvedene u te 4 tvornice.
Jedna od njih je talijanski proizvođač gommgomma http://www.gommagomma.com/ita/
oni rade jezgre koje prodaje marion = prezenter te slagao !!! marion ne radi jezgre !!!

sve što marion (kao i svi ostali proizvođači madraca) može napraviti je da naruči jezgre određene visine i gustoće.

Nautral latexi su oni koji imaju preko 85% prirodnog latexa, a ostalo se radi u omjeru 80% sintetski 20% prirodni.

koliko ja vidim prema specifikaciji Gommagomma italia ni jedna od "marion" jezgri nije natural.
Da ne bi bilo zabune to jesu 100% latexi, ali ne 100% prirodni latexi.
Latex natural jezgra bi trebala imati utisnut žig "100% natural latex"


Quote:
podnice su im sve samostojeće, pa ti i krevet ne treba, i imaju 25g garancije (koliko sam god tražio i istraživao, nisam nigdje naišao na toliku garanciju.....-niti približno), a i izrada koliko sam vidio je fakat ludilo (njihov uzorak(40x50cm cca) je teži od cijele podnice u JYSKu......možda je cijena veća, ali mogla bi biti opravdana?
a možda i nije , evo ti dole linka, pa pogledaj kako ista podnica izgleda u punom formatu.
Quote:
daj mi link ili adresu, možeš i na pp, ali naravno da mi i daju 25 godina garancije
usporedi ove podnice:
http://www.marionlatex.com/hr/drvene...na-saturno.asp

http://ergoactiv.net/podnice-spinea-sn-s.html

potpuno isti proizvod, osim što ergoactiv ima 28 letvica, a marion 26-

ne znam cijene marion podnica ,ali za ergoactiv ti sve piše.

25 godina garancije je čisti reklamni trik. Marion možda u tih 25 godina propadne, promijeni ime, vlasnika i što onda? To su gluposti. Što ako propadne proizvođač nosača letvica ili jednostavno više ne proizvodi taj tip nosača?
godina dana je zakonski minimum u RH za sve proizvode, a u EU je dvije godine. Sve što je preko toga je čista reklama, ali ako vas to veseli...

Quote:
Bayshent je patentirana Bayer obrada bio pamuka kojom se dobije da je i presvlaka antibakterijska i antialergijska, Neutralizer - ne prima mirise niti ih šalje dalje, i ima antidekubitusna svojstva
Ono što ti ivanmi pokušava reći da je pamuk uvijek pamuk, a bio pamuk opet samo pamuk. ukoliko se kemijski tretira, to više ne može biti bio pamuk.

Pamuk općenito nije najsretnije rješenje. Problem pamuka je zadržavanje vlage i nužna kemijska obrada kako bi se dobila antibakterijska zaštita. To je ujedno i razlog zašto se toliko radi na vlaknima koja sama posebi imaju ta svojstva bez kemijske obrade. (tipa tencel ili eliocel).

Antidekubitalna svojstva pamuka!? ovo je graniči sa zdravim razumom antidekubitlano može biti nešto što će spriječiti nastanak dekubitusa, a to se može postići samo rasterećenjem ("madraci" ti tu može puno pomoći) i smanjenom vlažnosti. Pamuk to ne može.

Quote:
http://www.marionlatex.com/ pogledaj na dnu stranice pod sertifikati, možda zato kaj imaju Euro latex - eco
Eurolatex eco standard nema nikave veze s postotkom prirodnog latexa u madracima, već je nešto slično oko-tex 100 standardu kod tekstila. ..grancija da u materijalu nema štetnih substanci.

Svi madraci proizvedeni od strane eurolatex udruženja imaju taj standard.
Opet se vračamo na natural latex i činjenicu da ni jedna od "marion" jezgri od strane gommagomma nije specificirana kao Natural latex.


Quote:
znam da mi se čovjek fakat posvetio (bio je kod mene oko 2h), odgovarao na sva pitanja, čak ponudio i da odem do njega isprobati madrac, jer ima tanji (14cm jezgra) za kćer i deblji (17cm), ali to nisam dogovorio (još.....)
Tanji i deblji ne definiraju težinu čovjeka koji će spavati na madracu, već to definira tvrdoća jezgre. ...ima jezgri od 12cm na kojima može spavati čovjek od 1ookg. Visina jezgre nosi nešto na tvrdoći (svaki cm malo digne tvrdoću).

Čak je ponudio i da probate madrac !!! pa to je stvarno lijepo od njega

Samo lud čovjek danas može kupiti madrac koji nije isprobao. Isprobajte taj madrac i usporedite s madracima koje prodaju wollbett ili ergoactiv ..to vam je sve isti k***

Quote:
fakat i dalje ne kužim da li je standardni latex sintetički (vjroojatno)
hebo naše hrvatske standarde, i tu dobivamo jaja pod bubrege
standard letax je omjer 20% natural, 80% sintetika.
natural je sve što ima više od 85%.

Čak ni na marion stranici nigdje ne piše da se radi o prirodnom latexu ,već piše da je to 100% latex

Quote:
a podnice jesu skupe, ali ako se vidi izrada(kvaliteta), od čega su napravljene (materijali) te garancija (25 godina), to je to
Cijenu molim, a 25 godina garancije zaboravite.

Quote:
.....mislim, kaj ako mi mala za koju godinu kao i ja krene skakati sa omara na krevet, naravno da bu sve popucalo, a sa njihovom garancijom mogu dobiti zamjenske letvice i zamjeniti ih
baš kao što će vam novi auto zamijeniti ako ga zabijete u zid dok je pod garancijom.

Dragi gospodine, većina podnica koje su napravljene od bukve i s termoplastičnim nosačima trajati će i više od 25 godina, ali teško da i jedna firma može ponuditi garantni servis u tako dugom periodu.


jel nam možete napisati cijene tih madraca i podnica, pa da možemo vidjeti da li se to isplati ili ne?

mene to fest zanima, a ne zove mi se čovjeka da mi dolazi doma, jer bi mu vjerojatno grkljan odgrizel kad bi mi počel pričati bajke, pa bi bilo neugodno i njemu i mojim ukućanima.

pretpostavljam da cijene ne pišu na webu, jer ta posebna ponuda vrijedi samo za vas i samo sada.

Zadnje uređivanje afoj : 25.05.2012. at 12:27.
afoj is offline  
Old 25.05.2012., 12:22   #3172
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
inače dimenzija 154x193 se dobije tako da se dim. 160x200 odreže 6 cm po širini i 7 cm po dužini, a može se i naručiti poseban kalup za izradu jednog madraca, ali bi ja radije u tom slučaju naručio novi Golf 6!
afoj is offline  
Old 25.05.2012., 12:24   #3173
kad smo se već dotakli natural latexa, jel mi može netko navesti koje su to prednosti koje natural latex daje, a sintetski ne.

ili ajmo ovako:

Standard latex:
dobro:
loše:

Natural latex:
dobro:
loše:

Talaly latex:
dobro:
loše:

Zadnje uređivanje afoj : 25.05.2012. at 12:38.
afoj is offline  
Old 25.05.2012., 14:02   #3174
Oriolik - Ortofleks

Čitala sam kolko su ti Oriolikovi madraci povoljni i ljudima odgovaraju po svojstvima, pa me sad zanima kolko je ta PU pjena od kojih su napravljeni (npr. ortofleks) kvalitetna i izdržljiva ? Ako može procjena bila bih zahvalna jer na njihovoj stranici su samo neke meni nepoznate oznake (OSE-28, R-120, OE-35)...
missmishko is offline  
Old 25.05.2012., 14:30   #3175
Quote:
missmishko kaže: Pogledaj post
Čitala sam kolko su ti Oriolikovi madraci povoljni i ljudima odgovaraju po svojstvima, pa me sad zanima kolko je ta PU pjena od kojih su napravljeni (npr. ortofleks) kvalitetna i izdržljiva ? Ako može procjena bila bih zahvalna jer na njihovoj stranici su samo neke meni nepoznate oznake (OSE-28, R-120, OE-35)...
Ovdje imaš specifikacije pjena:
http://www.oriolik.hr/pdf/fizikalna_svojstva.pdf


Općenito PU pjene su najlošije što se danas može naći u madracima i spadaju u niži segment madraca. Vijek trajanja takvih pjena je 3-5 godina ovisno o gustoći. Kao što vidiš iz spec. radi se o malim gustoćama (do 35kg/m3) ...da ne bi bilo zabune s ovim R ,to je "regenerirana pjena" što je zapravo otpad od kojeg se rade strunjače i slične pi****je.
Oriolik pjene ne zaostaju za drugim PU pjenama na tržištu.

Znatno bolje su High Resilience PU pjene (hladne pjene) , ali su i skuplje.
afoj is offline  
Old 25.05.2012., 14:31   #3176
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
teško da ćeš baš naletiti na nekog tko ima vitasan.

a što se tiče nadmadraca od visca, ne ovisi cijena samo o visini, veći o gustoći pjene. većina proizvođača radi takve namadrace gustoće 50, ali nađe se i večih gustoća, pa malo proguglaj cijene. ..sad znaš što treba gledati.
Hvala!
mosorka is offline  
Old 25.05.2012., 14:51   #3177
Unhappy

Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Ovdje imaš specifikacije pjena:
http://www.oriolik.hr/pdf/fizikalna_svojstva.pdf


Općenito PU pjene su najlošije što se danas može naći u madracima i spadaju u niži segment madraca. Vijek trajanja takvih pjena je 3-5 godina ovisno o gustoći. Kao što vidiš iz spec. radi se o malim gustoćama (do 35kg/m3) ...da ne bi bilo zabune s ovim R ,to je "regenerirana pjena" što je zapravo otpad od kojeg se rade strunjače i slične pi****je.
Oriolik pjene ne zaostaju za drugim PU pjenama na tržištu.

Znatno bolje su High Resilience PU pjene (hladne pjene) , ali su i skuplje.
Super, hvala na specifikaciji, sad mi je puno jasnije.. Znači ti madraci su "kolko para tolko muzike" tj. dobri samo za narednih par godina Znam za HR pjenu, al mislim da Oriolik ne koristi taj materijal (vjerojatno zato jer je skuplji i nije im isplativa proizvodnja). Možeš preporučiti kakav dobar madrac od HR pjene, možda u kombinaciji s malo memory-a, a da je pristupačne cijene ?
missmishko is offline  
Old 25.05.2012., 18:30   #3178
Ovo je već postala tiha jeza.
Gustoće pjena, nazivi pjena, testovi, prezenteri, natural latexi, omjeri, OKO-Test......
a plahta, ?
Tko to od Vas spava direktno na navlaci od madraca,???, NITKO- zar ne, i onda kad preko dobre navlake stavimo jeftilen plahtu..ode mast u propast
Karikiram da vidite da smo svi malo zastranili, počevši od marketinga u tvrtkama, sa raznim pričama na koje se i ja smijem kad ih objašnjavam kupcu, tipa: Bio pjena pušta umirujući miris tokom spavanja od kojega će te lakše zaspati, pročistiti dišne puteve, " jest hoćeš , ako spavaš na njoj i tak je stigla is stroja, inače kad navučeš navlaku, opališ preko toga plahtu , pa jos imaš pidžamu, ode sva kvaliteta i Bio pjene i navlake k vragu.

Dobro je znati neke osnove da ne kupite mačka u vreći, da Vam ne uvale jeftilene pod skupo, no od svih tih čisto proizvođačkih specifikacija ne vjerujem da ima puno koristi, osim što te stalno može kopkati da li je to tako kako piše u papirima da je.

Zamislite ideš kupiti kruh pa pitaš pekara iz kojeg mlina i s kojeg područja je pšenica, te da li je slučajno mljevena u na kamenom mlinu, a voda za mješanje jel bila iz arteškog bunara ili je Bandicevka čista, mislim da bi Aljifi izbečio oči od muke .
madraci is offline  
Old 25.05.2012., 21:33   #3179
madraci, ti se sam sa sobom ne možeš dogovoriti kaj ti paše.

prvo te smeta što se piše o tehničkim osobinama madraca, pa je onda to dobro da ne kupiš mačka u vreći, pa smo zastranili s marketinškim pričama, pa onda kažeš da je i tebi glupo pričati te priče, pa nema puno koristi od specifikacija, pa je problem da kupca kopka što je kupio!?

tebe nitko ne tjera da pričaš kupcima o bajkovitim osobinama madraca.

u prethodnim postovima smo razložili ono što je uobičajena praksa u direktnoj prodaji, a to je prodavanje muda pod bubrege. mislim da upravo to informacija koju ljudi traže na forumu.

Po tebi ispada da je bolje da nitko ništa ne zna i da prodaje tko što želi. Ljudi ovdje imaju konkretna pitanja i normalno je da žele znati što kupuju.

Tebi su sve te tehničke informacije nebitne i jedino što je bitno je da li je xsensor rekao da ili ne. Dopusti da nemaju svi takvo mišljenje.

Quote:
Zamislite ideš kupiti kruh pa pitaš pekara iz kojeg mlina i s kojeg područja je pšenica, te da li je slučajno mljevena u na kamenom mlinu, a voda za mješanje jel bila iz arteškog bunara ili je Bandicevka čista, mislim da bi Aljifi izbečio oči od muke .
Ne bih rekao da je to tako, ali mislim da kupac ima pravo znati sve o mlinu, brašnu , vodi, pa i to da li mali Aljifi pere ruke prije no što smota kiflu.
afoj is offline  
Old 25.05.2012., 23:05   #3180
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
molim te ne kupuj ništa na prvu, oni prodaju vrlo obične latex madrace (samo takvi postoje) i slične madrace možeš naći na više mjesta.

Pitanja koja trebaš postaviti:
Tko je proizvođač jezgri? To će odmah definirati i postoji li eurolatex certifikat. nemojte popušiti spiku da je proizvođač marion.
Koja je visina jezgre?
Obavezno paziti na dimenzije (oni znaju imati 195 duljine koje kod nas nisu standard)
Ne kupiti njihovu podnicu, jer isto možete dobiti za manje love.
Koji je sastav navlake i ima li oko-tex 100 certifikat?
Madrac morate isprobati. (ne jedan iz ponude, već baš onaj kojeg kupujete).

i nikako ne podleći i dopustiti prezenteru da vam otme lovu na prvu!!!

Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
zanima me slijedeće:

gledam stalno reklamu od Marion-a, i sutra mi dolazi njihov čovjek
zanimaju me mišljenja i iskustva ljudi koji spavaju na njemu, ali i opčenita mišljenja
gledao sam na internet stranici, imaju više madraca, pa me zanima kaj će mi taj "savjetnik reći"

Dormeo i Marion naplaćuju barem dva puta skuplje od realne tržišne cijene. Te televizijske reklame, najskuplji vid oglašavanja, netko treba i platiti. Marion sam vidio, mislim da je materijal vrhunske kvalitete, ali ja sam ipak nestručnjak i onaj tko doista želi izdvojiti popriličnu svoticu za njihov madrac trebao bi sve tvrdnje dobro provjeriti.

Pronašao sam neke Marionove cijene (200 x 100 cm)!

Madrac Sirio
- 3 zone - 12 + 2 cm - 5 godina jamstva = 1799 KN (spušteno sa 3588 KN)

Madrac Marte
- 5 zona - 14 + 2 cm - 10 g. jamstva = 4800 KN (spušteno sa 6490 KN)

Madrac Venere (biopamučna presvlaka)
- 7 zona - 17 + 2 cm - 15 g. jamstva = 7000 KN (spušteno sa 9670 KN)

Madrac Giove (svila i kašmir)
- 7 zona - 19 + 2 cm - 25 g. jamstva = 9800 KN (spušteno sa 13 190 KN)


Podnica Mercurio - 14 letvica - 2500 KN (spušteno sa 3390)

Podnica Saturno - 28 letvica - 3700 KN (spušteno sa 4950)

Zadnje uređivanje Radoboj29 : 25.05.2012. at 23:14.
Radoboj29 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.