Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2006., 18:39   #41
JA NEZNAM ZA DRUGE ZEMLJE,ali govorim o usa.ja sam puno putovala i uvjek sam bila tretirana kao i us residents,u istoj liniji,isto sve...a za putovanje oko svijeta koristim hrvatsku putovnicu,pa opet nema problema.pa nitko ne putuje sa green cartom jer ona fakat nis ne znaci u francuskoj,italiji,austriji,mexicu...samo pasos.ja pasos imam.ne treba mi us pasos.perm.res. status imam,opet dobro.bar ovdje u usa,gdje sam ja.velim,da radi neku razliku,ja bi se pozurila...ili da recimo odlazim zivjeti u cro,onda bi isto prije uzela drzavljanstvo pa sam mirna.ovako,za sada sve ok od kasnih 80-ih od kad sam tu. ovo kaj ti velis,se vjerujem odnosi na one vize koje kao hrvat moras il ne moras imati na odredenim aerodoromima,ali takoder samo ako izlazis iz aerodroma,ako ostajes unutar-ni to ti ne treba.bilo je za uk da je trebalo,neznam dal je jos..no nikad nedem preko uk.pa mi ne treba.a i da idem,opet mi ne treba jer samo mjenjam avion.vec sam ti se ja raspitala o tome na velko... docim sa us pasosem ne trebas vizu niakvu...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 21:16   #42
Govorio sam o ulazima u Ameriku, ne o drugim zemljama.
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 22:37   #43
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
I koliko sati i minuta???????

To je ostalo jos misteriozno!

Kaj ti brijes?! kaj je bitno ispast saljiv, ha?!
Covjek je napisao da se ceka godinama, sto je totalna laz. Od 6-9 mjeseci max, a znam curu koja je dobila sve za manje od 5 mjeseci.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 01:37   #44
Quote:
Moloch kaže:
Govorio sam o ulazima u Ameriku, ne o drugim zemljama.
zamisli!i ja isto!jer u nju uvjek ,od svugdje ulazim...i to na nacin na koji sam ti rekla! vec punih 18 god.to ti ja iz iskustva...he he!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 02:28   #45
Quote:
AFRODITA69 kaže:
zamisli!i ja isto!jer u nju uvjek ,od svugdje ulazim...i to na nacin na koji sam ti rekla! vec punih 18 god.to ti ja iz iskustva...he he!
Nisu ulazi na svim aerodromima isti. Druga je stvar sto imas jedino iskustvo sa JFK aerodromom.
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 02:52   #46
izvini ali ja nisam nigde rekla da imam samo sa jfk aerodromom.reci cu ti tocno s kojima imam iskustvo posto sam tek od nedavno u jfk podrucju.dakle;los angeles,san francisco,san jose,oakland,chicago,newark,minneapolis,miami,fort myers,atlanta,corpus christi,indianapolis,maui(hawaii)...sa jfk-a sam samo jednom putovala i to prosle godine u zg i nazad.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 02:54   #47
neznam na kojem ti cekas sa turistima???ja nisam nikada ni na jednom...eh da,zaboravih na vegas...nedavno!opet ista prica-turisti jedna linija,ja i ameri druga...ukoliko se nije nesto promjenilo u zadnjih par mjeseci.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 05:16   #48
Ej, vi - poluAmerikanci. Ako mislite predavati za drzavljanstvo - pozurite.

Izgleda da ce biti jedno 10 miliona meksikanaca, a onda cemo cekati sljedecih 100 godina dok se svi izredaju...

Poslije ce mozda traziti i poznavanje spanjolskoga a mozda i kineskoga jezika.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 06:00   #49
MA da bas gledam.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 06:47   #50
Quote:
Moloch kaže:
Ovisi na koji aerodrom ides. Nisu svi ulazi u zemlju isti. Permanet Residents se pri ulazu u zemlju puno puta tretiraju isto kao i stranci, tak da ti ova tvrdnja bas i ne stoji.
Iz mog iskustva Permanent Residents se tretiraju isto kao i drzavljani na aerodromskoj granici a pogotovo kada pri ulasku u USA moras ispuniti forular, Permanent i drzavljani ispunjavaju jedan a svi ostali (stranci) drugi formular...prema tome...ako si permanent kao da si i drzavljanin!
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:29   #51
Quote:
AFRODITA69 kaže:
izvini ali ja nisam nigde rekla da imam samo sa jfk aerodromom.reci cu ti tocno s kojima imam iskustvo posto sam tek od nedavno u jfk podrucju.dakle;los angeles,san francisco,san jose,oakland,chicago,newark,minneapolis,miami,fort myers,atlanta,corpus christi,indianapolis,maui(hawaii)...sa jfk-a sam samo jednom putovala i to prosle godine u zg i nazad.
Ja ti govorim o jednom, ti o drugom.

Evo da ponovim: Nisu svi ulazi u Ameriku isti. Ima aerodroma gdje Permanent Residents staju u istu liniju sa americkim drzavljanima, ali ima isto tako i gdje tretiraju Permanent Residents kao i strance, tako da moraju cekati u redu sa strancima. Druga je stvar sto ti nemas takvo iskustvo. Ja sam se i previse naputovao i znam da na svakom aerodromu vrijede razlicita pravila.
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:33   #52
Quote:
CroatiaTomo kaže:
ako si permanent kao da si i drzavljanin!
Ja sam radije punopravni drzavljan
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:35   #53
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Ej, vi - poluAmerikanci. Ako mislite predavati za drzavljanstvo - pozurite.

Izgleda da ce biti jedno 10 miliona meksikanaca, a onda cemo cekati sljedecih 100 godina dok se svi izredaju...

Poslije ce mozda traziti i poznavanje spanjolskoga a mozda i kineskoga jezika.
Stvarno nije nikakva mudrost ako zadovoljavas uvjete. Mozes predati zahtjev vec nakon tri godine u USA. Odnosno, tri mjeseca prije nego ce biti navrsene tri godine...to vrijedi za sve koji su ozenjeni za americke drzavljane.
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 22:59   #54
Quote:
Moloch kaže:
Zakletva je obicno mjesec-dva od kada polazes ispit, nije nikakva mudrost.

ja sam zakletvu dala 15 min nakon kaj sam polozila ispit. zar se to promijenilo??? ili mozda ovisi o INS office???
__________________
"Silence! I kill you!"
maca papucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 16:35   #55
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Ej, vi - poluAmerikanci. Ako mislite predavati za drzavljanstvo - pozurite.

Izgleda da ce biti jedno 10 miliona meksikanaca, a onda cemo cekati sljedecih 100 godina dok se svi izredaju...

Poslije ce mozda traziti i poznavanje spanjolskoga a mozda i kineskoga jezika.
nazalost ovo zadnje vec traze naveliko.narocito ako radis u zdravstvu.i u ny.
sramota ali jebiga,sta cemo.ja ne kanim uciti spanjolski...kuzim nekaj malko da se sa pacijentom sporazumijem ali i tako nisam u tom fieldu pa mi se jebe.a i kineski su me trazili u jednoj firmi i naravno zaposlili kineskinju.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 16:37   #56
Quote:
Moloch kaže:
Ja ti govorim o jednom, ti o drugom.

Evo da ponovim: Nisu svi ulazi u Ameriku isti. Ima aerodroma gdje Permanent Residents staju u istu liniju sa americkim drzavljanima, ali ima isto tako i gdje tretiraju Permanent Residents kao i strance, tako da moraju cekati u redu sa strancima. Druga je stvar sto ti nemas takvo iskustvo. Ja sam se i previse naputovao i znam da na svakom aerodromu vrijede razlicita pravila.
ma mi govorimo o istom ali ja nisam na srecu, naisla na takav aerodorom.jer linija sa amerima ipak ide nekak brze...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 16:41   #57
Quote:
Moloch kaže:
Ja sam radije punopravni drzavljan
meni je svejedno.ja i tako imam djecu drzavljane pa ako ikad zatreba oni me mogu gore povuc...to ako nikad ne polozim drzavljanstvo,nemam love da se vrnem barem na dan u 12 mjeseci da odrzavam perm. res. status ili pak odselim opcenito.eto sad je jedan nas decko,roden prije 30 god ovdje u usa ponovo dosel iz zg-a..naravno kao drzavljan moze uci kad zeli..i sad je pokupio i starce...bez problema.jer kao drzavljanu ,nema problema za roditelej dovesti...jos su dobili soc. sec.
no,ako to bude slucaj kod mene(da se odselim permanentno doma)onda cu i drzavljanstvo srediti...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 16:42   #58
Quote:
maca papucarica kaže:
ja sam zakletvu dala 15 min nakon kaj sam polozila ispit. zar se to promijenilo??? ili mozda ovisi o INS office???
ovisi.ovdje se polaze pa se onda neki drugi dan ide na zakletvu i party.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 04:10   #59
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Ej, vi - poluAmerikanci. Ako mislite predavati za drzavljanstvo - pozurite.

Izgleda da ce biti jedno 10 miliona meksikanaca, a onda cemo cekati sljedecih 100 godina dok se svi izredaju...

Poslije ce mozda traziti i poznavanje spanjolskoga a mozda i kineskoga jezika.

ja sam predao
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 04:15   #60
Quote:
CroatiaTomo kaže:
Iz mog iskustva Permanent Residents se tretiraju isto kao i drzavljani na aerodromskoj granici a pogotovo kada pri ulasku u USA moras ispuniti forular, Permanent i drzavljani ispunjavaju jedan a svi ostali (stranci) drugi formular...prema tome...ako si permanent kao da si i drzavljanin!

meni su produzili parmanent resident do 2016 ne znam nisam siguran ali s permanent resident ne smijes biti izvan usa vise od 6 mjeseca,nemoj me uzeti za rijec nisam provjerio ja mislim uzeti americko drzavljanstvo nek se nadje da ako negdje putujem da se ne moram zajebavati sa vizama
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.