Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 22:04   #1
Otezano disanje, bol u grudnome kosu, listovima etc....

Buduci da mi je istekla zdravstvena iskaznica koju kao student svake godine moram ponovno vaditi, a mama mi jos nije poslala novu te ne mogu ici u doktora na racun drzave nadam se da cu ovdje dobiti besplatnu dijagnozu.
Naime od neki dan (tocnije od ponedjeljka useljenjem u novo boraviste) poceo sam otezano disati no sto su dani vise prolazili sve se vise javljala bol u prsnome kosu tocnije u lijevome dijelu grudi. I prije mi se to tu i tamo dogadjalo. tj pocelo je kada sam prosle godine dosao s ljetovanja no s promjenom sredine tj odlazak na studij to je prestajalo, no ponovnim vracanjem doma se opet to pojavljivalo. Uz koristenje preparata ventolin i diskus (onaj ljubicasti disk ne znam mu naziv) to bi prestalo tocnije cim bih dva tri puta inhalirao supstancu ventolina to bi prestajalo no sada ne prestaje. Naime vise ne osjecam toliko otezano disanje koliko bol u prsnome kosu. Jutros su me poceli boljeti listovi , a tokom jutra i bol izmedju laktova koja je prestala. Jos me malo bole listovi no ne kao jutros. Nadam se da ce se naci netko dobar i reci sto mi je, a ja bi mu jedino mogao ponuditi zahvalnost veliku.Ili me barem uputite gdje bih se mogao dalje informirati.
Killdozer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 22:28   #2
joj morao bi doktoru.to nije bas bezazleno.a sta nisi dobio privremenu knjizicu tj.onaj papir koji ti daju dok je knjizica u izradi?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 22:33   #3
Quote:
lianne kaže:
joj morao bi doktoru.to nije bas bezazleno.a sta nisi dobio privremenu knjizicu tj.onaj papir koji ti daju dok je knjizica u izradi?
Trajalo je do 30.9. mora mi mama novu poslati to nece prije pon dok ja posaljem potvrdu pa nazad etc.
Killdozer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 22:37   #4
mislim da mozes svejedno s njom k doktoru-dok god ne dobis novu,ali nisam sigurna.
cuj bol u prsima je obicno los simptom-moze biti nesto s srcem,a i sa plucima.zvuci mi kao neki oblik astme(mozda alergijska)ali tu je vise gusenje i nemogucnost dolaska do zraka nego probadanje u prsnom kosu!jel se lako umaras?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 22:48   #5
Quote:
lianne kaže:
mislim da mozes svejedno s njom k doktoru-dok god ne dobis novu,ali nisam sigurna.
cuj bol u prsima je obicno los simptom-moze biti nesto s srcem,a i sa plucima.zvuci mi kao neki oblik astme(mozda alergijska)ali tu je vise gusenje i nemogucnost dolaska do zraka nego probadanje u prsnom kosu!jel se lako umaras?
Ne umoram se. I meni se cini da je neka alergija no alergija bi valjda trebala biti na neku biljka ili nesto u blizini doma, ali ja se trenutno nalazim malo dalje od svoga boravista, ali bol je opet tu. Sutra cu otici u doktora ako budem mogao ako ne kvragu i birokracija =)
Killdozer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 23:03   #6
odi s tim papirekom i moli da ti nije dobro.ma primiti ce te sigurno,a ako to ne upali uvijek mozes na hitnu-tamo te moraju primiti(bar mislim)...
bilo bi grdo da dobis anafilakticki sok,pa da ti nema ko pomoci,a ti u nesvjesti i gusis se.nije za zezanciju-zaista!
(i baku sam gledala sa bolovima u prsima pa ju je samo strefio infarkt i umrla je,pa se jezim kada cujem te bolove u prsima)
bolje sprijecit nego da se desi glupost!daj Boze da nije nesto ozbiljno,ali treba postupiti kao da je.drzim fige i javi sta je bilo
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 23:09   #7
evo pitala sam svoje-ako te jako ulovi odi na hitnu-MORAJU te primiti bez obzira na knjizicu! mozes ih i zvat,ako ce te jako gusit
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 23:12   #8
Quote:
Killdozer kaže:
Naime od neki dan (tocnije od ponedjeljka useljenjem u novo boraviste) poceo sam otezano disati
e ne mislis mozda da bi se moglo raditi o tjeskobi zbog navikavanja na novu sredinu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 23:25   #9
Quote:
Natch kaže:
e ne mislis mozda da bi se moglo raditi o tjeskobi zbog navikavanja na novu sredinu?
Ne jerbo vec godinu dana stanujem ovdje, a i doma mi se odjednom to pocelo dogadjati. Ma idem u doktora sutra pa valjda oni znaju.
Killdozer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 20:37   #10
Odkud ti u cijeloj priči ventolin?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 10:14   #11
Quote:
Killdozer kaže:
Buduci da mi je istekla zdravstvena iskaznica koju kao student svake godine moram ponovno vaditi, a mama mi jos nije poslala novu te ne mogu ici u doktora na racun drzave nadam se da cu ovdje dobiti besplatnu dijagnozu.
Naime od neki dan (tocnije od ponedjeljka useljenjem u novo boraviste) poceo sam otezano disati no sto su dani vise prolazili sve se vise javljala bol u prsnome kosu tocnije u lijevome dijelu grudi. I prije mi se to tu i tamo dogadjalo. tj pocelo je kada sam prosle godine dosao s ljetovanja no s promjenom sredine tj odlazak na studij to je prestajalo, no ponovnim vracanjem doma se opet to pojavljivalo. Uz koristenje preparata ventolin i diskus (onaj ljubicasti disk ne znam mu naziv) to bi prestalo tocnije cim bih dva tri puta inhalirao supstancu ventolina to bi prestajalo no sada ne prestaje. Naime vise ne osjecam toliko otezano disanje koliko bol u prsnome kosu. Jutros su me poceli boljeti listovi , a tokom jutra i bol izmedju laktova koja je prestala. Jos me malo bole listovi no ne kao jutros. Nadam se da ce se naci netko dobar i reci sto mi je, a ja bi mu jedino mogao ponuditi zahvalnost veliku.Ili me barem uputite gdje bih se mogao dalje informirati.
cuo kad za psihosomatske bolesti?
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 16:34   #12
Quote:
Killdozer kaže: Pogledaj post
Buduci da mi je istekla zdravstvena iskaznica koju kao student svake godine moram ponovno vaditi, a mama mi jos nije poslala novu te ne mogu ici u doktora na racun drzave nadam se da cu ovdje dobiti besplatnu dijagnozu.
Naime od neki dan (tocnije od ponedjeljka useljenjem u novo boraviste) poceo sam otezano disati no sto su dani vise prolazili sve se vise javljala bol u prsnome kosu tocnije u lijevome dijelu grudi. I prije mi se to tu i tamo dogadjalo. tj pocelo je kada sam prosle godine dosao s ljetovanja no s promjenom sredine tj odlazak na studij to je prestajalo, no ponovnim vracanjem doma se opet to pojavljivalo. Uz koristenje preparata ventolin i diskus (onaj ljubicasti disk ne znam mu naziv) to bi prestalo tocnije cim bih dva tri puta inhalirao supstancu ventolina to bi prestajalo no sada ne prestaje. Naime vise ne osjecam toliko otezano disanje koliko bol u prsnome kosu. Jutros su me poceli boljeti listovi , a tokom jutra i bol izmedju laktova koja je prestala. Jos me malo bole listovi no ne kao jutros. Nadam se da ce se naci netko dobar i reci sto mi je, a ja bi mu jedino mogao ponuditi zahvalnost veliku.Ili me barem uputite gdje bih se mogao dalje informirati.



hEJ I JA TRENUTNO IMAM ISTI PROBLEM... vadila sam nalaze i zeljezo mi je jako lose doktor mi je rekao da bi to mogao biti rtazlog... mada, ja vec mijesec dana pijem terapiju za zeljezo i nije mi puno bolje... cak sam i prestala pusiti koliko sam se zabrinula... otezano disem, boli me sad jedna ruka sad druga, laktovi pogotovo i mali prst na desnoj ruci...
zana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 22:27   #13
Žao mi je što dižem ovako staru temu, ali na sto sam muka i nadam se bilo kakvoj pomoći. U čet idem na pregled, ali tko će izdržati dotada...

Uglavnom, u zadnja 2 dana mi se javila bol u jednjaku, prvo je bila u grlu pa se polako spustila na jednjak i otežano dišem. Nemam nijedan drugi simptom, samo me izluđuje ta bol, kao da mi je netko stavio teret na prsa. Inače imam jako nisko željezo, možda ima kakve veze s time?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 06:47   #14
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Žao mi je što dižem ovako staru temu, ali na sto sam muka i nadam se bilo kakvoj pomoći. U čet idem na pregled, ali tko će izdržati dotada...

Uglavnom, u zadnja 2 dana mi se javila bol u jednjaku, prvo je bila u grlu pa se polako spustila na jednjak i otežano dišem. Nemam nijedan drugi simptom, samo me izluđuje ta bol, kao da mi je netko stavio teret na prsa. Inače imam jako nisko željezo, možda ima kakve veze s time?
Da li je moguce da upala jednjaka (kod mene konkretno zbog refluxa zuci i kiseline) izaziva otezano disanje???Inace nemam nekih bolove samo uzasne mucnine...
kod mene je zeljezo ok...a znam da i nisko zeljezo moze biti uzrok otezanom disanju...
azamaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.