Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 14:41   #1
Doktorsko neznaje me dovelo skoro do smrti...

Ja bih vas samo dragi prijatelji htjela upozoriti na jedan problem posebno Hrvatskog,a i svijetskog zdravstva.Kad doktori neznaju sta vam je uvijek je kriva psiha ili anksioznost...Nevjerujte im,bar ne odmah.
Ja sam godinama isla kod doktora.Vise od 5 godina.Nikad nista konkretno nisu nasli.Bila sam preko 20 puta na hitnoj.Preko 10 puta po bolnicama.I uvijek isto psiha,a meni je bivalo sve gore.
Simptomi koje sam imala bili su;vrtoglavice stalne,strah,nervoza,agresivnost,tahikardije,presk aknje srca,hladnoca u nogama,tremor jedne ruke,derealizacija,slabost,nemogucnost vjezbanja,mucnine...
Nakon prvog posjeta doktoru;Anksioznost.Nisu me slali dalje.Sve sto sam nakon toga napravila bilo je na moju ruku.Od doktora do doktora,jer sam u sebi osjecala nesto nije u redu...
Tek sad nakon 5 godina drame otisla sam van Hrvatske (sad kad vise nisam mogla ni hodati) i ovdje im je trebalo 4 mjeseca i napokon su otkrili nedostatak nekog enzima u misicima i mozgu (dijagnoza bi bila prekomplicirana).
Zato vas upozoravam ne mirite se lako sa dijagnozom aksijoznosti,jer da sam se ja pomirila,vjerovatno bih za kojih 3 godine bila mrtva...Odite pregledajte sve,ali apsulutno sve...Od autoimunih bolesti,endokrinoloskih,neuroloskih i ako je sve,apsolutno sve ok,onda prihvatite anskioznost.
Doktori neznaju i zato je mnogo ljudi koji su bili po njima "zdravi"umrlo i mnogo od njih pate cijeli zivot,kao sto cu ja patiti jer nisu htjeli napraviti dodatne testove i smatrali su me hipohondorom...Ja mislim da je u danasnjem svijetu anksioznost samo isprika za neznje u mnogim slucajevima....Nedajte da vas kljukaju antidepresivima,koju su dokazano u mnogo slucajeva stetni nego da cine nesto dobro,dok niste sigurni u svoju dijagnozu.Nadam se da administrator nece maknuti moju temu,jer smatram da je ovo potrebo reci da ljudi budu na oprezu i da uvijek traze vise doktorskih misljenja.Moj zivot ja se nadam nece biti unisten,ali ce biti limitiran,zbog predrasuda i ljudi koji nisu radili svoj posao,vas moze biti spasen.
Hvala svima
Imanestovise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:08   #2
Quote:
Imanestovise kaže: Pogledaj post
Ja bih vas samo dragi prijatelji htjela upozoriti na jedan problem posebno Hrvatskog,a i svijetskog zdravstva.Kad doktori neznaju sta vam je uvijek je kriva psiha ili anksioznost...Nevjerujte im,bar ne odmah.
Ja sam godinama isla kod doktora.Vise od 5 godina.Nikad nista konkretno nisu nasli.Bila sam preko 20 puta na hitnoj.Preko 10 puta po bolnicama.I uvijek isto psiha,a meni je bivalo sve gore.
Simptomi koje sam imala bili su;vrtoglavice stalne,strah,nervoza,agresivnost,tahikardije,presk aknje srca,hladnoca u nogama,tremor jedne ruke,derealizacija,slabost,nemogucnost vjezbanja,mucnine...
Nakon prvog posjeta doktoru;Anksioznost.Nisu me slali dalje.Sve sto sam nakon toga napravila bilo je na moju ruku.Od doktora do doktora,jer sam u sebi osjecala nesto nije u redu...
Tek sad nakon 5 godina drame otisla sam van Hrvatske (sad kad vise nisam mogla ni hodati) i ovdje im je trebalo 4 mjeseca i napokon su otkrili nedostatak nekog enzima u misicima i mozgu (dijagnoza bi bila prekomplicirana).
Zato vas upozoravam ne mirite se lako sa dijagnozom aksijoznosti,jer da sam se ja pomirila,vjerovatno bih za kojih 3 godine bila mrtva...Odite pregledajte sve,ali apsulutno sve...Od autoimunih bolesti,endokrinoloskih,neuroloskih i ako je sve,apsolutno sve ok,onda prihvatite anskioznost.Doktori neznaju i zato je mnogo ljudi koji su bili po njima "zdravi"umrlo i mnogo od njih pate cijeli zivot,kao sto cu ja patiti jer nisu htjeli napraviti dodatne testove i smatrali su me hipohondorom...Ja mislim da je u danasnjem svijetu anksioznost samo isprika za neznje u mnogim slucajevima....Nedajte da vas kljukaju antidepresivima,koju su dokazano u mnogo slucajeva stetni nego da cine nesto dobro,dok niste sigurni u svoju dijagnozu.Nadam se da administrator nece maknuti moju temu,jer smatram da je ovo potrebo reci da ljudi budu na oprezu i da uvijek traze vise doktorskih misljenja.Moj zivot ja se nadam nece biti unisten,ali ce biti limitiran,zbog predrasuda i ljudi koji nisu radili svoj posao,vas moze biti spasen.
Hvala svima
Potpuno se slažem sa tobom, ja sam uvijek za to da se isključi svaki mogući organski uzrok bolisti...tj tek tada na redu dolazi psihijatar i dijagnoze iz psihijatrije.
Uostalom svaki specijalist sebi dava za pravo da dijagnosticira anksioznost, a rade to i dr opće medicine - mislim da svakako ne treba olako prihvaćat ovu dijagnozu pogotovo od nekog dr koji nije psihijatar bez temeljite prethodne obrade.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:04   #3
i moja doktorica mi je rekla kad sam se žalio na želudac, od nervoze ti je loše, 2 mjeseca kasnije sam završio u bolnici s 6 kg manje...a izašao s 10 manje, gastritisom i sjebanim hormonima štitnjače...
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:44   #4
Omiljena doktorska dijagnoza je psiha,kad neznaju sto je ili jednostavno ne zele da vas posalju dalje.Znam covjeka koji je imao leukemiju i umro misleci da je anksiozan...Ali doktorima moze biti jer za nista neodgovaraju,a nitko se ne bori da im se stane na rep.Ja sam potrosila svojh para zadnjih dvije godine,a i prije sigurno 30000 Eura,jer me dr.nisu htjeli dalje slati govoreci mi da sam hipohondar.Sad cu ih posjetiti.Bas me zanima sta ce reci...
Imanestovise is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 12:34   #5
Quote:
Imanestovise kaže: Pogledaj post
Omiljena doktorska dijagnoza je psiha,kad neznaju sto je ili jednostavno ne zele da vas posalju dalje.Znam covjeka koji je imao leukemiju i umro misleci da je anksiozan...Ali doktorima moze biti jer za nista neodgovaraju,a nitko se ne bori da im se stane na rep.Ja sam potrosila svojh para zadnjih dvije godine,a i prije sigurno 30000 Eura,jer me dr.nisu htjeli dalje slati govoreci mi da sam hipohondar.Sad cu ih posjetiti.Bas me zanima sta ce reci...
Ma sigurno će umrijeti od sramote...

Da, ima tih primjera koliko hoćete. Očito je najbolje na svoju ruku obavljati raznorazne preglede. Zapravo mislim da oni najviše vole nalijepiti nekome dijagnozu, koja je najčešća s obzirom na simptome. Neće valjda pomisliti da je nešto rijetko u pitanju.

A zamislite ovo: meni su 2 doktorice odredile različitu dioptriju, s tim da je kasnija bila daleko manja! Očito se može i smanjiti!
Doduše, ta kasnija je i bila ispravna, skužila sam tada zašto me godinu dana boljela glava od nošenja leća.

Šta ćete očekivati onda...ni dioptriju neki ne znaju odrediti.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 12:59   #6
Thumbs down

Znam gospdu kojoj je dr.rekla da ima prehladu i ode kuci.Nije joj ni pluca poslusala.Zena dobila fibru 38,kaslje,nemoze disat...Dode do dr.opet ova kaze gripa puno vitamina i lezat.Opet joj pluca nije poslusala...Nakon toga zena 40 fibra,pada u nesvjest kaslje krv...Dode do dr.i ova joj kaze pocinte mislit o necemu drugom...To vam je od stresa.Zena ode na hitnu upala oba plucna krila,kasnije embolija zbog ne ljecenja...Dr.jos uvijek bez problema radi....
Ali ima i dobrih doktora.Npr.moja doktorica opce prakse koja je sve moguce pokusala da mi pogne,ali specijalisti me nisu htjeli dalje slati..
O Boze,pa imaju aparat za ocitat diopriju?Ili?Zar ni to ne znaju?
Imanestovise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.