Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 20:45   #1
Question Krhkost (zglobovi, kosti)

Inace volim sve sto se veze uz sport, jogging, nogomet, kosarka, fitness i takodjer sam i aktivan u sportu ali me muci osjecaj bola i krhkosti.

Prvo sam mislio kako je to problem ako neki dio ne zagrijem dobro, ili ako malo istegnem, napravim krivi potez u nekoj fitness vijezbi (male kilaze), ali problem je sto me citavo tijelo zeza. Od vrata, ramena, laktova, zgloba sake, kukova, KOLJENA, i stopalnog zgloba, kicme, kostiju sto je obuhvatno sve.

To mi se pojavilo prije 4 godine kada sam imao 13 godina, naime bio sam debeljuskast i napravio sranje koje me izgleda sada i kosta. Svaki dan sam imao aktivnosti, ali dosta pretjeranih (vjezbe do iznemoglosit sa par kilometara jogginga, raznih tjelovjezbi sat-dva) sa jako malo hrane(jako malo da me skoro sve ovo uvuklo u anoreksiju, imao blazi oblik, mislim ne blazi, nego sam se na vrijeme izvukao), sto je dovelo do poremecene krvne slike i slabog imuniteta. Odatle sam se izvukao, krvna slika se popravila, ali dobio sam osjecaj krhkosti i bola. Onda u to vrijeme frajerisanja sam bio i koje 2,5 godine pusac pa sam prestao (pola godine ne pusim), sto mislim da i zbog toga imam jos gori imunitet. Takodjer ima jos jedna stvar koja mislim da je oslabila moj imunitet, a to je astma koju sam dobio sa 2 godine, a koju naravno i dalje imam samo sto kontrole su mi svake godine jednom i nema vise napadaja (moguce je da se povuce u pubertetu, sto se i desilo). Ovo je moja povijest koja mislim da je na ovo sve utjecala.

...tokom ljeta sam se upisao u teretanu da idem malo na fitness. Trenerica mi je slozila plan programa i tako sam i radio. Znaci nisam isao na svoju ruku. 2 mjeseca nisam se bavio fitnessom jer nisam mogao ici do teretane (na selu sam), pa sam si slozio doma (uredio malo) tako da kod kuce treniram kojih mjesec - dva. Kako sam i prije imao problema sa ovom krhkosti, ali to je bio vecinom samo osjecaj kako npr, preskace neka kost, dok zagrijavam neki dio, sada me malo uklijestilo lijevo koljeno, pa da se ne ozljedim, trenutno se nebavim nikakvim naporima.


Otici doktoru? Piti neke posebne tablete? Posebna prehrana? Posebne vjezbe? Molim pomoc. Hvala.
__________________
avantgard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.