Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2010., 02:36   #1
Question HIDRADENITIS (ili hidrozadenitis)

u podrucju pazuha imam kuglicu promjera 1,5-2 cm,bolna je ali ne jako.na kozi nema vidljivog crvenila. dijagnoza je hidradenitis ili hidrozadenitis-nisam sigurna koji je tocan naziv. ovo je 3. put da mi se pojavio.prethodna 2 puta uspjesno sam se izlijecila antibioticima...mislim da ovaj put ne djeluju
sada bi valjda to trebalo kirurski lijeciti a ja umirem od straha... ne zbog operacije nego zbog toga sto sam cula da je ovo kronicno,da se stalno vraca

postoji li netko tko se rijesio ovoga za stalno????
na koji nacin (antib ili op)???
PoisonIvy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 22:40   #2
ACNE INVERSA - HIDRADENITIS SUPPURATIVA

dali itko ima iskustva u ljecenju ove bolesti?
lilalo 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:56   #3
Quote:
PoisonIvy1 kaže: Pogledaj post
u podrucju pazuha imam kuglicu promjera 1,5-2 cm,bolna je ali ne jako.na kozi nema vidljivog crvenila. dijagnoza je hidradenitis ili hidrozadenitis-nisam sigurna koji je tocan naziv. ovo je 3. put da mi se pojavio.prethodna 2 puta uspjesno sam se izlijecila antibioticima...mislim da ovaj put ne djeluju
sada bi valjda to trebalo kirurski lijeciti a ja umirem od straha... ne zbog operacije nego zbog toga sto sam cula da je ovo kronicno,da se stalno vraca

postoji li netko tko se rijesio ovoga za stalno????
na koji nacin (antib ili op)???
Vidim da ti nitko nije odgovorio.
Moj dečko od toga boluje već nekoliko godina. Nažalost, bori se uglavnom sam s tim.
Jučer smo pokrenuli blog na temu Hidradenitis Suppurative. Željeli bismo potaknuti ljude neka izađu iz sjene zbog toga što su bolesni.

http://hidradenitissuppurativa.blog..../11/index.html

Ako znaš još nekoga, poveži nas. Nažalost, po pitanju HR zdravstva, nemamo dobrih iskustava, sve terapije se baziraju na komunikaciji s ljudima vani, preko foruma, ili ono što on sam sebi osmišljava istražujući.

Srdačni ti pozdrav.
h.suppurativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:37   #4
Quote:
lilalo 2 kaže: Pogledaj post
dali itko ima iskustva u ljecenju ove bolesti?
Ima moj dečko, ali, nažalost, bezuspješnih do sada.
Probali smo te kontaktirati ovdje, i ne samo tebe nego sve koji se javljaju po ovoj temi. Ali nitko ne odgovara...
Držimo da se previše šuti o HS-i i da trebamo biti glasniji.
Krenuli smo prekjučer i s bologom, možda sam ti već i slala link, sad mi se ne traži, ali evo opet:
http://hidradenitissuppurativa.blog..../11/index.html

Kao što vidiš, samo se jedna Mara javila. Ništa više od toga. Ali nećemo odustati. Sigurno oboljelih ima više nego što se može i pretpostaviti. Ako mi ne senzibiliziramo javnost, nitko neće: kad si zadnji put, ili uopće čula da se o HS govori u medijima? Ja nikad.
Mislim da ti već napisah, moj dečko boluje od HS, i prateći njega, osjećam potrebu kako moramo biti aktivni!!!

Svako dobro! Javi se!!!
h.suppurativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:55   #5
Hidradenitis suppurativa

Pozdrav

Nisam našla na Zdravlju temu o ovoj rijetkoj bolesti, u zadnje vrijeme se počelo nešto više pričat o njoj pa mi se čini zgodno da imamo temu u kojoj bi mogli razmjenjivat iskustva i biti si podrška.

Nakon dugih godina obilaženja doktora i traženja razloga svom stanju, u 12. mj. 2016. konačno sam dobila dijagnozu - HS blažeg oblika.
Preporuka dermatologinje - prestat pušit, pripazit na kile, dobila sam neke kreme i to je to, po potrebi javit se na kirurgiju na inciziju.

Našla sam istraživanje koje kaže da treba izbacit sva brašna, šećere i mliječne proizvode. 6 mj sam na LCHF prehrani i stanje je daleko bolje.

Kakva su vaša iskustva ili vaših bližnjih?
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.