Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2013., 11:47   #6401
Quote:
weraxion kaže: Pogledaj post
Bio.

Nije bilo mjesta u Nocturnu i Leonardu pa usput skočili tamo. Probao te bunse s mesom koje je spomenula dora88 i pileće ražnjiće (izgledaju ko lizaljke).
Frendica je jela rezance s kozicama (veliku porciju, njoj PREveliku) pa sam i to "morao" probati. Uglavnom, sva isprobana jela - odlična. Imaju taj azijski štih, ali totalno paše našem "podneblju".

A bilo je i dosta ekipe unutra tak da se čini da ima interesa.

U svakom slučaju, i ja se vraćam, a drugima preporuka da probaju.
Ovu recenziju Umami Grilla je napisala osoba sa samo jednim postom na forumu, pa evo ja potpisujem sve rečeno da dodam kredibilitet

Bili smo jučer nas četvero i probali smo Bunse, 'lizaljke' od piletine, rezance sa kozicama (i kikirikijem i tofuom), cezar salatu i desert. Sve je bilo zbilja savršeno i svakome je bilo najbolje nešto drugo Sljedeći puta moram probati stir-fry jer sam i za njega čula da je fenomenalan. Falafel salatu je jela neka cura za susjednim stolom i OGROMNA je. Super je fora što postoje male i velike verzije nekih jela pa možeš kombinirati. S obzirom na kvalitetu i kvantitetu, cijene su zbilja smiješne.

Uglavnom, i od mene velika preporuka.

E da, i kvaliteta hrane je kilometrima ispred Leonarda i Nocturna. Da ih netko ne bi strpao u isti koš slučajno...
Mushmula is offline  
Old 14.08.2013., 12:10   #6402
Hvala! Ti s jednim postom stvarno nisu uvjerljivi i znaju djelovati skroz kontraproduktivno.

Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
E da, i kvaliteta hrane je kilometrima ispred Leonarda i Nocturna
... što nažalost nije teško
Emericzy is offline  
Old 14.08.2013., 13:01   #6403
Bijah prekjucer u Nokturnu sa zenom. Ona jela njoke u umaku od gljiva, ja tagliatelle u umaku od lososa i votke. Ukusno, ali GROZNO premala porcija - bio sam gladan sat vrimena posli. Volim tako jesti jer je dobra atmosfera, kao da si u Firenzi ili Veroni, ali ako nastave s downsizingom ode ja na "zelenije pasnjake".
__________________
Tipo primitivo
catus69 is offline  
Old 14.08.2013., 15:14   #6404
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Falafel salatu je jela neka cura za susjednim stolom i OGROMNA je. Super je fora što postoje male i velike verzije nekih jela pa možeš kombinirati. S obzirom na kvalitetu i kvantitetu, cijene su zbilja smiješne.

Uglavnom, i od mene velika preporuka.

E da, i kvaliteta hrane je kilometrima ispred Leonarda i Nocturna. Da ih netko ne bi strpao u isti koš slučajno...
otići ću tamo ovih dana, na salatu od falafela
inače nebi ni otišao u taj lokal baš zbog Nocturna i Leonarda, to su mjesta gdje inače navratim samo na pivo (točeni Tomislav u Nocturnu i točeni crni Pan u Leonardu po izrazito niskim cijenama za centar grada, a pogotovo za točeno pivo kojeg ima sve manje /a pogotovo crno/ :Pivopija: ...)
samo jednom sam nešto jeo u Leonardu, malu picu koja je jako dobro izgledala ali je okus bio totalno bezveze
Krkimir is offline  
Old 14.08.2013., 15:33   #6405
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
baš zbog Nocturna i Leonarda, to su mjesta gdje inače navratim samo na pivo (točeni Tomislav u Nocturnu i točeni crni Pan u Leonardu po izrazito niskim cijenama za centar grada, a pogotovo za točeno pivo kojeg ima sve manje /a pogotovo crno/ :Pivopija: ...)
Hvala ti kao bratu za ovu prekorisnu informaciju! Pojma nisam imao, a bez tebe nikad ne bih ni saznao, jer ih zaobilazim u širokom luku. Najbliže što dođem je ona dolje rakijašnica na ćošku.
Emericzy is offline  
Old 14.08.2013., 15:39   #6406
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Hvala ti kao bratu za ovu prekorisnu informaciju!

nisam siguran, ali navodno točenog crnog Pana ima samo dok traje hokejaška sezona Medveščaka jer je to pivo koje se radi za gledatelje u dvorani i navodno ga ima dok se igra hokej
a u Tkalčićevoj na križanju sa Skalinskom je otvoren Žuja pub u kojem isto imaš točeni Tomislav ali atmosfera u tom lokalu mi ne odgovara, s tim da sam zadnji put dobio pivo koje je bilo skoro pa mlako
edit: @DJD, nije bilo toplo, ali nije bilo ni hladno... istina je da je vani bilo +30 i to blizu ponoći, ali svejedno
inače se crna piva piju na temperaturi malo višoj nego za svijetla, ali ovo je bilo na granici

Zadnje uređivanje Krkimir : 14.08.2013. at 15:55.
Krkimir is offline  
Old 14.08.2013., 15:48   #6407
fuj, od mlake pive je gori jedino topli šampanjac.. :zabranjeni smajli:
DeeJay Dee is offline  
Old 14.08.2013., 19:23   #6408
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
fuj, od mlake pive je gori jedino topli šampanjac.. :zabranjeni smajli:
i hladna juha*



* ak nije takva da treba bit hladna
Emericzy is offline  
Old 14.08.2013., 23:12   #6409
Restoran ARAUSA u Vodicama.
Jako fino. Pardon, FANTASTICNO!
Za desert je bila torta od sira. Takve fine nema ni u najboljim slasticarnicama. Pohvala gospodji iz restorana koja ju spravlja. Odlicna preporuka njenog (vrlo ljubaznog) sina.

Na povratku za Zg: Janjetina u "Aniti", na raskrscu Obrovac/Zadar tam prije Velebita ako se ide starom cestom.

U Zagrebu:"Pri Zvoncu" na Vrbiku. Komentar suvisan, jerbo odlicno kao i uvijek
dsvbo is online now  
Old 15.08.2013., 02:30   #6410
Thumbs up Pri Zvoncu *****

Pregledao sam ovih dana cijeli ovaj topic i za "Pri Zvoncu" nisam našai ni 1 lošu, pa čak ni osrednju kritiku. To je možda jedini restoran kojeg baš svi hvale. Imaju i dobru stranicu na Faceu, kolko se sjećam... Dakle ocjena 5 zvjezdica

VOX POPULI - VOX DEI!
__________________
"Tko se teško srdi, bolji je od junaka, a tko nad sobom vlada, od osvojitelja grada."
pandišpanja is offline  
Old 15.08.2013., 02:46   #6411
Quote:
pandišpanja kaže: Pogledaj post
Pregledao sam ovih dana cijeli ovaj topic i za "Pri Zvoncu" nisam našai ni 1 lošu, pa čak ni osrednju kritiku. To je možda jedini restoran kojeg baš svi hvale. Imaju i dobru stranicu na Faceu, kolko se sjećam... Dakle ocjena 5 zvjezdica
evo, ja cu ti reci - taj restoran nije nista posebno, a ako naletis na glasne direktorcice, moze biti i poprilicno neugodan
gmit is offline  
Old 15.08.2013., 03:36   #6412
...pa ako je i tako, još je uvijek OK u odnosu na druge, čini mi se... =)

No kad smo već kod toga, gmit, koji je Vaš favorit u općem dojmu glede kategorija: ukusna i friška klopa, ugodan ambijent, ljubazno osoblje, umjerene cijene? =)
__________________
"Tko se teško srdi, bolji je od junaka, a tko nad sobom vlada, od osvojitelja grada."

Zadnje uređivanje pandišpanja : 15.08.2013. at 04:22.
pandišpanja is offline  
Old 15.08.2013., 05:43   #6413
Quote:
pandišpanja kaže: Pogledaj post
Pregledao sam ovih dana cijeli ovaj topic i za "Pri Zvoncu" nisam našai ni 1 lošu, pa čak ni osrednju kritiku. To je možda jedini restoran kojeg baš svi hvale. Imaju i dobru stranicu na Faceu, kolko se sjećam... Dakle ocjena 5 zvjezdica

VOX POPULI - VOX DEI!
Pa dobro pandi, jel to ok ? Kaj si ti zao ?
U pol pet ujutro ti mene podsjećaš na čuvenu Čokoladnu rapsodiju !

Joj da mi je sad jedna šnitica, mačjom časti bih je platio, a onda mic po mic, pa za doručak debeli krvavi ramstek ili punjeni lungić pa opet jedna šnitica tortice...

Restač je ok. Ima i pluseva i minusa. Roštilj daleko iznad zagrebačkog prosjeka, znaju postupati s mesinom, ostalo, meni premasno, drugih zamjerki nemam. Svakako se isplati probati.
Za prvi put uzmi ili ramstek ili lungić tako da sigurno odeš još jednom.
Pellaprat is offline  
Old 15.08.2013., 10:44   #6414
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Pa dobro pandi, jel to ok ? Kaj si ti zao ? :
Zao definitivno nisam, totalno definitivno!
Sorryš na podsjećanju u rano jutro, nisam znao da je netko osim mene budan...
PUNO HVALA na konkretnim tipovima!
__________________
"Tko se teško srdi, bolji je od junaka, a tko nad sobom vlada, od osvojitelja grada."
pandišpanja is offline  
Old 15.08.2013., 12:38   #6415
Quote:
pandišpanja kaže: Pogledaj post
...pa ako je i tako, još je uvijek OK u odnosu na druge, čini mi se... =)

No kad smo već kod toga, gmit, koji je Vaš favorit u općem dojmu glede kategorija: ukusna i friška klopa, ugodan ambijent, ljubazno osoblje, umjerene cijene? =)
sofra, rouge marin (ali je ponuda relativno mala)... ma moze i zvonac. nije to los restoran. ali ne smatram da zasluzuje bas tolike hvalospjeve koje mu ljudi daju.
gmit is offline  
Old 15.08.2013., 14:11   #6416
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
sofra, rouge marin (ali je ponuda relativno mala)... ma moze i zvonac. nije to los restoran. ali ne smatram da zasluzuje bas tolike hvalospjeve koje mu ljudi daju.
Po meni je hvale vrijedan za odnos cijena/usluga još i Fellini u Savskoj.
Emericzy is offline  
Old 15.08.2013., 15:13   #6417
Quote:
terrass kaže: Pogledaj post
nije bas zadnji put, ali najbolji u sjecanju. negdje u bosni, izvana izgleda kao rupa neka, nije ni unutra sređeno nešto posebno, ali posluga i hrana vrhunska. Dečko i ja išli s bazena i jela nam se riba. Ne možete vjerovati kako smo ostali iznenađeni, drže vas kao kap vode na dlanu a hrane je bilo toliko da ni pola nismo pojeli, sve skupa platili 160 kn. Planiram uskoro opet tamo.
Dobro da ženska nije napisala: "Znam gdi se u Bosni dobro i jeftino jede al neću Vam reć!" =)
__________________
"Tko se teško srdi, bolji je od junaka, a tko nad sobom vlada, od osvojitelja grada."
pandišpanja is offline  
Old 15.08.2013., 16:56   #6418
fast food Kung food na Kvaternikovom trgu, ispod placa
piletina Gambian s rezancima s povrćem

lutao po gradu, ništa ne radi a ja ogladnio, kod Šime nije bilo fileka pa otišao ovdje. A bilo bi bolje da nisam.
Naručim jelo, koje je inače dnevni meni. I mislim da ću čekati kad evo kineza za minutu s jelom pa mi je bilo sve jasno: jelo je već gotovo i stoji na toplom... piletina Gambian je inače sa hrskavim tijestom, s obzirom da je ko-zna-kad napravljeno uopće nije hrskavo. A meso unutra nije meso nego nešto kao mesni doručak od piletine :zabranjenismajli: s time ide nešto luka i mrkve koji kao da su poslije dodani u piletinu
idemo dalje, rezanci s povrćem su inače jelo samo za sebe ako je dobro napravljeno, ali ovo su najobičniji kuhani razanci pomiješani sa kupusom i trakicama mrkve
tjestenina bezukusna, piletina je kao ljuta a nije pa sam morao zaljevati sa soja sosom... izbjegavajte to mjesto ako želite pošteno pojesti, u Štoosovoj imate kineski restoran gdje za 35 kuna dobijete meni sa juhom, roladama i glavnim jelom + rižu
a rolade i glavno jelo rade kad naručite

Zadnje uređivanje Krkimir : 15.08.2013. at 17:40.
Krkimir is offline  
Old 15.08.2013., 17:29   #6419
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
sofra, rouge marin (ali je ponuda relativno mala)... ma moze i zvonac. nije to los restoran. ali ne smatram da zasluzuje bas tolike hvalospjeve koje mu ljudi daju.
Meni osobno su pre-prenapuhani KOTAC u Preckom, i ona cevabdzinica Savska/Cvijetno naselje.
Time iskljucivo mislim na finocu hrane.
dsvbo is online now  
Old 15.08.2013., 18:07   #6420
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
fast food Kung food na Kvaternikovom trgu, ispod placa
piletina Gambian s rezancima s povrćem

lutao po gradu, ništa ne radi a ja ogladnio, kod Šime nije bilo fileka pa otišao ovdje. A bilo bi bolje da nisam.
Naručim jelo, koje je inače dnevni meni. I mislim da ću čekati kad evo kineza za minutu s jelom pa mi je bilo sve jasno: jelo je već gotovo i stoji na toplom... piletina Gambian je inače sa hrskavim tijestom, s obzirom da je ko-zna-kad napravljeno uopće nije hrskavo. A meso unutra nije meso nego nešto kao mesni doručak od piletine :zabranjenismajli: s time ide nešto luka i mrkve koji kao da su poslije dodani u piletinu
idemo dalje, rezanci s povrćem su inače jelo samo za sebe ako je dobro napravljeno, ali ovo su najobičniji kuhani razanci pomiješani sa kupusom i trakicama mrkve
tjestenina bezukusna, piletina je kao ljuta a nije pa sam morao zaljevati sa soja sosom... izbjegavajte to mjesto ako želite pošteno pojesti, u Štoosovoj imate kineski restoran gdje za 35 kuna dobijete meni sa juhom, roladama i glavnim jelom + rižu
a rolade i glavno jelo rade kad naručite
Eh, Šime se ne mijenja za KF

Nego, ovaj čajniz u Štoosovoj ima neki web?
tweetee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.