Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2014., 22:18   #221
Unhappy Problemi sa disanjem

Moj problem traje već mjesec dana. Znalo se to meni i prije događati, ali uglavnom je bilo dan ili dva, manje-više. Problem je taj što ne mogu disati kako spada. Normalno dišem, i samo u jednom trenutku mi se dogodi da ne mogu udahnuti. Znam se dosta dugo mučiti da bih udahnila, zijevanjem ili da polako i duboko udahnem i izdahnem nekoliko puta. Često se zna dogoditi da mi ništa ne uspijeva pa me nakon toga uhvati napad panike što samo pogorša situaciju.
Pričala sam sa mamom o tome, ona kaže da to može biti što sam u pubertetu i što se razvijam ili čak od sinusa (17 godina punim za nekoliko nedelja). Od nje sam naslijedila probleme sa sinusima, koje vučem cijeli život, ali mi se nikada ovo nije dogodilo. Čak i kada stavim kapi u nos, ne mogu disati kako spada (nekada da, nekada ne).
Otišla sam kod doktorice, sve joj detaljno objasnila, nije mi niti poslušala pluća samo mi je rekla da dođem izvaditi krv. I, naravno, nalaz krvi je bio odličan, ali mene i dalje muči to disanje.
Unaprijed da kažem da nemam toliko stresa u životu. Prije sam imala puno više, ali sada rijetko kada.
Zanima me da li netko ima takvih problema kao ja? Što ste napravili? Što su vam rekli doktori, ako ste išli na pregled? Zna li možda netko što bi to moglo biti?
Hvala
Blah9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 10:09   #222
Otidji po uputnicu i kod ORL ili privatno
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 11:33   #223
Dobar dan..
Zanima me jedna stvar.. jako tesko disem i jako puno sam umorna.. nista ne mogu iraditi odmah se strasno umorim.. sto bi to moglo biti? Pisala sam i na temu alergije
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:22   #224
ne razumijem zašto se ovakva pitanja postavljaju na forumu kada je puno jednostavnije okrenuti broj svog doktora i otići na pregled, a i sigurnije, jer se radi o ljudima koji su ipak silne godine učili da bi dobili titulu koju imaju?
Osobno smatram da većina ljudi ne zna pravilno disati (nisam niti ja), ali sve se nauči. Ja imam nesreću da živim s nealergijskom astmom i proživjela sam pravi pakao, ali se liječim i čak sam prošla i školu disanja. Gore navedene simptome od Blah1 sam i ja imala u pubertetu, ali nije imalo veze s organskom bolešću. I danas mi se teško vratiti u te godine i ne smijati se problemima koji su mi u to vrijeme bili nerješivi. Što se tiče vježbi disanja, ja sam imala nekakvu prastaru knjigu koja mi je pomogla, a nešto slično sam našla ovdje: http://abel.hive.no/trompet/exercise/yoga.html
Ipak, treba uzeti u obzir i fizičku aktivnost i bavljenje sportom....Vrlo teško je ovako na pamet dati neki savjet. U svakom slučaju sretno!
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 10:07   #225
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Jedna cura mi je rekla da ona spava na boku, da nemoze spavati na trbuhu a ni na ledima jer se tada guši,.
Sto bi to moglo biti ? ima li netko takva iskustva ? dali se to moze liječiti .
tako je i meni..ne mogu spavati na lijevom boku, niti na trbuhu, samo na desnom boku..kada legnem na lijevi bok ili na trbuh, kao da težinom tijela "stisnem srce", a to nikako nije dobar osjećaj, pošto imam apneju, prestajem disati u snu..
najteža mi je bila noć kada se to ponovilo oko 6,7 puta..kažu da može doći i do nekoliko stotina ponovljenih epizoda buđenja, osobno se nadam da to neću iskusiti..
inače imam nizak otkucaj srca i potrebu za udahom..primjerice, kada stojim dovoljno blizu kraj nekoga, mogu osjetiti da ću na 2,3 udaha i izdaha te osobe, ja ću udahnuti samo jednom..a u snu kao da zaboravim disati..
taj osjećaj naglog buđenja, kada mozak već alarmira uzbunu, budiš se i hvataš san grozno..
ovo su neki moji rituali, za koje sam uočila da mi pomažu..
obavezno 2,3 sata prije odlaska na spavanje dobro provjetrim sobu..
naravno, i dok spavam je prozor malo otvoren da stalno cirkulira svjež zrak..
lagana šetnja sa psom prije spavanja i tada sam koncentrirana samo na disanje..
pušač sam, ali slabi, tek koja cigareta uz popodnevnu kavu..ali prije spavanja, najmanje cca 4 sata prije nema cigarete..
tablete ne konzumiram (jedino nalgesin u onaj prvi dan u mjesecu), anksiozna nisam, prehrana mi je više nego kvalitetna, nemam problem s kilogramima..
vidjeti ćemo što će pretrage reći..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 23:09   #226
I jel netko saznao od čega točno boluje, jer nažalost i ja u zadnja dva tjedna imam jednake simptome i strah me da ću se ugušiti...pa makar da znam kakve pretrage da napravim i imali ih smisla uopće raditi...
tina.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 17:42   #227
Quote:
tina.m kaže: Pogledaj post
I jel netko saznao od čega točno boluje, jer nažalost i ja u zadnja dva tjedna imam jednake simptome i strah me da ću se ugušiti...pa makar da znam kakve pretrage da napravim i imali ih smisla uopće raditi...

Lijep pozdrav. I meni je isti problem krenuo prije pola godine. Pola godine sam se mučila i slušala o glupostima: to je tebi sve od stresa itd. Ma da, od stresa ne mogu disati već pola godine a zapravo živim sasvim normalno i sretno, bez ikakvih velikih stresova, nervoza itd. Tako da sam sve te koji su me se htjeli rješiti po brzom postupku izignorirala.
Ne bih se složila s navodima i upitima nekih ljudi zašto postavljamo pitanja na forumu ako imamo naše doktore koji su mukotrpno dobili svoje diplome. Zato jer ja sam osobno, kao i većina ovih ovdje ljudi, prošla dosta toga i nitko od doktora nije imao pojma što mi je ili mi je postavljena potpuno kriva dijagnoza. Tako da, naravno da će se ljudi obratiti na forumu ljudima koji su možda napokon uspjeli saznati što bi ovaj problem bio, tj što mu je uzrok.
Ja sam bila na spirometriji (i svim onim ostalim pretragama za astmu) i sve je bilo ok, ali na spirometriji sam uz ventolin malo više uspjela udahnuti. A zapravo nisam uopće ni mogla udahnuti kako treba jer kad sam radila spirometriju me itekako mučilo to disanje taj dan ( koje me muči 24 sata dnevno, 1,2,3 tjedna za redom, pa stane koji dan pa opet krene ). Dobila sam dvije pumpice koje mi ništa nisu poboljšale ali sam ih koristila ajde jer doktor kaže da imam astmu.
Testiranje na alergije - negativno.
Štitnjača - sve u redu.
Želudac - na UZ organa abdomena svi organi u redu, nema simptoma GERB-a (osim tog disanja), doktor kaže da po dobi,stilu života,prehrani i kilaži ne bih trebala nikako imati želučanu kilu. Ali mi je svejedno prepisana terapija Contolocom da vidimo hoće li biti išta bolje i jer to disanje može biti uzrokovano Gerbom (premda se jako zdravo hranim), no ni Controloc mi nije nimalo pomogao.
I da bi mi tek na kraju napravili kompletnu krvnu sliku i vidjeli da mi je željezo 2 (normalne vrijednosti su između 8-30 mislim). Doktor mi je objasnio da se kisik nema na što vezati jer nema željeza i da mi je zato organizam stalno "gladan kisika". Od tada pijem željezo, jedem što više hrane sa željezom, i preporodila sam se. Simptomi su nestali i ponovno dišem normalno. I odma sam bila prestala s Controlocom i pumpicama.
Znam da ovo sa disanjem može imati razno razne uzroke, ali opet nadam se da sam nekome pomogla, pa provjerite željezo
Sretno!
Annie94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:38   #228
Znate li šta bi bilo ovo?Ne radim ništa, znači to mi se događa često u nekom mirnom stanju.I odjedanput dobim potrebu za udisanjem više zraka.I onda neko vrijeme dišem ko da sam trčo neznam kako dugo i zatim se smiri.
LoneWolf17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 22:55   #229
Ne mogu udahnuti do kraja

Pozdrav,već jedno dva mjeseca muči me činjenica da na trenutke ne mogu udahnuti do kraja.Inače se redovno bavim sportom,treniram nogomet,pušač uglavnom nisam,zapalim ponekad iz društva.Imam 18 godina.Stvarno mi se ne ide kod doktora pa ako netko ima slična iskustva neka pomogne
p.s.ovaj problem mi ne smeta pri sportu te svakodnevnim aktivnostima.
Strahimir Idol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 23:13   #230
ja sam imala taj problem za koji se uspostavilo da je psihičke prirode što sam i sama sumnjala. svejedno sam obavila sve pretrage da mogu 100% isključiti druge uzroke, a i baka mi je bolovala od astme.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 23:17   #231
I kako si se rješila toga?
Strahimir Idol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 23:20   #232
radila sam na sebi. taj rad na sebi je bio potaknut nekim sasvim drugim stvarima, da bih na kraju skužila kako više nemam problema sa disanjem. zna mi se tu i tamo javiti, ali ne tako jako. obično prepoznam zbog čega se javio (prepoznam i prije nego kaj me zgromi napad da me nekaj muči, ali ignoriram ).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 23:23   #233
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
radila sam na sebi. taj rad na sebi je bio potaknut nekim sasvim drugim stvarima, da bih na kraju skužila kako više nemam problema sa disanjem. zna mi se tu i tamo javiti, ali ne tako jako. obično prepoznam zbog čega se javio (prepoznam i prije da me nekja muči, ali ignoriram ).

Mogu ti/vam reći da je baš neugodno,i da i ja mislim da je nešto psihički,ali mi nije svejedno Probat cu ne mislit na to
Strahimir Idol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 23:32   #234
ako je psihički teško buš riješio ignoriranjem. sljedeći put bu te jače zdrmalo i tako sve dok se ne uhvatiš u koštac sa problemom.
ja sam jednom imala takav napad da sam kasno na večer završila na jordanovcu. kasnije je malo lakše kad isključiš fizičke uzroke, ali to je kratkog vijeka. ja bih ti savjetovala da prvo obaviš pregled kod doktora da ne bi bilo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 09:29   #235
Trebao bi prvo otići doktoru i ukloniti sumnju na nekakav fizički uzrok (možda si recimo alergičan na nešto). Onda ako se pokaže da nije ništa moraš otkriti u kojim trenucima te to tako hvata i rješavati psihičke uzroke.

Ignoriranjem će ti se samo pogoršavati ako je u pitanju psiha. Treba otkriti koji su okidači i njih riješiti. Ali prvo doktoru pa ćeš vidjeti šta dalje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:44   #236
Otezano disanje i kraljeznica

Pojavljuje mi se periodicno osjecaj tezeg disanja, napravio ssk rendgen pluca, spirometriju, isao na pregled kod pulmologa- sve u svemu s plucima sve ok.

Jedino s cim imam vec pr godina malo problema je gornji dio kraljeznice nekak ko da mi je mala grbica i znao mi se taj dio upaliti i nekad malo boliti ali ja sak to ignorirao naravno konj.

Sad istrazujuci sam naisao na misljenja da je taj problem gornjeg dijela kicme mozda direktno povezan s mojim problemom s disanjem. Dobio sam savjet da odem kod osteopata/ kiropraktika da ce mi to pomoci.

Da li je itko imao slicna iskustva da pomogne s nekim savjetom jer ne znam sto da radim.

Hvala,

Pozz
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:37   #237
I ja imam sličnih problema, guši me, boli lijeva ruka, ne osjećam šaku, a leđa bole i mišići napeti. Ima neke početne degenerativne promjene kralježnice i nekako mislim da je sve od toga.
Prije 7-8 godina sam bila kod osteopata na tretmanima zbog sličnih smetnji i bilo mi je bolje
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 21:06   #238
hmm, mozda je to ono sto me ceka ako se ne pocnem baviti tim problemom, meni je sad tek doslo iz stadija boli me malo kod vrata do tu i tamo me gusi, nemam jos problema s boli u rukama/ sakama..

Pa ne znam, moguce da je stvarno od toga.. Znam samo da je najgore kad krene oa razmisljam o tome i o disanju, pa sve skupa pogorsam, dok zaboravim na to prestane i to gusenje tako da je mozda dosta i psiha utjecajna- okidac bi mogao biti kicma, ima jos tko slicna iskustva?
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:46   #239
Quote:
FF9 kaže: Pogledaj post
hmm, mozda je to ono sto me ceka ako se ne pocnem baviti tim problemom, meni je sad tek doslo iz stadija boli me malo kod vrata do tu i tamo me gusi, nemam jos problema s boli u rukama/ sakama..

Pa ne znam, moguce da je stvarno od toga.. Znam samo da je najgore kad krene oa razmisljam o tome i o disanju, pa sve skupa pogorsam, dok zaboravim na to prestane i to gusenje tako da je mozda dosta i psiha utjecajna- okidac bi mogao biti kicma, ima jos tko slicna iskustva?
Gle otiđi provjerit makar sumnjam jer evo baš sam student te struke i imam također iste probleme samo naravno u drugačijem obliku...Iskreno vidio sam da je nekima ovdje kralježnica stiskala dijafragmu, međutim evo što viđam po bolnicama ljudi ti imaju skoliozu pp 80 stupnjeva iskrivljenje pa čak i mnogo više gdje se svi organi po malo poremete pa opet nije ugroženo disanje(iako je naravno smanjem kapacitet)

Što se moga slučaja tiče krenulo je sa stresom i to da mogu vratiti nebi nikad..Uglavnom dva dana živciranja trbuh me probadao od boli, znate ono kada ste se toliko naživcirali da vas sve boli.Iduće jutro sam se smirio na faksu sve bilo ok čak sam se puno i smijao i u jednom trenutku sam se osvjestio u vezi disanja.Od tada pa naredna dva mjeseca kaos, morao sam praitit disanje(kao da ga nisam mogao zaobiči), najgore je kada se ide spavat pa dišem i imam osjećaj da ću prestat(iako naravno neću) i da kao da mi fali input za sljedeći udah kada sam pratim.Inače ovako kada baš ne mislim je ok(pa sam mislio da je psiha), međutim isti dan mi se sva bol u trbuhu javila znači gornji dio mi je pulsirao non stop izuzetno stezanja čitavog rectusa abdominisa.
Par puta sam kada smo bili u Dubravi izmjerio saturaciju i puls naravno zasićenost krvi kisikom mi je bila oko 90(95 pa na dalje ok) dok puls oko 110( mentorica rekla da mi svi mladi imamo kad smo u bolnici takav )

Teško je nama svima ove bolove općenito predočiti(zato sam više razumijem ovakve pacijente), što je najgore svaki dan sam se ustajao u bolovima i kao da sam dan prije imao boks sa Tysonom.I da naravno pun kufer pacijenata krevet do kreveta koji vježbaju pravilno disanje, baš ono trljanje soli na ranu.

Grozno je što ne možeš pobjeći od ovoga, svi problemi mi se ostali čine kao ni 5% ovoga.Jednostavno to je nešto bez čega ne možeš, teško ti je reći neću misliti na to kao što se može kod drugih problema i vrlo teško ljudima možeš objasnit.Jednostavno neshvaćenost je najgora, a više se svi zgroze na težak kašalj jer tu imaju iskustva i neku empatiju.

Meni je izgleda neki miks psiho-fizičkog jedno potiče drugo i to je zatvoreni krug, moram obavit pretrage i nastojat ću privatno jer pola ovih znam...Sve u svemu držim vam svima fige onima starijima ovdje da su barem djelomično rješili, a ovima novima da ako mogu što više čuvaju živce jer svaki problem ima rješenje pa barem djelomično.Naravno u nekim slučajevima ljekovi, međutim negdje su više placebo i izazivaju ovisnost tako da uvijek se borba u takvim slučajevima svodi vi protiv problema pa racionalizacijom do pobjede.
Uglavnom sretno nam svima s ovim
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:28   #240
možda netko zna više, ovako, počelo je sve sa jakom upalom sinusa, nadjena mi je klebsiella u brisu sinusa.
Temp cijelo vrijeme 37, jaka iscrpljenost.
Počinju bolovi pluća, i neka osjetljivost pluća, sinusi upaljeni. Popila sam 10 dana klavocina za sinuse.
Nakon tri tjednadoma, i dalje sam sva upaljena, iscrpljenost je manja al i dalje je tu. Bila sam na sistematskom, bolesna i pulmolog me preslušao i time daje dijagnozu kronična opstruktivna plućna bolest KOPB!
Krvni nalazi su oke, nije alergija, nije mi radio rtg snimku pluća, spirometrija malo lošija (došla sam sa upalnjenim sinusima i imam cijeli život kronične probleme sa sinusima)
Opća praksa je rekla da se ne slaže s pulmologom, da mirujem i dalje (sada već 5 tjdana na bo, mirujem, inhaliram se, preslušala me i čuje se nešto još na plućima ) ali kao da cijelo vrijeme nemam zraka, onda mi npr jednom u par dana, radi nedostatka zraka počne lupat srce, općenito su mi sinusi i dalje upaljeni, pluća su i dalje slaba, onako osjetljiva.
Ne kašljem, osim malo ujutro, ali onako oprezno, mislim da je radi sljevanja iz sinusa.
Nisam više pametna. Da li su ovo pluća, dali sam već do sada trebala ozdraviti pluća? Ponvoiti ću spirometriju.
Hvala
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.