Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2004., 22:14   #1
Uho - problemi razni

U lijevom uhu imam osjećaj otkucaja srca. Kao nekakvo pulsiranje?! Danas je počelo i užasno iritirajuće. Nije konstanto, na tren stane pa opet. Inaće me ne boli, niti slabije čujem ali izluđuje. Zna li netko što bi to moglo biti?! Već me lagano strah....
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 22:44   #2
to se meni desilo par puta...ali kada se legnem...valjda neki pritisak..
 
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 09:30   #3
Upala uha. Odi doktoru.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:37   #4
Unhappy Ciric u uhu

Dakle..
U petak sam mislila da cu umrijet od bolova u uhu i posto nisam bila doma nego u Zg sam isla tamo na hitnu pomoc gdje su mi rekli da mi je uho uzasno upaljeno i dali mi Ceporex da pijem 2x2. U subotu sam mislila da cu poludit od bolova i jucer su se bolovi malo smanjili.
Isla ja jutros kod doktorice moje da vidim dal mi se je to smanjilo i pogleda meni ona uho i kaze da je jos upaljeno ali da misli da mi je komad vate ili necega unutra i poslaje mene ona na otorino gdje su me srecom primili kao hitan slucaj i pogleda mene doktorica i kaze da mi to nije vata ni nis u nutra nego da imam ciric u uhu.
E sad, mene zanima ima li ko iskustva s tim? Koliko mu treba da pukne?
Rekla je da ako sam ne pukne da ce mi ona to s nozem a na samu pomisao se jezim
Hvala
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 01:50   #5
4 godine skoro zaredom imam taj problem.

uzas...nisu mi pomagali nikakvi antibiotici,pila sam danonocno ampule novalgetola,vristala od bolova....primala bi i do 15 inekcija...jednom sam smrsala 6 kg u 15 dana

moj savjet,iz iskustva...nek ti pukne to,brze ce ti proci,jer cekati da cir sazrije,pa se osusi,smiri upala...
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 01:54   #6
Vec sma mislila da nece niko dogovorit
KAko cu znat dal mi je puko cir? Ja sma izvadila gazu i krvava je dal je to to?
I sta ti je to isti cir ili ti se non stop rade novi s vremena na vrijeme?
JA sam se htijela bacit s balkona kako me je bolilo, nisam mogla podnjet bol vise danas srecom ej bolje mrvicu.
I da, od cega to dode?
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 02:05   #7
Ja sam sama sebi to stvorila pretjeranim cackanjem/ciscenjem usiju stapicem

imala sam neki svrab u usnom kanalu i po citave dane sam nesto cackala...i odjednom uzasni bolovi,ne pamtim da me je ikad tako nesto boljelo...
4 godine bar jednom godisnje opet mi se upali,al sad bez obzira sto ne diram,uho mi je postalo osjetljivo na sampon,usni stapic...

ne znam kako izgleda kad pukne,meni su ga pucali jednom jer je bio dostupan,al nisam vidjela kako je izgledalo.

sad kad osjetim da mi pocinje nesto da se desava unutra,cistim vise puta dnevno usni kanal s domacom rakijom...dal mi to pomogne il ne,al imam osjecaj da sam sprijecila napredovanje upale.

znam kako ti je


sad imam jedan mali al na usnoj skoljci,boli na dodir...al nije vrijedno pomena naspram te boli unutrasnjeg.

meni bude potpuno zatvoren usni kanal,spojen.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 02:10   #8
ZNaci to dode od cackanja sa stapicem od uha i tih stvari?
Jel to tebi ddode jednom godisnje ili svimakoji ga dobiju jednom pa onda dobe svako tolko?
Sorry sta davim ali moram se ispucat i raspitat jer nisam ni znala da to postoji do danas

Hvala ti Samantha
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 02:16   #9
samo ti pitaj

meni je tako doslo,dal je i tebi to uzrok ne znam...cackas li previse usi?

pa nekako mi se to javlja uvijek na pocetku ljeta,lipanj.

3 puta u ljeto,jednom ne sjecam se.

vjeruj mi kad osjetim neke trnce kroz uho...zivim taj dan prestravljeno i sve "osluskujem svoje uho" dal mi je gore svakim trenom il isto,pa mi se ucini da prolazi,pa da je gore...ma uzas...znam tocno kako ti je.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 05:29   #10
Quote:
Samantha kaže:
4 godine skoro zaredom imam taj problem.

uzas...nisu mi pomagali nikakvi antibiotici,pila sam danonocno ampule novalgetola,vristala od bolova....primala bi i do 15 inekcija...jednom sam smrsala 6 kg u 15 dana

moj savjet,iz iskustva...nek ti pukne to,brze ce ti proci,jer cekati da cir sazrije,pa se osusi,smiri upala...

=========================
vidis kako su nasi licni bolovi veliki?

jedan od mojih problema su poslijedica mampsa imao sam ga tri puta ?...vjerovala ili ne...moram svaka tri mjeseca redovito ici specijalisti da stavi antibiotik u uho prije nego ode gorje, jer dobim zapaljenja...isto imam Meniere's syndrome!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 05:45   #11
Quote:
Samatha kaze:
Ja sam sama sebi to stvorila pretjeranim cackanjem/ciscenjem usiju stapicem

imala sam neki svrab u usnom kanalu i po citave dane sam nesto cackala...i odjednom uzasni bolovi,ne pamtim da me je ikad tako nesto boljelo...
4 godine bar jednom godisnje opet mi se upali,al sad bez obzira sto ne diram,uho mi je postalo osjetljivo na sampon,usni stapic
=========
Ja sam imao prvi mumps sa 14 godina drugi je bio gorji bio sam u isolation sobi u bolnici 7 dana(bio sam 29 godina star) stavili su mi u uho lijek i gazu, i poslije je jos pogurali vise unutra ...nitko mi nije vjerovao da je unutra ostala....ostale su i poslijedice.

inace ja sam naredjen od specijaliste da stalno stavim u uha kada idem u vodu pod tus cepice i da nikada ne cistim sam uhu, sta jesam znao raditi jer izaziva povrede.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 07:18   #12
Re: Ciric u uhu

Quote:
Alyssa kaže:
Dakle..
U petak sam mislila da cu umrijet od bolova u uhu i posto nisam bila doma nego u Zg sam isla tamo na hitnu pomoc gdje su mi rekli da mi je uho uzasno upaljeno i dali mi Ceporex da pijem 2x2. U subotu sam mislila da cu poludit od bolova i jucer su se bolovi malo smanjili.
Isla ja jutros kod doktorice moje da vidim dal mi se je to smanjilo i pogleda meni ona uho i kaze da je jos upaljeno ali da misli da mi je komad vate ili necega unutra i poslaje mene ona na otorino gdje su me srecom primili kao hitan slucaj i pogleda mene doktorica i kaze da mi to nije vata ni nis u nutra nego da imam ciric u uhu.
E sad, mene zanima ima li ko iskustva s tim? Koliko mu treba da pukne?
Rekla je da ako sam ne pukne da ce mi ona to s nozem a na samu pomisao se jezim
Hvala
najjebeniji bolovi koji vas mogu strefit

- upala srcanog misica
- isijas
- upala uha

dakle rezanje chirica je sitnica prema onom shto trpish ovako
Beni_Gabor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 08:57   #13
Mala incizija, evakuacija sadržaja čira, stavljanje nekakvog antiseptika, malo antibiotika = bolovi nestaju istog trenutka a sve zajedno prolazi za par dana.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 11:01   #14
Quote:
VILKO kaže:
=========================
vidis kako su nasi licni bolovi veliki?

da,ne mogu se poredit s onim bolovima s kojima s ti poredio svoje
I nisam rekla za moje da su mozda veci od onih.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 14:33   #15
Puko je nocas cir u uhu
Bila sam opet kod otorino i reklamije da mi jucer nije htijela s nozem ga rezat jer sma joj se smilila i tako danas je bilo krvavo i rekla je da se je sam povuko jer sam morala stavljat u njega obloge od octa i vode i valjda ga je to natjeralo da pukne.
U glavno pitala sam ju od cega to dode i rekla mi je od cackanja po uhu sa blatnim rukama od autobusa, tramvaja itd i onda da napravimo ranicu i onda dode cir
Vise necu cackat usi ko do sad pogotovo ih necu dirat s prljavim rukama i da, sutra idem opet da mi pogleda uho, nadam se da ce ic na bolje
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 14:39   #16
bas mi je drago da prolazi

znaci cackanje...a?zvuci poznato
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 00:34   #17
Quote:
VILKO kaže:
=========================
vidis kako su nasi licni bolovi veliki?

jedan od mojih problema su poslijedica mampsa imao sam ga tri puta ?...vjerovala ili ne...moram svaka tri mjeseca redovito ici specijalisti da stavi antibiotik u uho prije nego ode gorje, jer dobim zapaljenja...isto imam Meniere's syndrome!

Sta je mamps?

Samantha i rekla mi je da isto to dode kad peres kosu i kad ti sampon ude u uho i voda
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 00:48   #18
Jedno vrijeme sam pazila da mi ne udje voda i sampon u usi,stavljala poklopce od laka za kosu al upala se stvorila i pored predstroznosti,znaci sampon,voda i te fake nemaju bas puno veze

odavno ne pazim na vodu,sampon...kako inace da udjem u more,i upalu nisam dobila nesto vise od godinu dana

mislim da je GLAVNI uzrok CACKANJE....iz osobnog iskustva.Ocistis svu onu smolu,koja je ujedno i zastita uha.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 01:18   #19
Sta ti ne cistis vise usi sa stapicem ili? Koliko cesto da ih onda cistim? Mislim ne mogu pustit bas ono zuto u uhu. Inace ja sam ih najmanje po jednamput na dan cistila a kad bi me puklo znala sma i po 2 puta ih cistit sa stapicima
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 02:09   #20
cistim svakodnevno 2 puta,al njeznije...ja imam konstantno nekakav svrab u usnom kanalu(usni kaze ekcem)pa mi dodje da stapicem sve izrujem,al ne smijem.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.