Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: ...
... 0 0%
... 0 0%
Glasovatelji: 0. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 13:52   #6161
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je taj stariji gospodin povjesničar s Youtube video relevantan i cijenjen u Srbiji, no ono što mi smeta, neovisno od koga dolazi, je politički motivirano proučavanje povijesti, selektivan pristup kako bi se održao postavljeni narativ....

A to se može vidjeti i na tom istom youtube videu gdje taj vaš povjesničar tamo negdje oko 50. minute počinje s onom već sto puta ponovljenom pričom o Vatikanu koji stoji iza Hrvata... To je samo jedan primjer i to mi je odmah dovoljno da ga svrstam u grupu onih s određenim političkim ciljem ili agendom
Kada su u pitanju srpsko-hrvatski odnosi, nazalost, dosta je vise pristrasnih nego objektivnih istoricara na obe strane. Na kraju najbolje gledati strane izvore.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:54   #6162
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Kada su u pitanju srpsko-hrvatski odnosi, nazalost, dosta je vise pristrasnih nego objektivnih istoricara na obe strane. Na kraju najbolje gledati strane izvore.
Ma što je najgore neki strani izvori se znaju pozivati na naše kvazi povjesničare pa ti nastane još veći kaos jer se onda naši kvazi povjesničari kasnije u svom radu pozivaju na te iste strane.

Nastaje jedan začarani krug
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:13   #6163
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ma što je najgore neki strani izvori se znaju pozivati na naše kvazi povjesničare pa ti nastane još veći kaos jer se onda naši kvazi povjesničari kasnije u svom radu pozivaju na te iste strane.

Nastaje jedan začarani krug
Istina. Na kraju ti ne preostaje nista drugo nego da procitas i jedne i druge i trece i sam rascivijas sta se tu dogodilo.

Wikipedia je tu tek ludilo. Evo otvorim prvu stvar iz prethodnog rata koja mi je pala na pamet, Vukovar, i dobijem tri verzije koje sve pocinju isto a posle toga kao da su tri razlicita dogadjaja:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Bitka_za_Vukovar
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Vukovar
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91...B2%D0%B0%D1%80

Znaci ne znas dal da se smejes ili da places. Sa hrvatske:

Quote:
Militantna propaganda iz Beograda je doprinijela zaoštravanju odnosa i radikalizirala velik broj građana, utječući na njih da drugu stranu vide u najgorem mogućem svjetlu.
Sa srpske:

Quote:
Милитантна пропаганда из Загреба је допринела заоштравању односа и радикализовала велики број грађана, утичући на њих да другу страну виде у најгорем могућем светлу.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:04   #6164
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto stavljati akcenat na botove i njihove komentare. Nisu AV i SNS izmislili botovanje u Srbiji. Sa tim je krenula Demokratska stranka a ovi, aktuelni su to samo oberučke prihvatili i usavršili do maksimuma i to još dok nisu uzeli vlast 2012 godine. Uostalom na taj način utiču na smanjenje nezaposlenosti u Srbiji.
Zapravo nisi baš u pravu. Čitam b92 već skoro 8 godina, i to igrom slučaja (pa da objasnim: kada sam bio student u stanu nisam imao internet, već sam imao tek 100 mb interneta na simpa tarifi. B92 je tada bio skoro jedini mobilni portal s minimalnom potrošnjom, i prilagođenom mom mobitelu. Ostali su učitavali original/desktop stranicu). Elem , u vrijeme DS-a gotovo svi komentari, a sukladno i plusevi/minusi, bili su izrazito kontra Tadića i cjelokupne vlasti. Štoviše, kada su se botovi pojavili, kada su počeli sa hvalospjevima SNS-u, doživljavao sam ih ozbiljno i mislio da je to zaista javno mnijenje. Ako je i bilo botova za vrijeme BoTa, bili su daleko nevidljiviji. Netko će tako sutra reći da je bilo realitija, Pinka, Informera, bahatosti, skandala ... i prije ove vlasti, ali ova vlast je to toliko uzdigla na visoku razinu da ih ja smatram izravnim krivcima za navedeno...

Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Zašto je moj post obrisan? Što i tu ima cenzure??? Pa ja sam mislio da se bar na našem forumu može pričati istina...
Ne znam šta si napisao ali sam čvrsto protiv brisanja komentara
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:50   #6165
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
Zapravo nisi baš u pravu. Čitam b92 već skoro 8 godina, i to igrom slučaja (pa da objasnim: kada sam bio student u stanu nisam imao internet, već sam imao tek 100 mb interneta na simpa tarifi. B92 je tada bio skoro jedini mobilni portal s minimalnom potrošnjom, i prilagođenom mom mobitelu. Ostali su učitavali original/desktop stranicu). Elem , u vrijeme DS-a gotovo svi komentari, a sukladno i plusevi/minusi, bili su izrazito kontra Tadića i cjelokupne vlasti. Štoviše, kada su se botovi pojavili, kada su počeli sa hvalospjevima SNS-u, doživljavao sam ih ozbiljno i mislio da je to zaista javno mnijenje. Ako je i bilo botova za vrijeme BoTa, bili su daleko nevidljiviji. Netko će tako sutra reći da je bilo realitija, Pinka, Informera, bahatosti, skandala ... i prije ove vlasti, ali ova vlast je to toliko uzdigla na visoku razinu da ih ja smatram izravnim krivcima za navedeno...
Haha, pa jel si ti svestan koliko je korišćenje intrneta napredovalo otkako je Vučić na vlasti. Ne samo po broju korisnika i stranica, već i po programima i raznim aplikacijama. Postao je nezaobilazan kao sredstvo komunikacije

Korišćenje mobilnih uređaja i društvenih mreža je u stalnom porastu i borba se preselila i na Internet, to više niko ne krije. Odvajaju se sve veće sume novca za Internet promocije. Nemaš ni ozbiljnu firmu koja nije na internetu a kamoli kada se radi o nekoj stranci. I to ne samo da bude na Internetu već i planski da radi, redovno se reklamira, objavljuje i komentariše.
To što vas čudi je nešto normalno, čudno bi bilo da toga nema i da se Internet ne koristi u te svrhe.
A Botova je bilo uvek i biće
Old Jučer, 18:08   #6166
Dečki, sa osjetljivim temama ćemo ovdje stati.
Ne dalje o Vukovaru, ustašama, Jasenovcu...
Ukoliko želite o tome razgovarati, predlažem da za to koristite drugi pdf.

Također, molim da koristite latinicu. Ukoliko koristite ćirilicu, podsjećam da je pravilo foruma da je uz tekstove na stranim jezicima obavezan sažetak na hrvatskom. Nije nužno prevesti cijeli tekst, dovoljno je prepričati poantu u jednoj, dvije rečenice na hrvatskom.

Što se pitanja oko moderature tiče, za to imate pžk. Moderatura se ne komentira 'po temama' jer je isto protivno pravilima ovog foruma.

Vratimo se na temu Srbije i na politička zbivanja u njoj.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.