Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 08:29   #4941
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
koliko to npr više struje mimo paušala zaista potroši to dijete? perilica pere samo njegovu robu, kuhaš samo za njega, a svjettlo gori samo za njega? ili bi sve to trošilo isto energije i da si sam u tom stanu/kući?
voda se plaća po članu, ponegdje, a ponegdje i po potrošnji...pa izračunaj koliko to dijete zaista čini dodatni trošak kad odvojiš ali zaista dodatne troškove
koliko je skuplji gulaš npr.kad se ckuga za troje a ne za dvoje???

:
KHS nemaju klinci vazda 2 god, a i s dvije potroše ponešto.
Moji klipani bome troše svega isto kao i ja - hrane u ovoj fazi puno više od mene.

Osim žarulje - koja bi da sam solo svitlila u jednoj prostoriji i grijanja koje bi opet da sam solo radilo u max 3 prostorije - ostali svi troškovi su uvećani po članu.
Umjesto 2 mašine tjedno, perem bome 6, topla voda - oboje je potroše koliko i ja čak i više jer su u fazi nikad dovoljno čist, pegla - radi više upravo za one 4 mašine tjedno više, fen isto....sve su to jako realni troškovi.
Old 15.09.2017., 08:32   #4942
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma nema vajde. Dio ljudi ne može shvatiti da su određeni parovi, bili svjesni svojih problema, aktivno i predano radili na rješavanju istih, te u jednom momentu shvatili da ne mogu više. I bez obzira na taj put, ne žale i mogu ostati u partnerskim odnosima. Ne predbacuju i krive isključivo svog partnera.

Osim što se malo izventiliram ovdje, moja kompletna okolina će od nas dvoje saznati samo izvršnu verziju našeg budućeg odnosa, koji će biti partnerski, a radna ostaje u obitelji. Kakva god bila, poštovat ću je.
super

naglasak je na onom "shvatili da ne mogu više"

a nisi li ti to jednostrano shvatila da nakon 20 i nešto g.braka i djece muž nije ono što si mislila da je, pa si onda donijela jednostranu odluku o razdruživanju?
i prije tog razdruživanja poduzela sve kako ti baš i ne bi ostala nimalo materijalno zakinuta u toj priči, koju ste zajedno gradili četvrt stoljeća, a najviše ipak na njegovom početnom kapitalu?
i tvoj muž isto misli da se trebaš mijenjati, pa je i on odlučio da se razvede od tebe?
i misli da sve što imate treba ravnopravno podiječiti, iako je on u startu npr podnio sav teret početnog kapitala?
Old 15.09.2017., 08:36   #4943
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
KHS nemaju klinci vazda 2 god, a i s dvije potroše ponešto.
Moji klipani bome troše svega isto kao i ja - hrane u ovoj fazi puno više od mene.

Osim žarulje - koja bi da sam solo svitlila u jednoj prostoriji i grijanja koje bi opet da sam solo radilo u max 3 prostorije - ostali svi troškovi su uvećani po članu.
Umjesto 2 mašine tjedno, perem bome 6, topla voda - oboje je potroše koliko i ja čak i više jer su u fazi nikad dovoljno čist, pegla - radi više upravo za one 4 mašine tjedno više, fen isto....sve su to jako realni troškovi.
e, ovo sam čekao...
jer to slušam godinama

sory, ali ti možeš i za samu sebe prati 6 mašina tjedno...to je tvoj izbor, kao i mnogih drugih sumanitih štovaoca svakodnevnog pranja robe

tečaj racionalizacije bi vam svima dobro došao...imam 2 djece, vrlo su uredni po vanjskoj općoj ocjeni, mjesec dana ljeta, kad je češće pranje, išla je jedna perilica svakih 5 dana...
i nitko nije smrdio
većina stanova u metropoli je na toplane, npr, tako da grijanje plaćaš po kvadraturi
itd

tek sad vidim da spominješ i fen...
e, to je vrh
djeca ti peru kosu svaki dan? i nije baš zdravo,provjeri kod bilo kojeg dermatologa, kao i koristit fen...
ali potrudit ću se pa izračunati koliko ti feniranje kose potroši extra struje
hahahahah
vrh...
Old 15.09.2017., 08:40   #4944
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
super

naglasak je na onom "shvatili da ne mogu više"

a nisi li ti to jednostrano shvatila da nakon 20 i nešto g.braka i djece muž nije ono što si mislila da je, pa si onda donijela jednostranu odluku o razdruživanju?
i prije tog razdruživanja poduzela sve kako ti baš i ne bi ostala nimalo materijalno zakinuta u toj priči, koju ste zajedno gradili četvrt stoljeća, a najviše ipak na njegovom početnom kapitalu?
i tvoj muž isto misli da se trebaš mijenjati, pa je i on odlučio da se razvede od tebe?
i misli da sve što imate treba ravnopravno podiječiti, iako je on u startu npr podnio sav teret početnog kapitala?
Pri razvodu, ništa se ne može aršinom pravedno podijeliti. I taj dio razumijevanja je potreban da ne učiniš niti sebi, niti onom drugom od rastanka pakao.

Meni je to jasno, te kako o materijalnim stavkama ja niti ne mogu odlučivati, jer je takav bio koncept našeg dosadašnjeg stvaranja, morati će odlučiti on i ja ću to poštivati.
Old 15.09.2017., 08:54   #4945
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Samo dvoje normalnih
Ovo.

Dvoje. Normalnih.

Gotovo. Ključaj topic .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:16   #4946
Molim da se dalje ne obraćate izravno korisniku K H S jer je on dobio parcijalu i ne može vam uzvratiti. I molim da nastavite u skladu s pravilima. Hvala.

Ovaj post će naknadno vjerojatno biti obrisan, ovdje je sad samo zato da ostanemo korektni prema svima.
Old Jučer, 18:58   #4947
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
I ti tako misliš? Da je viđanje djeteta samo tvoje pravo? A ne i obaveza (čak i zakon na stranu).
najlakše je misliti loše o nekome.
izvodiš zaključke na osnovu nepotpunih ionformacija, zaključuješ nešto što nisam rekao, i onda reagiraš na osnovu onog što si zaključila. samo to ću reći, u još jednu idiotsku raspravu se neću upuštati. svatko svoju sjekiru brusi, očito.

ako je moja žena odlučila da će djeca živjeti s njom, ne ože se ponašati kao da žive i s njom i sa mnom, aonvo što ona predlaže nije osam sati s DJECOM nego četiri sata sa svakim djeteom, a ja ću radije provesti šest sati s nnjima, pa ih viđati sve zajedno.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.