Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 22:55   #4161
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Jel u Srbiji uopće postoji nešto tipa gay brak, životno partnerstvo ... ?
Mislim da jos nije usvojen zakon, ali ce uskoro biti nesto nalik kao kod vas... sto je ok...

Brak, tj pravno regulisanje njihovih veza mora da se ustanovi, ali usvajanje dece... tu bih odmah stavio rampu i podvukao debelu crvenu liniju...
DzonziBG is offline  
Old 15.06.2017., 22:56   #4162
Hrvatica, gay premijerka Srbije - ovo je šah mat za opoziciju, a i dobar potez za EU.
Strugacki is offline  
Old 15.06.2017., 22:57   #4163
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Mislim da jos nije usvojen zakon, ali ce uskoro biti nesto nalik kao kod vas... sto je ok...

Brak, tj pravno regulisanje njihovih veza mora da se ustanovi, ali usvajanje dece... tu bih odmah stavio rampu i podvukao debelu crvenu liniju...
U Hrvatskoj je step-child adoption legalan u životnom partnerstvu.
trivial is offline  
Old 15.06.2017., 22:59   #4164
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Mislim da jos nije usvojen zakon, ali ce uskoro biti nesto nalik kao kod vas... sto je ok...

Brak, tj pravno regulisanje njihovih veza mora da se ustanovi, ali usvajanje dece... tu bih odmah stavio rampu i podvukao debelu crvenu liniju...
Nasa lijeva vlast je Zivotno partnerstvo uvela odmah nakon sto je 65% ljudi na referendumu reklo da je za njih Brak zajednica zene i muskarca. Dakle, posto nije rijec o Braku nije na nisu postovali referendum, al da je kontroverzno- jest.
Sadokann is offline  
Old 15.06.2017., 23:00   #4165
Ispada da su zaista europske vrijednosti autoritarno postavljanje (nametanje) gay premijera (ili opcenito dužnosnika) dok se istovremeno gazi oporba, mediji, "civilno društvo"...

(i ovo je više kritika EU i "liberalnog" sustava vrijednosti..)

Ako mu to prođe Vučiću se zaista ne nazire kraj.
agentRico is offline  
Old 15.06.2017., 23:01   #4166
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj je step-child adoption legalan u životnom partnerstvu.
Znam da je bio referendum o gay braku, nije prosao, i onda su to uveli na mala vrata...

Usvajanje dece... ako nisu sposobni da imaju decu, ili ne zele da ih prave... ne mozes onda da ih usvajas... imati dve mame ili dve tate... to nije normalno okruzenje... nije prirodno...
DzonziBG is offline  
Old 15.06.2017., 23:03   #4167
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ispada da su zaista europske vrijednosti autoritarno postavljanje (nametanje) gay premijera (ili opcenito dužnosnika) dok se istovremeno gazi oporba, mediji, "civilno društvo"...

(i ovo je više kritika EU i "liberalnog" sustava vrijednosti..)

Ako mu to prođe Vučiću se zaista ne nazire kraj.
Kako je to ona nametuta, pa valjda će ju izglasati izabrani predstavnici u parlamentu ? Ili sam ja nešto fulao ?
Strugacki is offline  
Old 15.06.2017., 23:04   #4168
lobi je jak, to su nove europske vrijednosti. sad slijedi borba za spolni i građanski preodgoj u školama kao i kod nas
milko84 is offline  
Old 15.06.2017., 23:05   #4169
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ispada da su zaista europske vrijednosti autoritarno postavljanje (nametanje) gay premijera (ili opcenito dužnosnika) dok se istovremeno gazi oporba, mediji, "civilno društvo"...

(i ovo je više kritika EU i "liberalnog" sustava vrijednosti..)

Ako mu to prođe Vučiću se zaista ne nazire kraj.
Nema tu ako. Proslo mu je i proci ce mu.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Nixma is offline  
Old 15.06.2017., 23:05   #4170
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ispada da su zaista europske vrijednosti autoritarno postavljanje (nametanje) gay premijera (ili opcenito dužnosnika) dok se istovremeno gazi oporba, mediji, "civilno društvo"...

(i ovo je više kritika EU i "liberalnog" sustava vrijednosti..)

Ako mu to prođe Vučiću se zaista ne nazire kraj.
A slusaj, kako se tome oduprijeti?
Ako ne prihvatis njihov sustav vrijednosti- bit ces gospodarski kaznjen.
Relativiziranje vrijednosti i potom njihovo mijenjanje se u liberalnom svijetu smatra napretkom.

Kad si doveden u takvu situaciju, cak se i desnica počne natjecati tko ce biti "napredniji".
Sadokann is offline  
Old 15.06.2017., 23:07   #4171
Quote:
Strugacki kaže: Pogledaj post
Kako je to ona nametuta, pa valjda će ju izglasati izabrani predstavnici u parlamentu ? Ili sam ja nešto fulao ?
Tko je nju uopće predložio Vučiću kao predsjedniku koji predaje mandat temeljem podrške zastupnika u parlamentu? SNS, Vučić kao predsjednik SNSa ili predsjednik države?

Pa taj se niti ne trudi da to sve skupa donekle izgleda po Ustavu.
agentRico is offline  
Old 15.06.2017., 23:08   #4172
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
Nasa lijeva vlast je Zivotno partnerstvo uvela odmah nakon sto je 65% ljudi na referendumu reklo da je za njih Brak zajednica zene i muskarca. Dakle, posto nije rijec o Braku nije na nisu postovali referendum, al da je kontroverzno- jest.
Takav referendum je meni besmislen u samom osnovu. Prava manjina i sluze da stite manjinu od vecine. Niko gej brakom nije ugrozen, nikoga to ne dira. To je samo zatucano uverenje koje pojedinci imaju da imaju pravo da uredjuju tudje zivote i sta ce ko da radi sa sobom.



Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Nixma is offline  
Old 15.06.2017., 23:10   #4173
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
A slusaj, kako se tome oduprijeti?
Ako ne prihvatis njihov sustav vrijednosti- bit ces gospodarski kaznjen.
Relativiziranje vrijednosti i potom njihovo mijenjanje se u liberalnom svijetu smatra napretkom.

Kad si doveden u takvu situaciju, cak se i desnica natjecati tko ce biti "napredniji".
Nista se mi tu ne pitamo... nazalost...

A vise ne mozemo ni da kontriramo... niti je pametno... samo treba biti svestan kakva izopacena elita vedri i oblacim svetom... tim "zapadnim demokratskim"...

Njima su vaznija gay prava, nego da podsticu ljude da imaju i dobro odgajaju svoju decu... bela kuga devastira sve te drzave, i to nije stvar trenda, nego opstanka naroda... bez mladih ljudi nema buducnosti...

Sta tu mi mozemo... da se pomolimo za bolje dane... inace sami da to menjamo, ili prkosimo... grbav posao...
DzonziBG is offline  
Old 15.06.2017., 23:10   #4174
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Tko je nju uopće predložio Vučiću kao predsjedniku koji predaje mandat temeljem podrške zastupnika u parlamentu? SNS, Vučić kao predsjednik SNSa ili predsjednik države?

Pa taj se niti ne trudi da to sve skupa donekle izgleda po Ustavu.
Citav proces je sumanut, jer je formalno Vucicu niko nije ni predlozio od stranaka sa kojima je obavljao konsultacije, a ona nikada nije ucestvovala na izborima niti dobila podrsku naroda.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Nixma is offline  
Old 15.06.2017., 23:11   #4175
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Nista se mi tu ne pitamo... nazalost...

A vise ne mozemo ni da kontriramo... niti je pametno... samo treba biti svestan kakva izopacena elita vedri i oblacim svetom... tim "zapadnim demokratskim"...

Njima su vaznija gay prava, nego da podsticu ljude da imaju i dobro odgajaju svoju decu... bela kuga devastira sve te drzave, i to nije stvar trenda, nego opstanka naroda... bez mladih ljudi nema buducnosti...

Sta tu mi mozemo... da se pomolimo za bolje dane... inace sami da to menjamo, ili prkosimo... grbav posao...
Povezivati gej prava sa belom kugom je takodje vrlo uskogrudan stav.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Nixma is offline  
Old 15.06.2017., 23:12   #4176
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
A slusaj, kako se tome oduprijeti?
Glasaš za onu stranku koja ti odgovora.


Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Tko je nju uopće predložio Vučiću kao predsjedniku koji predaje mandat temeljem podrške zastupnika u parlamentu? SNS, Vučić kao predsjednik SNSa ili predsjednik države?

Pa taj se niti ne trudi da to sve skupa donekle izgleda po Ustavu.
Ček malo, šta točno nije po Ustavu, daj nam malo objasni tu problematiku.
Strugacki is offline  
Old 15.06.2017., 23:13   #4177
inače po izgledu mi izgleda da je ona u lezbo vezi aktiva

pitanje - jel se troši s nekom trebom ili je singl?
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 15.06.2017., 23:13   #4178
Quote:
Nixma kaže: Pogledaj post
Takav referendum je meni besmislen u samom osnovu. Prava manjina i sluze da stite manjinu od vecine. Niko gej brakom nije ugrozen, nikoga to ne dira. To je samo zatucano uverenje koje pojedinci imaju da imaju pravo da uredjuju tudje zivote i sta ce ko da radi sa sobom.



Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Nitko nije ni dobrovoljnim poligamnim brakom ugrožen pa svejedno nije dopušten.

Definicija braka je društveno i političko pitanje, a kako će netko živjeti svoj privatni život je njegova stvar...
šišćevap is offline  
Old 15.06.2017., 23:17   #4179
Quote:
Nixma kaže: Pogledaj post
Povezivati gej prava sa belom kugom je takodje vrlo uskogrudan stav.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Nisam jedno sa drugim vezao, nego istakao prioritet koji se daje gay pravima, mnogo veci nego sto je potrebno(u drzavama gde ta prava vec i imaju), umesto da se pomaze i podsticu porodice, majke, da se subvencionise svako novo rodjeno dete...

Drzava sa mizernim natalitetom u buducnosti ili ce nestati, ili ce joj ekonomska moc slabiti, ili ce je preplaviti drugi narodi... to bi trebalo biti pitanje svih pitanja...

A kad to pokrenes na jedan razuman nacin, odmah dobijes epitet da si zatucani desnicar, i sta sve jos ne... a stvar je alarmantna...
DzonziBG is offline  
Old 15.06.2017., 23:17   #4180
Quote:
Strugacki kaže: Pogledaj post
Glasaš za onu stranku koja ti odgovora.

Ček malo, šta točno nije po Ustavu, daj nam malo objasni tu problematiku.
Kako je točno kod vas po Ustavu nisam siguran..

Kod nas je da izabrani zastupnici predaju potpise mandataru i onaj tko skupi većinu potpisa ide kod predsjednika službeno po mandat za sastavljanje vlade. To naravno ide tako da se potpisi daju onako kako stranka kaže pa su tako HDZovci prošle godine dali potpise za nekog Oreškovića za kojega dobar dio njih nikada nije čuo.

Pretpostavljam da je slično kod vas jer je Vučić nedavno imao "konzultacije" sa parlamentarnim strankama.. nakon kojih je i dalje išla priča kako će Vučić "izabrati" između nekoliko imena .. tu fali dio odakle ta imena, jesu li ih možda predložile stranke na konzultacijama ili sam Vučić pa je nejasno čemu te konzultacije?

Naravno da ide i glasanje u parlamentu i naravno da se glasa po stranačkoj stezi pa nije nemoguce da i kod nas HDZovci izglasaju gay četnika recimo..
agentRico is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.