Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2006., 15:35   #1
10 razloga zasto Hrvati ''ne vole'' Srbe!

Drage moje komsije,
Prtijatelj me je uputio na ovaj forum, zacudjen izuzetno velikim brojem tema o Srbiji i Srbima. O raznim sitnicam i nevaznim politicarima, koje Hrvati znaju cak i zivo diskutuju o njima. Kako sam politicki aktivan ovde, dozovolicu sebi da kazem, da sam obavesteniji o prilikama od nekog proseka Srbije i da se u takvom drustvu i krecem, a opet ne mogu da nabrojim vise tamosnjih zvanicnika do Tudjmana, Mesica, Racana i Sanadera. Vi znate i ime direktora Radio televizije Srbije i ko su lideri stranka koje najverovatnije nece uci Parlament (Ceda Jovanovic, Zarko Korac, Nenad Canak), na tamosnjoj televiziji gostuje skeretar opozcione stranke, imate podtake o primanjima gradjana Srbije i, uglavnom, veoma vam je zanimljivo da raspredate o ovdasnjim prilika. Pitao sam se otkud, cemu to? Ovde se, zaista, o Hrvatskoj ne govori nista vise no o Bugarskoj, Rumuniji ili bilo kom drugom susedu.
Razmisljao sta bi moglo da bude po sredi tolikog intersovanja za istocnog komsiju i to uvek u negativnom, ako ne i pakasnom, pa cak i duhu otvorene mrznje. To me je dodatno zacudilo, jer ja o Hrvatim imam isto osecanje kao i Rumunima ili Marokancima. Nisu mu nista posbeno dragi, ali daleko od toga mi vazni i da bi neka tema forumu opsta.
Mislim da je to posledica kompleksa manje vrednosti, zavsiti i frustracije. Vecitog ostajanja u senci veceg komijskog naroda. A kako i ne bi, potpuno vas razumem, pogledajte samo koliko smo vazniji i zapazeniji u samo nekoliko parametara kroz koje sam nas upredio.

1. Hravati su bili pod srpskom krunom Karadjodjevica, dok Srbi nikada nisu bili pod vlascu Hrvata.
2. Dok funkcioneri Komunisticke partije Jugoslavije (Tudjman i Mesic) na neustavan nacin nisu obezbedili nezavisnot nikada nisu imali svoju drzvau, dok srpska datira jos od Stefana Nemanje, dakle X veka. Svi oblici Hrvatske drzave, mada do ovih KPJ-ovaca nikada nije postajala u pravo smislu te reci, bili su tek nus-produkti unutrasnjih trvljenja u Austro-Ugarskoj.
3. Ban Jelacic, covek je koji uspeo da iskoristi previranja u Autro-Ugraskoj i obezdbedi malo siri vid autonimije za Hrvatsku, a njegove istorijske zasluge velike su koliko i pomentuog Nenada Canka u Vojvodini. Dok nas knez Mihailu upravlja drzavaom koja u to vreme vazi uz Franscuku za najdemkraticniju i uzvia ugleda u celoj Evropi. Naravno da i sada skromnoj u odnosu na Srbiju, teritorija Hrvatske, ne moze da se pohvali necim kao sto je veliko Dusanovo carstvo, svojevremno od Dunava do Mediterana, zauzimo vecu povrisnu no danasnjaItalija.
4. U oba svetska rata strana na kojoj je bila Hrvatska porazena je od strane na kojoj je bila Srbija. Smtrate da ste pobedili u tzv. Domovinskom ratu nakon genocida nad Srbima naseljenim vekovima na toj teritoriji, ali ni ona nije bila dugog veka, jer ako zelite u EU moracte nazad da primete svakog Srbina koji to zeli. O pobedi moze da se prica kao o Pirovoj, jer Hrvatska infrastuktura (najsire receno) je u njoj oporilicno nastradala, dok u Srbiji ni grana drvetu nije slomljena.
5. Nauka, na svetskom nivou, ne poznaje nijedno hrvatsko ime, kao sto zna za Srebe Nikolu Teslu i Mihaila Pupina.
6. U pravnoj nauci, mada je o tako necemu za Hrvatsku tesko govoriti jer ona ide naporedo sa drzavom, svetski je vazan Dusanov zakonik i jedana od najbolji kodifikacija Evrope je Opsti imovinski zakonik, a jedan od najboljih pravnih znalaca je Srbin Valtauar Bogisic.
7. Knjizevnost na ovim prostima dobila je samo jednu Nobelovu nagradu i ona je u rukuma Srbina, Iva Andrica.
8. Klasicna muzika u Hrvatskoj nema takvog genija kao sto je nas Stevan Stojanovic Mokranjac.
9. Rokenorol nekadasnje Jugoslavije ne poznaje vazniju grupu od Bijelog dugmeta, a njen glavni covek je Goran Bregovic. I danas Hrvati, u nedostatku valjanih domacih muzicara, zovu tog Srbina da pise muziku za potrebe njihove predstavnice na Evroviziji. Iz tog zlatnog doba rokenrola bivse Jugoslavije, samo jedna velika grupa je prezivela sa mogucnoscu da moze da napravi koncert sa 50.000 posetilaca i ona se zove Riblja Corba, a nijadn pesma ne moze se uprediti sa ‘’Pogledaj dom svoj, Andjele’’ Bore Djordjevica.
10. Ove ili one sezone bice bolji vasi ili nasi klubovi u fudbalu ili kosarci, ali i dalje je jedini klub osvajac Lige sampiona i Internacionalnog kupa, sa ovih prostora Crvena Zvezda i jedini kosakaski klub sa znamenjem sapiona Evrope beogradski Partizan. Nakon raspada SFRJ, nacionalni tim Srbije ima vise medalja u kosarci, odbojci, rukometu, vaterpolu, atletici nego Hrvatski, a svi se secamo razltata jedinog fudbalskog dvomeca nasih reprezentacija.

Kada se tako uporede stvari jasno je iz kojih razloga nas toliko mrze preko zapdane granice. Niste vi krivi, ljudski osecati frustraciju. Zauvek ce ostati kompleks Hrvata od Srba, kao sto ce za Zagreb Beograd uvek biti metropola, a za Beograd Zegreb provincijska varos.

Eto, ja mislim da su to neki razlozi vase mrznje prema nama, ona u spurtnom smeru uglavnom ne postoji. Ukoliko sam pogresio u nekom parametru, rado cu gra prometni na svaku verodstojnu sugesiju.

Pozdrav iz Beograda.
 
Old 15.09.2006., 15:43   #2
pa mnogo tema o Srbima na ovom forumu ima upravo zato jer ih Srbi sami otvaraju.
ti si ogledni primjer toga.

inače, bilo bi ti pametnije da se više baviš sopstvenom otadžbinom, a manje stanjem u susjedovom dvorištu.

lijep pozdrav iz Zagreba.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.02.2007., 20:39   #3
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
pa mnogo tema o Srbima na ovom forumu ima upravo zato jer ih Srbi sami otvaraju.
ti si ogledni primjer toga.

inače, bilo bi ti pametnije da se više baviš sopstvenom otadžbinom, a manje stanjem u susjedovom dvorištu.

lijep pozdrav iz Zagreba.
Potpuno se slažem sa tobom. "nemoj tuđe prokleto je..."
MiG 0 is offline  
Old 19.02.2007., 00:40   #4
1. Zbog iritantno dubokih glasnica i ekaviceeeeeeeee.
2. Zbog umišljenosti i bahatosti.
3. Zbog pretvaranja da oni nas vole.
4. Zbog toga ako je neko kreten nek je bar Hrvat.
5. Zbog toga što ne postoji Srpsko-Hrvatski.
6. Zbog toga što ja govorim Hrvatski.
7. Zbog toga jer su Srbi bombardirali okolicu Zadra, Šibenika, Dubrovik, Zagreb, Vukovar i dalje mi puno treba nabrajati.
8. Još i dan danas ne priznaju da su nas napali.
9. Iako je Tuđman jeo janjetinu s Miloševićem , Tuđman je bio naš predsjednik.
10. Zbog toga što su prepotentni.
outoftheblue is offline  
Old 19.02.2007., 01:28   #5
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
1. Zbog iritantno dubokih glasnica i ekaviceeeeeeeee.
2. Zbog umišljenosti i bahatosti.
3. Zbog pretvaranja da oni nas vole.
4. Zbog toga ako je neko kreten nek je bar Hrvat.
5. Zbog toga što ne postoji Srpsko-Hrvatski.
6. Zbog toga što ja govorim Hrvatski.
7. Zbog toga jer su Srbi bombardirali okolicu Zadra, Šibenika, Dubrovik, Zagreb, Vukovar i dalje mi puno treba nabrajati.
8. Još i dan danas ne priznaju da su nas napali.
9. Iako je Tuđman jeo janjetinu s Miloševićem , Tuđman je bio naš predsjednik.
10. Zbog toga što su prepotentni.
1. bar znamo pravilan izgovor i razlikujemo č , ć , dž i đ , za razliku od nekih .
2. možda , obrazloženje molim !
3. Ko se pretvara , volimo vas koliko i vi nas .
4. Pa kad nema kretena međ Srbljima ...
5. Đe zapelo bolan ?.....
6. Dobar razlog .... obećava
7. .....................................
8. Nismo !
9. R U serious ?
10. trla baba lan ......
Daihatsu is offline  
Old 19.02.2007., 09:52   #6
Quote:
Daihatsu kaže: Pogledaj post
1. bar znamo pravilan izgovor i razlikujemo č , ć , dž i đ , za razliku od nekih .
2. možda , obrazloženje molim !
3. Ko se pretvara , volimo vas koliko i vi nas .
4. Pa kad nema kretena međ Srbljima ...
5. Đe zapelo bolan ?.....
6. Dobar razlog .... obećava
7. .....................................
8. Nismo !
9. R U serious ?
10. trla baba lan ......
1. Zbog iritantno dubokih glasnica i ekaviceeeeeeeee.
2. Zbog umišljenosti i bahatosti.
3. Zbog pretvaranja da oni nas vole.
4. Zbog toga ako je neko kreten nek je bar Hrvat.
5. Zbog toga što ne postoji Srpsko-Hrvatski.
6. Zbog toga što ja govorim Hrvatski.
7. Zbog toga jer su Srbi bombardirali okolicu Zadra, Šibenika, Dubrovik, Zagreb, Vukovar i dalje mi puno treba nabrajati.
8. Još i dan danas ne priznaju da su nas napali.
9. Iako je Tuđman jeo janjetinu s Miloševićem , Tuđman je bio naš predsjednik.
10. Zbog toga što su prepotentni.



Also Helga right!!!!!!!!!!!!!!!


1. A je je kaj buš.
2. Objektivno oko sa strane sve vidi.
3. j***i si kevu.
4. Točno svi ste kreteni.
5. Došo Ante Starčević.
6. Jel možeš izgovoriti: H-r-v-a-t-s-k-i ?
7. Ne moja baba je koja još nije prababa, aSrbi su strepili za svoja demokratska prava.
8. Ja se ne prezivam Starčević
9. Šta bre ne znam možda su i druge stvari radili
10.Citiram pod 8: Nismo i 7:...............dokazano i***ti
outoftheblue is offline  
Old 19.02.2007., 11:39   #7
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
1. Zbog iritantno dubokih glasnica i ekaviceeeeeeeee.
2. Zbog umišljenosti i bahatosti.
3. Zbog pretvaranja da oni nas vole.
4. Zbog toga ako je neko kreten nek je bar Hrvat.
5. Zbog toga što ne postoji Srpsko-Hrvatski.
6. Zbog toga što ja govorim Hrvatski.
7. Zbog toga jer su Srbi bombardirali okolicu Zadra, Šibenika, Dubrovik, Zagreb, Vukovar i dalje mi puno treba nabrajati.
8. Još i dan danas ne priznaju da su nas napali.
9. Iako je Tuđman jeo janjetinu s Miloševićem , Tuđman je bio naš predsjednik.
10. Zbog toga što su prepotentni.

1. ?
2. Istina (ali s prilično razloga)
3. E, ovo je novost
4. A ako nije, nek je Srbin!
5. Tačno!
6. Netačno...
7. Tačno
8. ...
9. ...
10. Vidi 2
gornji is offline  
Old 19.02.2007., 15:00   #8
Quote:
gornji kaže: Pogledaj post
1. ?
2. Istina (ali s prilično razloga)
3. E, ovo je novost
4. A ako nije, nek je Srbin!
5. Tačno!
6. Netačno...
7. Tačno
8. ...
9. ...
10. Vidi 2
Eeeeeeeeeeee vidiš da istina ne boli eeeeeeeeeeeeee
outoftheblue is offline  
Old 20.02.2007., 11:15   #9
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
pa mnogo tema o Srbima na ovom forumu ima upravo zato jer ih Srbi sami otvaraju.
Prc... nije tako!
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 15.09.2006., 15:45   #10
I, Srbi, sad ste konačno dobili nezavisnost, dala vam je Crna gora . Kao što mogu vidjeti iz ovog posta, u Srbiji teku med i mlijeko .

Uživajte bre, niko neće da vam smeta .
Trazim_auto is offline  
Old 15.09.2006., 16:24   #11
Sto su krali, klali i ubijali i po Maroku?
W&S is offline  
Old 15.09.2006., 16:44   #12
vidim cede i dalje puca ljubomora kak je nama lijepo bez njih, dok se oni valjaju u govnu.
 
Old 15.09.2006., 16:50   #13
Ovaj je "politicki angazovan" jel on to misli u sklopu radikala?
W&S is offline  
Old 15.09.2006., 16:56   #14
Quote:
W&S kaže:
Ovaj je "politicki angazovan" jel on to misli u sklopu radikala?
Sto postoji u cetnistanu nesto osim radikala, ili nacionalista?
 
Old 15.09.2006., 16:58   #15
Quote:
zale kaže:
Sto postoji u cetnistanu nesto osim radikala, ili nacionalista?
Mozda je zeleni?
W&S is offline  
Old 15.09.2006., 17:05   #16
Quote:
W&S kaže:
Mozda je zeleni?

Sandzaklija!
 
Old 15.09.2006., 23:24   #17
Quote:
W&S kaže:
Mozda je zeleni?
a gdje si vidio srbina sa zelenim ocima???Rijetki koji ih imaju,dobili su tu genetsku promjenu,kad su im silovali zene za vrijeme drugog svjetskog rata drugovi rusi i ceceni,koje su pripustili
bozanstvena333 is offline  
Old 16.09.2006., 00:07   #18
Quote:
bozanstvena333 kaže:

a gdje si vidio srbina sa zelenim ocima???Rijetki koji ih imaju,dobili su tu genetsku promjenu,kad su im silovali zene za vrijeme drugog svjetskog rata drugovi rusi i ceceni,koje su pripustili
Ovo sto si sada rekla je vrlo, vrlo neukusno odnosno odvratno. Netko tvog stupnja neukusa bi takodjer mogao reci da su i tebe i tvoje guzili neki skotovi koji su, eto, na tebe prenjeli taj zlocudni gen zbog kojeg pricas takve gadarije...
I usput, original Srba sa plavim ocima ima koliko ti god srce zazeli...
Pištolj doktor is offline  
Old 15.09.2006., 17:06   #19
ne hranite trolla.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 15.09.2006., 17:30   #20
nisam čitao čedu ali evo malo zanimljivosti vezanih za njih

Srbin jebao ježa
frch is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.