Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2011., 14:22   #61
meni je netko poklonio onaj aparat kaj liči na fritezu,onak kao neki malo bucmasti lonac.
Napravili smo sladoled nekoliko put i - gotovo.
Mislim da je u šupi sa još desetak sličnih naprava.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:03   #62
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_22104.htm (u subotu ih je jos bilo u ducanima)

Problem je ako imas mali zamrzivac, ova posuda mora stat u njega i to okomito. I sto se moze raditi samo jedan sladoled u 24* sata (zapravo vise). Osim ako uspijes nabaviti dodatne posude. Nemoj stavit vise od 750g smjese unutra odjednom jer ju nece uspjet smrznut. Ne smije se koristiti metalna zlica jer moze ostetiti posudu (ok, mozda bi smjela ako si pazljiv).

EDIT: * Cek, ovdje pise 8 sati, nadam se da je svega 8 sati.
Taj imam ja
Budući da prije njega nikada nisam imala aparat za sladoled meni je super
Posuda opće nije prevelika i meni normalno stane u ladicu od zamrzivača (u jednu od one 3 na frižideru jelte)
Ja frknem posudu obično navečer u škrinju, a sladoled radim drugi dan kada dođem s posla.

Fora mi je to - raditi domaći sladoled
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:15   #63
Jesi ga kupila u Hrvatskoj?
Orphea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:26   #64
Moj je kupljen lani u Grazu, ali stigao je do mene tek prije par mjeseci (duga prica). U Hrvatskoj zasad nema Hofera/Aldija. Ima u Krskom, Ptuju, mislim i Ilirskoj Bistrici, pa gdje ti je najblize...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:31   #65
U Ilirskoj Bistrici sam kupila
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:32   #66
A, tako sam i mislila. Bummer.
Orphea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:34   #67
Ako slucajno ides u shopping u Graz, tamo je 5 eura jeftiniji, samo je lako moguce da je sve rasprodano, ponudu su vec maknuli sa stranice:

http://webcache.googleusercontent.co...+site:hofer.at
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:51   #68
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ako slucajno ides u shopping u Graz, tamo je 5 eura jeftiniji, samo je lako moguce da je sve rasprodano, ponudu su vec maknuli sa stranice:

http://webcache.googleusercontent.co...+site:hofer.at

Pa to je stvarno prepovoljno! Da ga triput napraviš nije ti žao novaca.
Hvala ti na info. baš ću se sjetiti ako ga ne kupimo ovo ljeto.
Orphea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 19:00   #69
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Kme i ja bi
Gdje si ga kupio?
Bilo ga je u TC Prečko i u TC Garden Mall (Oporovečka). Ja ga kupio tu na forumu.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...3&postcount=44
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 19:03   #70
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
za tu cijenu sladoled mora biti presavršen.
hvala na prijedlogu, al tražim ipak malo jeftiniji aparat.
Prvi podatak nije bio točan. U TC Prečko cijena je bila cca 1800 kn.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 23:11   #71
Sad sam isla pogledat upute, moja posuda sladoledomata zaista mora stajati 24 sata u zamrzivacu prije izrade sladoleda. Dodje mi da kupim ovaj noviji
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 14:57   #72
Ja radim sladoled apsolutno svaki lijetni dan.
Taman tih 24 sata u ledenici (točnije 23 ).
Nema teorije da se jebem sa receptima za bilo koju drugu vrstu sladoleda (kuhano, miješano, leđeno...).
5 minuta mog posla, 10 minuta aparatovog posla i to je to.
Aparat za sladoled rulz .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 17:14   #73
pozz društvance.
daklem, prije 2 godine smo za vjenčani poklon dobili aparat za sladoled, marka superior, LIDLova čini mi se.
ima motornu bazu i spremnik za hlađenje, kapacitet 700 ml etc. nebitno sad.
ono što mene zanima, jel ima itko taj aparat da mi kaže kako se njime rukuje i da uputstva jerbo ja u kutiji imam sva uputstva osim uputstava na hrvatskom. ja bi možda i napravila sladoled da znam kako
pokušat ću vam i sliku stavit kasnije.
__________________
klasa OPTIMIST
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 17:53   #74
danas u intersparu sam vidla aparat za sladoled (KALORIK TKG ICE 1 NYC Serie NEW YORK CLASSICS) na akciji.
može li mi netko tko se kuži u aparate reći kakav je ovaj, s obzirom na cijenu?



M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 18:48   #75
Zdjelu trebas zamrznut, mozda na 24 sata, mozda na manje, to procitas u uputama. Dakle, moras imat slobodni prostor u zamrzivacu, i to da stoji okomito. Smrznuta zdjela se koristi za zaledjivanje smjese. Stavis poklopac s metlicom, ukljucis (obavezno ukljucit prije dodavanja smjese) i polako ulijevas smjesu. Pustis da radi, ali, lako se metlica zamrzne uz rub posude, pa moras bit prisutna i odglavit ju u takvim situacijama. Kad ti se cini dovoljno izmijesano / zaledjeno, izvadis plasticnom lopaticom (nikako metal) i pojedes. Ono sto nisi uspjela odvojiti od stijenki posude jer se previse zaledilo bit ce spremno taman za drugu porciju za pola sata.

U Hoferu ce bit takav za 20 ojra: http://www.hofer.si/si/html/offers/58_28391.htm I kad uracunas put do Brezica, isplati se.

Ja imam staru verziju kojoj posudu treba hladiti barem 24 sata
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 19:58   #76


evo ako je nekome blizu eurospin u italiji tamo je još jeftiniji nego u hoferu - 15 eura, na akciji od 7-12.06.

ovaj iz hofera imam ja od prošle godine i meni je ok
__________________
mali ptič
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 21:20   #77
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Zdjelu trebas zamrznut, mozda na 24 sata, mozda na manje, to procitas u uputama. Dakle, moras imat slobodni prostor u zamrzivacu, i to da stoji okomito. Smrznuta zdjela se koristi za zaledjivanje smjese. Stavis poklopac s metlicom, ukljucis (obavezno ukljucit prije dodavanja smjese) i polako ulijevas smjesu. Pustis da radi, ali, lako se metlica zamrzne uz rub posude, pa moras bit prisutna i odglavit ju u takvim situacijama. Kad ti se cini dovoljno izmijesano / zaledjeno, izvadis plasticnom lopaticom (nikako metal) i pojedes. Ono sto nisi uspjela odvojiti od stijenki posude jer se previse zaledilo bit ce spremno taman za drugu porciju za pola sata.

U Hoferu ce bit takav za 20 ojra: http://www.hofer.si/si/html/offers/58_28391.htm I kad uracunas put do Brezica, isplati se.

Ja imam staru verziju kojoj posudu treba hladiti barem 24 sata
hvala na brzom odgovoru.
imam dosta mjesta u zamrzivaču tak da mi nije problem sa prostorom. može li se ta posuda stalno držati u zamrzivaču? pa kad odlučimo radit sladoled da je samo izvadimo.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 21:31   #78
Proslo ljeto sam ju stalno drzala u zamrzivacu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:19   #79
Thumbs up sladoled

Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Ja radim sladoled apsolutno svaki lijetni dan.
Taman tih 24 sata u ledenici (točnije 23 ).
Nema teorije da se jebem sa receptima za bilo koju drugu vrstu sladoleda (kuhano, miješano, leđeno...).
5 minuta mog posla, 10 minuta aparatovog posla i to je to.
Aparat za sladoled rulz .
Pzdrav,
ako možete i hoćete da mi napišete po kojem receptu pravite sladoled ako ga još pravite jer post je od lani. Bila bi vrlo zahvalna. Imam aparat ali još nisam pravila sladoled.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 16:02   #80
Evo ja sam radila nedavno, a za vikend cu opet, zavisi koliko zelis kolicinski/koje zapremnine ti je zdjela od aparata. Ja imam dvije zdjele u jednu 250 grama jagoda, 100 ml slatkog vrhnja, jedan istisnuti limun. U onaj od kokosa ide 250 ml slatkog vrhnja, 250 ml kokosovog mlijeka, jedna vanilija, 80 grama milrama te stavim malo sirupa od kokosa. Radim sve moguce okuse, ovo je sto sam zadnje radila.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.