Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2023., 10:58   #1
Nestaje li demokracija?

S obzirom da je forum postao pun pravila koja nas sprječavaju da pričamo. Navelo me na razmišljanje, je li ovo demokratski način? Demokracija bi trebala biti potpuna sloboda govora, osim u slučaju vrijeđanja direktno neke osobe na osnovu izgleda, porijekla i slično.

Sva ostala pravila polako ugrožavaju sam smisao demokracije. Došli smo do toga da su određeni ljudi na forumu dobili preveliku moć odlučivanja (prema svojoj emocionalnoj i osobnoj volji + stotinama pravila foruma)

Znači imamo primjere gdje bi ljudi na nekim temama napisali samo ''da, tako je'' to bi bilo prihvatljivo i ne bi se kažnjavalo. A kada bi u mom slučaju ja napisala 5 rečenica o temi u kojoj se nalazim, administrator foruma bi me odmah kartonirao, blokirao i izbrisao cijeli komentar, jer jedna rečenica nije pasala forumskim pravilima.

Znači mi ovdje dolazimo do sukoba i borbe za demokraciju, ne samo na forumu nažalost. Ali ovdje je to postalo preočito da mi više nemamo demokratski pristup.

Je li zbilja tako lako srozati demokraciju? samo tako što uvedemo pravilo za pravilom i osobno odlučujemo koga ćemo kažnjavati a neke druge nećemo uopće kažnjavati.

Ja nisam osoba koja je trebala završiti na alternativi, jer se s mnogim stvarima ovdje ne povezujem. Ja sam realna osoba koja se pita što se to događa oko nas, u politici, u zdravstvu, u svijetu. Da bi bila prozvana teoretičarem i jedino mjesto gdje mogu komunicirati je postala Alternativa.

A na temama o koroni, ratovima i slično zabranili mi komentiranje ušutkivajući me svojim sada već ne-demokratskim pravilima. Da bi dosta toga na kraju ispalo kao istina a ne teorija, svejedno i dalje se smatra nepoželjnim pričati o tome bilo gdje drugdje osim na alternativi.

Je li ovaj rat, agenda, sve što se događa u svijetu zapravo borba protiv same demokracije i slobode? Amerikanci kao da namjerno žele uništiti demokraciju u svojoj državi uvodeći razna pravila koja su suprotna demokratskom pristupu? A mi naravno ''plešemo'' kako oni kažu.
HaLois is offline  
Old 25.08.2023., 11:13   #2
Quote:
HaLois kaže: Pogledaj post
S obzirom da je forum postao pun pravila koja te sprječavaju da pričaš. Navelo me na razmišljanje, je li ovo demokratski način? Demokracija bi trebala biti potpuna sloboda govora, osim u slučaju vrijeđanja direktno neke osobe na osnovu izgleda, porijekla i slično.
Demokracija nije sloboda javnog izražavanja onima koji bi tu slobodu ukidali, tipa rasisti, neonacisti, antisemiti, govoritelji mržnje, seksisti, vjerski fanatici, okupatori tuđih teritorija itd.

Quote:
određeni ljudi na forumu dobili preveliku moć odlučivanja administrator foruma bi me odmah kartonirao, blokirao i izbrisao cijeli komentar,
Osobno jambranje... Postoji topik za žalbe...

Quote:
Da bi bila prozvana teoretičarem i jedino mjesto gdje mogu komunicirati je postala Alternativa.
Žalosno društvo tamo... (tj. tu )

Quote:
Je li ovaj rat, agenda, sve što se događa u svijetu zapravo borba protiv same demokracije i slobode? Amerikanci kao da namjerno žele uništiti demokraciju u svojoj državi uvodeći razna pravila koja su suprotna demokratskom pristupu? A mi naravno ''plešemo'' kako oni kažu.
Svijet nije mjesto savršenstava, nego vaganja manjeg zla. Držanje po strani je manje dobra opcija od djelovanja.
Nepoznati is offline  
Old 25.08.2023., 11:20   #3
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Demokracija nije sloboda javnog izražavanja onima koji bi tu slobodu ukidali, tipa rasisti, neonacisti, antisemiti, govoritelji mržnje, seksisti, vjerski fanatici, okupatori tuđih teritorija itd.
Vi koji se najviše prozivate kao borci za demokraciju upravo ukidate tu slobodu prozivajući druge i ušutkivajući druge. To nema smisla. Ako ti smatraš da moj govor ugrožava demokraciju, odjednom ti sebi daješ veća prava da me na osnovu toga prozivaš i ušutkuješ? pa to je totalno suprotno demokraciji.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Osobno jambranje... Postoji topik za žalbe...
Postoji topik od kojeg nema koristi, jer se nastavlja istim tonom ako ne i gorim. I upravo je to jedan od primjera koji ugrožava demokraciju. ''Osobno jambranje'' je ono na što svi imamo pravo jer smo ljudi.
HaLois is offline  
Old 25.08.2023., 12:27   #4
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Demokracija nije sloboda javnog izražavanja onima koji bi tu slobodu ukidali, tipa rasisti, neonacisti, antisemiti, govoritelji mržnje, seksisti, vjerski fanatici, okupatori tuđih teritorija itd.
No, kako znaš tko su "oni koji bi tu slobodu ukidali"? Da su to baš oni kojima je zapriječeno pravo na javno izražavanje? Ako im ne dopustiš da govore...?!

Samo razgovorom, na temelju argumenata i protuargumenata, može se shvatiti kako netko razmišlja, kakve stavove ima, koje su mu vrijednosti... koliko god za to trebalo vremena, strpljenja i samokontrole. Bez toga je svakog neistomišljenika lako staviti u jednu od kutija (rasist, neonacist, antisemit... okupator tuđih teritorija itd.), ovisno o svom vlastitom vrijednosnom sustavu, i potom ga proglasiti "onim koji bi tu slobodu (javnog izražavanja) ukidao". Što se često i događa.
saurus is offline  
Old 25.08.2023., 12:31   #5
Quote:
HaLois kaže: Pogledaj post
S obzirom da je forum postao pun pravila koja nas sprječavaju da pričamo. Navelo me na razmišljanje, je li ovo demokratski način? Demokracija bi trebala biti potpuna sloboda govora, osim u slučaju vrijeđanja direktno neke osobe na osnovu izgleda, porijekla i slično.

Sva ostala pravila polako ugrožavaju sam smisao demokracije. Došli smo do toga da su određeni ljudi na forumu dobili preveliku moć odlučivanja (prema svojoj emocionalnoj i osobnoj volji + stotinama pravila foruma)

Znači imamo primjere gdje bi ljudi na nekim temama napisali samo ''da, tako je'' to bi bilo prihvatljivo i ne bi se kažnjavalo. A kada bi u mom slučaju ja napisala 5 rečenica o temi u kojoj se nalazim, administrator foruma bi me odmah kartonirao, blokirao i izbrisao cijeli komentar, jer jedna rečenica nije pasala forumskim pravilima.

Znači mi ovdje dolazimo do sukoba i borbe za demokraciju, ne samo na forumu nažalost. Ali ovdje je to postalo preočito da mi više nemamo demokratski pristup.

Je li zbilja tako lako srozati demokraciju? samo tako što uvedemo pravilo za pravilom i osobno odlučujemo koga ćemo kažnjavati a neke druge nećemo uopće kažnjavati.

Ja nisam osoba koja je trebala završiti na alternativi, jer se s mnogim stvarima ovdje ne povezujem. Ja sam realna osoba koja se pita što se to događa oko nas, u politici, u zdravstvu, u svijetu. Da bi bila prozvana teoretičarem i jedino mjesto gdje mogu komunicirati je postala Alternativa.

A na temama o koroni, ratovima i slično zabranili mi komentiranje ušutkivajući me svojim sada već ne-demokratskim pravilima. Da bi dosta toga na kraju ispalo kao istina a ne teorija, svejedno i dalje se smatra nepoželjnim pričati o tome bilo gdje drugdje osim na alternativi.

Je li ovaj rat, agenda, sve što se događa u svijetu zapravo borba protiv same demokracije i slobode? Amerikanci kao da namjerno žele uništiti demokraciju u svojoj državi uvodeći razna pravila koja su suprotna demokratskom pristupu? A mi naravno ''plešemo'' kako oni kažu.
Odmah u startu si u krivu. Svaka platforma koja je u vlasnistvu neke osobe je mjesto gdje ta osoba postavlja pravila. Ona moraju biti u skladu sa opcim drustvenim pravilima koje si navela, ali van toga odlucuje vlasnik.
Dakle, to nema veze sa demokracijom u drzavi, nego sa privatnim vlasnistvom.
Hoce li privatno vlasnistvo, odnosno kapital ukinuti demokraciju ili ju barem oslabiti? Vec je, ali to je do mentaliteta ljudi.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.08.2023., 12:43   #6
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Hoce li privatno vlasnistvo, odnosno kapital ukinuti demokraciju ili ju barem oslabiti? Vec je, ali to je do mentaliteta ljudi.
Uh... Uvjerena sam da je to (kod čovjeka) moguće preoblikovati. To je nešto za što se sigurno vrijedi boriti.
saurus is offline  
Old 25.08.2023., 12:45   #7
Demokracija je iluzija.
Iluzija u kojoj mi mislimo da svojim glasom nešto odlučujemo.
Da možemo utjecati na donošenje zakona i vlast.

Pametnim ljudima Covid lockdown dokazao je da je to iluzija i da vlast može suspendirati apsolutno sva ljudska prava kad joj god paše i pod kojom god izlikom.
Kerefek76 is offline  
Old 25.08.2023., 12:45   #8
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Uh... Uvjerena sam da je to (kod čovjeka) moguće preoblikovati. To je nešto za što se sigurno vrijedi boriti.
Kod nekih sigurno da, ali to tesko da je vecina.
Zivom u svijetu u kojem je vrijedis koliko imas. Taj svijet nisu napravili reptili sa Marsa. Napravio ga je covjek jer ga je takvog zelio jer svatko kuka dok ne postane onaj koji ima... onda sva kuknjava prestaje.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.08.2023., 12:52   #9
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Odmah u startu si u krivu. Svaka platforma koja je u vlasnistvu neke osobe je mjesto gdje ta osoba postavlja pravila. Ona moraju biti u skladu sa opcim drustvenim pravilima koje si navela, ali van toga odlucuje vlasnik.
Dakle, to nema veze sa demokracijom u drzavi, nego sa privatnim vlasnistvom.
Hoce li privatno vlasnistvo, odnosno kapital ukinuti demokraciju ili ju barem oslabiti? Vec je, ali to je do mentaliteta ljudi.
Zakon bi trebao štiti demokratsku slobodu a pogotovo slobodu govora bez obzira na privatizaciju. Forum se proziva na pravila i zakone RH a dodatno uvodi i stotine svojih koji su kontradiktorni samoj demokratskoj državi. To nema smisla.

Zapravo ima smilsa kada shvatiš da živiš u svijetu punom klaunova i glumaca na vlasti. Mnogi ljudi to još ne shvaćaju, pa od njih naprave idealno oružje za svoje političke interese.
HaLois is offline  
Old 25.08.2023., 12:52   #10
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Kod nekih sigurno da, ali to tesko da je vecina.
Zivom u svijetu u kojem je vrijedis koliko imas. Taj svijet nisu napravili reptili sa Marsa. Napravio ga je covjek jer ga je takvog zelio jer svatko kuka dok ne postane onaj koji ima... onda sva kuknjava prestaje.
Ali to nije dobro. Jer u takvom svijetu ta ista većina je nesretna. Zar to nije poticaj za promjenu? Do koje ne može doći ako se mirimo sa postojećim, ako se ne borimo.
saurus is offline  
Old 25.08.2023., 13:03   #11
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ali to nije dobro. Jer u takvom svijetu ta ista većina je nesretna. Zar to nije poticaj za promjenu? Do koje ne može doći ako se mirimo sa postojećim, ako se ne borimo.
Ako vjerujes u ljude.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.08.2023., 13:04   #12
Quote:
HaLois kaže: Pogledaj post
Zakon bi trebao štiti demokratsku slobodu a pogotovo slobodu govora bez obzira na privatizaciju. Forum se proziva na pravila i zakone RH a dodatno uvodi i stotine svojih koji su kontradiktorni samoj demokratskoj državi. To nema smisla.

Zapravo ima smilsa kada shvatiš da živiš u svijetu punom klaunova i glumaca na vlasti. Mnogi ljudi to još ne shvaćaju, pa od njih naprave idealno oružje za svoje političke interese.
Osnuj vlastitu platformu gdje ce vrijediti tvoja pravila i ne moze ti nitko nista.
And quess what... to ti nitko ne brani jer je demokracija.
Demokracija nije kad ti odredujes pravila u tudoj kuci.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.08.2023., 13:05   #13
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Demokracija je iluzija.
Iluzija u kojoj mi mislimo da svojim glasom nešto odlučujemo.
Da možemo utjecati na donošenje zakona i vlast.

Pametnim ljudima Covid lockdown dokazao je da je to iluzija i da vlast može suspendirati apsolutno sva ljudska prava kad joj god paše i pod kojom god izlikom.
Ljudsko društvo mora biti nekako organizirano. I uvijek će biti. Uvijek će ljudi živjeti u nekim skupinama, manjim ili većim, više ili manje institucionaliziranim, kako bi preživjeli, i u njima odlučivati, na ovaj ili onaj način. I u najmanjim neformalnim skupinama uvijek će se postavljati pitanje demokracije ili nedemokracije. Ako danas i je iluzija, sutra ne mora biti.
saurus is offline  
Old 25.08.2023., 13:06   #14
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ako vjerujes u ljude.
Jednom moraju/moramo doći pameti, zar ne?!

Što je važnije: imati ili biti sretan? Ako većina danas nema i posljedično nije sretna, jednom će shvatiti da se može biti sretan i na drukčije načine i potražiti kako. U tom smislu vjerujem u ljude. A do tada je svaku borbu za slobodu izražavanja, na bilo kojem mjestu, vrijedno podržati.
saurus is offline  
Old 25.08.2023., 13:54   #15
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Osnuj vlastitu platformu gdje ce vrijediti tvoja pravila i ne moze ti nitko nista.
And quess what... to ti nitko ne brani jer je demokracija.
Demokracija nije kad ti odredujes pravila u tudoj kuci.
Osnuj nešto što je automatski u rukama nekog iznad mene koji će odlučiti hoće li moja platforma biti super popularna ili će me ugnjetavati i automatski skrivati od očiju javnosti.

Mali čovjek ne može uspjeti u ovoj lažnoj demokraciji. Mali čovjek kao mi i da hoće postići nešto (a svojim radom itekako može postati i milijunaš da hoće) bit će u startu zaustavljen.

Kao što nas zaustavljaju u slobodi govora i guraju nas pod tepih.
HaLois is offline  
Old 25.08.2023., 14:01   #16
Ako je nekada i bilo prividne demokracije, to se danas pretvara u korporatizam.
Privatne firme i koporacije na svim razinama preuzimaju sve moguće resurse i uvijek ćeš čuti izgovor, budući da oni time upravljaju, da oni imaju pravo i postavljati svoje uvjete ponašanja.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 25.08.2023., 14:28   #17
Quote:
HaLois kaže: Pogledaj post
Osnuj nešto što je automatski u rukama nekog iznad mene koji će odlučiti hoće li moja platforma biti super popularna ili će me ugnjetavati i automatski skrivati od očiju javnosti.

Mali čovjek ne može uspjeti u ovoj lažnoj demokraciji. Mali čovjek kao mi i da hoće postići nešto (a svojim radom itekako može postati i milijunaš da hoće) bit će u startu zaustavljen.

Kao što nas zaustavljaju u slobodi govora i guraju nas pod tepih.
Ali ne samo to. Osim što takvi prijedlozi (osnuj vlastitu platformu!) održavaju status quo tj. nadmoć privatnog vlasništva odnosno kapitala nad demokracijom i slobodom javnog izražavanja, u stvarnosti produbljuju podjele i sukobe u društvu, svatko na svoju stranu, platforma protiv platforme, borba do istrebljenja.

To nije rješenje.
saurus is offline  
Old 25.08.2023., 14:35   #18
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Osnuj vlastitu platformu gdje ce vrijediti tvoja pravila i ne moze ti nitko nista.
And quess what... to ti nitko ne brani jer je demokracija.
Demokracija nije kad ti odredujes pravila u tudoj kuci.
Dakle, savjet ti je da se bori za demokraciju tako što će osnovati svoju kompaniju u kojoj joj nitko ništa neće moći, jer joj to demokracija omogućava

To je samo zloupotreba demokracije, a kapitalizam u svom punom sjaju kao nekakva šarena laža koja se podmeće ljudima.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 25.08.2023., 14:44   #19
Ako hoćeš da bilo šta ima smisla, nekakva pravila moraš postavit. Eto ja bih htio da na ovoj temi razgovaramo o poljoprivredi. Ako mi ne daš, ti zatireš demokraciju.
Afrofeet is offline  
Old 25.08.2023., 14:56   #20
Naravno da moraju postojati neka pravila kako bi sve moglo funkcionirati kako treba. Ali ako ih iskorištavaš u svoje svrhe i uvodiš sve više i više svojih pravila jer ti se ne sviđa nečije mišljenje. Pa ih uvodiš čisto radi toga da bi nekoga spriječio u slobodi mišljenja i govora. To je udar na slobodu i demokraciju.

Vidjela sam primjer ovdje na forumu gdje je netko bio nešto napisao, administrator se odmah javio pa kaže da uvodi novo pravilo gdje više ne smiješ to reći (znači nije čak niti kršio pravilo foruma ali baš od sada je to postalo kršenje) . Dozvolili smo si da dođemo u situaciju gdje imamo među sobom diktatore koji uvode svoja vlastita pravila jer su u toj poziciji da to mogu raditi. Ali to onda ukazuje i na cijeli sistem funcioniranja svega i kako ćemo srozati i uništiti to malo slobode i demokracije koju smo imali.
HaLois is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.