Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 19:57   #21
Quote:
Argentinac kaže: Pogledaj post
Hajku na vijetnamskog soma počeo je američki lobi uzgajivača ribe jer im je gadno uzdrmao poziciju na tržištu.
Snimali su filmove da ljudima ogade tu ribu i uspjeli su ishoditi zabranu uvoza.
Kasnije su ih slijedile i neke europske zemlje.

Odlična riba, često ga jedem.


Poznam ribiča koji voli pecat mrenu na Savi u Zagrebu (začudo ima je puno).Kaže da je najbolja pozicija 50-tak metara nizvodno od izljeva kanalizacije. Otprilike u ravnini toplane. Najveći problem mu je skidanje toalet papira s flaksa. Njegov otac ju jede i zadovoljno mljacka.
Tko voli, nek izvoli.

SAD je zabranu uvoza pangasiusa uveo zbog dokazane količine teških metala, prvenstveno žive.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:15   #22
Quote:
Ronnie_Drew kaže: Pogledaj post
Ne smijem izraziti mišljenje da me ne popljujete cijeloga.. Probao sam većinu od tih riječnih riba koje su tu nabrojane (štuka, šaran, som, mrena, itd ), ali ne valjaju mi.. Di je tu problem što mi ne valjaju riječne ribe?? Tko ih voli jesti, neka ih jede, svaka čast..
Nije problem što tebi te ribe ne pašu. Problem je u "odvratan" i prezirem ih". To ne spada na gastronomiju. Kada se priča o hrani treba biti malo obazriviji. Nije isto za nešto što je nekom omiljena klopa reći "bljuje mi se od tog smrada" i "meni to ne odgovara zbog mirisa mulja". Ovo je mjesto gdje mi klopoljupci raspravljamo o okusima i ukusima, no na nekoj razini, ali to je već problem našeg predobrog moda :uvlakač: :fuj: :zabranjeni smajlić:
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:22   #23
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
SAD je zabranu uvoza pangasiusa uveo zbog dokazane količine teških metala, prvenstveno žive.
da, sumnjivo je da iz Vijetnama dolazi samo ovo, a ne i morska riba...
možda bi Halo Efect (trenutno u Vijetnamu) mogao objasniti situaciju?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:25   #24
Halo i jest među prvima ovdje upozorio na pedigre tog panguzijusa.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:27   #25
daj link!
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:49   #26
mislim da veći problem s pangasiusom predstavljaju nekakvi antibiotici, hormoni ili bogtepitašta koji im se daju.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:13   #27
Ok, možda sam upotrijebio malo predirektne izraze.. Ali.. Ima mi i boljih stvari za pojesti od riječne ribe..
__________________
...and I'll see you someday on Fiddlers Green...
Ronnie_Drew is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:35   #28
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Halo i jest među prvima ovdje upozorio na pedigre tog panguzijusa.
trebalo bi imati svoje ljude svuda po svijetu pa da nam tak javljaju ko HalloE. tak malo kaj imamo svojega, pretežito je sve iz uvoza....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.