Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2016., 22:44   #301
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Frende, glavno da si ti pametan jer jedeš sushi iz konzerve sa majonezom.
Tak pametni mi nemremo ispast.
Za to je potreban prirodni talent.
Za to se rodiš, hihihi
Evo ti friskih slika iz Japana, da se malo obrazujes:
1. sushi s tunom iz konzerve (i majonezom, jasno)
http://s27.postimg.org/lfso5gxzn/IMG...konzerve_2.jpg
2. jos sushija s tunom iz konzerve
http://s15.postimg.org/6jvxldpe3/IMG...konzerve_2.jpg
3. sushi sa zelenom salatom
http://s14.postimg.org/va6oc2d75/IMG..._salatom_2.jpg
4. restoran s mesnim sushijem
http://s14.postimg.org/luqsyuv69/IMG...at_sushi_2.jpg
Sad i ti mozes biti pametan.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:41   #302
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
bila u evergreenu
korektno
budući da ne volim alge, losos, tunu,...moj izbor su uramaki sa kozicama ili rakovima (što se tiče morskog svijeta) ili povrtno -sirne i ostale kombinacije punjenja
ponovila bih
Dizem malo iz mrtvih temu, imam pitanje
U evergreen sushiu, jela sam one kozice pohane, s nekim umakom...najbolja kombinacija ikad 😁 al ne znam koji je to umak? kako ga nabavit napravit?
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 16:00   #303
Mozda da pitas u lokalu? Nece ti vjerojatno dati recept, ali bi ti mogli reci kaj sve ide unutra.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2020., 21:48   #304
Smile

Gdje vam je najfiniji sushi u Zagrebu, a gdje je najbolji omjer cijene i kvalitete? :
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 09:42   #305
Otvoreno je nekoliko lokala u kojima prodaju sushi, ali su neki i zatvoreni (Manzoku i Binimoto - nece mi faliti jer su bili preskupi ili im je poslovna praksa bila nekorektna). Takenoko vjerojatno ima najbolji sushi, ali je i daleko najskuplji pa...
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 10:26   #306
Taj famozni omjer cijene i kvalitete...

Najbolji sushi u Zg trenutno vjerojatno radi Frankos Street, jer imaju najbolju Kali tunu. Tu bih dodao i Tuna Poke bowl i Tuna o'toro tataki od potrbusine. Te okuse niie dohvatio Takenoko koji je zasigurno visa klasa sushija u Zg, kao i Tekka.

Vezano uz omjer cijene i kvalitete, nekoliko nabrojanih nekako i stoje u tome - sto visa cijena - ukusnije i kvalitetnije.
Nesto ispod su onaj Evergreen i Ginger.
Vjerujem da ima i ispod toga...

Moja preporuka je, vodjen filozofijom Pokemona, da ih treba probati sve.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 12:40   #307
omjer cijene i kvalitete je po meni najbolji u Evergreenu (a i količina je dobra)

Tekka jako dobra, Takenoko mi je nekako ukupno umoran...
Nove još nisam probao a planiram. Na FB Franko's-a sam vidio po 4 rolice...malo
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 13:33   #308
Za Sushi također preporučam i Bota Šare.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 14:41   #309
ne znam jel kod nas ima, ali trst, jedi koliko želiš za 16EUR, meni ja bilo slabo nakon nekih tridesetak različitih izbora, uzela sam dvije trećine toga s menia, tjesteninom, juhama i sl. se nisam zamarala, ali zato ovo što sam uzela sve sam isprobala i stalno kažem neću više i svaki put u trstu napravim isto, za 16EUR

Zadnje uređivanje neprikosnovena : 09.01.2020. at 14:42. Reason: ispravak
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 15:53   #310
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
ne znam jel kod nas ima, ali trst, jedi koliko želiš za 16EUR, meni ja bilo slabo nakon nekih tridesetak različitih izbora, uzela sam dvije trećine toga s menia, tjesteninom, juhama i sl. se nisam zamarala, ali zato ovo što sam uzela sve sam isprobala i stalno kažem neću više i svaki put u trstu napravim isto, za 16EUR
Gdje točnou Trstu?
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 16:00   #311
Sushi Queen Trieste i Oishii Monfalcone

Trst ima i opciju samo ručak, 10EUR, onda je nešto manji izbor jela, ali opet sasvim dovoljno, a Monfalcone je 20EUR, samo radno vrijeme svi imaju neko ludo, od 11 do 14-15, pa onda opet od 18-23

za dvije osobe sam platila 2 ova po 16, jedna kola, dvije mineralne po pola litre, jedna obična, jedna frizzante, 39eur i nešto sitno, piće i deserti nisu u cijeni tih 16, plaćaju se posebno, odnosno nije 16 baš, blizu 17 je, u svakom slučaju 40EUR za dvije osobe s cugom, slabo ti dođe od toliko hrane

Zadnje uređivanje neprikosnovena : 09.01.2020. at 16:06. Reason: ispravak
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 16:03   #312
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
Sushi Queen Trieste i Oishii Monfalcone

Trst ima i opciju samo ručak, 10EUR, onda je nešto manji izbor jela, ali opet sasvim dovoljno, a Monfalcone je 20EUR, samo radno vrijeme svi imaju neko ludo, od 11 do 14-15, pa onda opet od 18-23
Super! Thanks!
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 16:09   #313
još ih ima u trstu, nisam bila, ovaj ima ocjenu 4 i meni je baš super i što je najbolje zapisuješ na papir brojeve i daješ konobarima, možeš naručiti bezbroj puta, ja sam predala jedno deset papirića, na svakom 4,6,8 brojeva, slabo mi je bilo, e da i moraš paziti, neki restorani imaju opciju da sve naručeno mora biti i pojedeno, inače plaćaš punu cijenu po meniu

Zadnje uređivanje neprikosnovena : 09.01.2020. at 16:11. Reason: dodatak
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2020., 12:16   #314
Ako se ima para savjetujem otic na All You Can Eat u TIME gore blizu jelacica. Svaki pon nakon 18 sati za 250 kuna. Nije tradicionalni neg ajmo rec amerikanizirani malo sushi. Imaju originalnih rolica dosta i ugl su dost kompleksne rolice i po broju sastojaka. Meni osobno "Jadranski futomaki" sto jedan od njihovih chefova radi je jeben. I rade pred tobom pa ti samo serviraju. Doduse takve egzibicije su mi vise za dvaput triput godisnje hahahah.
Nicba1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 00:25   #315
Quote:
Nicba1010 kaže: Pogledaj post
Ako se ima para savjetujem otic na All You Can Eat u TIME gore blizu jelacica. Svaki pon nakon 18 sati za 250 kuna. Nije tradicionalni neg ajmo rec amerikanizirani malo sushi. Imaju originalnih rolica dosta i ugl su dost kompleksne rolice i po broju sastojaka. Meni osobno "Jadranski futomaki" sto jedan od njihovih chefova radi je jeben. I rade pred tobom pa ti samo serviraju. Doduse takve egzibicije su mi vise za dvaput triput godisnje hahahah.

vjerujem da je fino, ali 250kn, u trstu je nešto više od 250kn za dvije osobe, tako da me Time neće vidjeti
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 08:51   #316
250 kn all you can eat? Sorry, ali ne. Kaj je sljedece? Takenoko all you can eat za 1000 kn? Meni je to nespojivo. Ali tko voli...
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2020., 08:09   #317
Evo raspisali se jučer

SoHo

All-you-can-eat samo maki sushi. Hmmmmmm. Čekam prve utiske.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2020., 11:47   #318
Zvuči interesantno za tu cijenu. Ne očekujem neku visoku kvalitetu, ali bi opet trebalo biti bolje nego u Wok One.

P.S. Na forumu nema niti jedne riječi o Hanamiju, zar stvarno nitko nije bio?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2020., 13:39   #319
ali tek od 8 navečer, malo prekasno čini mi se
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2020., 18:40   #320
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Evo raspisali se jučer

SoHo

All-you-can-eat samo maki sushi. Hmmmmmm. Čekam prve utiske.
Nisam probao ALL you can Eat a u onom prostoru i neznam gdje bi sjelo više od četvoro ljudi.
Ono što jesam probao je par vrsta rolica i jedini dostupni nigiri. Od kozica. Tune kao taj čas nije bilo (?!)
Za sushi-bar kvaliteta je očekivano niža, ali zato cijene nisu.
Koncept prodaje na komad (ili 6 komada na kojima “uštediš” 2-4 kn) bi bio ok da cijene nisu sulude. Bilo kojih 6 komada košta debelo više nego u Tekki, o Evergreenu da ne govorim. A kvalitetom (pa ako mogu reći ni estetikom) im nisu do koljena.
5 nigirija je 200 kn što je suludo (k tome ih prodaju samo u kompletu).
Za sushi bar orijentiran na takeout niti ambalaža za van nije adekvatna. I soya sos i wasabi i đumbir dolaze u vrećicama, ali uz nigiri su ih stavili i u kutiju koja je obična papirnata tako da se nakon kraćeg transporta raskvasila...
Veća za rolice ima neko ko foliju iznutra pa se nije raskvasila, ali nigdje nikakve posudice i koju bi sav taj soya sos poslije stavio...
Sve u svemu...ti ako ljeto dožive...znaci da imaju novca za bacit u takav projekt.
Ove bedastoće Buleta i ekipe o “zametku lanca” “zabavnom konceptu za mlade” i slično iz teksta sa ovakvom idejom i izvedbom mogu jedino okačiti mačku o rep. Poplava sushija pokazuje da je očito jako isplativ. Samo svi ovi novi ne daju više od 4 uramakija a naplaćuju ih koliko i Tekka ili Takenoko 6 ili evergreen 8 komada. Matematički (bez ovih prenemaganja o Kali tuni i ostalim sranjima) očito je da cijede ljude...
Da mi je iole fino bilo išta od posluženog još bi ih i otišao oštetiti prejedanjem za 100 kn, Al ne da mi se niti to.
S obzirom da je ekipa povezana i sa Hanamijem sad ću razmisliti i hoću li tamo otići probati sushi.
Zaigrali su se očito ugkedajući se na Time, ali sumnjam da je to put za popularizirati sushi, a tamo u onom prostoru čak i za preživjeti...osim ako ne računaju da će pasti malo zvjezdane prašine Noela na njih...
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.