Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2011., 17:27   #1
Pokretanje (beauty) bloga

Ne znam da li je ovo pravo mjesto za postaviti ovo pitanje, ali nisam znala gdje drugdje pitati, pa eto da probam i na ovaj način dobiti koji savjet .

Naime, razmišljam o pokretanju bloga.. no problem je što me previše toga zanima.. htjela bi pokriti i područje umjetnosti (slikanje, pisanje tekstova, fotografija, make up) ali opet i kulinarstvo, teme o životu, ručni rad itd. Stoga bi vas, blogerice i buduće blogerice, zamolila da mi odgovorite na par pitanja:

1. Kako odabrati servis na kojemu raditi blog?
2. Da li ima netko od vas iskustva s izradom wordpress bloga? Meni se trenutno on čini najbolji, za moje potrebe, ali imam mnogo nedoumica, pa je stoga svako vaše mišljenje dobrodošlo.
3. Da li kod bloga postoji mogućnost da se objedine sve kategorije koje sam navela da me zanimaju?
4. Odakle uzimate dizajn za svoj blog? I da li se dizajn preuzet s neke stranice smije naknadno mijenjati? Naravno, autor dizajna i link i dalje ostane, ali da li se neke sitnice smiju promijeniti?
5. Kako rješavate probleme s rangiranjem vašeg bloga u google-u i sličnim tražilicama?
6. Na koje sve načine reklamirate svoj blog i privlačite čitatelje?

Evo, to je nekoliko pitanja za početak.. ako netko želi i može pomoći unaprijed hvala.
darkerica95 is offline  
Old 12.08.2011., 17:38   #2
1. Od servisa, kolko sam skužila, najviše ljudi koristi bloger. Prema tome, predpostavljam da je taj najjednostavniji i tak to...

2. Što se wordpressa tiče, razlika je između wordpress bloga i wordpress alata za izradu stranica. Ti pretpostavljam misliš na www.wordpress.com, što je baš wordpress blog. Nisam ga koristila, ali pretpostavljam da je slično kao bloger ili bilo koji drugi blog servis.

3. što ćeš ti pisat na blogu, to je tvoja stvar, možeš pisat o čemu god hoćeš... svaki blog servis ima nekakve alate za kategoriziranje i sl, pa možeš podijelit po kategorijama stvari

4. dizajni su većinom na blog servisima... nisam nikad na nekom servisu imala blog, pa ne znam kak ide dizajn kod njih, ali pretpostavljam da možeš mijenjat kak ti jak paše

5. kakav problem s rangiranjem? Ako netko u google napiše ime tvog bloga, google će nać tvoj blog; pogotovo ako je ime potpuno točno, tvoj blog će među prvih 5 rezultata biti sigurno

6. niš posebno, imam link u potpisu i stranicu na facebooku

Like I said, nisam nikad na nekom blog servisu blog imala, pa detalje o njima ne znam, to će ti netko tko ima takav blog objasnit. Moj blog je rađen u wordpressu, ali nije wordpress blog. Rađen je u alatu za izradu web stranica, odnosno u pitanju je jednostavnija web stranica, a ne baš blog.
TheEmpress is offline  
Old 12.08.2011., 17:48   #3
Sigurna si za ovo pod 5? To pitam jer sam pokušala napraviti blog za probu i onda prema njegovom imenu napraviti pretraživanje preko google-a i nije ga uopće pronašlo.. zato me to mučilo..

Hvala ti na savjetima!
darkerica95 is offline  
Old 12.08.2011., 17:49   #4
Ne znam za blog servise, možda imaju kakvu opciju za to. Moju stranicu nalazi najnormalnije: http://www.google.hr/search?client=o...hannel=suggest
TheEmpress is offline  
Old 12.08.2011., 17:50   #5
Po čemu je ovo tema za kozmetiku?
Imaš pdf Internet imaš pdf Blog,itd. Zbilja ne vidim kakve ovo ima veze s kozmetikom
5rich is offline  
Old 12.08.2011., 17:59   #6
Quote:
darkerica95 kaže: Pogledaj post
Sigurna si za ovo pod 5? To pitam jer sam pokušala napraviti blog za probu i onda prema njegovom imenu napraviti pretraživanje preko google-a i nije ga uopće pronašlo.. zato me to mučilo..

Hvala ti na savjetima!
nece ti ga nac tako odmah, treba proc koji dan da se pocne pojavljivat u trazilicama, a i jako pomaze imati neko unikatno ime jer se rezultati rangiraju prema relevantnosti
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Old 12.08.2011., 18:28   #7
I ne samo to. Treba imati sadržaja, posjecenost itd.
Samo ga imenovat i tražit neće dati rezultata....

Ti na svom blogu možeš pisat o čemu hoćeš, tako da različiti sadržaji ne bi trebali biti problem
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Old 12.08.2011., 20:49   #8
Cure hvala na savjetima..
darkerica95 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.