Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2015., 20:21   #41
Prenosim pozivnicu za hackathon:

S veseljem najavljujemo događaj CodeAcross i Dan otvorenih podataka 2015 koji će se održavati 20. i 21. veljače 2015. u Zagrebu.

CodeAcross je vikend građanskih inovacija koji se od 20. do 22. veljače događa istovremeno u mnogo gradova diljem svijeta. Taj vikend je također i internacionalni Dan otvorenih podataka! Tematika CodeAcross 2015 su principi vlasti za 21. stoljeće.

http://about.codeforcroatia.org/codeacross

Open data + vi + vaša zajednica + u vašem gradu = međunarodni Dan otvorenih podataka diljem svijeta

Tko se treba pridružiti?
Developeri i developerke, koderi i koderice, hakeri i hakerice, dizajneri i dizajnerice, voditelji projekata, djelatnici vladinih tijela, ekonomisti, analitičari, inovatori, zagovaratelji — svatko sa strašću da učini svoj grad još boljim mjestom.

Potvrdite dolazak: http://codeacrosscroatia.eventbrite.com/

Pomozite nam!
Podržite ovu volontersku inicijativu shareanjem ove pozivnice.

Organizirajte događaj u vašem gradu!
Pozivamo sve OCD koji djeluju izvan Zagreba da se pridruže inicijativi te organizairaju CodeAcross i Dan otvorenih podataka i u svom gradu!
Za one koji nam se osobno ne mogu pridružiti, Srce i CARNet će osigurati web streaming u petak 20.2. od 9.30h do 12h. Link ćemo objaviti na stranici događaja.
bluegene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:19   #42
Evo ako netko treba za svoj sajt o autima: (Skripta PHP za godina gume, za glupe)

link na code

[/B]

Zadnje uređivanje BundyBoy : 16.02.2016. at 16:55.
MaillMexe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 20:57   #43
Ne znam jesam li odabrala pravu temu, ali ako itko zna POMAGAJTE!
Radim na jednoj nedovršenoj stranici. Moram je dovršit, ali ne znam kako doći do toga. Da pojasnim, znam kako i što napraviti što se tiće web dizajna i programiranja. Problem je taj što je rađena u cms-u gdje ja nemam baš nekog iskustva e pa mene sad zanima kako ja mogu već postojećoj stranici koja je rađena u cms-u mijenjati dizajn dodavati neke nove funkcije itd. Znači imam pristupne podatke za cms gdje ja mogu dodavati sadržaj i sike i tome slično, gdje se mi se pojavljuje to sučelje gdje se nalaze kategorije koje se nalaze na stranici gdje mogu to sve dodavati. E sad moje je pitanje kako što sam gore navela kako ja mogu mijenjati dizajn ili nešto oko programiranja?????
Npr. želim promijeniti neku boju na stranici?
Rađena je u drupal-u......
Kako mogu doći do koda te web stranice?
cedella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:30   #44
Ekipo pozdrav! Trebao bih pomoć oko traženja tutorijala/instrukcija u izradi web stranice.

No, ono što tražim (i nikako ne mogu naći) jest izrada kompletne moderne web stranice ili web layouta (primjerice single page, portfolio page) korak po korak koristeći html + css. Na Codeacademy sam završio online tečajeve za HTML/CSS i sada želim u praksi primjenjivati naučene osnove te slijediti i nadograđivati nove ideje, odnosno još više učiti kako bih mogao postepeno samostalno raditi. A smatram da je najlakše učiti tako da pratim nečiji rad i primjenjujem to na svojim primjerima. Namjera mi je s vremenom obuhvatiti JavuScript i jQuery, no prije toga bih htio dobrano svladati html/css te steći iskustva u radu s istim.

Ispričavam se ukoliko na ovoj temi već postoje takvi linkovi i ako sam ih propustio, no doista sam već umoran od guglanja i traženja, stoga bi mi svaka pomoć i savjet dobro došao. Unaprijed zahvaljujem.
carousel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 16:59   #45
Quote:
cedella kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li odabrala pravu temu, ali ako itko zna POMAGAJTE!
Radim na jednoj nedovršenoj stranici. Moram je dovršit, ali ne znam kako doći do toga. Da pojasnim, znam kako i što napraviti što se tiće web dizajna i programiranja. Problem je taj što je rađena u cms-u gdje ja nemam baš nekog iskustva e pa mene sad zanima kako ja mogu već postojećoj stranici koja je rađena u cms-u mijenjati dizajn dodavati neke nove funkcije itd. Znači imam pristupne podatke za cms gdje ja mogu dodavati sadržaj i sike i tome slično, gdje se mi se pojavljuje to sučelje gdje se nalaze kategorije koje se nalaze na stranici gdje mogu to sve dodavati. E sad moje je pitanje kako što sam gore navela kako ja mogu mijenjati dizajn ili nešto oko programiranja?????
Npr. želim promijeniti neku boju na stranici?
Rađena je u drupal-u......
Kako mogu doći do koda te web stranice?

kao kužiš programiranje ?

evo odgovor: link


Quote:
carousel kaže: Pogledaj post
Ekipo pozdrav! Trebao bih pomoć oko traženja tutorijala/instrukcija u izradi web stranice.

No, ono što tražim (i nikako ne mogu naći) jest izrada kompletne moderne web stranice ili web layouta (primjerice single page, portfolio page) korak po korak koristeći html + css. Na Codeacademy sam završio online tečajeve za HTML/CSS i sada želim u praksi primjenjivati naučene osnove te slijediti i nadograđivati nove ideje, odnosno još više učiti kako bih mogao postepeno samostalno raditi. A smatram da je najlakše učiti tako da pratim nečiji rad i primjenjujem to na svojim primjerima. Namjera mi je s vremenom obuhvatiti JavuScript i jQuery, no prije toga bih htio dobrano svladati html/css te steći iskustva u radu s istim.

Ispričavam se ukoliko na ovoj temi već postoje takvi linkovi i ako sam ih propustio, no doista sam već umoran od guglanja i traženja, stoga bi mi svaka pomoć i savjet dobro došao. Unaprijed zahvaljujem.
možda pomogne: link
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 19:05   #46
možda pomogne: link[/QUOTE]

I ovo je nešto, hvala!
carousel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2023., 00:31   #47
https://shorturl.at/emoER
Khabib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.