Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 21:09   #1
Mjeh za vodu

Gdje kupiti i kolike zapremnine?
Kakva su vam iskustva i što preporučate?

Trenutno mi je mjeh za vodu vrlo visoko na šoping listi,zastajkivanje i manevri s bocama vode su mi tako iritantni, totalno me izbacuju iz ritma hodanja/penjanja.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 07:51   #2
Ja sam kupio u igluu, najjeftiniji od 2 litre. Htio sam od 3 ali mi je drago kaj nisam jer 2 litre su više nego dovoljne , a znam hodati po 8 sati. Imam ga već godinu i pol, i jedina zamjerka je kaj malo pušta (nisam skužio gdje) pa ga uvijek držim u vrečići. Osim kad zaboravim kao zadnji put, pa mi se malo smoče stvari
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:09   #3
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti i kolike zapremnine?
Kakva su vam iskustva i što preporučate?
Imam mijeh od 1,5 litara, meni sasvim dovoljno za dnevne ture.
Kupio u Intersportu.
Jedino je nezgodno za zimske ture, zaledi se voda u cjevi. Trebalo bi je provući kroz neku zaštitu (možda isheklati kakvu tubu od vune? )

Pored mijeha nosim i termosicu sa čajem, koji pijem pri odmoru.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:54   #4
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio u igluu, najjeftiniji od 2 litre. Htio sam od 3 ali mi je drago kaj nisam jer 2 litre su više nego dovoljne , a znam hodati po 8 sati.
Meni se čini da su 2 litre skroz ok. Obično na ture nosim 2 litre, a potrošim 1-1,5. Jedino na ljeto to neće biti dovoljno, ali odgađam o tome razmišljati još koji mjesec.
A i uvijek se raspitam prije i na većini mjesta se ima gdje putem uzeti voda, možda jedino ako nema, onda ponijeti malo više.

Quote:
kailash kaže: Pogledaj post
Imam mijeh od 1,5 litara, meni sasvim dovoljno za dnevne ture.
Kupio u Intersportu.
Jedino je nezgodno za zimske ture, zaledi se voda u cjevi. Trebalo bi je provući kroz neku zaštitu (možda isheklati kakvu tubu od vune? )

Pored mijeha nosim i termosicu sa čajem, koji pijem pri odmoru.
Što nije dovoljna zaštita provući kroz onaj podebljani dio od rusaka za cijev? Mislila sam da to baš služi protiv smrzavanja (bar su mi tako rekli)

Inače na ebayu ih ima stvarno za neku siću, jedino su ovi za koje obećavaju da su od posebnim materijala protiv smrzavanja nešto skuplji.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:25   #5
Trajnija opcija od mijeha mi se čini cijev s nastavkom za obične plastične flaše.

Protiv smrzavanja pomaže ako je cijev mijeha/flaše u zaštitnoj košuljici, ali te cijevčice su nešto skuplje.

Teoretski, nakon svake upotrebe možeš ispuhati zaostalu vodu iz cijevi natrag u mijeh/flašu, pa se nema što zamrznuti, ali u praksi uvijek ostane koja kaplja koja se smrzne.

Čini se da je najbolje uliti u vodu malo vina, zdravo je za krv i djeluje kao antifriz.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:53   #6
Ja sam uvijek ispuhivao nazad vodu u mijeh, i nije se smznula nikad. SAd se baš ne sjećam temperatura na kojima je to bilo, ali ispod nule svakako.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 11:36   #7
Mjehovi za vodu, hidracijski sustavi i slično...

kakva su vaša iskustva sa sustavima za hidraciju za ruksak.
planiram kupiti Camelbak Antidote.
nisam siguran koju veličinu da uzmem, 1.5, 2 ili 3 litre.
kako se to s vremenom pokazalo u vašem iskustvu? miris, okus vode, čišćenje i drugo

http://www.camelbak.com/Sports-Recre...ding/Main.aspx
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:09   #8
Vise sam biciklist nego planinar, al koristim mijeh...
Ovaj http://www.deuter.com/US/us/hydratio...32941-479.html

Za kapacitet ti ne mogu reci, to moras sam procijeniti koliko pijes. Ja imam onaj od 3l i jednostavno ga napunim onoliko koliko mi treba, rijetko kad do kraja.

Za camelback antidote ne znam kakav je, ali trebao bi biti dobar po recenzijama.
Sto se tice okusa, moj je prvih par upotreba imao okus plastike, ali sad vise nema. No to nije slucaj s jeftinim kinezima pa nemoj njih kupovati.
Jos jedan razlog zasto sam presao s jeftinog kineza na ovaj je ventil. Naime, nisi ga mogao zatvoriti... Ovaj sad ima helixov ventil i dobro radi.

Sto se tice ciscenja, ako koristis samo vodu i nije neki problem, jednostavno ga dobro posusis i to je to. Ovaj moj ima jos neki antibacterial sloj na sebi.
Neki jos cuvaju mijeh u zamrzivacu, tako se ne mogu napraviti bakterije..
Ako koristis sok ili caj, dobro operi i posusi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
markec12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 14:14   #9
hmm, dobra fora ovo sa zamrzivačem

planiram antidot kupit, s obzirom na omjer cijene i ocijena kojih je dobio.
baš sam maloprije našao dobar članak o hidraciji:

http://www.hammernutrition.com/knowl...-know.299.html

ispada da treba nekih 0,5 L po satu. 2 L bi trebalo trajati 4 sata.
moram provjeriti koja veličina mi uopće može stati u ruksak...
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 15:33   #10
Ovisi... Ja sam presao na s bocica na mijeh jer puno pijem, a znam ljude koji 3 puta manje od mene popiju vode.
To sam moras procijeniti po sebi... 0,5l po satu vrijedi, ali kod malo jaceg napora. Tesko da ti treba toliko vode kod npr. laganine setnju kroz prirodu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
markec12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:25   #11
Više od 2l ti treba preko ljeta kad ideš na planinarenje duže od 4 sata, a neznaš da li ćeš gdje imati natočiti vode
Al kad planinariš uvijek je poželjno imati viška vode
NeamPoojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 23:03   #12
Imam 3L mijeh i odlična je stvar. Zauzme prostora u ruksaku koliko i flaša od litre i pol. Uzeo sam ga prvenstveno zato jer mi se ne da svako malo vaditi flašu iz ruksaka, pa onda ne pijem dovoljno. Za čišćenje sam kupio na SportsDirectu tanke četkice, a čistim ga običnim deterdžentom za suđe. S vremenom se stvaraju plijesni, ali se sve lako rastavlja čisti pa me to ne smeta. U početku mi je voda imala plastičan okus, ali s vremenom se izgubio. Sve u svemu, odlična stvar za planinarenje. Svašta je preživio u ruksaku i nikad nije niti kapi promočio.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 13:57   #13
uzeo sam na kraju antidote 2 L jer mi taj stane i u manji ruksak (22 L)
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 13:43   #14
ja imam original camelback za na leđa. i stvarno je okej. al šta mi smeta? smeta mi što nakon nekog vremena od par sati voda ima onaj ajmo ga nazvat okus gume. Prao sam ga , nema s čim nisam, deterdžentima, ostavljao vodu danima u njega. Čak sam ga prao i kvasinom(octom) da ubije onaj miris sirove gume. Al opet se čuje. Ima li netko takva iskustva?
peacemaker1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 21:10   #15
Imam Deuterov mijeh od tri litre. Iskreno u vecini slucajeva to mi je previse ali bila sam na nekoliko duljih tura na kojima nije bilo pitke vode putem.. a vani ljeto. Pa mi je puna zapremnina super dosla.

Dakle.. bolje je imati nesto veci mijeh imho... pa ga lako napunis do pola.

Deuter ima super sistem zatvaranja.. nema sanse da ista iscuri ili propusti, tako da sam ful mirna s njim.

Trenutno gledam da uzmem planinarski ruksak jer mi fali drzac za cjevcicu na obicnom ruksaku sto me iritira.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 08:22   #16
Quote:
peacemaker1977 kaže: Pogledaj post
ja imam original camelback za na leđa. i stvarno je okej. al šta mi smeta? smeta mi što nakon nekog vremena od par sati voda ima onaj ajmo ga nazvat okus gume. Prao sam ga , nema s čim nisam, deterdžentima, ostavljao vodu danima u njega. Čak sam ga prao i kvasinom(octom) da ubije onaj miris sirove gume. Al opet se čuje. Ima li netko takva iskustva?
Pokusaj sa sodom. Pospi po unutrasnjosti pa ostavi da tako stoji pola dana. Meni je malo pomoglo, ali zapravo kad sam na turi i kad samo to pijem naviknem se na gumasti okus.
Neki u vodu stavljaju rehidromix,ali one s okusima. Tako nadoknaduju minerale, sto dobro dode ljeti i eliminiraju ovaj okus.
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.