Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 11:39   #1
Klek

Ako postoji tema ispricavam se na otvaranjju nove ali nisam uspio naci.

Dakle, zanima me opcenito informacije za Klek, tj kakve tezine su staze i da li mogu povesti psa sa sobom (dakle ima li nekih tezih dijelova gdje bi se to moglo pokazati kao problem)
Pozdrav
_V_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:15   #2
Pozdrav!
Staza nije prezahtjevna najvećim svojim dijelom, osim pred sam vrh gdje je kratki usjek od kojih cca. 3m relativne vertikale gdje se penje po samoj stijeni uz postavljeno osiguranje. Međutim,vode ljudi i pse i malu djecu gore bez problema.Ako je pas mali lako se ponese u ruci, a ako je veći onda ga se može na dvije-tri kaskade prebaciti gore. No,uvijek postoji opcija ostaviti ga zavezanog kod pl. doma od kojeg je sam vrh udaljen kojih 500m što se prijeđe za pola sata.
Mogu postaviti i par slika staze ukoliko treba, pa da si napraviš procjenu može li se ili ne.Jedino ne znam kak',no pokušam ako želiš.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 12:59   #3
Hvala,
Na kraju ipak nisam poveo psa, no mogu potvrditi sto je jaks rekao
_V_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 19:14   #4
Krenuli smo tamo i došli tek ispod Kleka.Nismo se uspeli gore...Silno mi je žao,ali ponovit ću putovanje što prije..
Sokota Sparijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 22:16   #5
Quote:
Sokota Sparijin kaže: Pogledaj post
Krenuli smo tamo i došli tek ispod Kleka.Nismo se uspeli gore...Silno mi je žao,ali ponovit ću putovanje što prije..

to ti je ko coitus interruptus.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 08:45   #6
Ja sam se sa svojim haskijem popela bez problema niti na jednoj dionici puta ga nisam nosila.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 13:12   #7
Zbilja ne znam kako je tamo moguce popeti se s pesom na onom dijelu osiguranom uzadi?
Inace, Klek je super - bas jako lepa planinica.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 16:06   #8
kakva je situacija sada? Ima snijega? Sklisko? Stigne li se iz Ogulina do gore i natrag prije mraka?
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 16:17   #9
zna li netko da li se vole pd klek i psi? naime, noćili bi tamo pa ne bi htjeli da nam pas ostane vani samo zato jer je pas.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 19:36   #10
Znam samo da je dan kad se kakav medvjed ne prošeće kroz dvorište tog doma neobičan dan, tako da cucak bolje da ti nije po noći vani.

Zakaj ih ne nazoveš?

http://www.hps.hr/info/planinarske-k...rski-dom-klek/
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2019., 10:14   #11
pozdrav ekipa
ima li itko iskustva sa penjanjem na Klek i kojim stazama je najbolje se pentrati????
Bjelsko je najkraća, i kreće sa ako se ne varam na nekih 400m visine..da li su ostale staze zanimljivije osim šta su duže?
testosteron99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2019., 08:23   #12
Ja sam prošle godine kretao ravno iz Ogulina i natrag. Velik dio je jako lijep kroz šume i livade, žena mi je htjela poslikati doslovce sve. Većinom je taj put ujednačen i lagan uspon, zapravo je taj uspon od bjelskog do doma (kada smo se spojili na tu stazu) bio najzamorniji i najmanje interesantan.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2019., 17:24   #13
Slažem se - najljepši dio je kroz šumu i preko livada od Ogulina pa do podno samog Kleka.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2019., 10:29   #14
e a kakva je situacija s migrantima, jel ih ima tamo ?
donesko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2019., 08:25   #15
A gle, navodno ih ima, to govorim iz druge ruke. A opet, da ih i ima, pa što? Znam neke ljude koji, bilo da su bili sami ili u grupi, sretali su ih po šumama ja osobno sam možda sreo jednu grupu, ali nisam siguran. Prođete jedni kraj drugih, zaobiđete ih, kimnete glavom i produžite dalje. Auto ionako imaš gdje ostaviti oko kleka u naseljenim mjestima da preveniraš eventualne provale, a više bih se po planinarenjima bojao medvjeda i poskoka.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 16:19   #16
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
Slažem se - najljepši dio je kroz šumu i preko livada od Ogulina pa do podno samog Kleka.
ima li taj put ucrtan na nekoj planinarskoj karti?
da baš ne lutam po svim brežuljcima podno kleka pa onda kad ih sve prođem nabasam na taj kojim ste vi išli
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 16:31   #17
Put je cijelo vrijeme dobro markiran. Gps trag sam skinuo ovdje:

https://planinarenje.hr/staze/ogulin-kneja-klek

ali iskreno, nije nam uopće bio potreban.. Kada ste već na Kleku, svakako odite i do Klečice.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 17:45   #18
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Put je cijelo vrijeme dobro markiran. Gps trag sam skinuo ovdje:

https://planinarenje.hr/staze/ogulin-kneja-klek

ali iskreno, nije nam uopće bio potreban.. Kada ste već na Kleku, svakako odite i do Klečice.
a šta je to? neka rijeka?

svake godine prođem podno kleka i svaki put pogledam gore i mislim kak bi se mogo popet...i uvijek nešto...al sad sam zapeo pa bum išo!
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 18:16   #19
Pa ako si se zagledao u klek, što svi opsuje kao diva koji spava, Klek je glavna stijena, a Klečice us one stijene koje predstavljaju njegove noge

Od planinarskog doma imaš manje više ravnu stazu na kojoj nakon kratkog vremena imaš križanje od kojeg se penješ se na sam vrh Kleka, ili produžuješ prema Klečicama.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 09:32   #20
Quote:
alki9969 kaže: Pogledaj post
a šta je to? neka rijeka?
Da, ovo plavo - to je satelitska snimka napravljena zimi kad sa vrha Kleka prema Ogulinu teče jedan potok koji na kraju utječe u Dobru.

Pošto ljeti potok presuši možeš hodati njegovim koritom, a kao znak da nisi skrenuo s pravog puta imaš na okolnim stablima nacrtane crveno bijele mete
(krugove) koje služe da ih gađaš kamenjem i tako se putem zabaviš.
Ako u grupi ima više hodača zbrajate bodove - pogodak u crveno 1 bod, a u bijelo 3, pa tko skupi najmanje u planinarskom domu plaća pivo.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.