Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2014., 22:35   #201
zadnji topnički napad na Osijek, tj. granatiranje je bilo u 8 mjesecu 1995.
terc bela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:54   #202
Da li netko ima informacije sto se desavalo u Laslovu?
Odnosno, ima li gdje na netu malo vise svjedocanstava?
Ako netko ima info o Ivici Skoricu - to mi je bio frend iz kvarta a cuo sam da je tamo nestao...
Hvala i pozz svima
biobiobio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 21:52   #203
Posto jos nije nitko odgovorio, reci cu sto ja znam iz druge ruke. Bio sam dijete za vrijeme rata, tako da ovo nije iz prve ruke. Nadam se da ce se netko pojaviti na forumu tko je bio tamo onda.
Laslovo je ostalo u okruzenju nakon pada Ernestinova 20. 11. 1991. 23. 11. 1991. poslje podne oko pet sati su nasi branitelji krenili u proboj. Islo se u dvije grupe sa razmakom od pola sata. Posto su imali puno ranjenih, nisu mogli ponjeti sa sobom tijela poginulih branitelja. Taj zadnji dan prije izlaska iz sela je puginulo puno branitelja. Neke su ostavili u stabu i crkvi a do nekih nisu mogli ni doci, posto su poginuli na mjestu koje su vec zauzeli cetnici. Pretpostavljam da se i sa tvojim frendom to desilo. Civili sto su ostali u selu (njih 6) su ubijeni od strane cetnika. Oni i gotovo svi poginuli branitelji sto su ostali u Laslovu se vode jos i dan danas kao nestali. Cetnici su ih pokopali u tamo nakon pada sela, ali neposredno prije mirne reintegracije su grobovi otkopani i kosti prevezeni na nepoznatu lokaciju. Jednog branitelja su nedavno nasli u Vojvodini u masovnoj grobnici. Jedan je ostao u Laslovu gdje je poginio, Srbi ga nisu nasli, pa su njegove kosti nađene nakon mirne reintegracije.
Nadam se da ce netko tko je bio prisutan isto napisati svoja saznanja i da ce Srbi napokon progovoriti gdje su nasi nestali. Inace između ostalog i zbog toga je dignuta optuznica protiv "Bore Konja".
U ovome registru su podaci svih nestalih:
http://www.nestali.hr/default.aspx?id=22&osoba_id=2584
Tvoj frend je imao 18 godina... zalosno...
Joee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:47   #204
Svim palim hrvatskim vojnicima na danšnji dan u šumi Rosinjači neka je laka zemlja. Svaka im čast i hvala!

Puno hvala i vama koji ste tužan događaj opisali, bez obzira na težinu u srcima, a pogotovo dečkima koji su išli u izvlačenje tijela te snimatelju. Ne samo da su pokazali veliku hrabrost već i izuzetno čovjekoljublje, posebno prema bližnjima poginulih.
z00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:33   #205
Počivali u miru, heroji Rosinjače, i svi ostali nastradali tog 5.12.1991...
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 23:52   #206
Joee , hvala ti ... Da ., strasno... Najgore je sto nitko nista nit pise o tome nit spominje - a tamo se Osijek branio...
biobiobio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:59   #207
I jos smo tu pa i ove godine palimo svijecu na dan velikog stradanja u Osijeku i za decke ostale na Rosinjaci...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:42   #208
25 godina... Palimo još jednu svijeću za dečke s Rosinjače... i sve ostale, naravno...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:13   #209
I još smo tu i još pamtimo... R.I.P.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:37   #210
U subotu u 13.20h na HRT 3 emisija o Rosinjači.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 07:53   #211
Da, evo i ja sam igrom slučaja okrenula na HRT 3 pa sam saznala o tom događaju i poginuloj 16-orici branitelja u toj šumi 5.12.1991. i to mi je nažalost bilo prvo saznanje da se tamo tog dana zbio taj tragičan događaj. Mislim da se premalo govori i premalo piše o tim zbivanjima a to bi trebalo biti žešće i češće pogotovo s obzirom na to u kojem okruženju živimo. No mene brine još jedna druga stvar. Ponašanje Hrvatske prema žrtvama dakle tim braniteljima koji su položili svoje mlade živote a ta ista država za koju su se borili nije učinila ama baš ništa da procesuira odgovorne za napad na Hrvatsku državu odnosno upravo ekipu iz JNA koja je sebi dozvolila svrstati se na jednu stranu i zajedno s njima ili ti četnicima klati i ubijati po državi gdje više nisu pripadali jerbo se Hrvatska formalno pravno odvojila od Jugoslavije.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 14:51   #212
Quote:
dakis4 kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam njegova žena koja je jedina preživjela je ostala bez šake. Sjećam se da je nakon toga otišla u Srbiju i da je na RTS-u izjavila da joj je druga šaka ostala za "komšije"
Ako ima još upita javite se.
Je li istina da je njegova žena do 1991. radila u osječkoj prodavaonici športske opreme "slovenijašport" u današnjem Prolazu Matice Hrvatske, u zgradi gdje je danas HPB, zadnji lokal gledano iz smjera Kapucinske ulice?
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2018., 11:05   #213
Kad je već tema dignuta, ima li netko više informacija o pogibiji hrvatskog branitelja Tihomira Međugorca - Kjota....može i u privatne poruke...
Kyoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 13:08   #214
R.I.P.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2019., 09:36   #215
Sigurno znate da je na mjestu razmjene vukovaraca u Nemetinu bila postavljena ploča s tekstom koji ima gramatičku grešku, umjesto sjećanja pisalo je sijećanja.

E pa više nije tako, postavljena je već duže vrijeme nova ploča s ispravnim tekstom bez gramatičke greške.
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2019., 12:54   #216
.


Kojeg datuma je JNA izbila pred tvrđavicu i podravlje ?
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2019., 16:25   #217
18. prosinca 1991.
xamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 09:23   #218
Žarko Kaić - vjerujem da svi znamo o kome govorim.

Gledao sam nema dugo dokumentarac o njemu i moram priznati da me baš bacio u depresiju.... Znam da je to samo jedna od loših stvari koja se dogodila u DR ali nekako me baš deprimirao.

Jel ima ovdje upućenijih u ovaj događaj ?


Ono što se vidi na toj nesretnoj snimci:
- HV odlazi do tenka onoga na cesti sa Wartburgom i nešto se tamo kratko raspravljaju
- vraćaju se nazad i onda paljba iz transportera (ne onog koji se vidi na snimci, ako sam dobro shvatio; nego od nekog iza toga)
- dogodilo se to što se dogodilo....

Koliko sam skužio, on je na neki način htio snimiti suradnju JNA i HV-a; odnosno da ipak nije sve tako crno kako je možda izgledalo.

I onda neka budala napravi to što je napravila.
Znači čisto ubojstvo, nema rasprave, jer da su htjeli onda bi krenuli sa svim tim oklopom i rasturili sve.

Ono što me zanima, što se je dogodilo nakon tog nesretnog pucnja ?
Dali je netko uzvratio paljbu (ako je imao s čime), kako je JNA postupila ?
Dali netko zna možda tko je pucao ?

Ako ima netko tko možda više zna.... Jer na ovakav način pucati na snimatelja (znam da nije jedinstven slučaj); ali... nemam riječi
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 14:03   #219
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Žarko Kaić - vjerujem da svi znamo o kome govorim.

Gledao sam nema dugo dokumentarac o njemu i moram priznati da me baš bacio u depresiju.... Znam da je to samo jedna od loših stvari koja se dogodila u DR ali nekako me baš deprimirao.

Jel ima ovdje upućenijih u ovaj događaj ?


Ono što se vidi na toj nesretnoj snimci:
- HV odlazi do tenka onoga na cesti sa Wartburgom i nešto se tamo kratko raspravljaju
- vraćaju se nazad i onda paljba iz transportera (ne onog koji se vidi na snimci, ako sam dobro shvatio; nego od nekog iza toga)
- dogodilo se to što se dogodilo....

Koliko sam skužio, on je na neki način htio snimiti suradnju JNA i HV-a; odnosno da ipak nije sve tako crno kako je možda izgledalo.

I onda neka budala napravi to što je napravila.
Znači čisto ubojstvo, nema rasprave, jer da su htjeli onda bi krenuli sa svim tim oklopom i rasturili sve.

Ono što me zanima, što se je dogodilo nakon tog nesretnog pucnja ?
Dali je netko uzvratio paljbu (ako je imao s čime), kako je JNA postupila ?
Dali netko zna možda tko je pucao ?

Ako ima netko tko možda više zna.... Jer na ovakav način pucati na snimatelja (znam da nije jedinstven slučaj); ali... nemam riječi
Bila je optužnica i suđenje (u odsutnosti)

https://www.centar-za-mir.hr/ps/zloc...t-zoran-kokic/
Mali_Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2020., 09:17   #220
Dan obrane grada Osijeka: http://www.glas-slavonije.hr/450394/...-Kraljice-mira
__________________
𝙸𝚐𝚗𝚘𝚛𝚎: 𝚓𝚞𝚍𝚘𝚕𝚒𝚗𝚘!
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.