Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 22:06   #1
Problemi s Hostingom

Imam nekih problema s hostinzima.

Hostinzi su free
Domene su free

Na jednom hostingu imam jedan Wordpress
Na drugom hostingu imam instalirana dva wordpressa

I do jučer je bilo sve OK, manje više uz povremena prekida veze, a onda se javio jedan problem s kojim se do sad nisam susreo.

Na oba servera ne mogu otvoriti File manager odnosno Online manager za upload stranica i svega ostalog na server.

Wordpressima normalno mogu pristupiti priko admin sučelja, i same stranice se otvaraju kao i do sada.

Mogu otvoriti Mysq baze i MyAdmin, ali lile manager nikako.

ZAšto mi je bitan File manager ako sve ostalo radi kako triba.

Ma kad se ažuriraju pluginovi, teme i sl. puno mi je brže priko servera nego ažurirati ih iz Wordpress admina.

Sad pomislim da su me blokirali ili tako nešto.

I onda jučer se registriram i na treći free Hosting sa sasvim drugim emailom i vidi vraga i na tom trećem hostingu nema File Managera.

E sad da nema na tri servera File managera u CPanelu to više nema veze sa zdravim razumom.
Mislim se možda je Adblokeru, isključim Adblocker, skeniram računalo radi virusa i sl. i opet sve po starom. Mogu ući u wordpress priko admina, ali priko servera (ne 1 već 3 različita hostinga) nikako.

Evo tih servera.

Server 1 na njemu su mi dva wordpressa.

Server 2 tu mi je jedan WP

Server 3 ovaj sam jučer registrirao s sasvim drugim emailom.

Što bi moglo biti jesu li serveri prid gašenjem ili....

Čudno mi je to da mogu bez problema uređivati u WP kao admin, a da hostingu ne mogu doći do public stranice tj tamo gdje sam uploadao WP

Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:28   #2
Problem sa spajanjem na bazu preko PHP skripte POMOĆ!

Pozdrav svima,
Ovako imam problem kao što i naslov kaze sa spajanjem na bazu preko PHP skripte. Koristim inače web hosting i sve je na njemu i baza podataka i ostale skripte. Naime PHP skripta koja bi trebala osigurati spajanje na bazu nažalost NE radi, više puta sam provjerio liniju koda za spajanje da li sam unesao sve kako treba i sve izgleda dobro znam da skripta inace radi sve OK jer sam je pokrenuo preko XAMP-a lokalno i sve je radilo samo sam promijenio u funkciji "mysql_connect" proslijeđene argumente. Kontaktirao sam službu za korisnike al ništa od toga i dalje nemogu se spojiti na bazu. Molim vas ako mi može tko pomoći tko ima više iskustva sam HOSTINGOM. Možda sam zaboravio neke stvari jos spomenut kako bi lakse skuzili o cem se radi. Samo pitajte pokušat ću što bolje predočit o čem se radi :P
dado228 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:18   #3
Kakav je hosting? Ima li neko administrativno sučelje (cpanel, plesk) ili za bazu koristiš šifru od accounta? Imaš li pristup error logu, tamo ti piše što se događa. Koja je verzija php-a? Od verzije 5.5 mysql_* funkcije su deprecated, a od verzije 7 uklonjene. Svakako ih nije preporučivo koristiti. Koristi ili PDO ili mysqli_* funkcije.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:54   #4
Unhappy

Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Kakav je hosting? Ima li neko administrativno sučelje (cpanel, plesk) ili za bazu koristiš šifru od accounta? Imaš li pristup error logu, tamo ti piše što se događa. Koja je verzija php-a? Od verzije 5.5 mysql_* funkcije su deprecated, a od verzije 7 uklonjene. Svakako ih nije preporučivo koristiti. Koristi ili PDO ili mysqli_* funkcije.
Radi se o Optima hosting, što se tiče sučelja da ima (cpanel) njega koristim a što se tiče baze koristim phpmyadmin i njoj pristupama sa šifrom od accounta. Odmah sam išao provjerit error logs nisam se sjetio toga ranije ali nema nikakvih zapisa. Verzija php je postavljena na 7.1 Inače koristim mysqli_* funkcije u svojim skriptama pokušao sam i sa PDO al nažalost opet ništa od toga.
dado228 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:19   #5
U cPanelu kreiraj mysql korisnika i dodijeli mu privilegije na toj bazi koju koristiš. Na taj način mijenjanje šifre od accounta ti neće rušiti rad aplikacije. Moguće da je onemogućeno korištenje šifre od accounta za pristup bazi van phpmyadmina (ne znam postoji li tehnička mogućnost za to).

Što se tiče mysql_connect, to ti ne može ni raditi jer na PHP7 i dalje te funkcije uopće ne postoje. Postoje neke compatibility skripte koje emuliraju mysql_* funkcije korištenjem mysqli_* funkcija za starije aplikacije, ali nisam siguran rade li u svim scenarijima kako treba.

PDO bi trebao raditi, moguće da negdje griješiš. Možeš napisati kod koji si koristio za testirati?
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 01:16   #6
E, evo da obavjestim uspio sam. Isao sam ponovo kreirat bazu i tablice(inace sam ranije samo prebacio sql file sa prijasnje baze mozda je to smetalo) i onda novog usera na tu bazu sa svim privilegijama. I koristio sam prvo PDO connect i uspijelo je onda sam pokusao ponovo sam mysqli funkcijom i to je uspijelo. Također postavio sam PHP verziju na 5.6 Hvala na pomoći!! zbilja oduzelo je vremena al sta je tu je, jos me ceka dosta posla mislim da cu prvo malo odspavat hh e da jos nes jel postoji neka opcija kao notifikacija da znam kad netko odgovori na nekakav komentar na forumu da nemoram svaki put dolazit na isti link i provjeravat dali je tko odgovorio :/
dado228 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.