Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 23:50   #61
Ima jos kupiti Yamaha 2t 5 ks , je sad malo skuplja oko 10500 kn ali uzmi nju i neces pozaliti, mada su i ostali (tohatsu tj. mercury) 2t odlicni motori, ali za Yamahu sam siguran da je ima u prodaji. Od cetveroaktnih malih nemam favorita. Potrosnja ti je na ful nesto manje od 3 litre, dok je nova oko 2,5. Normalne voznje oko 2.
Ribar7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 09:15   #62
Pitam za Parusn vanbrodski motor 9KS proizvodnja 2014/2015.

Svi postovi su cca 2009/2010 i nisu bas dobri.

A navodno su rijesili probleme u Parsunu i vidim uvoznik i nije propao ocito onda posluju OK. Ima tko iz prve druge ruke oko Parsun motora novije proizvodnje?

Cijena mi je OK pa da pitam.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 16:42   #63
Bump.....kaj Parsun nove proizvodnje nitko nista ne zna? 9.9KS ili 15KS model.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 19:59   #64
Koja penta nakon legendarnog Tomosa 4?

...ja bi napravio generalku i dero T-4 i dalje...
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 12:54   #65
Quote:
Ribar7 kaže: Pogledaj post
Ima jos kupiti Yamaha 2t 5 ks , je sad malo skuplja oko 10500 kn ali uzmi nju i neces pozaliti, mada su i ostali (tohatsu tj. mercury) 2t odlicni motori, ali za Yamahu sam siguran da je ima u prodaji. Od cetveroaktnih malih nemam favorita. Potrosnja ti je na ful nesto manje od 3 litre, dok je nova oko 2,5. Normalne voznje oko 2.
Da li je pametno kupit Yamahu ili Tohatsu 2T od 5ks jer uskoro ih vise nece biti pa bi mozda moglo biti problema kod servisa i dijelova?
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 08:31   #66
Quote:
SnoopyHR kaže: Pogledaj post
Da li je pametno kupit Yamahu ili Tohatsu 2T od 5ks jer uskoro ih vise nece biti pa bi mozda moglo biti problema kod servisa i dijelova?
itekako je pametno jer s tim motorima nema puno brige...dijelova ce uvik bit jer se ionako rijetko minjaju, a redovno odrzavanje je jednostavno...

BTW, ta Yamaha od 10500kn je bezobrazno skupa, isto kao i novi Tohatsu/Mercury kojih se još ove godine dalo nać za 9200kn...
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:27   #67
Quote:
open510 kaže: Pogledaj post
itekako je pametno jer s tim motorima nema puno brige...dijelova ce uvik bit jer se ionako rijetko minjaju, a redovno odrzavanje je jednostavno...

BTW, ta Yamaha od 10500kn je bezobrazno skupa, isto kao i novi Tohatsu/Mercury kojih se još ove godine dalo nać za 9200kn...
A kada se radi o 4T motoru 4-6ks sto je najbolje uzeti? Yamahu, Tohatsu/Mercury ili Hondu?
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 14:49   #68
svi novi 4T motori bi tribali bit podjednako dobri, savjeti zašto ne uzimat 4T jedncilindrične motore su već nadugo i naširoko ispisani..
Ipak, ako je to odluka, osobno bi preskočija Suzuki i Hondu u ovom slučaju i odlučija se ili za Yamahu ili Tohatsu...Yamaha se ako ništa drugo može postavit/transportirat u 3 položaja da joj ne iscuri ulje iz motora.
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 16:08   #69
mali cetverotaktni su veča lutrija od malih dvotaktnih,moj glas za mercury tohatsu 5 konja 2 takta
tonchido is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:08   #70
Molim savjet za kupnju vanbrodskog motora. Imam brod 3,25 m, prilično lagan i dosad sam koristio legendu Tomosa 4.

Za sljedeću sezonu kupio bih novi motor. Trenutno se dvoumim između Tohatsu 4 i Yamahe 5. Oba dvotaktni, naravno,
jer će bit korišteni samo mjesec - dva godišnje.

Što savjetujete, ima li tko iskustva s novim dvotaktnim Tohatsu (M4 ili M5). 4 konja mi se čine dovoljna za brod od 3,25, bojim se da Yamaha 5 koju bi najradije uzeo ne bude previše. Tohatsu je uostalom i oko 2 tisuće jeftiniji...
JessePinkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:13   #71
Za brod od 3,25 m ti je dosta i 3 KS. Kupi onaj koji je lakši i jednostavniji za transport i montažu. I održavanje.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:54   #72
Pa Tomos 4 i je imao 3 KS, samo što to jako malo ljudi zna.

Tohatsu se jednom prijatelju pokazao jako dobar, samo je bio veći motor, čini mi se 25 KS, dvotaktni.

Mislim da ga još ima negdje, 10+ godina star.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:51   #73
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Za brod od 3,25 m ti je dosta i 3 KS. Kupi onaj koji je lakši i jednostavniji za transport i montažu. I održavanje.
Tohatsu m4 http://www.deni.hr/tohatsu/m-serija-.../44-tohatsu-m4 ima 19 kg što je par kila više od tomosa, Yamaha ima oko 21. (ne znam smijem li linkove stavljat, novi sam tu)

Htio bi pouzdani i dugotrajni motor da odradi 10-tak ljeta :-D.
Uzeo bi Yamahu 5 al se bojim da me ne potopi :-D
JessePinkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 17:38   #74
Onaj sa 3,5 KS na istoj strani bi ti bio sasvim dosta za to što si napisao. Snaga na propeleru kao i T-4, još je i nešto lakši. Ne znam koliko je bučan i da li je vodeno ili zračno hlađenje.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 13:55   #75
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Koja penta nakon legendarnog Tomosa 4?

...ja bi napravio generalku i dero T-4 i dalje...

može i tako !
ja sam imao dosta tomosa a sada imam kao pomoćni mercury 5 2t.
fantazija od motora ! savršen minimum, ubaciš u brzinu niti ne osjeti na okretajima, miran rad...
tomos je legeda, nitko ti ga neće maznuti (pogotovo onaj sa bijelom kapom) ali ne može se mjerit sa novim yamahama, mercury, tohatsu...
marko_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 13:57   #76
Quote:
JessePinkman kaže: Pogledaj post
Molim savjet za kupnju vanbrodskog motora. Imam brod 3,25 m, prilično lagan i dosad sam koristio legendu Tomosa 4.

Za sljedeću sezonu kupio bih novi motor. Trenutno se dvoumim između Tohatsu 4 i Yamahe 5. Oba dvotaktni, naravno,
jer će bit korišteni samo mjesec - dva godišnje.

Što savjetujete, ima li tko iskustva s novim dvotaktnim Tohatsu (M4 ili M5). 4 konja mi se čine dovoljna za brod od 3,25, bojim se da Yamaha 5 koju bi najradije uzeo ne bude previše. Tohatsu je uostalom i oko 2 tisuće jeftiniji...

stavi bilo koji od navedenih i nećeš požalit
marko_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:22   #77
Koja je ovo priča da se više nikako normalno ne može kupiti novi 2T motor? I što mislite o Tohatsu 3,5 2T ? Jel vozio to itko, koja je mašina unutra?
JessePinkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:48   #78
Quote:
JessePinkman kaže: Pogledaj post
Koja je ovo priča da se više nikako normalno ne može kupiti novi 2T motor? I što mislite o Tohatsu 3,5 2T ? Jel vozio to itko, koja je mašina unutra?
Može ih se kupit ali je navodno problem sa registriranjem takvih motora radi EU pravila. E sad šta je tu točno ja nemam pojma.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2020., 13:53   #79
Quote:
JessePinkman kaže: Pogledaj post
Koja je ovo priča da se više nikako normalno ne može kupiti novi 2T motor? I što mislite o Tohatsu 3,5 2T ? Jel vozio to itko, koja je mašina unutra?
Neznam, nemam iskustva ali po nekoj logici Tohatsu 3,5ks bi trebao biti jaci motor od Tomos 4 i od Tomos 4,8.
Tomos 4 nije imao niti 3 ks, a kamo li 4.

Nego mene zanima za camac od 4,5m jel dovoljno 4ks ili je bolje staviti motor od 6ks.
Racunam ako je i Tomos 4 koji ima 2,9 ks bio dovoljan nekada, valjda je i pravih 4ks dovoljno? Motor sa 6ks i ne mozes nesto iskoristit do kraja na camcu deplasmancu od 4,5m. Da se radi o nekakvoj teglenici pa ajde. 4 ili 6ks na pasari dodje na isto?
SergioM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2020., 18:08   #80
nije mi baš jasna logika da tomosovih 4 ks nije 4 nego 2.9 a Tohatsovih 4 je 4ks.... 4 konja je 4 konja i amen.
Što se tiće iskoristivosti sve se da iskoristiti ali tu ti veću ulogu igra optimizacija propelera pa sad kome se da igrati može iskoristiti svih 6 ks ili niti 4. Također osim odabira optimalnog propelera jako veliku ulogu igra i raspored težina na brodici i stanje mora.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.