Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2010., 14:16   #21
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
ne kužiš što mislim. prsten sam počela koristiti 30.12., 3. tjedan dakle ističe 20.1. što je 22. dan umjesto 21.
Piše na uputama da se vadi i stavlja uvijek na isti dan. Ja ga eto baš danas planiram metnut prvi put dosad sam koristila flastere pa malo diane u nadi da će mi se lice popravit al sam prelijena i neodgovorna za pilule pa naravno nije bilo nikakvog učinka osim ciste na jajniku Zanimam me kakav je osjećaj sa tim nuvaringom? jel ga osjetite? kaj za vrijeme odnosa i kupanja u bazenima?ništa o tom ne piše na njihovoj stranici,pretpostavljam da se može sve s tim onda.
ja12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:11   #22
Od Diane si dobila cistu?
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:33   #23
Ne od Diane nego od neredovitog uzimanja se stvaraju ciste. Zato kaj ak ne popijes 3 il 4 za redom ko ja jajnici se aktiviraju al se nekaj začepi pa nastane cista eto tak je to po zdravo seljački Nadala sam se da će mi akne proći od Diane tj. bi sigurno da sam jos nastavila sa uzimanjem jer bila sam tek na 3. kutiji a one su najbolje za regulaciju tena od svih pilula.
ja12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 20:02   #24
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
imam dva pitanja i trebala bih što hitniji odgovor (onih ljudi koji su zbilja upućeni, a ne onih koji pišu napamet)
počela sam koristiti kontracepcijski prsten nuva ring:
1. piše da se plivit c ne bi trebao piti s estrogenom. znači li to da ne smijem piti njega i koristiti kontracepcijski prsten nuva ring koji sadži hormone estonogestrel i etinilestradiol?
2.u uputama nuva ringa piše da se vadi nakon tri tjedna, znači li to nakon 21 dan (kao pilule)- to mi se čini logično ili točno tri tjedna (jer nemaju svi mjeseci isto dana)?
hvala puno
Ne piše u Plivit C da se ne smije [/B]piti s estrogenima već piše:recite vašem liječniku ako uzimate estrogen...
a to piše zato(samo je malo glupo sročeno pa može dovesti do zaključka da se NE smije piti) jer je kod žena koje uzimaju estrogen POVEĆANA potreba za c-vitaminom pa ga je poželjno dodatno uzimati....to im je valjda bilo na pameti...ti veliš dr da piješ estrogen a on tebi" uzmite onda Plivit C"
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 20:17   #25
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
ne kužiš što mislim. prsten sam počela koristiti 30.12., 3. tjedan dakle ističe 20.1. što je 22. dan umjesto 21.
1.dan /24 sata 30- 31.12
30.12 srijeda 1 tjedan=7 dana ističe u utorak 5.1 tako slijedi da 21 dan flastera ističe 19.01.2010.u utorak.... a 20.01. srijeda ga izvadiš van u približno isto vrijeme kad si ga i stavila...ispada da ga uvijek stavljaš i vadiš u srijedu...imaj na umu da ga moraš umetnuti unutar 3 sata (ne kasnije) jer mu može biti smanjena djelotvornost...
jesam li ti pomogla
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:55   #26
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ne piše u Plivit C da se ne smije [/B]piti s estrogenima već piše:recite vašem liječniku ako uzimate estrogen...
a to piše zato(samo je malo glupo sročeno pa može dovesti do zaključka da se NE smije piti) jer je kod žena koje uzimaju estrogen POVEĆANA potreba za c-vitaminom pa ga je poželjno dodatno uzimati....to im je valjda bilo na pameti...ti veliš dr da piješ estrogen a on tebi" uzmite onda Plivit C"
ajde super, sad si me utješila. fakat je glupo sročeno. ja sam skužila iz onog što piše u interakciji da se ne bi smjelo uzimati.thx
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:58   #27
Quote:
mrnja kaže: Pogledaj post
alma, gdje si to pročitala da se plivit c ne bi smio piti zajedno sa estrogenima????? prvi put za ovo čujem??
u uputama plivit c, i ja sam se neki dan šokirala kad sam pročitala
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:03   #28
Quote:
ja12345 kaže: Pogledaj post
Piše na uputama da se vadi i stavlja uvijek na isti dan. Ja ga eto baš danas planiram metnut prvi put dosad sam koristila flastere pa malo diane u nadi da će mi se lice popravit al sam prelijena i neodgovorna za pilule pa naravno nije bilo nikakvog učinka osim ciste na jajniku Zanimam me kakav je osjećaj sa tim nuvaringom? jel ga osjetite? kaj za vrijeme odnosa i kupanja u bazenima?ništa o tom ne piše na njihovoj stranici,pretpostavljam da se može sve s tim onda.
što se mene tiče, super. bolji od tableta jer ga se ne mora sjetiti popiti i ne prolazi kroz želudac, pa nema opasnosti od proljeva i povraćanja. ako ga pravilno staviš (a to piše i u uputama) da se ne treba osjetiti. i stvarno, ne osjetim ga. ne osjetim ni za vrijeme odnosa (ni partner), ni u bilo kojoj dr situaciji. za sada zadovoljna.
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:06   #29
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
1.dan /24 sata 30- 31.12
30.12 srijeda 1 tjedan=7 dana ističe u utorak 5.1 tako slijedi da 21 dan flastera ističe 19.01.2010.u utorak.... a 20.01. srijeda ga izvadiš van u približno isto vrijeme kad si ga i stavila...ispada da ga uvijek stavljaš i vadiš u srijedu...imaj na umu da ga moraš umetnuti unutar 3 sata (ne kasnije) jer mu može biti smanjena djelotvornost...
jesam li ti pomogla
u biti da, nešto ja krivo brijem. čudno mi je to s tjednima jer sam naučila po danima piti, pa me zbunjujivalo kako 21. ističe u utorak (mislila sam da tad trebam izvaditi). zabrijala sam da i tabletu popijem 21. dan i 22 ne. fali mi smajlić tulava, tulava.
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 23:27   #30
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
u biti da, nešto ja krivo brijem. čudno mi je to s tjednima jer sam naučila po danima piti, pa me zbunjujivalo kako 21. ističe u utorak (mislila sam da tad trebam izvaditi). zabrijala sam da i tabletu popijem 21. dan i 22 ne. fali mi smajlić tulava, tulava.
a ja napisala flaster umjesto prsten...umor
kužim kaj te otprilike muči...ti tbl popiješ u utorak al ona djeluje 24 sata...zato prsten mora ostati do srijede da se zaokruži taj ciklus 21x 24 sata.jel to- to????ali sve je to isto...21 dan je 21 dan..ako imaš 21 tbl onda ih popiješ 21....
ispada da je kod tbl pauza 7 dana...8.dan počneš piti novo pakiranje...
kod prstena ga stavljaš 7.dan a ne 8.dan pauze....
no bilo kako bilo ako nisi sigurna uvijek možeš pitati dr koji ti ga je propisal...
a ako u uputi piše da se uvijek stavlja isti dan u tjednu to je i najjednostavnije za pamtiti...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:57   #31
Cure koje koristite prsten i flaster - jel također postoji opasnost od povećanih enzima jetre ili toga kod flastera i prstena nema jer nema ni uzimanja pilula peroralno?

Naime, meni svako malo skoče enzimi, na svaku glupost, stres, masniju hranu, i tak, pa ne bih smjela piti pilule. Jel treba recept kakav za prsten, za flaster sam čitala da treba, i koliko ta čudesa koštaju?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 12:12   #32
Ovako ja ti sad koristim prsten vec tri mjeseca,dobivam ga iz njemacke al mozes ga narucit u onoj apoteci na dolcu uz recept.ne znam cijenu. Nedavno sam bas bilA kod ginića pa mi je on objasnio da prsten za razliku od flastera i pilula ima kompletno drukcije djelovanje nemrem se sad sjetit njegove strucne riječi al rekao je da se prsten čak može preporučiti curama koje imaju trombozu ili su sklone njoj što pilule nikako ne smiju uzimati.tako da vjerujem da ga onda i ti mozes koristiti ali morat ces se nekom giniću uputiti. evo ja mogu reći da nemam nikakvih nuspojava čak mi ni cice nisu narasle (nazalost) kak obicno polude i od flastera i od pilula. i on mi je bas i rekao da ni neće nit da će dobit koju kilu(koja bi mi isto koristila) isto zbog svog nacina djelovanja. on je rekao samo da su nuspojave zabiljezene da nekima smeta za vrijeme odnosa i da je jaci iscjedak,ja sam samo ovo drugo primjetila i to sad eto prvi put u trecem tjednu. ja sam ga uzela prvenstveno da mi se lice očisti jer mi je isto ginic rekao da bi od njega to bilo moguce kao i od Diane 35,koje sam prije uzimala,flaster je bio preslab za te stvari.
ja12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 12:30   #33
Odlično, hvala ti puno! Ništa, budem se uputila do ginićke pa nek piše recept

EDIT: e, da, zaboravih te pitati - jel to taj nuva ring, ili ih ima više vrsta?

Zadnje uređivanje Suey : 28.02.2010. at 12:36.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:25   #34
sta kad se pilule ne piju redovito pojavi se cista?
jer ja sam bila 6 mjeseci na logestu i kad sam isla na ginekoloski pregled ginekologica me pri ultrazvuku pitala da li redovito pijem pilule i kasnije mi je rekla da imam cistu...
ali ja sam pilule redovito pila...i sad me cak strah da sta ako ta neka pilula nije apsorbirana pa sam u tom periodu jos bila i nezsticena
i sad pauziram dok mi ne odredi neke druge tablete jer kaze da mi ove ocito ne odgovaraju
paola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 01:43   #35
Mame, kondom plus pull out metoda

Da li je iko zatrudnio na ovaj nacin?? Koje su uopce sanse za nesto takvo?
sanadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:43   #36
Quote:
sanadi kaže: Pogledaj post
Da li je iko zatrudnio na ovaj nacin?? Koje su uopce sanse za nesto takvo?
Ako je kondom pukao, muškarčev predejakulat mogao je oploditi ženu ako su joj bili plodni dani.
__________________
Nisam stručnjak
pomraku is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 17:39   #37
Koja je cjena Nuvaringa sad?Jeli se šta spustilo?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.