Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 13:03   #101
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Argumente? Neće biti, čak niti mišljenje...naime to je produkt procesa zvanog razmišljanje. Ti samo nabacuješ floskule o konjušarima a i te si čuo od bore čorbe.
Eto možda glede čistog zraka da prebacimo agenciju u slavonski brod.....
i dalje te strah?
neće te nitko prijaviti, ne boj se.

a zašto nisu floskule?
nisam uopće čuo da se eurokrati bune što moraju seliti u hrvatsku i njihove argumente. čuo sam jedino vaše.

kad čujem njihovo stajalište komentirat ću.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:26   #102
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
i dalje te strah?
neće te nitko prijaviti, ne boj se.

a zašto nisu floskule?
nisam uopće čuo da se eurokrati bune što moraju seliti u hrvatsku i njihove argumente. čuo sam jedino vaše.

kad čujem njihovo stajalište komentirat ću.
Strah čega? Banane? Ma mož mislit.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:34   #103
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Bratislava je defakto tramvajem povezana s Bečom. Nije uopće stvar u "Balkanu" i prestižu, vec o nizu prakticnih stvari.
Apsolutno je u tome stvar.
Da si najbogatiji, ako si balkan- balkan si.
Pritom ne mislim na nikakav "poluotok", vec imidž zemlje.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:14   #104
http://net.hr/danas/hrvatska/hrvatsk...na-isti-nacin/

http://net.hr/danas/hrvatska/burne-r...a-u-bruxelles/

popušite, konjušari. :klap:

dakle, povukli smo se iz kandidature jer smo u startu imali prednost što niti jedna agencija nije u hrvatskoj.

život je lijep, ako kvalitetno poludiš pa se počneš iskreno smijati čudima.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:34   #105
Projekt nije imao podršku vlade, a bez toga , nešto ove razine se teško realizira.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:38   #106
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Projekt nije imao podršku vlade, a bez toga , nešto ove razine se teško realizira.
jasno da nije.

tko je pratio odavno je znao:

https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/su...---480678.html

Quote:
"U svakom slučaju, pokušat ćemo s naše strane dati maksimalan napor da predstavimo našu želju, premda u ovoj utakmici neće biti jednostavno. Znate, kada se nešto seli iz Londona, onda ovi drugi većih gabarita imaju veća očekivanja, ali vidjet ćemo, bitno je da bude korektna i pravična zemljopisna distribucija", kaže Plenković. (Hina/S.Ve.)
šteta ljudi koji su krv za ovu državu dali.

dali krv i na vlast dobili anemične. :-(
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:58   #107
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
....
šteta ljudi koji su krv za ovu državu dali.

dali krv i na vlast dobili anemične. :-(
Kakve to veze ima? U startu se bilo glupo javiti jer nit je bilo, nit ima, nit će biti šansi za ovakvu agenciju....nevjerojatno mi je da ovdje ljudi misle da svatko može sve dobiti argumentacijom jer eto mi ništa nemamo........svašta.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:59   #108
"Kujundžić dodaje kako su bili neugodno zatečeni što je utjecaj zaposlenika same Agencije igrao veliku ulogu pa je Zagreb dobio 'negativne bodove' jer ponuđena zgrada Sky Office ne ispunjava uvjete."

Ne znam sto se cudi. To je normalno. Pa ne moze agencija se negdje preseliti ako velika većina zaposlenika to ne želi. Pa nije da takav kadar možeš na cesti naći.

"Budući da je LGBT populacija inzistirala da se EMA ne preseli u zemlje koje diskriminiraju homoseksualce, nisu blagonaklono gledali na izjavu gradonačelnika Milana Bandića koji je u Bruxellesu izjavio da nikada neće sudjelovati u gay paradi. Bandić kaže da ne zna što je pošlo po zlu."

Polako nazadnost hr pocima tuci hr o glavu. Nema agancije, fejsbuka, googlea...
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.11.2017., 14:09   #109
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Projekt nije imao podršku vlade, a bez toga , nešto ove razine se teško realizira.
Nikakva podrška vlade nije mogla pomoć projektu sa ovako "ispunjenom" prijavnicom:

https://ec.europa.eu/info/sites/info...sment-grid.pdf

Po njoj je ispalo da Zagreb nema ni zračnu luku, ni zdravstveno osiguranje, ni javni prijevoz, da zgrada koju nudimo za agenciju nema održavanje, i još puno drugih stvari.
Sexysaint92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:12   #110
ma cijela ta prica je bila smijesna od pocetka.

Mi smo mozda (ali samo mozda i to s malim sansama) mogli dobiti tu agenciju da se lobiralo 100%, da se uvjeravalo zaposlenike u kvalitetan i siguran zivot u Zagrebu, da prezentaciju nisu imali Kujundzic i Bandic koji zucnut engleski ne znaju (ako netko misli da to nije bitno -taj se vara i to jako), da nisu baljezgali o gej pravima i sl. i opcenito da su svi stali 100% iza tog projekta od vlade do grada i svih ostalih. U najgorem slucaju (i ocekivano) ne bi opet dobili bas ovu agenciju, ali bi imali prilicno dobre temelje na racun ove kampanje dobiti neku drugu..realniju...

Pa sjecam se da sam ovdje vodio raspravu sa nekima koji su tvrdili da bi Osijek trebao dobiti tu agenciju i ama bas nista cudno im nije bilo u njihovm zahtjevu i ideji, a na svaku realnu primjedbu su odgovarali da ako netko ne zeli ici u Osijek - ima onih koji zele (kao da takvi ljudi rastu na grani..)...sto je isto samo pokazatelj koliko veze s vezom nemaju i koliko su nerealni.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:55   #111
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ma cijela ta prica je bila smijesna od pocetka.

Mi smo mozda (ali samo mozda i to s malim sansama) mogli dobiti tu agenciju da se lobiralo 100%, da se uvjeravalo zaposlenike u kvalitetan i siguran zivot u Zagrebu....
Pa sjecam se da sam ovdje vodio raspravu sa nekima koji su tvrdili da bi Osijek trebao dobiti tu agenciju i ama bas nista cudno im nije bilo u njihovm zahtjevu i ideji, ....
Nismo.... čak niti možda....pa nisu ljudi tamo budale.

Ovo o osijeku nije imalo veze niti s guzicom a kamoli s mozgom....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:58   #112
Quote:
Sexysaint92 kaže: Pogledaj post
Nikakva podrška vlade nije mogla pomoć projektu sa ovako "ispunjenom" prijavnicom:

https://ec.europa.eu/info/sites/info...sment-grid.pdf

Po njoj je ispalo da Zagreb nema ni zračnu luku, ni zdravstveno osiguranje, ni javni prijevoz, da zgrada koju nudimo za agenciju nema održavanje, i još puno drugih stvari.
Pa da, to ti je tako dok novci nisu tvoji a uspješnost projekta ti ništa ne znači, ispuni se preko kurca i eto, sad se šire priče kako su nas pokrali i da je natječaj bio namješten. Makar realno, djelomično mi se čini i da se nije baš htjelo da ta agencija bude u Hrvatskoj, onako, jedna od europskih institucija na ovome prostoru, što bar u jednom području znači i veći fokus Europe, pa bi se mogle umanjiti mogućnosti plivanja u mutnome, što je HDZ-u ko vampirima češnjak.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:00   #113
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Pa da, to ti je tako dok novci nisu tvoji a uspješnost projekta ti ništa ne znači, ispuni se preko kurca i eto, sad se šire priče kako su nas pokrali i da je natječaj bio namješten. Makar realno, djelomično mi se čini i da se nije baš htjelo da ta agencija bude u Hrvatskoj, onako, jedna od europskih institucija na ovome prostoru, što bar u jednom području znači i veći fokus Europe, pa bi se mogle umanjiti mogućnosti plivanja u mutnome, što je HDZ-u ko vampirima češnjak.
Veze ta odluka nema s ničime što si naveo....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:04   #114
Quote:
Sexysaint92 kaže: Pogledaj post
Nikakva podrška vlade nije mogla pomoć projektu sa ovako "ispunjenom" prijavnicom:

https://ec.europa.eu/info/sites/info...sment-grid.pdf

Po njoj je ispalo da Zagreb nema ni zračnu luku, ni zdravstveno osiguranje, ni javni prijevoz, da zgrada koju nudimo za agenciju nema održavanje, i još puno drugih stvari.
Koji pokolj.
Mi smo samo po lokaciji dio Europe.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:09   #115
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Veze ta odluka nema s ničime što si naveo....
Koja? Naše povlačenje kandidature jer nas zla Europa namjerno sabotira, a mi sve savršeno odradili?
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:19   #116
To su vjerojatno isti oni vanjski neprijatelji zbog kojih je Kolinda tajila detalje o svom putu u Ameriku


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:32   #117
Quote:
Sexysaint92 kaže: Pogledaj post
Nikakva podrška vlade nije mogla pomoć projektu sa ovako "ispunjenom" prijavnicom:

https://ec.europa.eu/info/sites/info...sment-grid.pdf

Po njoj je ispalo da Zagreb nema ni zračnu luku, ni zdravstveno osiguranje, ni javni prijevoz, da zgrada koju nudimo za agenciju nema održavanje, i još puno drugih stvari.
Iako djeluje loše, po meni je posao (koji nismo imali šanse dobiti) jer ok odrađen, ja iskreno ne znam kako bilo tko može može ispuniti ovakvu prijavnicu na kvalitetan način.

Zašto, zato jer se radi o cjepidlačenju i prebirokratiziranosti koja se lomi političkim igrama. Za to nismo imali snage.

Prvo poglavlje je dobro odrađeno, općenito je prezentiran Sky office dakle prostor od 32 0000 kvadratas kojeg je moguće prilagoditi potrebama agencije., više od toga se nije moglo, osim da se išlo projektirati novu zgradu po zadanim parametrima


Druga zamjerka, glede povezanosti, opet navedno je sve, kao dio zamjerke je da nije navedno trajanje letova od točke A do B, mislim pizdarija, kako odobarti koje gradove navesti? I slično?

Treće , kod obrazovanja zamjerka paz ti sad, da nije naveden točan broj dostupnih mjesta u postojećim školama, debilizam (jer očigledno sa agencijom dolazi i cca 5000 školske djece) pa je upitno da li će se svi imati gdje upisati


Ovo je klasična birokracija bez granica, i zapravo, dobar poučak malima da ne guraju nos gdje im nije mjesto. Naravno, kao uvijek u rukavicama.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:41   #118
jesi li ti ikad u životu vidio kako se piše jedan ozbiljni znanstveni projekt, što se u njemu sve mora predvidjeti, u šta se sve recenzente mora uvjeriti, koja se sve dokumentacija mora predočiti?

ziher nisi.

jer da jesi, ne bi ni mrtav rekao da je ovaj posao okej odrađen

ovo nije bio znanstveni projekt, već projekt pokušaja dovođenja institucije europskog značaja u našu zemlju i po ovome što vidim, odrađen je kao što se odrađuju natječaji u podcrkavlju i špičkovini.

the offer does not provide information je jedino što se iščitava iz ove sramotne ponude.

šanse su nam u startu bile, ako uopće, vrlo male.

bolje da se više ne blamiramo s ovakvim pokušajima.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:47   #119
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
jesi li ti ikad u životu vidio kako se piše jedan ozbiljni znanstveni projekt, što se u njemu sve mora predvidjeti, u šta se sve recenzente mora uvjeriti, koja se sve dokumentacija mora predočiti?

ziher nisi.

jer da jesi, ne bi ni mrtav rekao da je ovaj posao okej odrađen

ovo nije bio znanstveni projekt, već projekt pokušaja dovođenja institucije europskog značaja u našu zemlju i po ovome što vidim, odrađen je kao što se odrađuju natječaji u podcrkavlju i špičkovini.

the offer does not provide infotmation je jedino što se iščitava iz ove sramotne ponude.
Pa vidiš ja iz ovoga iščitavam sve osnovno.

Reći da se iz prijave ne može zaključiti ništa je debilizam.

Kažem, ovo je vrsta birokracija koju država lomi utjecajem. Mi tog utjecaja nemamo. I to je to.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:51   #120
Sa agencijom dolazi cirka 700 djece, a našim pajacima je bilo teško napisati da u Zagrebu postoji toliko i toliko dvojezičnih privatnih i javnih škola, da nude toliko i toliko dvojezičnih kurikuluma, i sastavit jebenu listu sa školama i jezicima. Uostalom, pogledajte prijave Irske ili Španjolske i onda pogledajte na što liči ova naša.

Osobno mislim da je za to kriva UDBA.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.