Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 10:58   #3821
Bas mi je zao i iznenadena sam.. ja sam rodila prije 5 mj i za pai hetero i mthfr hetero dobila clexane plus andol zbog blago povisenih acl.
Pa kako se to sad tako promijenilo? Svejedno, sto frupy kaze, drzi se njega...
Yvonne :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:02   #3822
Quote:
Yvonne :) kaže: Pogledaj post
Bas mi je zao i iznenadena sam.. ja sam rodila prije 5 mj i za pai hetero i mthfr hetero dobila clexane plus andol zbog blago povisenih acl.
Pa kako se to sad tako promijenilo? Svejedno, sto frupy kaze, drzi se njega...
A tko je tebi to propisao?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:03   #3823
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
A tko je tebi to propisao?
Pa on..
Yvonne :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:06   #3824
Scissors, mozda ti inicijalno on nece propisati terapiju, ali kad zatrudnis ce provjeravati razne parametre i na temelju toga ipak procijeni da ti treba andol i/ili heparin.
drzi se njega definitivno jer npr. pametnjakovici na s.duhu u startu odbijaju sve, bez obzira na mutacije, promjenjive parametre...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:09   #3825
Quote:
Yvonne :) kaže: Pogledaj post
Pa on..
Onda mi fakat nije jasno.

Ja doduse nisam previse dalje ispitivala, kad mi je rekao da ne treba ništa, nisam pitala, pa kako to, prije je trebalo, pise na forumu to i to...

Rekao je da se javim kada zatrudnim. Ne znam hoce li tada biti drugačijeg stajališta, ali svakako mu planiram otići čim test bude pozitivan.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:22   #3826
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Onda mi fakat nije jasno.

Ja doduse nisam previse dalje ispitivala, kad mi je rekao da ne treba ništa, nisam pitala, pa kako to, prije je trebalo, pise na forumu to i to...

Rekao je da se javim kada zatrudnim. Ne znam hoce li tada biti drugačijeg stajališta, ali svakako mu planiram otići čim test bude pozitivan.
Idi kad zatrudnis. Vjerojatno ce te poslati na obradu u Petrovu. On inace kad si pod terapijom ne trazi apsolutno nikakve nalaze krvi, ja sam znala na svoju ruku vaditi dimere pa je rekao da on to ne treba...
Tako da mozda eventualno ako nesto ne bude stimalo u tim prvim nalazima koagulacije, i uzevsi u obzir genetske nalaze, ipak propise terapiju.
Ja kad sam prvi put dosla kod njega sam bila trudna 13 tj i imala sam sve nalaze koagulacije iz trudnoce.
Yvonne :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:23   #3827
To svako svoje tvrdi, ako se doktori ne mogu dogovoriti onda stvarno. Meni je moj gin za pai homozigot dao andol, mozda je placebo efekt ali evo 36.tj i sve ok, mozda bi bilo i bez njega, a mozda ne, to ne mogu znati.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:03   #3828
Quote:
ljetna kiša kaže: Pogledaj post
To svako svoje tvrdi, ako se doktori ne mogu dogovoriti onda stvarno. Meni je moj gin za pai homozigot dao andol, mozda je placebo efekt ali evo 36.tj i sve ok, mozda bi bilo i bez njega, a mozda ne, to ne mogu znati.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Ja sam pai hetero, to je lakse od pai homo, mozda je zato drugačija terapija
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:13   #3829
Ma ja sam skuzila da ignoriraju kompletno te dvije mutacije, bez obzira na oblik.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:51   #3830
Quote:
ljetna kiša kaže: Pogledaj post
Ma ja sam skuzila da ignoriraju kompletno te dvije mutacije, bez obzira na oblik.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Tako sam i ja dobila dojam čitajući ovaj forum
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:55   #3831
Ti si imala spontani u ranim tjednima? Rekao mi je gin nakon mog spontanog da pai najcesce izaziva rane pobacaje, nesto s mikrocirkulacijom i implantacijom i da pijem b komplex i andol prije trudnoce da poboljsam protok krvi u maternici. Uspjelo je drugi ciklus. Andol mozes kupiti i sama, pa vidjeti terapiju s Đelmišem kad srce prokuca.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:57   #3832
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja dobila dojam čitajući ovaj forum
to je tako u zadnje 2-3 godine.
prije su se davale dozom prilagodjene terapije za sve mutacije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:25   #3833
Quote:
ljetna kiša kaže: Pogledaj post
Ti si imala spontani u ranim tjednima? Rekao mi je gin nakon mog spontanog da pai najcesce izaziva rane pobacaje, nesto s mikrocirkulacijom i implantacijom i da pijem b komplex i andol prije trudnoce da poboljsam protok krvi u maternici. Uspjelo je drugi ciklus. Andol mozes kupiti i sama, pa vidjeti terapiju s Đelmišem kad srce prokuca.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Da, spontani u 7.tj.

Sve je to Đ. vidio u mojim nalazima, pa svejedno odmahnuo rukom na moje pitanje o andolu.

Rekla sam da planiram novu trudnocu.

Na to je rekao ovo o uzimanju b kompleksa i folne, ali i dalje nista za andol.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:39   #3834
Da, i kod mene 7.tj. U svakom slucaju zelim ti skoru i uspjesnu trudnocu!

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:16   #3835
Pozdrav cure, stigao i meni dio nalaza, faktor V, II i MTHFR normalan tip, jedino kod PAI-1 pise Homozigot 4G. Jel to zabrinjavajuce?

Prepisem ostatak nalaza kad stignem (fibrinogen, LAC, protein C, S...i to, sve je u ref vrijednostima).

Hvala!
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:45   #3836
Angie, srećemo se samo na ružnim temama

Koliko sam iščitavala ovu temu, ova tvoja samo jedna mutacija neće trigerirati propisivanje nikakve terapije ni od koga, cak ni od Đelmiša više... Iako je pai homozigot 'gore' od pai heterozigot.

Ono sto ti ja mogu savjetovati, odi kod Đelmiša, on je navodno autoritet na ovom području. Za tvoj mir.

Ja jos cekam i termin kod hematologa, ali sumnjam da ce mi on ista vise preporučiti, koliko vidim, oni još manje ozbiljno shvaćaju te mutacije od ginekologa.

Sretno i nadam se da se uskoro vidimo na temi o trudnicama gdje stavljamo slike debelih trbuha
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 19:25   #3837
Jao draga moja! 😊 Ma izborit cemo se mi s tim svim. Danas isla po PHD nalaz (od missed ab-a) i ubola priliku da pitam dezurnog gina za taj PAI homozigot. Kaze da sam za sebe nije neka indikacija za terapiju ali s obzirom na ponovljene pobacaje vrlo vjerojatna ce biti terapija, da li aspirin ili clexane ovisit ce valjda o necijoj milosti.

Najgore je sto clexane ukljucuju od srcane akcije a ja do toga nikad ne doguram. :-/

U Ri sam pa ne bi palila do Zg ako ni Đelmiš ne sljivi PAI homozigot... ali vidjet cu jos sta mi moja gin kaze kad odem do nje. Cekam jos nalaze imunoloskih pretraga (antifosfolipidni sindrom) pa cu onda sa svime kod nje.

Jel tebi dosao ostatak nalaza?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:42   #3838
Angie, uzmi aspirin na svoju ruku, prije trudnoce i do srcane akcije, lako se prebacis na heparin ako ti ga odobre. A mogli bi jer si imala vise spontanih. Nece ti stetiti, to je premala doza da bi stetu napravila, a mozda bas ta jedna tableta dnevno napravi razliku. Kod mene je.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:44   #3839
Ili ako imas dobru ginekologicu, moze ti dati privatni recept da kupis heparin do srcane akcije.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 14:35   #3840
Quote:
ljetna kiša kaže: Pogledaj post
Angie, uzmi aspirin na svoju ruku, prije trudnoce i do srcane akcije, lako se prebacis na heparin ako ti ga odobre. A mogli bi jer si imala vise spontanih. Nece ti stetiti, to je premala doza da bi stetu napravila, a mozda bas ta jedna tableta dnevno napravi razliku. Kod mene je.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Razmisljam o tome, da. Znaci i prije trudnoce bi trebala uzimat aspirin? Ti imas istu mutaciju?
Bas me zanima sta ce mi gin reci. Ne mogu vjerovat da imam taj bullshit od mutacije i da cu se morat pikat. Al opet bolje da se za nesto mogu uhvatit kad se vec missed abovi ponavljaju...
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.