Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 19:22   #861
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Daj molim te, 50-60 sati radnog tjedna da radim zabadava. Njihova izjava ne daje nasulutit da bi me kasnije sigurno zadržali, dakle možda bi trebalo raditi i više, naglašavam zabadava.

Ne znam di si radio u big 4, ali ovo sa Deloitteom je robovlasništvo i nema veze s ničim drugim. Ja se ne mogu motivirat da idem na nešto što nije ni posao (ne bi ni ugovor nekakav morao potpisat ako je besplatno), ako za to nisam bar minimalno plaćen.
Koliko očekujem za takav rad ? U General Electric sam plaćen nešto preko 3500 kuna, plus jelo, plus činjenica da ide staž od prvog dana rada (jer nije studentski posao), a od Deloittea da znam da bi dobio bar pola toga- bi vjerojatno i prihvatio. Smeće od države i idioti koji dopuštaju takvim kretenima kao Deloitte da takva sranja rade su razlog zašto idem i pitanje da li ću se vratiti.

KPMG plaća 20 kn po satu plus 28 prekovremene( to ispadne barem 3500 za revizore, više ako se putuje daleko van Zagreba). PWC po mojim informacijama oko 3000 kn, a EY čak bude i 4000 kn za pripravnike(nisam siguran za EY, a možda i ovisi). Pa sad ti meni objasni nego što nego da ovo zaslužuje neke novce. Čak su i robovima na plantažama davali vode i hranu.

Apropo zadnje rečenice. U Zagrebu sam 5 godina, jednom su mi pokušali opljačkat stan, jednom su uspjeli. Nemam prijatelja kojem nisu ukrali bicikl (mom bivšem cimeru npr. ). Kažeš debeli lokoti ? Bar nisu naivne budale poput mene koji vjeruju da su Hrvati generalno okej ljudi.
U potpunosti se slažem. Uopće ne pušim te fore, imam ime u životopisu, iskustvo blabla f...ck off. To je pitanje ljudskog dostojanstva, da u svojoj 24-25oj godini ne moraš tražiti roditelje za štrucu kruha. Jedan Big4 jednom svojom revizijom može isplatiti 20ak pripravničkih plaća. Ja sam otišla raditi van, i sve
autunno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 19:20   #862
Jesu koga zvali na razgovor poslije drugog kruga testiranja, sad u ovim tesiranjima što su aktualni u KPMG-u?
IcE09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:18   #863
Quote:
IcE09 kaže: Pogledaj post
Jesu koga zvali na razgovor poslije drugog kruga testiranja, sad u ovim tesiranjima što su aktualni u KPMG-u?
Šta je bilo na drugom krugu?
BearingPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:45   #864
Ja sam dobila poziv neki dan, da dodem iduci tj na razgovor za posao. To je treci krug, ne znam sta da ocekujem.

Drugi krug je bio business case koji smo prvo sami rijesavali (sve na eng) i onda jos jedan case koji smo skupa pred 3 njihova zaposlena morali rijesit
andmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 08:33   #865
Jel bio netko mozda na testiranju ovaj tjedan, za Audit Assistant, jesu se javili kome mozda i ako netko zna koliko se otprilike ceka na poziv za drugi krug nakon testiranja?
alanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:59   #866
Da li su možda nekog tko je bio na posljednjem testiranju obavijestili o mogućem 2. krugu?
SergioR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 12:40   #867
Quote:
SergioR kaže: Pogledaj post
Da li su možda nekog tko je bio na posljednjem testiranju obavijestili o mogućem 2. krugu?
Ja sam bila na testiranju za pripravnika 29.03., ako na to misliš, i još ništa nisu javili.
yopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:14   #868
Mene su zvali danas na assessment centar. Malo se dvoumim dal ic jer su mi rekli da donesem prijepis ocjena, a prosjek mi je ono....van svakih granica dobrog ukusa. Tako da se malo premisljam mijemseaplacemise:

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:43   #869
idalje
40min za gro engleskog na zaokruživanje. easy
30min za 11matemtike tj logike. easy
opća business kultura. gluposti tipa:
-koliko je ljudi na zavodu za zapošljavanje
-tko je u nadzornom odvbrou HT-a i još nečeg (2 pitanja!!)
-što je LIBOR
-koliko zaradimo od turizma po sezoni
-tko se spojio sa splitskom bankom
-koja su 2 najveća bankovna udruženja u hr? mislim da unicredit i sao paolo
itd. al ne gledaju taj dio baš nešto posebno
i dva esejska pitanja di se vidiš za 5 godina i kako mislis da ce izgledati tvoj radni dan. jedno napisati na engleskom

drugi krug navodno
individualni virtualni ured
grupni case
may the force be with me
dF]l[xxx3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 22:02   #870
drugi krug
2 dijela
sve sve je na engleskom

1 dio: 60min
zaklamanih 6-7 listova sa 5 zadataka
1)lista transakcija sa greškama. nađi greške.
znači tablica i sad ako je u retku b slovo x je dobro ako je slovo y je loše
to je recimo model. zapravo se radi o datumima, postocima brojevima, firmama bla bla lagano
2)maloprodajni centar ima premali parking
napiši sve sve ideje koje ti padnu na pamet i dobre i loše strane svake ideje
3)odgovori na mail gdje ti kolegica želi dobrodošlicu u novu firmu
4)odgovori na mail gdje tražiš neke informacije pa ti dotični neće dat info
5)nesjećam se

2 dio: 60 min
grupni dio svi zajedno dobili podatke o anketama jednog poduzeća
trebamo prezentirati kako želimo 2 najveća problema te organizacije


nemate se šta pripremat. ili si za to ili nisi. opušteno, odmoreno, koncentriano i upri pa šta bu bu

peace out
dF]l[xxx3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:15   #871
iz postova tu znaci 80%+ je potrebno iz eng/mat za prolazak?
milanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:47   #872
za eng ne mora značiti. može manje, ja bi rekla. ovisi, između ostaloga, i o tome kako su u prosjeku ostali ljudi rješili. ništa ne košta probati.
kyra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:31   #873
assessment day ako netko zna bio bi zahvalan, teamski dio jel to medjusobno na engleskom se radi u teamu zatim prezentira na engleskom?
milanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:09   #874
u timskom zadatku dogovarate se na hrvatskom, a prezentacija rješenja jest na engleskom.

usput da pitam ljude koji su radili/rade u nekoj od big 4 ili osobno poznaju nekog tko tamo radi - kakve su plaće? po forumu se vrte cifre od 3000 do 4000. netko zarađuje više možda? prekovremeni plaćeni? ubijate se od posla, a prva tri mjeseca radite basplatno? kako vam ide acca? ne ide, i razmišljate o odustajanju? ekipa vam zabija nož u leđa kad stigne? ulizujete se šefu i tako najbolje prolazite? ne da vam se putovat do klijenta? nemate vremena ni jest od posla? to je vaš posao iz snova?

ugl ako netko može podijeliti iskustvo iz revizorskih kuća bilo bi super.
ili dati neke savjete za početnike...
kyra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 05:53   #875
hvala na brzom odgovoru
milanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 14:05   #876
ja sam pregledao ove postove od prije pošto su me zvali iz KPMG-a na testiranje..jel može netko reći dali se i sada ponavljaju pitanja iz matematike i BA od prijašnjih godina?
Puno hvala!
LizardKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:20   #877
Quote:
kyra1 kaže: Pogledaj post
u timskom zadatku dogovarate se na hrvatskom, a prezentacija rješenja jest na engleskom.

usput da pitam ljude koji su radili/rade u nekoj od big 4 ili osobno poznaju nekog tko tamo radi - kakve su plaće? po forumu se vrte cifre od 3000 do 4000. netko zarađuje više možda? prekovremeni plaćeni? ubijate se od posla, a prva tri mjeseca radite basplatno? kako vam ide acca? ne ide, i razmišljate o odustajanju? ekipa vam zabija nož u leđa kad stigne? ulizujete se šefu i tako najbolje prolazite? ne da vam se putovat do klijenta? nemate vremena ni jest od posla? to je vaš posao iz snova?

ugl ako netko može podijeliti iskustvo iz revizorskih kuća bilo bi super.
ili dati neke savjete za početnike...
Mogu jedino ovo za plaće napisati. Studenti na studentskoj praksi imaju 20 kuna po satu, odnosno 25 za prekovremene. Dakle 3000-3500 na mjesec. Ne vjerujem da nakon prakse imaju mnogo više, ali nemaju ni manje. Mislim da neću pretjerat ak imaju 4500-5000, bar se nadam da ne pretjerujem jer znam da u Mađarskoj ekipa na junior tax advisory pozicijama prima i dosta preko 6000 i to bez uračunatih putnih troškova i posebnih mađarskih beneficija.
Ponavljam, fakat se nadam da ne pretjerujem. Jasno da KPMG u Hrvatskoj ima svega 150tak pozicija što je desetina u Budimpešti, pa i to da se u KPMG u pravilu ne može ni upast ako se ranije nije obavila kod njih praksa, ali ne vjerujem baš da se radi za 3 soma kuna.
Stvarno nisu normalni ako je to plaća.

A za iskustva ti mogu generalno reći da se u svakom od Big 4-a puno radi, puno nauči, ovisno o poziciji-dosta i putuje, ali tko izdrži makar godinu dana-stvarno mu se isplati. Ovdje di sam ja sad, sve se jake firme jako lože na audit Big 4 firme, otvoreno u natječajima se stavlja da je kadar s iskustvom tamo u prednosti
A uvjeti samog rada mislim da dosta ovise o brdo stvari, al opet generalno, u svakomod Big 4-a prosječna osoba JAKO teško može dogurati do manager pozicije gdje se lova već počne vrtiti.
Najčešće ljudi ne odustanu na početku, nego kad postanu senior, kad plaća poraste minimalno, a odgovornost troduplo.
Kad si junior, meni su svi pričali da se isto puno radi, ali da je stres daleko najgori na senior poziciji.
I tad generalno ljudi puknu jer si ekipa na managerskim pozicijama čuva pozicije i nema onda više prostora za dalje i nerijetko se ljude onda time i neizravno tjera van.
Ali iskreno mislim da je KPMG uvjerljivo najnormalniji među Big 4 u Hrvatskoj. Za Deloitte recimo nikad nijedno pozitivno iskustvo nisam čuo, a na vlastite uši sam doživio da ti nakon 3 kruga testiranja likovi kažu da studenti rade zabadava 3 mjeseca i onda možda mogu ostati na još koji mjesec.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:53   #878
Hvala na detaljnom odgovoru!
kyra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:01   #879
Jesu se nekom mozda javili nakon drugog kruga testiranja za razgovor s managerima?
alanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:41   #880
Ja sam imala taj razgovor prije dva tjedna. I znam za još jednu osobu koja je tad imala razgovor. Za drugi krug razgovora ( s partnerom) se još nisu javili.
kyra1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.