Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 00:07   #4721
Quote:
Lilolilu kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ljudi Imam pitanje vezano za kontracepcijske. Zanima me mogu li sve te pretrage napraviti kod privatnog ginekologa (jer pretpostavljam da će ići brže nego kod državnog) i od njega dobiti prvi recept ili bih ipak za to trebala ići kod državnog? Naime, želim ih samo koristiti kao zaštitu. Već dva puta mi se dogodilo da je pri odnosu kondom puknuo u zadnje 2 i nešto sitno godine pa stvarno ne bih željela više riskirati sa tim.
Trebala bi ići kod državnog da ti da uputnice jer su privatno pretrage poprilično skupe
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:38   #4722
Talking Claxi

Do prošlog tjedna sam pila Belaru, koja je izazivala razne nuspojave i nikako nije islo s njom. Jučer mi je doktorica prepisala Claxi - plivine nove pilule, nemogu apsolutno nista naci o njima na internetu osim sastava? Imate li kakvih iskustava ili mišljenje o njima?
Kasiopeja1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:23   #4723
Quote:
flowergirl kaže: Pogledaj post
Isto pitanje.... I ja sam ih dobila prošli tjedan... Godinama sam bila na Triquilaru i nakon pauze od godinu i nešto sam dobila Softinelle P. Rekao je da su relativno nove na tržištu pa pretpostavljam da zato nema komentara... Pozz svima.
Ja isto pijem te već skoro godinu dana. Prva dva ciklusa sam imala spotting u vrijeme kad bi trebala biti ovulacija, a poslije sve ok. Mene malo zbunjuje što sad zadnji ciklus nisam dobila mengu. Sve kao da ću je dobiti, a ono ništa, samo malo smećkastog iscjetka jedan dan. Čitala sam po forumu da se može desiti do 3 puta godišnje izostanak menge, a i u čestim nuspojavama na uputi uz pilule isto piše da je moguće. Ne mislim da sam trudna jer ih stvarno pijem točno, bez drugih lijekova, ali onak... Rado bi da mi dođe da sam ziher...
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:35   #4724
Ima li koja "starija" a da pije kontrac. pilule? Imam 39 g, visak kg. Pilule sam pila dugo dugo do kad nisam planirala trudnocu.
E sad bih ih opet pocela piti samo da si pomaknem mengu. Ne znam koliko mi je to pametno, ali imam grozno obilne menge i taman mi pada u vrijeme godisnjeg. Strah me tromboze...
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 15:14   #4725
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ima li koja "starija" a da pije kontrac. pilule? Imam 39 g, visak kg. Pilule sam pila dugo dugo do kad nisam planirala trudnocu.
E sad bih ih opet pocela piti samo da si pomaknem mengu. Ne znam koliko mi je to pametno, ali imam grozno obilne menge i taman mi pada u vrijeme godisnjeg. Strah me tromboze...
Jel još uvijek planiraš trudnoću ili?
__________________
Nisam stručnjak
pomraku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:56   #4726
Quote:
pomraku kaže: Pogledaj post
Jel još uvijek planiraš trudnoću ili?
Ne, to je obavljeno 2x
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:53   #4727
Je li netko prešao sa Diane 35 na neke druge pilule da mi napiše dojmove?

Inače, prije nekoliko godina sam krenula piti diane, pa sam ih pila preko godinu i onda sam pitala ginica da mi slabije da, onda sam pila lindinete 20 neko vrijeme, a onda sam prestala potpuno piti pilule i u tom periodu jako poprištavila (pocelo je vec za vrijeme lindineta), cijelo cijelo lice od do pristici i jako masna koza, nikad nisam znala kad cu dobiti, velike razlike u ciklusu, znala je i izostati, i onda sam odlucila ponovno piti.. Taman je dosla nova gin i dala mi diane opet, al ja sad opet nakon godinu i nesto osjecam zasicenje, celulit, promjene raspolozenja, libido nista, a bojim se prestati piti da mi opet lice ne poludi, mozda trebam promijeniti pilule, ne znam više, vrtim se u krug stalno s tim pilulama. Kad pitam gin kad će me to sve proći i kako, kaže kad rodim, a to nemam u planu još dugo
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:12   #4728
Koristi li tko Cerazette i zna li gdje bi ih se moglo nabaviti?
Od ginekologa sam dobila recept za 2 kutije i jednu sam kupila, zadnju u toj apoteci. Naravno, nitko mi nista nije govorio da ih ne mogu nabaviti, vec samo da ih trenutno nema. Obisla sam masu apoteka i svi samo kazu "Nemamo".
U jednoj privatnoj su rekli da mogu naruciti, ali kako nije u mom gradu, nije mi zgodno.
U privatnoj apoteci u gradu gdje privremeno boravim, prosli tjedan su navodno narucili, da bih jucer otisla preuzeti ih i ispalo je da ipak nisu i da im "nisu dobavljive".
I sad sam na 100 muka, jer se to trazenje razvuklo, imam jos zadnju pilulu za popiti i dalje ne. Druge kombinirane pilule ne smijem, jer jos dojim.
Ako jos tko koristi ove, a ima vise info zasto ih odjednom nema ili gdje ih ima za nabaviti, bila bih zahvalna.
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:57   #4729
bok, koristim yaz godinu dana. sad mi je dijagnosticirana rosacea. rumenilo lica. nemam akne. saznala sam da se yaz zna koristiti ko terapija za akne . dali je moguće da mi je yaz to potaknuo?
ima tko kakvih slicnih iskustava?
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:40   #4730
Djevojke, žene molim vas sve, nemojte piti kontracepcijske pilule. Bilo da ih uzimate kao zaštitu, bilo kao terapiju, to je zlo!
Znači pila sam Yazz 3 godine (počela sam s 19 godina) jer sam imala totalno poremećene hormone (jako kratke cikluse od 15 do 20 dana, akne i još koješta) i stvarno sam se htjela toga riješiti, stoga mi je ginekoloica preporučila Yazz da mi se hormoni ustabile (doktori obožavaju prepisivati lijekoe pacijentima jer tko dobivaju proviziju - ne slušajte ih svaki put!) I stvarno, prvih par mjeseci je bilo odlično. Normalni ciklusi, lagano krvarenje bez bolova, čista koža, predivna i čvrsta kosa i nokti. Taman sam ušla i u vezu pa su tablete poslužile kao savršen kontraceptiv.
A onda je krenuo naopako.. kosa mi je počela otpadati, kile su se samo nizale (ukupno sam dobila 10kg konačno) a nisam puno promijenila način života i prehranu.
U siječnju 2017. odlučila sam ih prestati piti jer mi se uvečer počelo događati da imam pritisak u prsima i ne mogu spavati ni normlano disati... Znači prestanak uzimanja umjetnih hormona za mene je bio pakao... imala sam napadaje panike, svaki dan i obolila od depresije (sad sam na antidepresivima). Ne kažem da je Yazz jedini krivac za to, ali ima prste u tome, potvrdila je doktorica.

Tako da.. moj topli savjet je da se držite što dalje od te kemije. Ako želite kontracepciju, ima drugih metoda (praćenje ovulacije mjerenjem temperature, dijafragma, kondomi, spirala ili apsitetncija!) sve je bolje od tableta.
A ako imate poremećene hormone, uzimajte prirodne alternatine pripravke. Evo, meni su se akne vratile nakon tableta ali pijem Evine kapi i čajne mješavine za žene i stvarno mi je bolje. A i radije ću biti prištava nego se trovati sa tom kemijom.

Evo, to je moje iskustvo i ne bih ih preporučila nikome
BubamaraMis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 00:49   #4731
Pije li itko Zoely pilule? Nigdje ne nalazim nikakve info o njima, valjda su novije...cak u uputama pise da nemaju jos informacije o nekim nuspojavama...ja bi ih trebala pocet pit pa me zanimaju iskustva..
Hvala 😊
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:47   #4732
Prodajem pakiranje Qlaire, rok trajanja 04.2021. Cijena 50 kn. Molim zainteresirane da me kontaktiraju na PP.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:07   #4733
Pozdrav svima

U kasnim sam dvadesetim i razmišljam o početku korištenja hormonske kontracepcije/pilula. Koristila bi ih u svrhu zaštite od neželjene trudnoće. Nemam policistične jajnike, nemam neke mentrualne tegobe ( kao prejaka krvarenja, prejake bolove ), nema probleme sa kožom/aknama i sl. Ciklus mi je uredan. Ne znam u dan kada ću dobiti ali dobivam uglavnom 28.-32. dan. Dakle svrha pilula bi bila isključivo gore navedeno.

Zamolila bih osobe koje su koristile pilule isključivo radi zaštite da podijele svoja iskustva nakon prestanka uzimanja istih?

Pretpostavljam da će sve biti ok za vrijeme korištenja ( jer hormoni i reguliraju ove gore probleme ako ih je netko imao ). Dakle, zanima me utjecaj na zdravlje? Da li ste primjetili/ imali neke tegobe ili probleme nakon prestanka uzimanja pilula koje ranije niste imali?


Hvala svima na odgovorima.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:24   #4734
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ne, to je obavljeno 2x
Sorry što tek sada odgovaram... Vjerojatno si već riješila problem. Ovo za trudnoću sam te pitala jer bi baš bilo bedasto prema tijelu se ponašati tako da piješ pilule samo zato da odgodiš mengu, pa onda opet ne piješ.
Nešto sam mlađa od tebe, pijem ih 10 godina s 2 pauze od po 6 mjeseci, nisam rađala. Svakako pitaj liječnika za savjet, ali ja sam si nekoliko puta s Yasminom odgodila na način da samo nastavim piti i u vrijeme pauze, moguće je malo krvarenja, meni se nikad nije ništa pojavilo.
__________________
Nisam stručnjak

Zadnje uređivanje pomraku : 14.06.2017. at 11:36.
pomraku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:43   #4735
Quote:
latica* kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

U kasnim sam dvadesetim i razmišljam o početku korištenja hormonske kontracepcije/pilula. Koristila bi ih u svrhu zaštite od neželjene trudnoće. Nemam policistične jajnike, nemam neke mentrualne tegobe ( kao prejaka krvarenja, prejake bolove ), nema probleme sa kožom/aknama i sl. Ciklus mi je uredan. Ne znam u dan kada ću dobiti ali dobivam uglavnom 28.-32. dan. Dakle svrha pilula bi bila isključivo gore navedeno.

Zamolila bih osobe koje su koristile pilule isključivo radi zaštite da podijele svoja iskustva nakon prestanka uzimanja istih?

Pretpostavljam da će sve biti ok za vrijeme korištenja ( jer hormoni i reguliraju ove gore probleme ako ih je netko imao ). Dakle, zanima me utjecaj na zdravlje? Da li ste primjetili/ imali neke tegobe ili probleme nakon prestanka uzimanja pilula koje ranije niste imali?


Hvala svima na odgovorima.
Pozdrav! Koristim Yasmin već 10 godina, išla sam 2 puta na pauzu od nekih 6 mjeseci svaka. U pauzi mi se sve vratilo na staro-neredovite menstruacije, prištići, dosta jači bolovi.. uglavnom, sve isto kao i prije nego sam ikad počela piti pilule. Ovako od nekih tegoba i problema nakon prestanka stvarno se ne mogu sjetiti ničega.
__________________
Nisam stručnjak
pomraku is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 10:54   #4736
Da li netko ima iskustva sa Aldactone tabletama čiji je sastav Spironolactonurn?
Propisala mi ih je endok. jer imam visoke androgene hormone i jer imam problema sa opadanjem kose.( u 5 godina sam izgubila 90% kose)
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 01:32   #4737
Pozdrav.. pijem lindynette20 već 5,5 godina bez prestanka. Sada nemam partnera i neću imati neko vrijeme pa me zanima da li je preporučljivije da prestanem piti pilule na cca pola godine - godinu ili da ih nastavim piti?
Da li se može desiti da se pojave nuspojave na pilule kad ih jednom ponovo počnem piti i da li postoji mogućnost da se nešto poremeti u organizmu zbog te pauze?
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:52   #4738
Dali vi po ovim vrućinama čuvate tablete u hladnjaku?Nisam pametna u vezi toga,do sad nikad nisam .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 21:07   #4739
Jel zna koja cura dal smetaju antibiotici ako moram radit one pretrage za kontrolu pilula: fibrinogen, jetrene probe, pv, kolesterol, trigliceridi..moram kontrolirat sad te nalaze za koji dan,a danas sam pocela pit antibiotik pa ne znam oce li nalazi bit tocni radi toga
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:41   #4740
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Jel zna koja cura dal smetaju antibiotici ako moram radit one pretrage za kontrolu pilula: fibrinogen, jetrene probe, pv, kolesterol, trigliceridi..moram kontrolirat sad te nalaze za koji dan,a danas sam pocela pit antibiotik pa ne znam oce li nalazi bit tocni radi toga
Možda može na jetrene probe utjecati

Mene zanima da li atihistamini utječu na pilule?

Inače pijem i ujutro i navečer tablete za alergije, A pilule navečer.

Ujutro pijem tablete za štitnjaču i za šećer pa ne znam kako to sve iskombinirati.

Pijem Softinelle P.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.