Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 22:06   #5741
Quote:
ragazza curiosa kaže: Pogledaj post
Što se tiče željeza, uvedi u prehranu što više blitve, špinata i cikle. Moja poznanica je radila domaću tinkturu od koprive i nakon mjesec dana svakodnevnog korištenja joj se željezo drastično poboljšalo.

Što se tiče candide, sama kažeš da je neko vrijeme bilo u redu, pretpostavljam dok si se pridržavala režima?

Evo bas sam si dala zadatak da mjesec dana za pocetak 3 puta dnevno uzimam caj od koprive (u listu)..nekako se sve nadam da ce mi s podizanjem zeljeza nestati candida iz organizma,obzirom da ona napada kada je imunol.sustav oslabljen a moj je takav vjeroj.zbog niskog zeljeza. Ma dok sam se pridrzivala rezima bilo je malo bolje ali kratkorocno..i to je ono najgore..sto ne mogu naci dugorocno rijesenje problema..Stvarno ne znam sta sve nisam probala,od Difulkana,ulja raznoraznih,vaginaleta, Enterosgela, Candida Yeast relief od Sensilaba,ispiranje sodom, biorezonanca..mislim da sam doktorirala na temu candide. Ne mogu zamisliti da citav zivot provedem da ne smijem okusiti komad pizze ili kocku cokolade...A tek mi je 26..
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:30   #5742
Ne mora biti, meni je željezo nakon što sam riješila anemiju 21, pa imam i dalje problema s njom. Dapače, čak mi je druge probleme autoimune prirode stvorila, tako da je to baš gadna beštija i treba se paziti kroz prehranu.

Netko me pitao za ulje čajevca, ništa posebno ne radim, stavim par kapi u litru vode i primijenim kod tuširanja. Pomaže mi, ali pazim i na prehranu (ne sad baš sve uvijek po ps-u, desi se da kiksam), jer ne vidim drugog načina pošto mi je kroz 7 godina napravila velik problem s propusnim crijevima pa sukladno tome i glutenom i autoimunim sranjima.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...

Zadnje uređivanje Nicole_Lilly : 22.03.2017. at 12:47.
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 00:35   #5743
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Ne mora biti, meni je željezo nakon što sam riješila anemiju 21, pa imam i dalje problema s njom. Dapače, čak mi je druge probleme autoimune prirode stvorila, tako da je to baš gadna beštija i treba se paziti kroz prehranu.

Netko me pitao za ulje čajevca, ništa posebno ne radim, stavim par kapi u litru vode i primijenim kod tuširanja. Pomaže mi, ali pazim i na prehranu (ne sad baš sve uvijek po ps-u, desi se da kiksam), jer ne vidim drugog načina pošto mi je kroz 7 godina napravila velik problem s propusnim crijevima pa sukladno tome i glutenom i autoimunim sranjima.


Obzirom na zadnju tvoju recenicu: mislis da je normalno sto mi se kad recimo pojedem komad kruha sa salamom trbuh napuse obz.da nju imam?
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 01:11   #5744
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Obzirom na zadnju tvoju recenicu: mislis da je normalno sto mi se kad recimo pojedem komad kruha sa salamom trbuh napuse obz.da nju imam?
Ne mora ti nužno biti vezano uz gluten (koristan je inače i nema ga se potrebe izbjegavati ako nemaš celijakiju, meni čini problem sad zbog autoimune bolesti, jedno je povuklo drugo pa je i problem s njim postao simptom), ali ti može biti od candide jer nadutost jest jedan od niza simptoma koji candida vuče za sobom.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:46   #5745
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Obzirom na zadnju tvoju recenicu: mislis da je normalno sto mi se kad recimo pojedem komad kruha sa salamom trbuh napuse obz.da nju imam?
Nije normalno.

Iz svog iskustva ti mogu reći da sam bila non stop napuhnuta, kao trudnica u trećem mjesecu, sve dok nisam u potpunosti izbacila sve žitarice i proizvode od istih.

Trenutno sam "grainfree" i nikad nisam imala ovako ravan trbuh nakon jela. Mislila sam da je napuhnutost nakon jela "normalna" jer sam, eto, puno pojela.
ragazza curiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:53   #5746
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Evo bas sam si dala zadatak da mjesec dana za pocetak 3 puta dnevno uzimam caj od koprive (u listu)..nekako se sve nadam da ce mi s podizanjem zeljeza nestati candida iz organizma,obzirom da ona napada kada je imunol.sustav oslabljen a moj je takav vjeroj.zbog niskog zeljeza. Ma dok sam se pridrzivala rezima bilo je malo bolje ali kratkorocno..i to je ono najgore..sto ne mogu naci dugorocno rijesenje problema..Stvarno ne znam sta sve nisam probala,od Difulkana,ulja raznoraznih,vaginaleta, Enterosgela, Candida Yeast relief od Sensilaba,ispiranje sodom, biorezonanca..mislim da sam doktorirala na temu candide. Ne mogu zamisliti da citav zivot provedem da ne smijem okusiti komad pizze ili kocku cokolade...A tek mi je 26..
Jedino što ti preostaje je promjena režima prehrane. Izbaciti sve šećere, prerađenu hranu, žitarice, voće, krumpir.

I sama sam tvojih godina, nije to ništa strašno. Već sam spomenula da se danas na netu mogu naći predivni recepti, pa čak i za homemade čokoladu od doslovno tri sastojka!, koji ulaze u režim AC prehrane i ne odričeš se ničega, samo jedeš zdravije.

Ljudi odustanu i prije nego probaju samo zato jer im se "ne da" planirati obroke, informirati se, a ne razumiju da je to za njihovo dobro.
ragazza curiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:19   #5747
Hvala vam na komentarima! Lijepo je sa ljudima dijeliti slicna iskustva pa makar i "ružna"..

Ne odustajem od čaja od koprive,imam neki osjecaj da mi pomaže/ce pomoci da ojacam imunitet.

Jeste vi imali kakve die off simptome candide tijekom režima prehrane?
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:55   #5748
Cure zaboravila sam pitati: Je li neka od vas koristila mozda onaj pripravak Bio Cult Candea? Tako nekako se zove..Kao sadrzi zdrave bakterije, grejp i cesnjak. Strah me da ne bih smrdila tj.moja koža zbog tog cesnjaka kao dodatka pa me zanima kako je bilo onima koje su koristile taj pripravak? :/
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:59   #5749
Napravila sam onaj test sa slinom i izgleda da imam Candidu..
Već sam je imala jednom ali se više ne sjećam točnih simptoma a kod ginekologa mogu tek za mjesec dana.
Sad,zanima me osim napuhnutosti i svrbeža koji su još tipčni simptomi i to ne samo u vaginalanom području?
Prije sam to rješila sa vaginaletama i dečko je morao piti tablete.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 11:44   #5750
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Napravila sam onaj test sa slinom i izgleda da imam Candidu..
Već sam je imala jednom ali se više ne sjećam točnih simptoma a kod ginekologa mogu tek za mjesec dana.
Sad,zanima me osim napuhnutosti i svrbeža koji su još tipčni simptomi i to ne samo u vaginalanom području?
Prije sam to rješila sa vaginaletama i dečko je morao piti tablete.
Ne sjećam se baš nikakvih posebnih simptoma osim sirastog bezmirisnog iscjetka, napuhnutosti, svrbeža i crvenila...
__________________
Nisam stručnjak
pomraku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:24   #5751
Ja ju imam i u ustima tj jezik mi je bijel.
Jeli netko probao čišćenje sa glinom?Ona 3 tjedna kura?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 18:01   #5752
Quote:
pomraku kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se baš nikakvih posebnih simptoma osim sirastog bezmirisnog iscjetka, napuhnutosti, svrbeža i crvenila...
Pitam jer sam gledala simptome i tamo ih ima cijela gomila, koje neke i ja imam.
Ali pošto je ja i u crijevima vjerovatno imam od tuda grčevi i infekcija mjehura.
Uglavnom, imam je u rodnici ,dobila sam vaginalete i kremu.
Kad bi barem imala neka stranica o candidi, kamo bi pisalo kako početi čiščenje i kako složiti jelovnik.Našla sam nešto na Alternativi ali ne puno.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 23:21   #5753
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja ju imam i u ustima tj jezik mi je bijel.
Jeli netko probao čišćenje sa glinom?Ona 3 tjedna kura?
kak da ne jos i to
imam ju i ja uvijek vise ili manje, dovoljno jeda 1x dnevno kad peres zube oribaas i jezik s cetkicom i pastom,pasta za zube Kaladont ju odlicno skida dok ju Plidenta uopce ne skida
ponekad oribam jezik i sodom bikarbonom
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 09:12   #5754
Evo i mene ovdje, ocajna sam zadnjih skoro godinu dana. Bila sam kod dva ginekologa koji kazu da je sve u redu i ne vide nista na vanjskom dijelu. Papa test u 11.mj.mi je bio uredan, a u ozujku mi ga ginekolog nije radio. Muci me svrab klitorisa, uvijek na jednom te istom mjestu, ali ne i unutar rodnice. Svrab se posebno pojaca kada trebam dobiti mjesecnicu te nakon nje. Dobila sam Plynivol vaginalete i kremu koji nisu pomogli, sada sma na svoju ruku uzela Canesten. Imam i kiselkast miris rodnice, ali ne i nekakav poseban iscjedak. Ne znam jesu li to gljivice jer ih do sada nisam imala. Vise sam luda, a gibekolozi samo kazu da je sve u redu i daju mi kreme (zadnji mi je dan kortikosteroidnu kremu koju nisam htjela koristiit jer bi mi samo kratkotrajno pomogla).
__________________
Za Velikog Vezira, sa stitom ili na stitu © Plitko
It's about how much freedom you can take away from somebody before they either fold or fight.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 10:13   #5755
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
kak da ne jos i to
imam ju i ja uvijek vise ili manje, dovoljno jeda 1x dnevno kad peres zube oribaas i jezik s cetkicom i pastom,pasta za zube Kaladont ju odlicno skida dok ju Plidenta uopce ne skida
ponekad oribam jezik i sodom bikarbonom
Ja perem zube dva puta dnevno sa Curaseptom,oribam jezik i onda još kasnije sa sodom bikarbonom ili grgljam.
Ja sam gljivice dobila od jebenog Yaza i onda još upalu mjehura koja se još uvijek vuče,tako da uz gljivice imam i bolove dok sjedim,hodam ili mokrim.:klap:
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:33   #5756
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Evo i mene ovdje, ocajna sam zadnjih skoro godinu dana. Bila sam kod dva ginekologa koji kazu da je sve u redu i ne vide nista na vanjskom dijelu. Papa test u 11.mj.mi je bio uredan, a u ozujku mi ga ginekolog nije radio. Muci me svrab klitorisa, uvijek na jednom te istom mjestu, ali ne i unutar rodnice. Svrab se posebno pojaca kada trebam dobiti mjesecnicu te nakon nje. Dobila sam Plynivol vaginalete i kremu koji nisu pomogli, sada sma na svoju ruku uzela Canesten. Imam i kiselkast miris rodnice, ali ne i nekakav poseban iscjedak. Ne znam jesu li to gljivice jer ih do sada nisam imala. Vise sam luda, a gibekolozi samo kazu da je sve u redu i daju mi kreme (zadnji mi je dan kortikosteroidnu kremu koju nisam htjela koristiit jer bi mi samo kratkotrajno pomogla).
Kompletni brisevi urađeni?
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:14   #5757
Pukao mi je film od ginekologa u mom gradu koji uopce nisu ozbiljno shvacali problem i nisu mi htjeli uraditi briseve. Slucajno sam otisla u Zagreb i narucila se kod privatnika koja mi je uzela briseve i pokazalo je da imam gljivice, jako suhu kozu na mjestu gdje me svrbi i kiselost rodnice mi je losa. Dala mi je vaginalete, mast i kremu i vec mi je bolje. Svrab nije u potpunosti nestao, ali se zanacajno smanjio tako da na kraju terapije ocekujem da mi moglo biti sve u redu. Preporucila mi je i vulvoskopiju ako se svrab nastavi, a kako imam jako suhu kozu na mjestu svraba moram koristiti Niveu ili vazelin kada zavrsi terapija.
__________________
Za Velikog Vezira, sa stitom ili na stitu © Plitko
It's about how much freedom you can take away from somebody before they either fold or fight.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:17   #5758
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja perem zube dva puta dnevno sa Curaseptom,oribam jezik i onda još kasnije sa sodom bikarbonom ili grgljam.
Ja sam gljivice dobila od jebenog Yaza i onda još upalu mjehura koja se još uvijek vuče,tako da uz gljivice imam i bolove dok sjedim,hodam ili mokrim.:klap:
za upalu mjehura kad nista drugo ne pomaze moze pomoci lovor
uzmes 3lista lovora koja prelijes s 2-3 dl kipuce vode i ostavis da odstoji cca 20 minuta, onda popijes taj caj...tako 2x dnevno ujutro i navecer cca 15-ak dana, zatim treba napraviti pauzu par dana kad napravis urinokulturu pa opet ponoviti ako je potrebno ako upala nije nestala
za to vrijeme izbjegavas kisele stvari koje ponistavaju djelovanje lovora tipa limun, narance, ocat, gazirana pica
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:50   #5759
Pozdrav! Nadam se da je netko i aktivan,uglavno. imam jedan problem,ne znam kome da se obratim. Prije tjedan dana pocelo me svrbit dole,imala sam sve te simptome candide i u ponedjeljak kupim plymcol kremu i vaginalete,u srijedu stavim zadnju i sve suoer,ne boli ne svrbi kao da je prosla. No u cetvrtak tijekom odnosa ma mrvicu bolilo,i danas gledam i iscjedak je zuckast i sirast. Koliko treba da candida prode? Ne osjecam nikakvu bol,svrbez,crvenilo nije prisutno. Jesu to normalne pojave poslije terapije vaginaletama?

Zadnje uređivanje aries1234 : 29.04.2017. at 16:59.
aries1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 00:47   #5760
POkušajte nešto od ovoga uz dijetu protiv gljivica naravno.

http://candidaquestions.probacto.com...dida-treatment

http://homeremediesforlife.com/cocon...ast-infection/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.