Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 01:07   #1821
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Ili 100% sa smijeskom.
Barem bi dobio smiješak, neki nisu ni to!
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 06:38   #1822
Pricao jedan nijemac nauticar prije nekoliko godina.
Kaze: "Nije meni problem sto me u Hrvatskoj na moru zajebu, ali sto su pritom jos i mrgudavi....u Italiji me isto zajebu, ali kulturnije i sa smijeskom."
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:59   #1823
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Znaci svi Turci i balkanci Ce te prevariti a nijedan njemac nece? Ili?
To nisam rekao ali Balkanci i Turci su radili na svojoj "reputaciji" i nije baš da su niti prestali. Velika čast iznimkama.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:03   #1824
Jucer se napokon prijavio na adresu, te bi 2.5. Trebao krenut s radom.
Sad me poslodavac trazi Steuernummer, a jucer mi pri prijavi rekli da gadobijam na adresu kroz par dana.
Zna li itko dali ga je moguce dobit odmah?

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
Tomica0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:20   #1825
Quote:
Tomica0208 kaže: Pogledaj post
Jucer se napokon prijavio na adresu, te bi 2.5. Trebao krenut s radom.
Sad me poslodavac trazi Steuernummer, a jucer mi pri prijavi rekli da gadobijam na adresu kroz par dana.
Zna li itko dali ga je moguce dobit odmah?

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
Ako se uopce moze saznati odmah, Steuer-Identifikationsnummer (pretpostavljam da mislis na taj broj) ti znaju reci tamo gdje si se prijavio (Meldebehörde). Ako oni vec znaju broj, proslijede ga poreznoj.
Ali nije ni bitno, jer moze potrajati 14 dana, a i gazda ce ga dobiti na upit od porezne, ako ne cak i automatski.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:10   #1826
Mozes ga dobit odmah u svom, a mislim i u bilo kojem, Finanzamtu.

Trebat ce ti prijava o adresi i osobna/putovnica.

Firma ne dobije automatski, mene su slali da im donesem potvrdu s tim brojem.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:59   #1827
Ahaaaa....vidis, kod nas je trajalo nekoliko dana i porezna je rekla da nije problem, neka poslodavac nazove za koji dan i pita za broj.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:29   #1828
Quote:
Tomica0208 kaže: Pogledaj post
Jucer se napokon prijavio na adresu,
Jesi bio sa stanodavcem?
Pošto se priča da sad po novom, gazda mora ići s tobom to obaviti, tj. dati svoje odobrenje.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:19   #1829
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Jesi bio sa stanodavcem?
Pošto se priča da sad po novom, gazda mora ići s tobom to obaviti, tj. dati svoje odobrenje.
Zar nije dovoljno pokazati ugovor o iznajmljivanju?
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:44   #1830
Mislim da je pored ugovora potreban i papir kojim stanodavac potvrdjuje da ste se uselili.
ikac2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 19:40   #1831
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Mislim da je pored ugovora potreban i papir kojim stanodavac potvrdjuje da ste se uselili.
U Frankfurtu nije, ali traže dodatno uz ugovor pismeno od stanodavca. Odnosno ponekad traže i ponekad ne.. nisu se još uhodali.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:16   #1832
Trazi se potpis od stanodavca, ne mora biti fizicki prisutan, ima papir za to, ili se potpise negdje ispod, ne sjecam se vise tocno, ali potpis mora bit ako je stan od privatnika a ako je od neke firme onda bude njihova potvrda da se slazu da se mozes prijait na tu adresu u taj stan.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:25   #1833
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Mozes ga dobit odmah u svom, a mislim i u bilo kojem, Finanzamtu.

Trebat ce ti prijava o adresi i osobna/putovnica.

Firma ne dobije automatski, mene su slali da im donesem potvrdu s tim brojem.
Dobio danas broj u finanzamtu. Dovoljna je samo osobna

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
Tomica0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:26   #1834
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Jesi bio sa stanodavcem?
Pošto se priča da sad po novom, gazda mora ići s tobom to obaviti, tj. dati svoje odobrenje.
Dovoljan je ugovor i poseban papir na kojem ti gazda potvtdi da si se uselio

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
Tomica0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:33   #1835
Znači li to da se doslovno moram preseliti? Planirao sam se prvo prijaviti na adresu kod rodbine pa se vratiti u HR dok ne stigne Steuer-ID na tu adresu.
U međuvremenu bih tražio posao i odrađivao otkazni rok u HR.
alenatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 23:22   #1836
Quote:
alenatore kaže: Pogledaj post
Znači li to da se doslovno moram preseliti? Planirao sam se prvo prijaviti na adresu kod rodbine pa se vratiti u HR dok ne stigne Steuer-ID na tu adresu.
U međuvremenu bih tražio posao i odrađivao otkazni rok u HR.
Ne moras. Ako mozes dobit prijavu kod rodbine, onda ces i postu dobit na tu adresu.
Nemoras bit prisutan.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
Tomica0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:03   #1837
Ali obavezno na postanskom sanducicu mora biti barem prezime, ime i prezime je jos bolje.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 18:08   #1838
pomagajte ljudi. nemam uz sebe papir da sam se odjavila s njemačke adrese, a sad mi stiže kazna sa zdravstvenog osiguranja jer ga nisam odjavila. u munchenu sam bila na internshipu i nisam pojma imala da se sama trebam odjaviti i sa zdravstvenog misleći da će firma to odraditi ili da će se to automatski povući kad se odjavim i s adrese. sad me zanima postoji li šansa da online izvadim obrazac da sam odjavljena i je li moguće da to odavde sredim ili moram osobno za munchen, što stvarno ne želim? hvala unaprijed.
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 16:13   #1839
Krštenjem zrakoplova iz vatrogasnih vodenih topova svečano je otvorena nova linija u osječkoj Zračnoj luci Stuttgart - Osijek - Stuttgart.

Putnici će moći letjeti dva puta na tjedan, utorkom i nedjeljom tijekom cijele godine, i to za 30 do 60 eura u jednom smjeru. Dobra je to vijest za brojne Slavonce i Baranjce koji su se zbog posla morali odseliti u Njemačku.
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 16:40   #1840
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
pomagajte ljudi. nemam uz sebe papir da sam se odjavila s njemačke adrese, a sad mi stiže kazna sa zdravstvenog osiguranja jer ga nisam odjavila. u munchenu sam bila na internshipu i nisam pojma imala da se sama trebam odjaviti i sa zdravstvenog misleći da će firma to odraditi ili da će se to automatski povući kad se odjavim i s adrese. sad me zanima postoji li šansa da online izvadim obrazac da sam odjavljena i je li moguće da to odavde sredim ili moram osobno za munchen, što stvarno ne želim? hvala unaprijed.
Imala sam sličan slučaj. Bila sam dva tjedna na probnom roku, vratila se u Hrv na nekoliko mjeseci pa ponovo u Njemačku kad sam ustvari i počela raditi.
I za taj između period mi je stigla kazna jer isto nisam imala pojma da se ja, a ne poslodavac, moram odjaviti sa zdravstvenog. Riješila sam to tako da sam im morala poslati dokaz da sam u tom periodu bila osigurana negdje drugdje odnosno u Hrv. Poslala sam mamu u HZZO i tu izjavu prevela na njemački, poslala im i ubrzo mi je stiglo rješenje da ne moram ništa platiti.
Katula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.